Alimenty i apelacja pozwanego od wyroku (w temacie dokumenty) - Forum Prawne

 

Alimenty i apelacja pozwanego od wyroku (w temacie dokumenty)

Witam Postaram sie w skrócie opisac jak sytuacja wyglada. Pisze w imieniu kolegi z pracy który płaci alimenty na dziecko (pełnoletnie), Edward K złożył wniosek do sądu o umorzenie alimentów, po rozprawie sąd zmniejszył kwotę ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
09-12-2012, 10:51  
clubrevers
Użytkownik
 
Posty: 32
Domyślnie Alimenty i apelacja pozwanego od wyroku (w temacie dokumenty)

Witam

Postaram sie w skrócie opisac jak sytuacja wyglada.

Pisze w imieniu kolegi z pracy który płaci alimenty na dziecko (pełnoletnie), Edward K złożył wniosek do sądu o umorzenie alimentów, po rozprawie sąd zmniejszył kwotę alimentacyjną z 620 zl (jak pamietam) do 150 zł, pozwany - syn Rober Ł złożył apelację, i Edwardowi K przyszło o to takie pismo (załącznik niżej), proszę o pomoc ponieważ pozwanego nie stac na prawnika, ja mu troche pomagam i żona lecz potrzebujemy większej wiedzy odnośnie pisma.

Od siebie dodam iż dziwi mnie to że w piśmie Robert Ł wymiena jakie ma koszta utrzymania i że jego sytuacja finansowa jest trudna, a w koszta uwzględniał takie rzeczy jak zakup tel. komórkowego, laptopa, kosmetyki, treningi sztuk walki, miesięcznie wydaje 150 zł na ubrania o obuwie???? pozwany też wymieniał że łączną tą kwote wydatków należy podzielić na 6 osób co mnie dziwi ponieważ powód ma jedno dziecko, a wszystkie faktury umowy zakupów są na jego matkę. Czy pozwany nie powinien wymienić kosztów które faktycznie on ponosi a nie wymieniąc tych które są przypisane na jego matke? i z tego co wynika jego sytuacja finansowa nie jest taka trudna skoro stać na zakup tel. komp. treningi, kosmetyki, i co miesięczny zakup obuwia/ubrań

do nie których punktów napisze parę słów:

- powód nie zaniżał wysokości dochodów, po prostu prze kilka miesięcy pracowaliśmy za mniejsza stawke (bez zmianowego)
- "wprawdzie powód składał CV ale nie jest dyspozycyjny w czasie weekendów - kiedy obroty branży gastronomicznej są najwieksze" moim zdaniem po prostu brak checi podjęcia pracy. W tygodniu bez problemu mogłby znaleźć prace nie koniecznie z wiązaną z zawodem. Czy nie powinien wykazać zakładów pracy do których wysłał CV?

w razie pytań prosze pisać, za każda poradę dziekuję ja i Edward K
clubrevers jest off-line  
09-12-2012, 11:48  
Ag_Maz
Moderator w spoczynku
 
Ag_Maz na Forum Prawnym
 
Posty: 33.945
Domyślnie RE: Alimenty i apelacja pozwanego od wyroku (w temacie dokumenty)

Usunęłam załączniki, ponieważ zawierały dane osobowe. Jeśli już coś zamieszczasz, usuń nazwiska i adresy.
Ag_Maz jest off-line  
09-12-2012, 16:31  
clubrevers
Użytkownik
 
Posty: 32
Domyślnie RE: Alimenty i apelacja pozwanego od wyroku (w temacie dokumenty)

zapomnialem nizej zalaczniki ponownie:

clubrevers jest off-line  
09-12-2012, 19:17  
robinsonik
Stały bywalec
 
Posty: 7.923
Domyślnie RE: Alimenty i apelacja pozwanego od wyroku (w temacie dokumenty)

Znajomy powinien odpowiedziec na apelacje.
Koszty zwiazane ze szkola zgadzaja sie : wynosza 252 zl mieisiecznie.
Teraz tak: sad ocenia usprawiedliwone potrzeby: telefon ( gdy nie pracujemy i samemu podkreslamy, ze kontakt ze szkola mamy przez komputer) i walki MMA to potrzeby, ktore moze sobie dziecko sponosorowac samo ( bez tego mozna zyc).
POzwany powinien zakwestionowac tez koszty odziezy. Zapewne policzyl Pan, ze kupuje np kurtke czy buty, ale zapomnial ten wydatek podzielic na 12 miesiecy. Zatem koszty utrzymania tp np 750zl plus koszty szkolne czyli razem 1000zl.
Wazne jest to, ze mamusia taraz powinna pokrywac polowe kosztow utrzymania, bo nie moze uchylic sie utrzymujac, ze wychowuje- nalzey podkreslic, jakie ma mozliwosci matka ( ze np moze podjac dodatkowa prace zarobkowa).
Od ojca powinien zatem domagac sie nie wiecej niz 500zl.
W gre wchodzi jeszcze to jak samo dziecko staralo sie usamodzielnic: czy staralo sie o pomoc socjalna z MOPS, szkoly?
W odpowiedzi nalezy ustosunkowac sie do tego co zaskarza dziecko: podac np nazwisko osob od, ktorych ma informacje na temat dziecka- podkreslic, ze samo dziecko jako dorosla juz oosba nie wywiazuje sie z przepisow KC w ten sposob, ze nie podtrzymuje konr=taktow rodzinnych z ojcem, nie informuje o swoich wynikach w nauce czy stanie zdrowia.

Dokladnie tez opisac na czym polega dyspozycyjnosc dziecka- ile i gdzie moglby pracowac ile zarobic- do odpowiedzi dolaczyc kilka ofert parcy z lokalnego UP ( zgodnych z czasem wolnym dziecka i jego wyksztalceniem).
Wazne tez jakie postepy w nauce czyni dziecko- jesli jest trojkowiczem, to podkreslic, ze nie poswieca duzo czasu na nauke, zatem po zajeciach moze spokojnie podjac prace na pol etatu- ale to juz zalezy wlasnie jakim uczniem jest dziecko.
robinsonik jest off-line  
10-12-2012, 16:23  
clubrevers
Użytkownik
 
Posty: 32
Domyślnie RE: Alimenty i apelacja pozwanego od wyroku (w temacie dokumenty)

bardzo dziekuje za odp. dodam ze matka ma 1000 zł emerytury a w wydatkach napisane jest 1200 zl kosztow stałych, wiec jakis dochod musi miec syn, syn nie chce miec kontaktów z ojcem, miedzy innymi po rozprawie groził mu ze "zalatwi go z kolegami"
jesli chodzi o MOPS i postepy w szkole oczywiscie sprawdzi to.

PS mozna prosic odpowiedni wzór pisma?

czy o to chodzi?

http://www.obronapraw.pl/pisma/w_15.pdf
clubrevers jest off-line  
10-12-2012, 22:59  
robinsonik
Stały bywalec
 
Posty: 7.923
Domyślnie RE: Alimenty i apelacja pozwanego od wyroku (w temacie dokumenty)

Wzor jest dobry, oczuwiscie nalezy mocno rozwinac uzasadnienie, poprzec przepisami KC i wyrokami SN ( jesli odpowiednie znajdziecie).
Nalezaloby w odpowiedzi te dwa fakty ujac- zwlaszcza grozby pobicia.
To powinien tez zglosic na policje- fakt sparawa zapewne zostanie umozona, ale bedzie miec dowod, ze faktycznie cos sie dzialo.
robinsonik jest off-line  
11-12-2012, 16:11  
clubrevers
Użytkownik
 
Posty: 32
Domyślnie RE: Alimenty i apelacja pozwanego od wyroku (w temacie dokumenty)

a jesli chodzi o jego wyniki w nauce to czy ma tylko napisac aby syn przedstawił te wyniki przed sadem czy nalezy samemu jechac do szkoly i sie dowiedziec i jego wynikach? czy zrobic tak ab pierw sie skontaktował z synem jesli nie dostanie imformacji pojechac do szkoly w pismie uwzglednic to iz nie chciał udostepnic ojcu ocen ze szkoly
clubrevers jest off-line  
12-12-2012, 11:21  
robinsonik
Stały bywalec
 
Posty: 7.923
Domyślnie RE: Alimenty i apelacja pozwanego od wyroku (w temacie dokumenty)

W odpowiedzi powinien opisac, ze syn ma mierne wyniki w nauce. Jesli zajdzie potrzeba udowodnienia to s. apelacyjny moze wezwac do przedstawienia odpowiedniego zaswiadczenia przez dziecko.
Ojciec moze tez, sam dla siebie poprosic syna( najlepiej pisemnie) o przedstawienie wynikow w nauce- tutaj jednak bedzie to tylko wola dziecka, czy ujawni taka infoemacje.
W odpowiedzi mozna zlozyc wniosek, aby dziecko bylo zobowiazane dostarczac ojcu zaswiadczenie z wynikami w nauce za kazdy zakonczony semestr nie pozniej niz 2 tygodnie po planowym zakonczeniu semestru.
robinsonik jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ apelacja od wyroku o alimenty (odpowiedzi: 1) Witam. Ojciec mojego dziecka odwołał się od wyroku zwiększającego zasądzone alimenty z kwoty 550 zł na 650zł. Rozprawa odbyła się w maju natomiast...
§ Alimenty- apelacja pozwanego od wyroku (odpowiedzi: 1) Witam mam pytanie o szanse skutecznej apelacji. Wraz z żoną wnieśliśmy w kwietniu o alimenty na rzecz czteroletniej córeczki żony z poprzedniego...
§ Apelacja od wyroku-alimenty (odpowiedzi: 8) Dziś było odczytane wyroku z ktorym się nie zgadzam ale nie bardzo wiemm jak postąpić żeby dzieci nie straciły. Stąd pytania. 1. Jeśli złożę...
§ apelacja od wyroku o alimenty (odpowiedzi: 6) Witam. Kilka dni temu odbyła się rozprawa z mojego powództwa przeciwko ojcu dziecka o alimenty (dziecko ma 9miesięcy, a ja z ojcem dziecka nigdy nie...
§ apelacja od wyroku o alimenty (odpowiedzi: 3) Mam pytanie. Czy po wniesieniu przez jedną ze stron apelacji od wyroku podwyższającego alimenty, druga ze stron otrzymując o tym pismo, może ze...
§ apelacja od wyroku - alimenty (odpowiedzi: 6) Witam Państwa mam pytanie czy podstawą apelacja od wyroku w sprawie podwyższenia alimentów mogą być następująca okoliczność: Trzeba też...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:43.