Czy 17-letnia córka może mnie reprezentować? - Forum Prawne

 

Czy 17-letnia córka może mnie reprezentować?

Czy moja 17-letnia córka może z mojego upoważnienia tzn. matki /pozwanej/ reprezentować mnie pod moją nieobecność na rozprawie która jej dotyczy? (Sprawa o ograniczenie władzy rodzicielskiej)...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
08-02-2011, 19:28  
sylwiaxp
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie Czy 17-letnia córka może mnie reprezentować?

Czy moja 17-letnia córka może z mojego upoważnienia tzn. matki /pozwanej/ reprezentować mnie pod moją nieobecność na rozprawie która jej dotyczy? (Sprawa o ograniczenie władzy rodzicielskiej)
sylwiaxp jest off-line  
08-02-2011, 19:44  
Grenada
Stały bywalec
 
Posty: 3.470
Domyślnie RE: Czy 17-letnia córka może mnie reprezentować?

Sylwia, w dniu rozprawy RANO!!!! wyślij do sekretariatu Twojego wydziału w Sądzie fax z przychodni, w której jesteś, ze zwolnieniem lekarskim wystawionym tego samego dnia RANO!!!! Zadzwoń też i powiedz sekretarce, że prosisz o przeniesienie sprawy na inny termin. Stosowny wniosek w tej sprawie złożysz oficjalnie, jak się lepiej poczujesz.

Równolegle możesz wysłać do sekretariatu córkę, aby doniosła oryginał zwolnienia.
Grenada jest off-line  
09-02-2011, 00:12  
zzzname
Użytkownik
 
Posty: 372
Domyślnie RE: Czy 17-letnia córka może mnie reprezentować?

Nie może być twoim pełomocnikiem, bo nie ma pełnej zdolności do czynności prawnych.

Chyba, że jest już mężata, to w takim wypadku tak.
zzzname jest off-line  
09-02-2011, 00:19  
majka77
Stały bywalec
 
Posty: 8.101
Domyślnie RE: Czy 17-letnia córka może mnie reprezentować?

sylwiaxp zadajesz podobne pytania pod wieloma postami. Może lepiej pytać się o wszystko w jednym, bo odpowiedzi jakie dostajesz są bez przerwy takie same.
majka77 jest off-line  
09-02-2011, 08:14  
avokrik
Stały bywalec
 
Posty: 356
Domyślnie RE: Czy 17-letnia córka może mnie reprezentować?

Cytat:
Chyba, że jest już mężata, to w takim wypadku tak.
Gdyby była mężatką, to byłaby już pełnoletnia i nie byłoby sprawy o ograniczenie włądzy rodzicielskiej nad nią.
avokrik jest off-line  
09-02-2011, 19:29  
zzzname
Użytkownik
 
Posty: 372
Domyślnie RE: Czy 17-letnia córka może mnie reprezentować?

Nie odnosiłem się do konkretnej sytuacji tylko ogólnie do zdolności bycia pełnomocnikiem.
zzzname jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Doradca prawny, czy może reprezentować w tej sprawie? (odpowiedzi: 13) Czy Doradca Prawny może: 1. W moim imieniu wysłać do firmy zagranicznej wezwanie o zapłatę? 2. Złożyć pozew o nakaz zapłaty w moim imieniu? Z...
§ 70 letnia babcia i 8 letnia wnuczka. (odpowiedzi: 6) W mieście "A" zameldowana u babci jest matka z dzieckiem . Babcia ma 70 lat . Córka 8 . Natomiast matka dziecka pomimo zameldowania w...
§ Czy mogę reprezentować ojca przed sądem? (odpowiedzi: 2) Witam Mój ojciec został zatrzymany za wykroczenie drogowe. Nie przyjął mandatu i sprawa trafiła do sądu. Ojciec wyjeżdża za granicę - czy mogę go...
§ Czy adwokat może reprezentować samego siebie? (odpowiedzi: 7) Witam, Mam takie pytanie - czy adwokat może reprezentować samego siebie w sprawie? Wiem, brzmi to nienaturalnie, bo zazwyczaj z reprezentacji...
§ Rozwód - czy można reprezentować się samemu w sądzie (odpowiedzi: 8) Witam, Od ponad 2 lat nie mieszkam z mężem. Nie ułożyło nam się, ja go zdradziłam i musiałam się wyprowadzić. Mamy 2 dzieci, które zostały z nim...
§ czy spółka może reprezentować osobę fizyczną (odpowiedzi: 1) Dostałam pełnomocnictwo o tresci "ja.... upoważniam spółkę .... reprezentowaną przez... do zawarcia w moim imieniu umowy o dzieło, w ktorej...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:24.