1 - wyrok zasądzający wyższe alimenty musiał mieć określone, od kiedy są te wyższe alimenty. Mógł mieć również klauzulę natychmiastowej wykonalności, wtedy też podlegał natychmiastowemu wykonaniu, nawet jak nie był jeszcze wyrokiem ostatecznym (istniało prawo do odwołania się od niego).
W kwestii samej egzekucji komorniczej to należało by szukać informacji w
Komornik i postępowanie egzekucyjne. Kiedy komornik dokonał pierwszej czynności z pewnością przysłał zawiadomienie o tym, wraz z przedstawionym wyliczeniem, oraz określeniem na jakiej podstawie działa (jaki tytuł wykonawczy), oraz terminem 7 dni na złożenie skargi na czynności komornicze (opłata 100 zł). Można również złożyć pozew przeciw egzekucyjny, jeśli egzekucja była bezzasadna.
Można również na sam koniec złożyć skargę na czynności komornicze, kiedy po umorzeniu postępowania, komornik przedstawi rozliczenie z wykonanej czynności. Wtedy nienależnie pobrane pieniądze się odzyska wraz z odsetkami, a koszty komornicze będzie musiała pokryć osoba wnosząca o egzekucje.
2 - sąd może z urzędu połączyć sprawy. Termin rozprawy zależy od dostępnych terminów w sądzie. Jednak jeśli wyrok zapadł w grudniu, wtedy 7 dni na uzasadnienie wyroku, potem czekanie na nie (min 2 tygodnie) potem 2 tygodnie termin na wniesienie apelacji, dopiero przesłanie papierów do sądu II instancji i wyznaczenie terminu rozprawy. Innymi słowy odbyło się to bardzo szybko.