kara za składanie fałszywych zeznań dla pozwanego - Forum Prawne

 

kara za składanie fałszywych zeznań dla pozwanego

Witajcie wiem, ze jest zapis dotyczący kary za składanie fałszywych zeznań z groźbą pozbawienia wolności do lat trzech. Czy wiecie jak się ma ten zapis do pozwanego? nadmienię, ze chodzi o Sąd rodzinny czy jeśli ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze

Prawo rodzinne i opiekuńcze - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
11-02-2012, 16:17  
niutek76
Użytkownik
 
Posty: 33
Domyślnie kara za składanie fałszywych zeznań dla pozwanego

Witajcie
wiem, ze jest zapis dotyczący kary za składanie fałszywych zeznań z groźbą pozbawienia wolności do lat trzech. Czy wiecie jak się ma ten zapis do pozwanego? nadmienię, ze chodzi o Sąd rodzinny
czy jeśli udowodniłam w Sądzie kilka kłamstw to czy Sąd powinien zareagować??
Czy jest na to jakiś inny paragraf??
Czy ktoś w oparciu o kłamstwa lub zatajanie istotnych informacji może zostać poddany karze? jeśli tak to jakiej a jeśli nie to dlaczego?
pozdrawiam
niutek76 jest off-line  
11-02-2012, 18:08  
karlzaju
Stały bywalec
 
Posty: 539
Domyślnie RE: kara za składanie fałszywych zeznań dla pozwanego

czy jeśli udowodniłam w Sądzie kilka kłamstw to czy Sąd powinien zareagować??
.........Sad rodzinny nie ruszy sprawy dla sadu zeznania swiadkow to sa paplaniny ktore i tak protokolantka pisze z dyktanda składu sedziowskiego. Masz dowody to idziesz do prokuratory i składasz doniesienie i zakładasz kolejna nowa sprawa ( najwyzej ja odrzuca )
karlzaju jest off-line  
11-02-2012, 18:31  
niutek76
Użytkownik
 
Posty: 33
Domyślnie RE: kara za składanie fałszywych zeznań dla pozwanego

ale ja nie mówię o świadkach tylko o pozwanym...
ojciec mojej córki oczerniał mnie w Sądzie mówiąc, że nie interesowałam się nigdy córką, nie bywam w szkole itd. opinię, którą dostał od wychowawczyni zataił. Ja niestety nie mogłam uzyskać opinii ponieważ dyrektorka sympatyzuje z ojcem córki. dopiero kiedy poruszyłam sprawę w kuratorium dyrektorka dała mi tą co dostał ojciec w 2010 (nie pozwoliła na wydanie nowej)czyli udowodniłam, ze się interesuję i jestem obecna w szkole jak i fakt, że ojciec zataił celowo informację w których był w posiadaniu celem pogrążenia mnie.
do tego zawyżył metraż swojego mieszkania trzykrotnie. Udowodniłam, ze nie ma 160m2 jakie podał a góra 60. Udowodniłam, że nie posiada warunków m.in. nie ma ogrzewania.

Czy fakt, że udowodniłam kłamstwa ojca córki może być on nadal wiarygodny dla Sądu??
Pytam, bo mimo to Sąd ograniczył mi władze.
Świadkowie, którzy zeznawali o moim rzekomym złym prowadzeniu się Sąd uznał za wiarygodnych a moich, którzy niejednokrotnie widzieli mnie pobitą za niewiarygodnych.
Oczywiście, jak usłyszałam, Jedno drugiego nie wyklucza. Czyli co? Wiedziałam za co dostaję??!!
Uciekłam od swojego kata, a po roku złożyłam wniosek do Sądu o ograniczenie władzy człowiekowi, który znęcał się psychicznie nad dzieckiem a po 4 latach trwania sprawy to mi Sąd ograniczył władzę.
wg Sądu on ma mieszkanie własnościowe a ja wynajmuje. Wynajmuje dlatego bo moje dla Sądu było za małe więc wynajęłam większe.
Ogólnie odniosłam wrażenie jakby Sąd przez cały czas szukał na czym może mnie przyłapać. To ja, która poprosiłam obcych ludzi, Sąd o pomoc musiałam się tłumaczyć ze wszystkiego. Ja się tłumaczyłam, składałam dowody a on tylko pięknie mówił.
Nie złożył żadnego dowodu a mimo to Sąd uwierzył, że ma dom o powierzchni 160m2 (a nie ma), że ma pracę (a nawet umowy nie przedstawiła a przez prawie 10 lat konkubinatu legalnie pracował rok), uwierzył w rzekome dochody jakie osiąga... nie udowodnił niczego..
Ja za to musiałam udowodnić warunki mieszkaniowe, dochody, to czy pracuję gdzieś czy w domu..
cała sprawa to jakaś kpina a nie Sąd!!!
niutek76 jest off-line  
11-02-2012, 18:40  
karlzaju
Stały bywalec
 
Posty: 539
Domyślnie RE: kara za składanie fałszywych zeznań dla pozwanego

Jeszcze raz jak pani sie nie odwolała w stosownym terminie od wyroku Pozostaje zgłoszenie do prokuratury o zniechanie o kłamstwa itd + dowody i zeznania swiadkow ,Po wygranej sprawie mozna dochodzic do celu jaki pani załozyła
karlzaju jest off-line  
11-02-2012, 18:48  
orzeszki
Stały bywalec
 
Posty: 4.858
Domyślnie RE: kara za składanie fałszywych zeznań dla pozwanego

Skup sie lepiej na sprawie.Nie ma sensu skladanie w Prokuraturze o skladaniu falszywych zeznan,bo oni i tak to "olewaja",jezeli chodzi o sprawy w Sadach Rodzinnych,a nawet u nich(w Prokuraturze).Napisz lepiej o jaka sprawe chodzi,a moze tu wieksza uzyskasz pomoc.W sprawie karnej,musisz zwrocic sie do czesci Prawo Karne,ale to strata czasu.Ja tez probowalam i dowiedzialam sie,ze poki nie jest sie oskarzonym mozna sie bronic skladajac falszywe zeznania(to tak potocznie).
orzeszki jest off-line  
11-02-2012, 19:06  
niutek76
Użytkownik
 
Posty: 33
Domyślnie RE: kara za składanie fałszywych zeznań dla pozwanego

Moja sprawa się zakończyła jak wspomniałam. Złożyłam wniosek o ograniczenie władzy ojcu a po trzech latach to mi ograniczyli. Niestety nigdy przemocy fizycznej i psychicznej nie zgłaszałam - chyba jak większośc kobiet w mojej sytuacji- byli tylko świadkowie, których Sąd uznał za niewiarygodnych. Nigdy też nie nagrałam gróźb tego człowieka ani sytuacji w jakim stanie odbierałam od niego córkę. Nie mam też specjalnie dowodów na to co on opowiada o mnie rodzicom z klasy córki. O mnie jak o mnie ale o córce?? Podobno moja córka moczy się przeze mnie w nocy. Jak można?!! Myśli, ze mnie oczernia a w rzeczywistości krzywdzi nadal córkę. Co sobie rodzice o moim dziecku pomyślą?? dla wyjaśnienia moja córcia nie moczy się
Złożyłam apelację... ponad pół roku czekania, zeby uslyszeć, ze moja apelacja jest oddalona i Sąd pozostawia i uprawomocnia postanowienie pierwszej instancji. Tu dowiedziałam się, ze dostawałam za to że źle się prowadziłam a moja córka to jest mi chyba potrzebna jako niańka dla małego synka (w międzyczasie ułożyłam sobie życie. Wyszłam za mąż i urodziłam synka).
Postanowienie uprawomocni się 15-go lutego choć w momencie publikacji usłyszałam, że od razu.
Przez lata słuchałam od niego jaka to ja jestem do niczego i śmiał mi się w twarz a teraz śmieje się do upadłego bo Sąd mu na to pozwolił... czuje się bezkarny za swoje postępowanie...
WSZYSTKIM KOBIETOM ODRADZAM SĄDY... ja usłyszałam na pierwszej rozprawie, ze w modzie jest przyznawanie opieki ojcom od Przewodniczącej... Poszli z trendem?? Nie ważne jaki jest, bandyta, alkoholik, ważne, ze tak modnie??!!
niutek76 jest off-line  
11-02-2012, 19:14  
karlzaju
Stały bywalec
 
Posty: 539
Domyślnie RE: kara za składanie fałszywych zeznań dla pozwanego

(w międzyczasie ułożyłam sobie życie. Wyszłam za mąż i urodziłam synka)""""". I własnie sad to wział pod uwage dziwisz sie >?
karlzaju jest off-line  
11-02-2012, 19:39  
orzeszki
Stały bywalec
 
Posty: 4.858
Domyślnie RE: kara za składanie fałszywych zeznań dla pozwanego

Moczenie sie dziecka nie moze byc powodem do ograniczenia praw.Rowniez ulozenie sobie zycia "od nowa".Niestety czesto radzi sie tu o zglaszanie przemocy fizycznej w rodzinie,ale niewiele % to przyjmuje do wiadomosci ,a potem nie ma dowodow.Rowniez kolejne Twoje dziecko nie powinno byc powodem.W kazdej rodzinie starsze rodzenstwo przejmuje czesciowo opieke nad mlodszym,jednak nie oznacza to,ze jest jego opiekunka.Kto na codzien zajmuje sie corka i w jaki sposob Ci ograniczono wladze?
orzeszki jest off-line  
11-02-2012, 19:41  
niutek76
Użytkownik
 
Posty: 33
Domyślnie RE: kara za składanie fałszywych zeznań dla pozwanego

do karlazju
co wziął pod uwagę??
Że zrekonstruowałam rodzinę??
Ze moja córka może zobaczyć w końcu co to szacunek??
Myślisz, ze lepiej dla córki jest życie z ojcem i jego matką bo on nadal, pomimo 40 lat, żyje na pępowinie??
Oczywiście dla babki w to graj bo zawsze uważała się za lepszą matkę niż ja... a żeby nie być gołosłownym to podam przykład jej psychozy na punkcie matkowania mojej córce: przystawianie sobie niemowlęcia do piersi!!

do orzeszki
do tej pory córka była u mnie 2 tygodnie i u niego 2 tygodnie.. ciągle na walizkach.. a ja chciałam, zeby miała stałe miejsce a nie na walizkach. I nie mówię tu o jakimś utrudnianiu kontaktów. Przez ten rok w między czasie jak uciekłam z córką a złożeniem wniosku nigdy nie utrudniałam kontaktu. Nie chciałam aby córce świat nagle sie przewrócił o 180st (miała tylko 6lat) ale tez bałam się sprzeciwić (jeździła kiedy chciała lub on chciał ja nie mogłam nic powiedzieć bo słyszałam, ze to nie koncert życzeń) bo bałam się, ze mi ją zabierze i jej nie zobaczę

Ograniczenie jest tylko do miejsca zamieszkania: czyli miejsce pobytu przy ojcu. We wszystkich ważnych sprawach musi się ze mną konsultować. Tylko to wcale tak pięknie nie będzie wyglądało..
Stracę ją. Powiedział mi, ze mogę córkę odzwiedzać u niego... BOŻE w paszczę lwa mam wejść?? przecież nie po to uciekłąm od niego, żeby go teraz prosić o spotkanie z córką?? przecież o to mu chodzi! mam się nadal poniżać przed nim... Podejrzewam, że najlepiej żebym się tam spowrotem wprowadziła.. do tego chce doprowadzić
Nie udało mu się pozbawić mnie pracy, dochodu, nie udało mu się odstraszyć mojego męża któremu groził, próbował potrącić samochodem a córce powiedział, ze jak wyjdę za mąż to mój mąż będzie miał prawo ją bić... chore!!!

Nie wiem już co robić.. najchętniej teraz bym wyemigrowała... może odległość jaka będzie dzielić mnie i córkę będzie jak lekarstwo... bo żyjąc w jednym mieście wiedząc, ze kilka ulic dalej jest moja córka z którą nie mogę być...
co tu dużo mówić.. chyba tylko matka będzie wiedzieć co teraz czuję
niutek76 jest off-line  
11-02-2012, 20:01  
orzeszki
Stały bywalec
 
Posty: 4.858
Domyślnie RE: kara za składanie fałszywych zeznań dla pozwanego

Nie zalamuj sie i zrob,jak ojciec,ktory podobnie jak Ty walczy o dziecko(jest tu takich wielu).Wnies o ...ustalenie kontaktow poza miejscem zamieszkania ojca i bez jego obecnosci w ustalonych przez Ciebie terminach z mozliwoscia brania dziecka do Twego miejsca zamieszkania(miejsce zamieszkania dziecka pozostanie u ojca,ale w ten sposob dzieci beda mogly razem sie spotykac).Odwagi i ...wytrwalosci.
orzeszki jest off-line  
11-02-2012, 20:46  
niutek76
Użytkownik
 
Posty: 33
Domyślnie RE: kara za składanie fałszywych zeznań dla pozwanego

chyba nie pozostanie mi nic innego
Nie żebym była honorowa ale ja po prostu po tej traumie, którą mi i dziecku zgotował, nie jestem w stanie patrzeć mu w twarz.. (już widze ten uśmiech pogardy i satysfakcji)
Naprawdę, chciałam się rozejść normalnie... Myślałam, że mimo wszystko będzie honorowy i nie będzie traktował dziecka jak kartę przetargową..
Nigdy nie chciałam utrudniac kontaktu bo z własnego doświadczenia wiem czym kończy się wychowywanie bez ojca lub kogoś, kto mógłby go zastąpić..
Potem zbyt szybko, nie poznawszy dobrze człowieka, decydujemy się na związek ponieważ tak bardzo brakuje gdzieś podświadomie ojca, ze staramy się go zastąpić mężczyzną.
Oczywiście nie zakładam, że to ojcowie są przyczyną problemów czy tylko oni są zdolni do takich rzeczy... matki też nie wszystkie są święte... ale wydaje mi się, że w moim przypadku w Sądzie coś się do postanowienia przyczyniło.
Ale cóż... podobno i tak już nic nie mogę zrobić.. pozostaje tylko takie poczucie ogromnej niesprawiedliwości i krzywdy...

dziękuję za słowa wsparcia i pozdrawiam
niutek76 jest off-line  
11-02-2012, 21:11  
orzeszki
Stały bywalec
 
Posty: 4.858
Domyślnie RE: kara za składanie fałszywych zeznań dla pozwanego

Mozesz ciagle byc obecna w zyciu corki i wierzyc,ze to zaowocuje.
orzeszki jest off-line  
11-02-2012, 21:45  
dolcia23
Użytkownik
 
Posty: 31
Domyślnie RE: kara za składanie fałszywych zeznań dla pozwanego

wspolczuje jestem w podobnej sytuacji ograniczylam prawa dla ojca dzieci a on teraz sklada pozew o rozwod a na wczesniejszych sprawach sedzina poinformowala ze na rozwodzie bedzie mogl sie ubiegac o odzyskanie dzieci itp ze wszystko moze sie odwrocic. ledwie sie pozbieralam po tym i znow to samo boje sie wlasnie tego ze zrobi wszystko zeby mi ich zabrac zeby mi sie odegrac tak jak do tej pory to robil ze go zostawilam.
dolcia23 jest off-line  
11-02-2012, 22:11  
niutek76
Użytkownik
 
Posty: 33
Domyślnie RE: kara za składanie fałszywych zeznań dla pozwanego

jestem obecna...
wiem, że córcia się ode mnie nie odwróci.. za dużo nas łączy
dużo razem robimy, ponieważ mam zdolności manualne (nie chwaląc się) wiele prac robimy razem. Córcia zawsze mnie w szkole zgłasza do wykonania jakiś rzeczy na przedstawienia, konkursy... jest z tego bardzo dumna
najbardziej boli mnie to, że ona tak kocha swojego ojca, tak mu ufa, ze boję się, że nagle spadnie z wysokiego konia kiedy on przestanie udawać kogoś kim nie jest... może się mylę, może moje odejście nauczyło go też szanować to co się ma ale gdzieś po kościach czuję, ze ludzie się nie zmieniają.. prędzej czy później wyjdzie na jaw jego prawdziwe oblicze a wtedy moja córcia będzie cierpieć...
Gdybym wiedziała, że ona tak chce i gdybym wiedziała, że w jego intencji jest tylko dobro córki (ale naprawdę, nie tylko mówiąc) to przecież jaki to problem żeby tam była... żaden.. przecież to ojciec.. tylko ja wiem, ze to może się źle skończyć
obym się myliła... wszystko przeżyję ale nie cierpienia dziecka

dolcia23
jeśli mogę coś doradzić to przede wszystkim (mimo, że pewnie nie ma takiej potrzeby) dobry i zaufany adwokat. Mi Rzecznik Praw Dziecka, u którego byłam (zbyt późno) powiedziała, ze to wina adwokata u mnie, że to on doprowadził to takiej sytuacji. I taka prawda.. nie robił nic, przychodził na sprawy nieprzygotowany, pisał pisma z kosmosu o jakiś bzdurach a ja sie nie miałam jak wytłumaczyć i wyszło na to, że kłamie...
Jak rozmawiałam ze swoim (drugim) adwokatem i pytałam czy kiedykolwiek mogę zmienić postanowienie to powiedział, ze mogę jak przynajmniej dwie rzeczy ulegną zmianie i je udowodnie np: brak opieki nad córką, brak stałej pracy ojca, pijaństwo, moja poprawa warunków (tu tylko zakup mieszkania) i inne ale powinnam wziąć pod uwagę jeszcze fakt istniejącej sytuacji. Czyli, że jeśli córcia moja będzie u ojca przez jakiś czas to nie można jej od tak sobie po prostu nagle przerzucić, to nie paczuszka, którą się przekazuje. Tak więc jeśli dzieci są u ciebie i nie wykazałaś się rażącym zaniedbanie to nie ma podstaw (logicznie myśląc, choć ja w logikę Sądu nie bardzo wierzę)
Mam jednak nadzieję, ze przez rozwód przejdziecie szybko i bezboleśnie a przede wszystkim bez szarpania dziećmi
pozdrawiam
niutek76 jest off-line  
11-02-2012, 22:37  
orzeszki
Stały bywalec
 
Posty: 4.858
Domyślnie RE: kara za składanie fałszywych zeznań dla pozwanego

Teraz po przeczytaniu Twojej odpowiedzi(ostatnia),moge dodac czym sugerowal sie Sad.Masz prawo do zycia w nowym zwiazku,ale wczesniej powinnas zakonczyc poprzedni,gdyz w innym wypadku Sad wezmie to na Twoja niekorzysc(podwojne zycie,bo jak rozumiem sprawa o rozwod jest w toku?).Do reszty,jak napisalam wyzej,walcz.Niestety do wielu rozwodow dochodzi za pozno,dopiero,kiedy ktos inny sie pojawia,a powinno byc odwrotnie:najpierw rozwod,pozniej "nowe zycie",wtedy nie ma podstaw do odebrania,czy ograniczania praw.Jezeli chodzi o mozliwosc zmiany postanowienia,to zawsze jes taka.Jednak potrzebujesz,jak najwiekszego kontaktu z dzieckiem i o to zabiegaj.Przed soba masz jeszcze rozwod.Pozostaje udowodnic,ze rozpad malzenstwa nastapil wczesniej,ale to bedzie trudne bez dowodow winy ex(obdukcje itp.).
orzeszki jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Brak wiary w zeznania świadka - kara za składanie fałszywych zeznań? (odpowiedzi: 9) Taki przypadek: Piotr został oskarżony o fałszowanie dokumentów. Miał dostęp do drukarki, miał odpowiednią wiedzę jak drukować (wiedza nie jest...
§ Składanie fałszywych zeznań (odpowiedzi: 1) witam, Mój znajomy został skazany na karę grzywny przez sąd za krzywoprzysięstwo. Mam takie pytanie: W jakim czasie dany przestępstwo ulegnie...
§ Składanie fałszywych zeznań (odpowiedzi: 16) Witam i proszę o pomoc Włamano mi się do sklepu chciałem założyć sprawę karną, ale między innymi zeznawał świadek na skutek jego zeznań umorzono...
§ Składanie fałszywych zeznań (odpowiedzi: 6) Witam, mam pewne pytanie. Jak to w sylwestra bawiłem się na rynku w Krakowie. Poznałem taką sympatyczną grupkę studentów i opiłem się z nimi do...
§ składanie fałszywych zeznań (odpowiedzi: 4) miałem taką akcje ze skłamałem na policji na komisariacie a nastepnie po upływie około 2 godz. wróciłem i powiedziałem prawde... podpisywałem oba...
§ Zmiana zeznań, składanie fałszywych zeznań a ochrona danych osobowych (odpowiedzi: 1) Zawiadomiłem odpowiednie organy o możliwości popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy policji. Konkretnie chodzi o korupcję. Złożyłem...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:11.