ogromne długi, rozpad małżeństwa, alimenty na dzieci - Forum Prawne

 

ogromne długi, rozpad małżeństwa, alimenty na dzieci

Witajcie ! Chciałbym prosić szanownych forumowicz o poradę w bardzo trudnej sprawie. Moja historia jest dość skomplikowana dlatego opiszę ją etapami, a także opiszę dodatkowe epizody, które złożyły się na całą sprawę. Na początku roku ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
09-04-2012, 17:56  
mops123
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie ogromne długi, rozpad małżeństwa, alimenty na dzieci

Witajcie !
Chciałbym prosić szanownych forumowicz o poradę w bardzo trudnej sprawie.
Moja historia jest dość skomplikowana dlatego opiszę ją etapami, a także opiszę dodatkowe epizody, które złożyły się na całą sprawę.
Na początku roku 2011 moja żona założyła za moją zgodą działalność gospodarczą ( istniała wówczas ustawowa wspólnota majątkowa, ale działalność zarejestrowana była na żonę i wyłącznie przez nią prowadzoną ) na którą przeznaczyliśmy wspólne oszczędności. Żona pomimo moich ponagleń nie dokładała starań w prowadzeniu działalności gospodarczej co doprowadzało do zaciągania kolejnych zadłużeń w bankach w celu łatania budżetu przedsiębiorstwa ( Tu występuje pierwszy epizod - żona bez mojej wiedzy i zgody zaciągnęła w banku na mnie kredyt w wysokości 10 tyś zł., na umowie o kredyt były moje sfałszowane dane oraz nie było w ogóle podpisu osoby zaciągającej kredyt ). w późniejszym okresie gdy działalność była na skraju upadku, sklep prowadzony przez małżonkę został okradziony praktycznie z całego towaru. To był ostatni gwóźdź do trumny. Działalność musiała zostać zawieszona gdyż nie było z czego już ratować biznesu. W tym okresie nasza córka wyjechała do Anglii do pracy aby zarobić pieniądze i oszczędzać na studia, żona również i tym razem też bez mojej wiedzy wykorzystała sytuację i okłamała córkę prosząc ją o pożyczenie wszystkich zarobionych w Anglii pieniędzy na ratowanie biznesu. Córka myśląc że ja o wszystkim wiem i w dobrej wierze pożyczyła małżonce 20 tyś zł. o czym ja nie wiedziałem. Te pieniądze oczywiście nie zostały przeznaczone na spłatę zadłużeń. w połowie roku 2011 małżonka wyjechała do Anglii w celu zarabiania pieniędzy na spłatę długów z zawieszonej działalności informując mnie przy tym, że całkowita suma zadłużenia nie przekracza 20 tyś zł. prosząc mnie jednocześnie abym nie dokonywał żadnych płatności, że ona będzie sama wszystko opłacać z zarobków w Anglii. Po jej wyjeździe zaczęły przychodzić na adres domowy ponaglenia zapłat zadłużenia u firm i dostawców. W okolicach grudnia 2011 suma zadłużeń sięgała już 140 tyś zł. Sytuacja była na tyle krytyczna że zostałem zmuszony do sprzedaży mieszkania. Do tego okresu oczywiście cały czas spłacałem zadłużenie za moją żonę. Z żoną od samego początku jej pobytu w Anglii był utrudniony kontakt, lecz mimo to udało mi się dojść z nią do porozumienia o konieczności sprzedaży mieszkania i przyleciała w okolicach lutego 2012 do Polski aby spisać pełnomocnictwo do sprzedaży mieszkania, jednocześnie dokonując ze mną zerwania wspólnoty majątkowej. Mieszkanie zostało sprzedane a uzyskane w ten sposób pieniądze zostały przeznaczone na spłatę zadłużenia ( sprzedaż mieszkania i tak nie wystarczyła na spłatę całego zadłużenia ). Ważnym faktem jest że posiadamy drugą córkę ( 16 lat ) i syna ( 18 lat ). Pierwsza córka która pomagała finansowo, obecnie studiuje i mieszka z narzeczonym więc jest już usamodzielniona. Dodatkowo muszę wspomnieć o zdradzie której dopuściła się moja żona będąc już w Anglii, oraz to że mieszka ze swoim kochankiem od 6 miesięcy. Dwójka najmłodszych dzieci jest na moim utrzymaniu a żona w żaden sposób nie pomaga finansowo w utrzymaniu dzieci.
Jak już wspominałem wyłącznie ja z własnych dochodów ze stałej pracy spłacałem długi małżonki i na wszystkie wpłaty posiadam potwierdzenia.

Tak po krótce wygląda moja historia i prosił bym szanownych forumowiczów o odpowiedź na kilka pytań i poradę.
1. Pomimo tego że wszystkie pieniądze pochodzące ze spłaty mieszkania zostały przeznaczone na spłatę zadłużenia, to żona straszy mnie że będzie walczyć w sądzie o połowę pieniędzy pochodzących ze sprzedaży mieszkania które należało do wspólnoty majątkowej, czy jest to możliwe i czy może żądać połowy pieniędzy, jeżeli tak to jakie ma na to realne szanse ?
2. Jakie mam szanse na uzyskanie alimentów na dzieci ?
3. W jaki sposób zabezpieczyć dzieci aby nie zostały "spadkobiercami" ewentualnych kolejnych zadłużeń mojej zony ?
4. Jakie są szanse na uzyskanie rozwodu wyłącznie z orzeczeniem całkowitej winy małżonki ?
5. Żona nie poczuwa się ani wobec dzieci ani wobec jej zadłużenia które w dobrej wierze ja spłacam do chwili obecnej. Jakie mam szanse i jak wygląda procedura ewentualnego uzyskania zadość uczynienia ?

Dziękuję za poświęcony czas na przeczytanie mojej historii i proszę o pilną poradę gdyż sytuacja jest krytyczna.
mops123 jest off-line  
09-04-2012, 23:07  
robinsonik
Stały bywalec
 
Posty: 7.919
Domyślnie RE: ogromne długi, rozpad małżeństwa, alimenty na dzieci

1.''jednocześnie dokonując ze mną zerwania wspólnoty majątkowej''- w jaki sposob dokonaliscie Panstwo tej czynnosci?
Nie bedzie miala Prawa do polowy mieszkania, bo pieniadze zostaly wplacone na jej zadluzenia. Wedlug mnie to Pan ma prawo do wnioskowania o splate polowy wartosci mieszkania oraz splaty za dlugii, ktore teraz Pan reguluje. Dobrym dowodem jest wlasnie kredyt- w sadzie moze Pan latwo udowodnic, ze az do zamkniecia dzialalnosci nie mial Pan pojecia o zadluzeniu firmy.
2.Duze, dzieci sa maloletnie. Podac gdzie miesza zona i ile potencalnie zarabia- wnioskowac o zaoczny wyrok jesli nie stawi sie w sadzie. Policzyc dokladnie koszt ich utrzymania, dolaczyc zaswiadczenia ze szkol, ze sie dalej ucza.
3.Dzieci moga po jej smierci odrzucic spadek. Moga juz teraz wraz z matka udac sie do notariusz i zlozyc takie oswiadczenie.
4.Szanse sa, jesli znajdzie Pan swiadkow, ze ma kochanka i jest wylacznie winna rozpadowi zwiazku. Zbierac listy, sms, maile- to wszystko moze byc dowodami. Walczyc o to, bo jest to potrzebne w przyszlosci. Zamyka jej droge o wystapienie o alimenty na siebie.
Jesli chodzi o podzial majatku to moze Pan zlozyc wniosek juz w pozwie rozwodowym, choc jesli zona ma odmienne zdanie to sad wniosek oddali. Wtedy powinien PAn zalozyc sprawe o podzial majatku dorobkowego. Rada: jesli splaca Pan cos za nia to nalezy dopilnowac, aby na kazdym potwierdzeniu widnialy Pana dane z opisem za kogo splacane zadluzenie.
robinsonik jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ ponowny ślub ,a alimenty na dzieci z poprzedniego małżeństwa (odpowiedzi: 1) Witam serdecznie,miesiąc temu zawarłam nowe małżeństwo,czy alimenty które pobieram na dzieci z poprzedniego małżeństwa będą mi nadal przysługiwać z...
§ Alimenty na dwójkę dzieci i podział majątku nie małżeństwa (odpowiedzi: 4) Witam Piszę w sprawie znajomej, której bardzo zależy na poradzie prawnej. Mieszkam od paru lat z facetem (nie jest moim mężem). Mamy dwójkę...
§ Rozpad małżeństwa - spłacanie majątku (odpowiedzi: 1) Jeżeli rozpad małżeństwa jest z winy żony, jakie mąż ma prawo jej spłaty?
§ odszkodowanie za rozpad małżeństwa od kochanka (odpowiedzi: 78) witam czy ktoś kiedyś próbował uzyskać odszkodowanie od kochanka żony chodzi o taki pomysł skoro żona jest winna rozpadu małżeństwa a stało się...
§ rozpad małżeństwa (odpowiedzi: 4) Witam. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie wiem co robić. Mąż niedawno oświadczył mi, że jestem darmozjadem, którego nie bedzie utrzymywał i odciął...
§ rozpad małżeństwa a prawo do mieszkania (odpowiedzi: 1) Heyka! Mam problem i proszę Was o radę. Moja koleżanka jakiś czas temu się dowiedziała, ze mąż ją zdradza z jej przyjaciółką. Teraz chce rozwodu a...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:02.