Czynsz i opłaty eksploatacyjne za mieszkanie spółdzielcze własnościowe po rozwodzie. - Forum Prawne

 

Czynsz i opłaty eksploatacyjne za mieszkanie spółdzielcze własnościowe po rozwodzie.

Po rozwodzie wystąpiłem do sądu z wnioskiem o rozdzielność majątkową.W skład majątku wspólnego wchodzi m.in. spółdzielcze mieszkanie własnościowe,w którym mieszkałem wraz z żoną do rozwodu.Z pewnych względów w tym mieszkaniu nigdy nie byłem zameldowany.Obecnie mieszka ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze

Prawo rodzinne i opiekuńcze - aktualne tematy:

  • § Problem z rodzicami, jakie kro...
    Witam, chciałbym się poradzić w dość trudnej sprawie rodzinnej. Problem dotyczy rodziców mojej dziewczyny....
  • § Witam
    Witam mam 17lat i jestem biseksualny. Moi rodzice nie akceptują mojej orientacji seksualnej i jestem z tego powodu...
  • § Zus
    Witam, mam pytanie. Otóż studiowałem od 2015 r na Politechnice, ale zawsze z roku na rok wytrzymywałem około...

Odpowiedz
 
13-02-2012, 17:15  
Konrad41
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie Czynsz i opłaty eksploatacyjne za mieszkanie spółdzielcze własnościowe po rozwodzie.

Po rozwodzie wystąpiłem do sądu z wnioskiem o rozdzielność majątkową.W skład majątku wspólnego wchodzi m.in. spółdzielcze mieszkanie własnościowe,w którym mieszkałem wraz z żoną do rozwodu.Z pewnych względów w tym mieszkaniu nigdy nie byłem zameldowany.Obecnie mieszka w nim tylko żona z synem.Za obopólną zgodą mieszkanie ma zostać sprzedane,a otrzymane ze sprzedaży pieniądze podzielone po połowie.Jednakże żona żąda ode mnie zwrotu połowy kosztów czynszu i opłat eksploatacyjnych za mieszkanie,jakie będą poniesione od momentu rozwodu do momentu sprzedaży.Ponieważ mieszkanie jest duże(200m.kw.) koszty utrzymania duże, więc trudno je sprzedać pomimo zaoferowania niskiej ceny.Taka sytuacja trwa już ponad dwa lata i aktualnie koszty wynoszą już kilkadziesiąt tysięcy i ciągle rosną.Żonę stać na ich ponoszenie bo ma wysokie dochody.
Chciałbym uzyskać odpowiedź,czy w opisanej sytuacji,ja, osoba nie mieszkająca pod wspólnym dachem z byłą żoną i nigdy tam nie zameldowana,jestem zobowiązana do ponoszenia wspomnianych kosztów.
Dla mnie ta sytuacja prowadzi do absurdu.Jeśli sprzedaż będzie się przeciągać,trzeba będzie systematycznie obniżać cenę i w końcu 1/2 przynależnej mi kwoty ze sprzedaży zrówna się(a może nawet będzie niższa!) niż roszczenia żony wobec mnie z tytułu pokrycia 1/2 kosztów utrzymania mieszkania.
Co na ten temat mówią przepisy prawa?
Konrad41 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ mieszkanie spółdzielcze własnościowe z kw a własnościowe (odpowiedzi: 6) Czym różni się mieszkanie spółdzielcze własnościowe z kw od mieszkania własnościowego?
§ mieszkanie własnościowe z KW a spółdzielcze własnościowe z KW (odpowiedzi: 5) jaka jest różnica między mieszkaniem własnościowym z Księgą Wieczystą a mieszkaniem spółdzielczym własnościowym z Księgą Wieczystą?
§ Zakup Mieszkanie spółdzielcze własnościowe a własność wyodrębniona (odpowiedzi: 7) Witam Przez kilka dni przeglądałem forum pod kątem informacji dotyczących zakupu mieszkania z rynku wtórnego /własność wyodrębniona oraz...
§ mieszkanie spółdzielcze własnościowe (odpowiedzi: 1) Witam, Mój były mąż jako główny właściciel nie chce wyrazić zgody na sprzedaż mieszkania,a ja jako współwłaściciel też nie mogę.Czy jeżeli bym go...
§ spółdzielcze własnościowe prawo po rozwodzie (odpowiedzi: 1) przydział spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego nastapił na rzecz jednej osoby, gdyż nie była jeszcz w związku małżeńskim. Po...
§ Mieszkanie spółdzielcze własnościowe (odpowiedzi: 1) Po jakim czasie od wykupu mieszkania spółdzielczego na własność można je sprzedać?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:02.