Alimenty dla dziecka i rodzica - Forum Prawne

 

Alimenty dla dziecka i rodzica

Witam, Mam pewien problem mianowicie w wieku 16 lat moi rodzice rozwiedli się (z orzeczeniem o winie mojego ojca), ojciec miał też sprawę w sądzie karnym o znęcanie się nad nami jednak dostał szansę od ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
11-12-2011, 14:16  
diablusia
Użytkownik
 
Posty: 40
Domyślnie Alimenty dla dziecka i rodzica

Witam,
Mam pewien problem mianowicie w wieku 16 lat moi rodzice rozwiedli się (z orzeczeniem o winie mojego ojca), ojciec miał też sprawę w sądzie karnym o znęcanie się nad nami jednak dostał szansę od mamy na zaprzestanie nękania nas, a mama wycofała sprawę.( podczas rozprawy wycofała oskarżenie)

Sąd zasądził mi alimenty w wysokości 50zł - (ojciec ukrywa dochody, pracował ale wykazywał jedynie rentę) po tym jak ukończyłam 18 lat i poszłam na studia wniosłam o podwyższenie alimentów - sędzia zasądziła mi kwotę 180zł.
Ojciec "dobrowolnie" wpłacił może dwa razy - sprawa trafiła do komornika - i jest u niego do dziś.

Sprawy się nieco skomplikowały - ojciec założył nową rodzinę - z tego co mi wiadomo nie ma dzieci z obecną/byłą żoną. Choć tego pewna nie jestem.
Przez wszystkie lata jakoś się z nami nie kontaktował rok temu przypomniał sobie że ma "córki" kontakt nasz jest znikomy czasem zadzwoni spyta co słychać i to tyle.

Kilka dni temu poinformował mnie że rozwiódł się ze swoją obecną/byłą (drugą) żoną i mieszka sam teraz na pokoju - jego dochód to renta ma jej około 600zł - pokój kosztuje go podobno 400zł nie powiedział ojciec tego wprost ale sądzę że chce bym wycofała sprawę alimentów od komornika - obecnie mam 24 lata i jestem na piątym roku studiów.
Mimo wielu krzywd jakie ojciec mi wyrządził, jego "krzywda" wpływa na moją psychikę....
Chciałabym wycofać sprawę alimentacyjną od komornika, bo szczerze mówiąc dam sobie radę bez tych jego 180zł, jednak - obawiam się że za kilka lat kiedy będę pracować na umowę o pracę pewnego pięknego dnia dostane pismo z sądu o zasądzenie ode mnie alimentów na ojca... a on będzie chwytał się wszystkich możliwych środków by wyciągnąć ode mnie jak najwięcej kasy.

Czy jest szansa... jakiegoś załatwienia tej sprawy - wycofania, zrezygnowania z alimentów , i zabezpieczenia siebie przed ewentualnymi alimentami z jego strony?

Wiem że on co do kasy jest zdolny do wszystkiego podczas spraw alimentacyjnych wytykał mi różne rzeczy z blogów, że jeżdżę na wakacje a chcę od niego alimenty i takie tam różne rzeczy.

Sprawa jest dość skomplikowana bo tak na dobrą sprawę nie mam pewności że on w ogóle rozwiódł się z żoną, mieszka sam.. itp.

Nie wiem co mam robić... serce mówi mi jedno, rozum drugie a strach przed przyszłością trzecie....
diablusia jest off-line  
11-12-2011, 15:33  
orzeszki
Stały bywalec
 
Posty: 4.862
Domyślnie RE: Alimenty dla dziecka i rodzica

Wycofac mozesz,ale nikt Ci nie odpowie,czy pewnego dnia,Ty nie bedziesz placic,bo to zalezy od ....ojca i Sadu,jezeli on o alimenty wystapi.
orzeszki jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Alimenty dla dziecka od rodziców (odpowiedzi: 6) Witam. Mam 20 lat (21 w lutym) oraz trudną sytuację w domu, już tłumacze o co chodzi. Matka od 2-3 lat pije, wpadła w alkoholizm(?), robiąc jej...
§ Alimenty rodzica do dziecka (odpowiedzi: 5) Otrzymalem pozew sądu o alimenty ojca który ma dochód 1400zł miesięcznie a moja rodzina skladająca się z 4 osób dwoje dorośłych dwoje dzieci w wieku...
§ Alimenty OD dziecka dla rodzica (odpowiedzi: 4) Witam. Chciałam zapytać czy ktoś orientuje się, jak wygląda sytuacja z domaganiem się alimentów przez rodzica od dziecka? Art. 1441. Zobowiązany...
§ Alimenty od dziecka dla rodziców. (odpowiedzi: 8) Witam serdecznie, piszę do Państwa z prośbą o pomoc, bowiem od dłuższego czasu nie mogę uzyskać konkretnej informacji dot. interesującej mnie...
§ Alimenty dla rodzica od dziecka? (odpowiedzi: 1) Czy ośrodek opieki społecznej może zażądać alimentów od dziecka dla rodzica czy tylko jest to możliwe w drodze sądowej? Na przykład w sytuacji...
§ Alimenty od dziecka dla rodzica? (odpowiedzi: 13) Czy jest w polskim prawie rodzinnym taki zapis,że matka może zażądać alimentów od córki?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:15.