Podział majątku po rozwodzie - Forum Prawne

 

Podział majątku po rozwodzie

Witam. Proszę o pomoc w temacie podziału majątku po rozwodzie.Pięc lat temu zostałam dosłownie wyrzucona z domu, zabrano mi dziecko, dom, samochód.Mąż uczynił mnie tym samym bezdomną. Złożył wniosek o alimenty na dziecko które zostały ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
09-01-2013, 09:58  
Użytkownik
Gość
Domyślnie Podział majątku po rozwodzie

Witam.
Proszę o pomoc w temacie podziału majątku po rozwodzie.Pięc lat temu zostałam dosłownie wyrzucona z domu, zabrano mi dziecko, dom, samochód.Mąż uczynił mnie tym samym bezdomną. Złożył wniosek o alimenty na dziecko które zostały naliczone przez sąd natychmiast ale sprawę spotkań z dzieckiem sądu oczywiście nie interesowały.Założyłam więc sprawę o ustalenia widzeń z dzieckiem gdyż mąż wyznaczał mi dni, godziny np 2 a jak mu się widziało to 3 itp.Po spotkaniach u mediatora i badaniach w RODK sąd wydał postanowienie które przez pewien okres było realizowane a teraz tj od min. 6 mcy dziecko widziało mnie może z 3 razy po kilka godzin.Co gorsza w obecnej chwili nie czuje ona potrzeby spotykania się ze mną bo np. musi się uczyć, spotyka się z chłopakiem albo jedzie z tatusiem gdzieś tam.Postanowienie sądu były mąż ma za nic co więcej twierdzi że nasze 15 letnie dziecko jest już dorosłe.W miedzyczasie orzeczony został rozwód tj w maju 2011roku.Od tamtego czasu walczę z byłym mężęm o zwrot mojego majątku, na polecenie sądu dokonano podziału majątku ruchomego ( nadmieniam że nie byłam wpuszczana do domu od momentu mojego wyjscia do pracy w maju 2008 ) okazało się że w domu jest zaledwie część rzeczy które były w 2008r i na pytanie gdzie jest to czy owo odpowiedzi było jedne "nie wiem o co chodzi lub nigdy tego nie mieliśmy,porzyczyłem znajomemu i ukradli". Tak więc cały mój majątek zmieścił się w bagażniku samochodu osobowego.W sierpniu ub.r. miała zostać wykonana wycena przez rzeczoznawcę którą zażądał były mąż i wg sądu nic mi do tego ale były mąż pojechał sobie na windserfing więc wycena przesunęła się o kolejny mc a ten oczywiście nie poniósł żadnych konskwencji karnych.Wycena wykonana, kwota wyceny niższa o 1/4 od kwoty jaką ustalił sobie były mąż jeśli to ja miałabym go spłacać( widuję swój dom stojąc jak pies pod płotem czekając na dziecko i nie mam prawa wejść do środka) i były mąż rząda uzasadnienia wyceny gdyż uważa i ta jest zbyt wysoka.Mój adwokat informuje mnie o tym odwołaniu które zostało złożone w mc po dokonaniu wyceny.Udaję się do sądu i okazuje się że sąd nie uwzględnił mojej sprawy na I kwartał 2013.Mój adwokat cały czas mnie zwodzi i działa dla nie jak psychoanalityk. A kuriozum sprawy jest to że w sądzie w lutym ub.roku po tym jak informuję go że kończy mi się okres wynajmu lokalu i muszę się po raz 3 czy 4 wyprowadzać twierdzi " a to nie może pani sobie przedłużyć wynajmu?".Nadmieniam że były mąż w miesiąc od wystawienia mnie z domu znalazł sobie tzw "znajomą" która teraz jest już narzeczoną z którą korzysta z mojej własności.Proszę o pomoc co mam zrobić po pierwsze w sprawie regulacji spotkań z dzieckiem oraz jakie są czynności prawne w sprawie przedłużanego świadomie podziału majątku.Czy można złożyć zażalenie na działanie sądu?Każdy dzień w obecnej sytuacji działa na moją szkodę oddziaływując na kontakty z dzieckiem.Proszę o pomoc.
PS/były mąz w 2008r powiedział mi że spłacać mnie będzie 10 lat i jak widzę idzie mu dobrze zgodnie z literą prawa a ja mogę mieszkać pod mostem.
 
11-01-2013, 16:02  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Podział majątku po rozwodzie

czy ktokolwiek jest mi w stanie pomóc? czy jestem skazana na bycie wciąż samej w walce o swoje prawa?
 
12-01-2013, 00:17  
robinsonik
Stały bywalec
 
Posty: 7.882
Domyślnie RE: Podział majątku po rozwodzie

Powinnas Pani wystapic o zabezpieczenie na czas trwania postepowania w postaci ustalenia sposobu korzystania ze wspolnej wlasnosci. Pani ma prawo byc w tym domu i z niego korzystac.
robinsonik jest off-line  
12-01-2013, 04:11  
brodak1985
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Podział majątku po rozwodzie

Przy okazji sprawy rozwodowej nie wystąpiła Pani o podział majątku? Bo to zazwyczaj wtedy sąd orzeka na jakich zasadach podział ma nastąpić. Czy rozprawa rozwodowa była z orzekaniem o winie jednej ze stron?Co do dziecka to jeśli mąż uniemożliwiał pani kontakty pomimo przyznanych przez sąd widzeń trzeba było za każdym razem wzywać policje, co prawda kierując sie dobrem dziecka funkcjonariusze nie mogą pod przymusem umożliwić widzenie ale przy każdej interwencji sporządzane byłyby notatki, a więc każdorazowe niezastosowanie się męża do postanowienia sądu byłoby udokumentowane, następnym krokiem powinno być wniesienie do sądu sprawy o ponowne rozpatrzenie opieki nad dzieckiem w związku z utrudnianiem przez małżonka widzeń i ewentualnie podburzanie dziecka przeciwko Pani.
Co do sądu pewności nie mam ale prawdopodobnie można złożyć zażalenie do sądu wyższej instancji.
brodak1985 jest off-line  
12-01-2013, 08:27  
korf
Ekspert
 
korf na Forum Prawnym
 
Posty: 25.010
Domyślnie RE: Podział majątku po rozwodzie

Cytat:
Napisał/a brodak1985 Zobacz post
Przy okazji sprawy rozwodowej nie wystąpiła Pani o podział majątku? Bo to zazwyczaj wtedy sąd orzeka na jakich zasadach podział ma nastąpić. Czy rozprawa rozwodowa była z orzekaniem o winie jednej ze stron?
Szanowny panie proszę nie wprowadzać zamętu. I merytorycznie odpowiadać. Pana pytania swiadczą o dyletanctwie.

Szanowna Pani Proszę odrzucić wątki emocjonalne i zadać pytania w punktach. Spróbujemy wskazać kierunek postępowania.
korf jest off-line  
12-01-2013, 12:40  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Podział majątku po rozwodzie

1.Co mogę zrobić aby przyśpieszyć termin rozprawy( ostatnia rozprawa miała miejsce w czerwcu 2012 po czym został powołany rzeczoznawca majątkowy, wycena została dokonana we wrześniu 2012 i do dnia dzisiejszego nie ma wyznaczonego terminu rozprawy)
2.Dwa razy składałam wniosek o zamieszkanie w swoim własnym domu a sąd moje wniosku odrzucił z powodu nie możności podziału domu ze względu na jegokonstrukcję tj. jedna kuchnia i jedno wejście( dom ma 180mkw parter i piętro)-dlaczego ja mam ponosic koszty najmu mieszkania a mój były mąż wykazuje jeszcze koszty utrzymania domu i przedstawia w sądzie rachunki za eksploatację samochodu i domu i żąda odliczenia tych kosztów od wartości domu a sąd zamierza to rozpatrywać - co ja mogę w tym przypadku zrobić?
3. czy moje koszty wynajmu mieszkania zostaną lub czy powinny być uwzględnione?
4.fakt nieobecności dziecka w wyznaczonym przez sąd miejscu i czasie zgłaszałam na Policji, odpowiedź" czy wie pani gdzie jest teraz dziecko, jeżeli tak to proszę jechać i zabrać je, jeżeli nie będzie chciało jechać będzie interwencja", pytanie jak mam to ronbić w praktyce, zabierać na siłę a co jak nie będzie chciała( przez prawie 5 lat mój były mąż wpoił dziecku że to ona decyduje o tym kiedy chce się ze mną spotkać a jak nie chce to on jej zmuszać nie będzie a teraz jest wersja że mając 15lat jest dorosła) co mogę zrobić ?
5.alimenty które płace na dziecko zostały ustalone i uznane wg wyliczeń byłego męża po czym wypisał dziecko z prywatnych lekcji angielskiego, dziecko nie jeździ na ferie zimowe ani wakacje letnie a na moje pytanie dlaczego nie dokłada takiej samej kwoty na utrzymanie dziecka co i ja to mówi że to ja płące alimenty a nie on- pytanie czy i jak można ponownie ustalić wysokość alimentów.
6.jak wpłynąć na sąd aby uniemożliwić byłemu mężowi przedłużania zakończenia sprawy podziału majątku gdyż wiem iż teraz będzie odwlekał faktem że nie ma zdolnośći kredytowej lub że teraz będzie chciał sprzedać dom co będzie czynił oczywiscie w nieskończoność lub tak długo aż ułoży sobie swoje życie,lub zażada żebym to ja go spłacała a jak go spłącę to on się raczy wyprowadzić z domu który oczywiści pozostawi w ruinie.
Posumowując facet ten jest bezkarny predstawia się jako biedny i pokrzywdzony a faktycznie bawi się świetnie i ma wymiar sprawiedliwości za nic.
 
12-01-2013, 16:10  
korf
Ekspert
 
korf na Forum Prawnym
 
Posty: 25.010
Domyślnie RE: Podział majątku po rozwodzie

Tytułem wstępu. Wszystkie istotne fakty, dowody, wnioski proszę składać na piśmie (zachowując rygor pisma procesowego) lub do protokołu. Przy apelacji jak znalazł.
1. Napisać do sądu wniosek o wyznaczenie terminu.
3. Nie mnie oceniać postanowienie o oddalenie wniosku. Sąd jest niezawisły i co do zasady bezstronny. Domyślam się, że wyznaczył linię procesową. Ex dom, pani wyrównanie udziałów. Inaczej potocznie nazywamy to spłatą. Mimo, że pani nie mieszka. Jest pani zobowiązana do partycypowania w równej części; podatek od nieruchomości, daniny./////Od opłat typu; rachunki za prąd ,wodę, śmieci ,opał i inne, może się pani uchylić. Stosowny wniosek. Również z opłat za auto. Nie korzysta pani nie mieszka, więc jest podstawa.
3. Może pani wnosić o uznanie kosztów najmu, ale czy sąd uwzględni? Trudno mi o jednoznaczność. Być może uzna że eks płaci rachunki eksploatacyjne i wyrówna, wyzeruje. (to tylko teza)
4. Nie moja działka Unikam jak ognia tego typu konfliktów
5. Wniosek o obniżenie świadczenia alimentacyjnego - oddzielne postępowanie
6 Podnieść zarzut przewlekłości. Wykazać że pani twierdzenie jest godne uwzględnienia.
7. Był prawdopodobnie złożony plan podziału ruchomości. Napisać pismo do ex o wydanie ruchomości i prosić o pisemną odpowiedz. Może być ""dobry dowód procesowy....

Sprawy o podział majątku dorobkowego są w brew pozorom złożone i zawiłe. Przeszkadzają emocje stron, brak racjonalności i zacietrzewienie. Proponuje więcej dystansu.
I długo trwają!! *znam taka która trwa 12lat i było już piec oszacowań składników majątku z uwagi na zmiany cen rynkowych.
Wnioskować o spłatę. Wnosić o krótki termin spłaty. Nie wywiąże się. Pomoże pani komornik. Zdolność kredytowa to nie argument, gdyż bank chętnie udzieli kredytu gdy zabezpieczeniem będzie dom
I
korf jest off-line  
13-01-2013, 13:25  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Podział majątku po rozwodzie

Na wstępie dziękuję za odpowiedź.
Pisze pan " Przeszkadzają emocje stron, brak racjonalności i zacietrzewienie. Proponuje więcej dystansu" zapewniam że jestem bardzo zdystanowana walczę tylko z bezprawiem jakie jest w naszym kraju sankcjonowane.Jeśli pisze pan że mam obowiązek partycypowania w opłatach podatku, spłat kredytu a z drugiej strony moje koszty najmu lokalu sąd może ale wcale nie musi uwzględnić są przecież dowodem na bezprawie.Dlaczego jeśli były mąż siłą zrobił mnie bezdomną to gdzie jest tu prawo? Kierując się takimi kryteriami prawa zadam pytanie, jeśli przez 5 lat ja mogę zgodnie z polskim prawem być bezdomną bo tak zechciał były mąż to znaczy że ja mogę siła wejść do swojego domu zmienić zamki w drzwiach, wyrzucić rzeczy osobiste męża i niech teraz on walczy ze mną o zwrot majątku.Takie mamy prawo?
Dlaczego jeśli 1.5 roku temu założyłam sprawę o podział majątku, ostatnia rozprawa miała mijesce 6 mcy temu, dodam że sprawdziłam w sądzie termin rozpraw i w I Kwartale 2013 nie została moja sprawa uwzględniona, dlaczego mam składać kolejne wnioski o wyznaczenie terminu?czy nie jest to dowód na bałagan w sądzie, chyba wnioskiem o wyznaczenie terminu było założenie sprawy?a poza tym czy takowy wniosek jest bezpłatny?
Ad.7. Był prawdopodobnie złożony plan podziału ruchomości. Napisać pismo do ex o wydanie ruchomości i prosić o pisemną odpowiedz. Może być ""dobry dowód procesowy....Wie pan ja mogę pisać tak jak i sąd czy mój adwokat tylko mały problem żadna korespondencja nie jest odbierana i zgodnie z prawem mój były mąż śmieje się i dobrze bawi.
Proszę o odpowiedź na pytanie nr 4 gdyż dla mnie jest to kwestia najważniejsza.
 
13-01-2013, 14:41  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Podział majątku po rozwodzie

Wydaje mi się że wszelkie zobowiązania czyli też umożliwianie widzenia z dzieckiem powinien egzekwować komornik a nie policja.A czy dziecko będzie się chciało widywać....
 
13-01-2013, 17:53  
Ag_Maz
Moderator w spoczynku
 
Ag_Maz na Forum Prawnym
 
Posty: 33.945
Domyślnie RE: Podział majątku po rozwodzie

Oraz CBŚ, CBA, o Moher Commando nie zapominając. Drogi Panie, swoje mądrości - niepoparte żadnymi przepisami proszę przenieść na forum Onetu lub innego Pomponika. Nie pomaga Pan.
Ag_Maz jest off-line  
13-01-2013, 18:14  
korf
Ekspert
 
korf na Forum Prawnym
 
Posty: 25.010
Domyślnie RE: Podział majątku po rozwodzie

Apeluję o wyciszenie Jednostkowej sprawy, nie można rozpatrywać poprzez pryzmat państwa, kraju. Prawo nie jest doskonałe i nie było, ale to pani konflikt i po przeciwnej stronie stoi wymierny człowiek, pani ex!
Nie znam szczegółów, dokumentów. Jednak nie ulega wątpliwości, że ma pani prawo i możliwość wejść do swojej własności. Prosić o asystę policji Odmówią - zaskarżyć. Złożyć zawiadomienie o zaistniałej sytuacji do prokuratury Skorzystać z telefonów pomocowych.
Wspomniała pani o adwokacie. Powinien pomóc ukierunkować i wystosować pisma.
Nie znam i nikt z forum nie zna przyczyny, nie wyznaczenia terminu. Być może jest to związane z operatem szacunkowym. Stąd proponuje napisać wniosek. Jest bezpłatny, tak samo jak pisma procesowe.
Korespondencja nie odebrana - podwójnie. Jest uważana za doręczoną. A pisma są potrzebne jako dowody w sprawie. Proszę nie bagatelizować.
Dziwie się, ze reprezentuje panią zawodowiec, a trafia pani na forum ze swoimi problemami. Być może konieczna zmiana?
Pytanie cztery, proszę zadać jako samoistne. Nowy wątek Koleżanki, koledzy na pewno pomogą
korf jest off-line  
13-01-2013, 19:20  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Podział majątku po rozwodzie

Cytat:
Napisał/a Ag_Maz Zobacz post
Oraz CBŚ, CBA, o Moher Commando nie zapominając. Drogi Panie, swoje mądrości - niepoparte żadnymi przepisami proszę przenieść na forum Onetu lub innego Pomponika. Nie pomaga Pan.
Przejrzałem sporo tematów na tym forum i muszę przyznać że nie spotkałem odpowiedzi w takiej tonacji.Jest Pan moderatorem i ma prawo i nawet obowiązek poprawiać błędne wypowiedzi.Tak pomyliłem się bo akurat egzekwowaniem tego orzeczenia sądu nie zajmuje się komornik tylko sam sąd poprzez nakładanie grzywien na osobę zobowiązaną do umożliwiania wizyt u dziecka a nie wywiązującą się z tego obowiązku.Od moderatora czy administratora należy się spodziewać tonowania wypowiedzi na forum a nie żeby sam wypowiadał się w tak zgryźliwy sposób.Pewnie usunie Pan ten wpis a mnie zablokuje. Pańskie prawo.A przed użyciem stwierdzenia ,,NIE pomaga Pan" należało najpierw przeczytać wszystkie moja wpisy. Chyba Pan rozumie że nie mogę powiedzieć że ,,było mi miło" .Żegnam.
 
13-01-2013, 19:23  
Ag_Maz
Moderator w spoczynku
 
Ag_Maz na Forum Prawnym
 
Posty: 33.945
Domyślnie RE: Podział majątku po rozwodzie

Nie, nie usunę.
I nie zauważył Pan, że jestem kobietą.
Ag_Maz jest off-line  
13-01-2013, 19:37  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Podział majątku po rozwodzie

Przepraszam za ,,zmianę płci" ale nie wynikało to z celowego działania. Po prostu pod tą śliczną fotką (bardzo lubię zwierzęta) jest napisane ZAREJESTROWANY a nie ,,A". Jeżeli jest taka możliwość proszę usunąć mój profil i wszystkie wpisy.ŻEGNAM. Przenoszę się do Onetu.
 
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ zabezpieczenie majątkowe po rozwodzie na sprawie o podział majątku wspólnego (odpowiedzi: 1) mam pytanie jestem po rozwodzie toczy sie spraw o podział majątku sad wydał postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym dla obu stron w kwocie dość...
§ Majątek nabyty na firmę, a podział majątku przy rozwodzie (odpowiedzi: 7) Witam! Chciałabym dowiedzieć się czy majątek kupiony przez osobę prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą pozostającą w związku małżeńskim na...
§ podział majątku po rozwodzie, nakłady na majątek wspólny i wychowanie dzieci (odpowiedzi: 3) W październiku 2013 roku rozwiodłam się z mężem po 31 latach małżeństwa, na mój wniosek i niestety bez orzekania o winie. Mówię ‘niestety’, bo...
§ podział majątku przy rozwodzie-majątek osobisty (odpowiedzi: 9) Witam! Być może ktoś z Państwa spotkał się z taką sytuacją. Moi rodzice przepisali mi dom wraz z działką, jeszcze gdy byłam panną. Po ślubie...
§ Podział majątku po rozwodzie, bezprawna wyprzedaż majątku wspólnego? (odpowiedzi: 2) Witam. Postaram się streszczać, choć nie będzie to proste. Fakty: Ok. 20 lat temu moja mama sprzedała mieszkanie w blokach, po czym przekazała...
§ podział majątku po rozwodzie, mąż alkoholik, cały majątek dla żony (odpowiedzi: 4) Moje pytanie dotyczy podziału majątku po rozwodzie. Sytuacja kształtuje się następująco: mąż alkoholik, chodzi pić na okresy od dwóch tygodni do...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:42.