Forum Prawne

Forum Prawne (http://forumprawne.org/index.php)
-   Prawo rodzinne i opiekuńcze (http://forumprawne.org/forumdisplay.php?f=30)
-   -   ślub z obcokrajowcem (http://forumprawne.org/showthread.php?t=300149)

Ania120380 28-02-2012 19:04

ślub z obcokrajowcem
 
Dzień dobry

Zwracam się z prośbą o udzielenie pomocy w sprawie zawarcia ślubu cywilnego z Pakistańczykiem mieszkającym w Londynie. Jakie dokumenty są potrzebne do zawarcia takiego małżeństwa?. Czy trzeba potem coś wysyłać do Polski by slub był ważny?.

enamorada 08-06-2013 16:17

RE: ślub z obcokrajowcem
 
czesc dziewczyny!
ja tez jestem w zwiazku z obcokrajowcem,
mam do was pytanie, moze ktoras z was bedzie umiala mi pomoc.. Jakie sa potrzebne dokumenty do zawarcia zwiazku malzenskiego z chlopakiem z Bangladeszu pracujacym i mieszkajacym na Cyprze.

grzegorz97 08-06-2013 16:40

RE: ślub z obcokrajowcem
 
no tak nie jestem dziewczyną , ale postaram się udzielić Ci informacji.
Do zawarcia związku małżeńskiego potrzebujesz ze swojej strony akt urodzenia, i zaświadczenie z USC że posiadasz zdolność prawną do zawarcia związku małżeńskiego z obywatelem innego kraju, zaświadczenie takie jest ważne 3 miesiące od daty wystawienia. No i jeśli ślub będzie poza Polską to dokument stwierdzający legalność pobytu w danym kraju, paszport z wizą, lub bez w wypadku kiedy takowa w danym kraju nie jest wymagana dla obywateli RP, dla Ciebie na Cyprze wystarczającym jest dowód osobisty. Wrócę do zaświadczenia. Wprawdzie ustawodawca napisał że ma to być zaświadczenie do zawarcia związku małżeńskiego z obcokrajowcem, jednak sam druk jest tak skonstruowany że jest tam rubryka do wpisania imienia i nazwiska oraz narodowości przyszłego wybranka. W USC zażądają od Ciebie jeszcze innych danych jak adres zamieszkania wybranka, data i miejsce urodzenia, nazwiska rodowe rodziców, miejsca urodzenia rodziców. Teraz gdzie możesz brać ślub. Zasadą jest że ślub możecie zawrzeć w kraju wybranka lub w swoim kraju. Wyjątkiem jest zawarcie małżeństwa w dowolnym kraju w Polskiej ambasadzie, ale dotyczy to tylko obywateli polskich, ( małżeństwo zawierane przez Polkę i polaka w innym kraju)
Twoim krajem jest nie tylko Polska. Jesteś obywatelką Unii Europejskiej, dlatego też możesz zawierać małżeństwo w dowolnym kraju UE.
Dokumenty jakie będą wymagane od twojego wybranka będą takie same, z warunkiem że mówimy tutaj o kawalerze i Pannie. Inaczej ma się rzecz jeśli to jest ślub z rozwodnikiem. Wtedy w miejsce aktu urodzenia potrzebny jest akt małżeństwa z informacją o dacie i sposobie rozwiązania małżeństwa i określeniu kto małżeństwo rozwiązał.


W przypadku innych krajów UE trzeba najlepiej w miejscowym Urzędzie wypytać, dlatego że przepisy Unijne mamy spójne, jednak są indywidualne wymogi w określonych krajach, a w przypadku Niemiec nawet są różne wymagania w różnych landach. Jak chcesz wiedzieć więcej to pytaj.

matika100 08-06-2013 16:55

RE: ślub z obcokrajowcem
 
nie ma to jak odgrzebywać stare tematy. Najpierw to się dowiedz czy ten Azjata to przebywa na tym Cyprze legalnie a potem zawieraj jakieś śluby?

EWELA8221 08-06-2013 18:17

RE: ślub z obcokrajowcem
 
Boże dziewczyny czy wy się dobrze czujecie??? Chcecie brac ślub a Pakistańczykiem i Azjatą czy wy wiecie jak bardzo takie nację mają sprane łby??? To są chorzy ludzie, np Pakistańczyk wyznaje Islam a ta religia traktuje kobiety jak zero, oni nie szanują kobiet, jedynie to zabiegają o kobiety przed ślubem a po ślubie to zobaczysz jaki będzie i za kogo będzie cię miał, poza tym nie łudz się że jak mu urodzisz dziecko to ci je odda bo jakbyś z nim chciała się rozstac to ci je nawet porwie a go nie będziesz miała, kobieto daj sobie spokój, wiesz dlatego on chcę cię za żonę??? To chodzi o pozwolenie o pobyt i wizę bo jak wezmie z tobą ślub to nie będzie traktowany jak uchodzca, tak samo jest w przypadku ludzi z Azji południowej czyli Bangladeszu, oni chcą miec Polkę za żonę bo dla nich ludzie o jasnej karnacji to prawie jak świętośc i dla niego to chluba pokazac się z taką, poza tym wiesz kobieto jaka jest w Bangladeszu bieda? On dlatego z tamtąd uciekł i szuka żony żeby się wyrwac z tej biedy, wiesz że Bangladesz to najbiedniejsze państwo na świecie? Naprawdę chcesz miec faceta z takiego slumsu??? Zastanów się, on w razie dzieci i rozstania to ci nawet nie będzie w stanie grosza dac bi jest biedny jak mysz kościelna, może najlepiej tam pojedz i zobacz wszystko swoimi oczami, ja często podróżuję więc w tamtych rejonach też byłam to wiem co tam jest !!! Tam to nawet małe 4 letnie dzieci żebrzą żeby miec na jedzenie a zwierzęta to sama skóra i kości bo nawet nie mają im co dac, poza tym jest tak straszny smród na ulicach bo dla nich to śmieci można wywalac wszędzie gdzie się chcę, nie dbają o czystośc i o swoją higienę. Naprawdę ci szczerze odradzam, zapomniałam dodac że na początku są naprawdę czarujący żeby potem pokazac swoje jacy są jak już ciebie będą mieli. Naprawdę odradzam.

matika100 08-06-2013 18:34

RE: ślub z obcokrajowcem
 
nie chciałem tego pisać, ale zasadniczo myślę tak samo:(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:40.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.3.1 PL2 ©2009, Crawlability, Inc.