Kilka konkrektnych pytań I proszę o sensowne odpowiedzi - Forum Prawne

 

Kilka konkrektnych pytań I proszę o sensowne odpowiedzi

Alimenty zasądzone (ugoda) Płace regularnie bez opóźnień Pełne prawa Kontakty nieograniczone(nie ustalone) Dziecko 4 lat ------------------------ Dziecko chodzi w brudnych i dziurawych ubraniach (dowody) natomiast matka elegancko więc alimenty ida wiadomo na co. Co robic ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
15-12-2010, 19:00  
akdov
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie Kilka konkrektnych pytań I proszę o sensowne odpowiedzi

Alimenty zasądzone (ugoda)
Płace regularnie bez opóźnień
Pełne prawa
Kontakty nieograniczone(nie ustalone)
Dziecko 4 lat
------------------------
Dziecko chodzi w brudnych i dziurawych ubraniach (dowody) natomiast matka elegancko więc alimenty ida wiadomo na co. Co robic ? Czy moge zmienic "forme" placenia alimentow? Chcialbym sam dziecku kupowac ubrania. Jak to załatwic? Mam w zamyśle wystąpienie do sądu i płacenie matce połowy zasądzonej kwoty , a druga połowę chcialbym sam przeznaczać na dziecko zachowujac paragony itd. proszę o konkrety,a nie teorie.
-------------------------
Matka razem z corką zmieniaja miejsce zamieszkania , niewiem gdzie w tej chwili przebywa moje dziecko.Nie znam adresu. Matka przeprowadzila sie z dzieckiem do konkubenta (to jest potwierdzone przez nia) ale nie chce zdradzić adresu bo on jej nie pozwala. (znam tylko okolice miejsca pobytu)
Zameldowana jest razem z dzieckiem u rodzicow(patologia,niebieska karta i karaluchy). I tam odbieram i oddaje dziecko. Ale adres zameldowania jest o wiele kilometrów dalej niz miejsce pobytu. Matka każe odwozic dziecko do miejsca zameldowania po czym wracaja z konkubentem do miejsca pobytu. Ja trace na te dojazdy pieniadze ktore mógłbym przeznaczyc na dziecko. Zdarzaja sie sytuacje że przy oddawaniu dziecka zamiast matki wychodzi konkubent i stwierdza ze mam sobie z dzieckiem spowrotem wracac do siebie chociaz umawialem sie z matka na konkretna godzine.
Czy matka może bez mojej wiedzy zmienic miejsce pobytu dziecka i ukrywac to? Co robić? Policja i ustalenie miejsca pobytu? Co ma do gadania konkubent? Prosze o konkrety
---------------------------
Spotkanie pod przedszkolem. Konkubent mnie wyzywa, grozi pobiciem, prowokuje do bójki. Odjeżdżam bez słowa. Co robić? Policja? Nie mam świadków.

---------------------------
Matka bez mojej wiedzy zmienia zakład opieki zdrowotnej dziecka. Z poprzedniego zakladu dostaje informację ze moje dziecko jako jedyne jest nie zaszczepione na xyz, informuję natychmiast matke, po pół roku dziecko nadal nie jest zaszczepione. Nie wiem gdzie w tej chwili jest karta zdrowia dziecka. Z poprzedniego zakladu wysylane bylo pismo do matki z ponagleniem stawienia sie z dzieckiem na szczepienie, ale je zlekcewazyla. Czy w zakładzie bedzie kopia tego pisma? Co mogę zrobić? Czy matka ma prawo zmienic zaklad bez mojej wiedzy?
----------------------------
LISTA OSÓB UPOWAŻNIONYCH DO ODBIORU DZIECKA Z PRZEDSZKOLA
Kto ustala tą liste? czy ja mogę zabronic komus odbierania dziecka z przedszkola?mam pełne prawa. matka wypisala mi jednorazowe upowaznienie bo tak jej bylo wygodnie abym odebral dziecko. Mam uzasadnione podejrzenia ze dziecko jest odbierane przez osoby pod wpływem alkoholu.
- Czy mogę decydowac kto odbiera dziecko?
- Czy ja jako ojciec z pełnymi prawami moge odebrac córkę z przedszkola bez upowaznienia? czyli z policją?
---------------------------
Dziecko skarży mi sie że jest bite przez matke i konkubenta "bo płacze". Przy mnie nigdy nie płacze. Co robić? Do kuratora? Jak to załatwic?
Podczas rozmów z dzieckiem często pada stwierdzenie " a Jacek chodzi z siusiakiem" (Jacek - konkubent) . Podejrzewam ze dziecko jest molestowane, czy bez wiedzy matki moge wnioskowac o badania psychologiczne? Jak to zalatwic? Jak urwać łeb ?
-------------------------
Dostaje smsy z wyzwiskami na moja dziewczyne bo dziecko opowiada matce ze jest mu lepiej z nami niz z matką. Mozna sie domyslic ze zapewne jest przy tym bite. Czy matka ma wogóle cokolwiek do gadania że dziecko ma sie nie wydywac z moja dziewczyna? jezeli tak to równie dobrze ja moge zabronić kontaktu z konkubentem.

Proszę o konkretne porady!
akdov jest off-line  
15-12-2010, 21:35  
weronika38
Stały bywalec
 
Posty: 1.000
Domyślnie RE: Kilka konkrektnych pytań I proszę o sensowne odpowiedzi

Jednym z wyjsc z tej sytuacji jest pojscie do kuratora sadu rodzinnego i opowiedzenie tej historii,nie wiem jaka moze byc decyzja ale powinno cos pomoc.Licz sie z tym ze matka moze dostac dozor kuratora.Konkubent to zupelnie obca osoba i NIIE ma prawa wtracania sie.-mi powiedzial tak dzielnicowy bo bylego konkubina wcina sie gdzie tylko moze.Jesli corka placze z ich powodu to dobrze napewno nie jest.
Tyle moglam podpowiedziec od siebie.
weronika38 jest off-line  
16-12-2010, 06:38  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Kilka konkrektnych pytań I proszę o sensowne odpowiedzi

Na Twoim miejscu wystąpiłabym o ograniczenie bądź odebranie praw rodzicielskich matce wraz z wnioskiem o zmianę miejsca pobytu dziecka, tak aby mieszkało z Tobą.
 
16-12-2010, 10:59  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Kilka konkrektnych pytań I proszę o sensowne odpowiedzi

- Uchwała SN z dnia 16 grudnia 1997r., III CZP 91/86
VI. Dopuszczalna jest każda postać świadczeń alimentacyjnych;mogą to być świadczenia pieniężne lub w naturze;jej wybór powinien odpowiadać celowi jakiemu obowiązek ten służy i uwzględniać okoliczności każdego przypadku.
- możesz złożyć w sądzie wniosek o ustalenie miejsca zamieszkania dziecka przy Tobie, tylko koniecznie zabezpiecz to powództwo opieką kuratora , lub poprzez to, że do czasu rozstrzygnięcia wniosku i wyjaśnienia wszystkich okoliczności związanych z tą sprawą dziecko będzie mieszkać u Ciebie
- sąd może rozpatrując sprawę miejsca pobytu i ustalenia kontaktów, zobowiązać stronę przy której dziecko zostanie, do informowania drugiego rodzica o każdorazowym miejscu pobytu dziecka, leczeniu, placówce edukacyjnej itp., jeśli istnieje ryzyko, że rodzic z którym to dziecko mieszka , działając w złej wierze nie będzie tych informacji udzielał dobrowolnie
- możesz złożyć w prokuraturze doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa na okoliczność bicia czy molestowania
- możesz sam, nim zleci to sąd, iść z dzieckiem do psychologa(najlepszego z najlepszych-kasy nie żałuj). Podasz mu konkretne powody swojej wizyty, przedstawisz obawy. Jeśli w wyniku takiej wizyty, psychologa coś zaniepokoi- to raz , że będziesz miał dowód w sprawie, a dwa , że jak się dobrze orientuję to sam psycholog będzie miał obowiązek powiadomić kogo trzeba o swoich podejrzeniach
- żeby odebrać dziecko z przedszkola nie musi Cię jego matka upoważniać, nie może też Ci tego zabronić
- postaraj się o jakiegoś świadka na okoliczność gróźb i obelg, a najlepiej dwóch, może nagranie? na razie masz sms'y, ale one nie dotyczą Ciebie
- policja pod przedszkolem? mam mieszane uczucia...
- tylko sąd może zabronić kontaktu konkretnej osobie z dzieckiem
A z pomocy kuratora skorzystać tu warto, pomoże Ci ustalić kolejność działań bo wniesienie sprawy do sądu z pewnością zaostrzy konflikt, matka dziecka zrobi wszystko aby Cię od niego odizolować, a skoro nie wiesz gdzie mieszka to jej się to uda.
Jeśli sytuacja jest tak drastyczna jak opisujesz to nie czekaj, nie marnuj czasu i biegnij po pomoc do osoby, która ma obowiązek pomóc Tobie i dziecku-do kuratora właśnie.
 
16-12-2010, 11:07  
rubbermaid
Stały bywalec
 
rubbermaid na Forum Prawnym
 
Posty: 5.134
Domyślnie RE: Kilka konkrektnych pytań I proszę o sensowne odpowiedzi

Cytat:
Napisał/a agab1313 Zobacz post
Jeśli sytuacja jest tak drastyczna jak opisujesz to nie czekaj, nie marnuj czasu i biegnij po pomoc do osoby, która ma obowiązek pomóc Tobie i dziecku-do kuratora właśnie.
Po co wypisywać dyrdymały o czymś o czym się nie ma pojęcia? Kurator sądowy nie kiwnie palcem bez zlecenia sądu opiekuńczego.
rubbermaid jest off-line  
16-12-2010, 11:27  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Kilka konkrektnych pytań I proszę o sensowne odpowiedzi

Więc ten, który mi kiedyś pomagał w sensie wskazówek jak "ugryźć temat" wykazał po prostu dobrą wolę...
Wiem rubbermaid , że jesteś ode mnie mądrzejszy, więc dzięki za sprostowanie
 
16-12-2010, 16:55  
heka
Stały bywalec
 
Posty: 1.289
Domyślnie RE: Kilka konkrektnych pytań I proszę o sensowne odpowiedzi

ja wobectego ,podobnie jak agab trafiłam na takiego ,który wykazał dobra wolę .
Spróbowac warto
heka jest off-line  
16-12-2010, 17:57  
akdov
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Kilka konkrektnych pytań I proszę o sensowne odpowiedzi

No dobrze do kuratora mogę pójść z wizytą, ale żeby iść do sądu muszę mieć dowody. Jakie dowody są najmocniejsze? Czy nagrania telefoniczne i nagrania video z ukrytej kamery maja jakąś moc? Bo przy świadkach oni są zawsze grzeczni i mili. Jak dołączyc takie nagrania do pozwu? Zupełnie nie wiem jak ugryźć ten temat. Jeszcze rok temu przez myśl mi nie przeszło , że kiedykolwiek będę musiał iść do sądu.
akdov jest off-line  
17-12-2010, 07:30  
rubbermaid
Stały bywalec
 
rubbermaid na Forum Prawnym
 
Posty: 5.134
Domyślnie RE: Kilka konkrektnych pytań I proszę o sensowne odpowiedzi

Przepis prawny:
Kodeks Postępowania Cywilnego.
Art. 568. § 2. W sprawach małoletnich sądem opiekuńczym jest sąd dla nieletnich. Sąd ten rozpoznaje sprawy opiekuńcze małoletnich z ustalonego dla niego obszaru właściwości.
Art. 569. § 2. W wypadkach nagłych sąd opiekuńczy wydaje z urzędu wszelkie potrzebne zarządzenia nawet w stosunku do osób, które nie podlegają jego właściwości miejscowej, zawiadamiając o tym sąd opiekuńczy miejscowo właściwy.
Art. 570. Sąd opiekuńczy może wszcząć postępowanie z urzędu.
Art. 572. § 1. Każdy, komu znane jest zdarzenie uzasadniające wszczęcie postępowania z urzędu, obowiązany jest zawiadomić o nim sąd opiekuńczy.
rubbermaid jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ proszę o pomoc. sprawa o pobicie. kilka ważnych pytań (odpowiedzi: 14) Witam. Mam kilka pytań. Mam sprawę za pobicie wraz z "rozpoznanym sprawcą". Obdukcja pow. 7dni. Problem jest tego rodzaju ze bójka ta była 1na1....
§ Proszę o pomoc na kilka pytań (odpowiedzi: 1) Mam skrócony okres wypowiedzenia z przyczyn ekonomicznych firmy ( z 3 do 1 m-ca ), który upływa 30 listopada. Obecnie wykorzystuje urlop. Do dnia...
§ Kilka pytań- proszę o szybką odpowiedź (odpowiedzi: 3) Witam Chciałabym zadać kilka pytań dotyczących osoby zameldowanej na pobyt stały: 1. Czy osoba ta jest zobowiązana do opłat za zajmowane...
§ Jednoosobowa działalność - kilka pytań, proszę o rozwianie wątpliwości (odpowiedzi: 12) Witam, zamierzam wkrótce założyć własną działalność. Próbuję przebrnąć przez obowiązujące zasady i zaczęły się schody. Po pierwsze, gdzie...
§ rozwód- kilka pytań- proszę o pomoc (odpowiedzi: 1) Witam:) Byłam wczoraj u nowego radcy prawnego w związku z moją sprawą rozwodową, która już niebawem. Mamy dziecko- rok i 2 miesiące i od samego...
§ kilka pytań w sprawie art177&1kk, proszę o interpretację (odpowiedzi: 1) Witam serdecznie jestem nowym użytkownikiem, jednak mam problem. Mianowicie kilka miesięcy temu miałam wypadek drogowy, potrącenie pieszego na...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:06.