Podwyższenie alimentów - PROSZĘ O ODPOWIEDŹ. - Forum Prawne

 

Podwyższenie alimentów - PROSZĘ O ODPOWIEDŹ.

Witam, Kieruje się z pytaniem , jakie powinnam podewziąść kroki oraz argumenty aby podwyższyć dotychczasowe 300 zl zasądzone na jedno dziecko , obecnie w wieku 3 lat alimenty. Moją pierwszą sprawę o alimenty miałam 20 ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
09-03-2012, 18:16  
admin999
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie Podwyższenie alimentów - PROSZĘ O ODPOWIEDŹ.

Witam,

Kieruje się z pytaniem , jakie powinnam podewziąść kroki oraz argumenty aby podwyższyć dotychczasowe 300 zl zasądzone na jedno dziecko , obecnie w wieku 3 lat alimenty.
Moją pierwszą sprawę o alimenty miałam 20 kwietnia 2010 roku , wtedy córka miała 7 miesięcy , tatuś dziecka zaświadczał ze jest osobą uczącą sie pozostająca na utrzymaniu rodziców, poszukującą pracy ale bezskutecznie. Próbował wykazać , że nie jest ojcem dziecka popierając swoje słowa świadkami i zmyślonymi zeznaniami. Dzięki badaniom oczywiście żaden świadek mu już nie pomógł.
Nie mogąc sama nic wywalczyć , wynajęłam adwokata dzięki któremu sprawę wygrałam i część kosztów została mi zwrócona.
Obecnie po 2 latach , były partner , ojciec mojej córki zawarł związek małżeński , wyprowadził się z domu , mieszka u rodziców żony. Podjął pracę , niestety nie jestem w stanie tego udowodnic to są przesłanki które tylko do mnie dochodzą.
Ja wyszłam za mąż 2 lata temu , mój mąż zarabia 1700 netto ja 1000 netto , mieszkamy u rodziców, ja jeszcze studiuję zaocznie na studiach magisterskich, chcemy aby dziecko poszło do przedszkola ale niestety nas na to nie stać , przedszkole prywatne to koszt ok 500 zl , moja szkołą 380 , plus dojazdy , koszty ubrania , wyżywienia wszystko rośnie.
Swojego czasu wynajmowaliśmy mieszkanie ale niestety koszty były za duże. Bo sam wynajem 1000 zl plus rachunki. Dziecko zameldowane jest w gminie polozonej 30 km dalej od miejscowosci w ktorej teraz mieszkamy z rodzicami , poniewaz pobudowali dom i sie wyprowadzili. Wiec dziecko moze byc tylko przyjete do przedszkola prywatnego, poza tym miałaby opieke logopedy i zajecia ruchowe ktore są jej bardzo potrzebne, Ma problemy z mowa, w wieku 3 lat nie mówi prawie wcale. Mieszkając u rodziców dokładamy się do rachunków, opłacamy też swoje telefony , telewizję ,internet. To sa kwoty które bardzo uszczuplaja nasze pensje.

Jakie powinnam podac argumenty , jakie powody by alimenty zostały podwyższone , co zrobić aby ojciec który wypierał się swojej córki zaczął płacic więcej? Dodam jeszcze ze pozwany jest pozbawiony władzy rodzicielskiej i przez ten okres czasu nie starał się kontaktować ze mną by móc zobaczyć córkę.

Bardzo proszę o poradę rozwiązania tej sprawy. Pozdrawiam

E.
admin999 jest off-line  
09-03-2012, 20:48  
ankar2580
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Podwyższenie alimentów - PROSZĘ O ODPOWIEDŹ.

W uzasadnieniu pozwu o podwyższenie alimentów napisz po prostu prawdę, czyli to, że potrzeby dziecka wzrastają w miarę wieku. Dodaj też, że zamierzasz posłać dziecko do przedszkola, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami. Poza tym dobrym argumentem jest to, że dziecko musi być pod stałą kontrolą logopedy i w tym przypadku dobre dla sądu jest to, żebyś przedstawiła na to jakiś dowód w formie dokumentu od poradni.
Minęło 2,5 roku i masz pełne prawo na podwyższenie alimentów.
ankar2580 jest off-line  
09-03-2012, 21:19  
Kaiki
Stały bywalec
 
Posty: 757
Domyślnie RE: Podwyższenie alimentów - PROSZĘ O ODPOWIEDŹ.

Przepis prawny:
Art. 135. § 1. Zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego.
§ 2. Wykonanie obowiązku alimentacyjnego względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie albo wobec osoby niepełnosprawnej może polegać w całości lub w części na osobistych staraniach o utrzymanie lub o wychowanie uprawnionego; w takim wypadku świadczenie alimentacyjne pozostałych zobowiązanych polega na pokrywaniu w całości lub w części kosztów utrzymania lub wychowania uprawnionego.

W wyroku alimentacyjnym opierano się na ówczesnym stanie faktycznym. Ten stan się zmienił. Ojciec ma większe możliwości zarobkowe, gdyż ukończył naukę i ma teraz źródło dochodu. Tak więc w uzasadnieniu to podnieść, że według twojej wiedzy tak jest i wnosisz o ujawnienie dochodów ojca dziecka. Ponadto potrzeby dziecka się zwiększyły. Przedstawiasz kalkulację wydatków na dziecko, tj wydatki na żywność, ubrania oraz przedszkole. Ponadto przedstawić wysokość rachunków jakie trzeba opłacać w domu, podzieloną przez ilość osób zamieszkujących w gospodarstwie domowym.
Proszę jednak pamiętać, że sąd nie zasądzi od ojca pokrywania całości wszystkich kosztów, gdyż i pani ma obowiązek łożenia na dziecko. Jednak poprzez sprawowanie osobistej opieki i wychowania dziecka w pewnej części ten obowiązek pani spełnia. Dlatego ojciec dziecka w większym zakresie powinien na nie łożyć finansowo.
Kaiki jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Odpowiedź na apelację w sprawie o podwyższenie alimentów (odpowiedzi: 3) Witam, 9 września odbyła się sprawa o podwyższenie alimentów na niepełnoletnią córkę. Dotychczas pozwany płacił 1000zł na dwójkę dzieci, jednak...
§ Odpowiedź na podwyższenie alimentów (odpowiedzi: 2) Witam. Mam dwoje małoletnich dzieci i od 7 lat otrzymuję na nie po 350 zł alimentów. Chcę złożyć pozew o podwyższenie. Ojciec mieszka w innym mieście...
§ Podwyższenie alimentów-proszę o poradę! (odpowiedzi: 16) Witam! W styczniu zostały mi zasadzone alimenty na dziecko w kwocie 350zł, (była to ugoda zawarta przed sądem), Sedzia nie brał pod uwage żadnych...
§ Podwyższenie alimentów proszę o pomoc (odpowiedzi: 1) Witam Mam problem moje dwie siostry które są na utrzymaniu mojej mamy emerytki (dochody to ok 1000 zł netto i renta siostry ok.500zł netto w tym...
§ Odpowiedź na odpowiedź na pozew - podwyższenie alimentów (odpowiedzi: 16) 1. Wniosłam pozew o podwyższenie alimentów. Były mąż złożył odpowiedź na pozew. Nie zgadzam się z treścią odpowiedzi. Czy powinnam odpisać na...
§ Podwyższenie alimentów??- proszę o radę (odpowiedzi: 1) Witam. 2,5 roku jestem po rozwodzie i mam zasądzone 300 zł alimentów. Jak rozwodzilismy sie była straszna wojna między nami po jakims czasie...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:17.