Podwyższenie alimentów - Forum Prawne

 

Podwyższenie alimentów

Mam troszkę trudną sytuację, więc proszę o radę! W maju 2010r. złożyłam pozew o rozwód i o zabezpieczenie finansowe na czas trwania rozwodu. Zabezpieczenie to zostało mi przyznane w kwocie 500 zł miesięcznie na dwoje ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
10-02-2011, 18:22  
an6etka
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie Podwyższenie alimentów

Mam troszkę trudną sytuację, więc proszę o radę! W maju 2010r. złożyłam pozew o rozwód i o zabezpieczenie finansowe na czas trwania rozwodu. Zabezpieczenie to zostało mi przyznane w kwocie 500 zł miesięcznie na dwoje dzieci ( po 250 zł na każde) i wypłaca je fundusz alimentacyjny. Dnia 03.02.2011r. dostałam rozwód z orzeczeniem o winie męża ale sąd nie podniósł mi alimentów ze względu na to że mąż obecnie nie pracuje i jest na zasiłku dla bezrobotnych. Czy ja mogę teraz starać się o podwyższenie tych alimentów? Jest to ważne dla mnie gdyż ja też jestem na zasiłku i nie mogę znaleźć pracy a wynajmuję mieszkanie i 2 dzieci uczęszcza do szkoły.więc nie radzę już sobie finansowo.
an6etka jest off-line  
10-02-2011, 20:20  
Grenada
Stały bywalec
 
Posty: 3.470
Domyślnie RE: Podwyższenie alimentów

DZIŚ!!!! zanieś na całodobową pocztę list polecony z prośbą o uzasadnienie wyroku.
Nagłówek tak, jak w pozwie, dodaj sygnaturę Waszej sprawy. Zatytułuj: Wniosek o uzasadnienie orzeczenia w sprawie rozwodu i ustanowienia alimentów na dzieci.

"Proszę o wydanie uzasadnienia wyroku w sprawie "Kogo przeciw Komu" ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb małoletnich dzieci X i Y , których spełnienie Sąd uznał za uzasadnione."
Podpis odręczny, dzisiejsza data. To wszystko.
Koniecznie dziś, bo dziś mija Twój 7-dniowy termin. !!!!!!!!!!

Potem, po otrzymaniu uzasadnienia, będziesz miała 14 dni, by napisać apelację.
Musisz zawalczyć o wyższe alimenty (co najmniej po 500 zł na dziecko).
Z forum dowiesz sie jak to zrobić, ale teraz najważniejszy test termin wysłania listu poleconego do Sądu, który upływa dziś o 24.00.
Grenada jest off-line  
10-02-2011, 20:30  
an6etka
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Podwyższenie alimentów

Dziękuję za radę tak bym zrobiła ale w mojej mieścinie nie ma Poczty całodobowej- chyba będę składać wniosek o podwyższenie alimentów- może to coś da.
an6etka jest off-line  
10-02-2011, 20:46  
Grenada
Stały bywalec
 
Posty: 3.470
Domyślnie RE: Podwyższenie alimentów

Nie, nie da. Między orzeczeniem alimentów w takiej wysokości, a Twoim wnioskiem minie zbyt krótki czas, aby zaszły zasadnicze zmiany pomiędzy dziećmi i ojcem.

Czyli masz drugą opcję: apelacja, którą trzeba złożyć w terminie 21 dni od orzeczenia.
Nie bardzo wiesz, jakie ustalenia Sądu podważać, bo nie znasz tych ustaleń.

Pisząc apelację skup się na dokładnym i konkretnym wyliczeniu potrzeb dzieci. Jeśli masz dokumenty (rachunki) dołącz je pisząc, że nie znalazły się w aktach postępowania, bo Sąd o nie nie prosił, a sam pozwany nie negował wysokości kwot wydawanych na dzieci.

Idź jeszcze raz do sądu, poproś o wydanie akt i dokładnie poczytaj zeznania Was obydwojga i świadków, zrób notatki z tych wypowiedzi, w których jest mowa o potrzebach i wydatkach na dzieci. Zaznacz, na jakich kartach (stronach w aktach), pojawiały się te opinie. To będzie pomocne dla sądu apelacyjnego.

Jeśli w dokumentach i pozwie nie zamieściłaś kosztorysu potrzeb dzieci - zrób go teraz.
Wnioskuj o dołączenie go do akt i powołaj się na to, że Sąd o nie nie prosił, a pozwany nie zaprzeczył (jeśli nie zaprzeczył), że takie wydatki faktycznie ponosisz.
Grenada jest off-line  
10-02-2011, 21:54  
an6etka
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Podwyższenie alimentów

Hmm w takim razie zrobię jak mówisz bo innej opcji nie mam ale nie wiem czy to coś da bo on ma tylko zasiłek i w dodatku komornik ściąga mu część należności a poza tym nie ma żadnych udokumentowanych dochodów. Natomiast z nieudokumentowanych ma pieniądze z wynajmu swojego mieszkania- tylko że ja nie mogę tego udowodnić niestety.
an6etka jest off-line  
10-02-2011, 23:42  
heka
Stały bywalec
 
Posty: 1.289
Domyślnie RE: Podwyższenie alimentów

ty się nie martw o niego i o to skąd weźmie pieniądze .Myśl skąd ty masz wziąć dla dzieci
heka jest off-line  
11-02-2011, 09:10  
an6etka
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Podwyższenie alimentów

Nie martwię się o niego tylko ,nie mogę zrozumieć tego że w naszym kraju prawo bardziej chroni sprawcę niż poszkodowanego ( mąż ma na kącie 2 wyroki-o znęcanie i o groźby karalne wobec mojej osoby, nie pracuje bo tak mu wygodnie, wynajmuje mieszkanie lokatorom za które otrzymuje pieniądze a sam mieszka u rodziców i nie ponosi żadnych kosztów z tym związanych). A ja wychowuję dwóję dzieci w wieku szkolnym, wynajmuję mieszkanie, i w dodatku spłacam kredyt który zaciągnęliśmy wspólnie (zresztą częściowo na spłatę jego wcześniejszych zobowiązań). W związku z tym wszystkim całe moje dochody idą na rachunki - no , nie całe, bo zostaje mi miesięcznie 150 zł na życie po opłaceniu wszystkich opłat. I jak ja mam walczyć o swoje skoro prawo jest przeciwko mnie, bo nawet nie mogę od niego wyegzekwować spłaty części kredytu, nie mówiąc już o alimentach adekwatnych do mojej sytuacji.
9
an6etka jest off-line  
11-02-2011, 11:24  
Grenada
Stały bywalec
 
Posty: 3.470
Domyślnie RE: Podwyższenie alimentów

Anetka, rozumiem, że rozwód odbył się z orzeczeniem o winie męża. Dlaczego nie żądałaś alimentów na siebie? Czy reprezentował Cię adwokat?
Grenada jest off-line  
11-02-2011, 13:46  
an6etka
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Podwyższenie alimentów

Nie reprezentował mnie adwokat, bo po prostu nie stać mnie na niego. A co chodzi o alimenty na mnie to nie składałam takiego wniosku dlatego że nie będę w stanie i tak tego od niego wyegzekwować. Czy myślisz że mogłabym takie alimenty od niego dostać na czas dopóki nie znajdę pracy? I czy (co najważniejsze) jest szansa wyegzekwowania tego od niego, bo już teraz ma komornika na karku i myślę że komornik nie będzie miał z czego ściągnąć.Czy ma jakieś znaczenie to że mąż ma również mieszkanie na siebie?
an6etka jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Podwyższenie alimentów (odpowiedzi: 1) Witam, złożyłam pozew do sądu o podwyższenie alimentów na mojego 5 letniego synka. Odkąd złożyła pierwszy pozew o zasądzenie alimentów ojciec...
§ podwyższenie alimentów (odpowiedzi: 3) Witam, w grudniu 2013 wzięłam rozwód, synek ( 8 lat ) mieszka ze mną ,przy rozwodzie spisaliśmy umowę o widzenia i alimenty ( 400 zł + dodatkowe...
§ Terminowe płacenie alimentów, ugoda i podwyższenie alimentów (odpowiedzi: 4) witam, mam takie pytanie, jakieś 9 miesięcy temu, złożyłam pozew do sądu o alimenty dla małoletniego syna w kwocie 300zl gdyz zależało mi na...
§ podwyższenie alimentów (odpowiedzi: 1) była małżónka podała mnie o podwyższenie alimentów z kwoty 280zł na 500 zł. Jestem na rencie inwalidzkiej całkowicie niezdolny do pracy. renty...
§ Podwyższenie alimentów od ojca i zwrot należnych alimentów (odpowiedzi: 1) Witam, jestem w sytuacji, gdzie mój ojciec od jakichś 10 lat ma zarządzone alimenty na mnie i mojego brata po 25% dochodów, dokładniej emerytury...
§ podwyższenie alimentów (odpowiedzi: 2) Czy wnosząc pozew o podwyższenie alimentów trzeba spotkać się w sądzie z byłym mężem czy odbywa się to ,że tak powiem, pisemnie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:20.