ALIMENTY KOMORNIK MOPS - Forum Prawne

 

ALIMENTY KOMORNIK MOPS

Witam.taki oto problem mam ,zasądzono mi alimnety na sprawie rozwodowej o której nikt mi nic nie powiedział w wysokości 600zł na dwoje dzieci,przedtem miałem sprawę o alimnety i ugodowo dogadałem się z byłą żoną juz ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze

Prawo rodzinne i opiekuńcze - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
29-03-2007, 10:19  
krzysztof690801
Użytkownik
 
Posty: 40
Domyślnie ALIMENTY KOMORNIK MOPS

Witam.taki oto problem mam ,zasądzono mi alimnety na sprawie rozwodowej o której nikt mi nic nie powiedział w wysokości 600zł na dwoje dzieci,przedtem miałem sprawę o alimnety i ugodowo dogadałem się z byłą żoną juz teraz na kwotę 500zł. po podniesienu alimnetów na 600 zł żona skierowała sprawę do komornika co miesiąc odciąga mi księgowa z pensi tą kwotę ,na początku roku skierowałem pismo ugodowe dożony w sprawie bezpośrenich wpłat bezpośrednio na jej ręce w wysokości owych 600 zł,i zawieszeniu egzekucji komorniczyej,doostałem pismo w któym żona zgadza się na warunki zawarte w ugodzie ,wysłąłem alimnety 600zł w terminie w jakim się zobowiązałem, dostałem zwrot kasy i pismo że się rozmyśłiła ,wysłąłe jeszcze raz kasę w raz z pismem w którym zamieszczone były artykuły 486q1 i 486q2 kodeksu cywilnego.i znowu dostałem zwrot kasy,teraz jest tak że mam długi w zusie u wierzyciela.i mops skąd była żona dostaje alimnety w kwocie 600 zł ,
A oto pytania jakie mam ,czy i kiedy można wstrzymać egzekucję komorniczą ,czy komornik powinien przedstawić się jak dzwonię do nie go i ja się przedstawiam, i co dalej robić w tej sprawie
Bardzo wszystkim za pomoc dziękuję
krzysztof690801 jest off-line  
29-03-2007, 10:38  
ona_06
Użytkownik
 
Posty: 215
Domyślnie

złośliwa jest chyba ta Pani. Niewiele ci powiem, ale na sprawie rozwodowej przecież muszą poinformować, że zasądzaja alimenty, musiałeś przeoczyć.
mam nadzieję, że masz te pisma wysyłane do żony (i koperty, bo na nich będzie pieczątka zwrot) i kwity z przekazów pieniężnych z adnotacją zwrot? Ja bym się z tymi dokumentami wybrała osobiście do komornika i porozmawiała. A kiedy masz następną sprawę rozwodową? Chyba trzebaby wystosować pismo do sądu o utrudnianie przeprowadzenia wpłat na poczet alimentów. Może ktoś poradzi ci coś więcej
ona_06 jest off-line  
29-03-2007, 12:34  
krzysztof690801
Użytkownik
 
Posty: 40
Domyślnie

wszystko było zapisane w wuroku rozwodowym te 600zł,u komornika nic nie uzyskałem mimo pism jakie pisałem i wpłat,dostałem odpowiedż że nadal powinienem wpłacać przez komornika nie bezpośrednio do rąk małżonki,zabardzo tego nie rozumie a dług mi rośnie .
krzysztof690801 jest off-line  
29-03-2007, 14:14  
Kris84
Użytkownik
 
Posty: 185
Domyślnie

Dopóki wierzycielka nie wycofa sprawy od komornika, musi Pan płacić za jego pośrednictwem.
Kris84 jest off-line  
29-03-2007, 18:18  
dzwandzia
Użytkownik
 
Posty: 314
Domyślnie

Tak,dopoki malzonka nie wycofa sprawy od komornika musi pan placic przez niego,no chyba ze wystapi pan do sadu,ale wtedy trzeba wplacic do depozytu sadowego polroczna wysokosc alimentow jako zabezpieczenie.
dzwandzia jest off-line  
30-03-2007, 06:19  
Wojciech_południe
Użytkownik
 
Posty: 209
Domyślnie

Jeżeli małżonka ma jakiś majątek, pracuje a ty wystąpisz o pozbawienie wyroku zasądzającego alimenty klauzuli wykonalości ( konieczność złożenia depozytu jak wyżej) i sprawę wygrasz a masz duże szanse ( zwrotu wpłat dobrowolnych i zworty pism) mozesz "miłą" żonkę "poczęstować" kosztami komorniczymi, które wpłaciłeś w toku egzekucji.Niestety wiąże się to z wytoczenie procesu o ich zwrot.
Wojciech_południe jest off-line  
30-03-2007, 09:02  
ona_06
Użytkownik
 
Posty: 215
Domyślnie

[cytat="Wojciech_południe"]Jeżeli małżonka ma jakiś majątek, pracuje a ty wystąpisz o pozbawienie wyroku zasądzającego alimenty klauzuli wykonalości ( konieczność złożenia depozytu jak wyżej) i sprawę wygrasz a masz duże szanse ( zwrotu wpłat dobrowolnych i zworty pism) mozesz "miłą" żonkę "poczęstować" kosztami komorniczymi, które wpłaciłeś w toku egzekucji.Niestety wiąże się to z wytoczenie procesu o ich zwrot.[/cytat]To znaczy, że żeby odzyskać koszty komornicze, mój były musiałby założyć mi sprawę? A jak to jest, gdy on sam jest dłużnikiem alimentacyjnym i jest mi dłużny alimenty za 4 lata z odsetkami, nawet nie wiem ile to (300zł m-cznie), jak to wtedy wygląda? I jak sie bronić w tym wypadku przed kosztami komorniczymi?
ona_06 jest off-line  
30-03-2007, 10:16  
Wojciech_południe
Użytkownik
 
Posty: 209
Domyślnie

Aga chyba nie do końca się zrozumieliśmy.Moja ostatnia wypowiedz dotyczy sytuacji gdy zobowiązany regularnie płaci alimenty a "ukochana" eks mimo to składa wniosek do komornika.

Komornik nie bada czy zachodzą przesłanki do wszczęcia egzekucji.Jest tytuł a na nim klauzula wykonalności został złożony wniosek to "wio" z gościem.Takie postępowanie komornika jest oczywiste i zgodne z prawem.
Wojciech_południe jest off-line  
30-03-2007, 10:22  
ona_06
Użytkownik
 
Posty: 215
Domyślnie

Dzięki i przepraszam, ale tyle czytam na raz, że robi mi się mętlik w głowie. Po prostu szukam wyjścia z sytuacji.
Właśnie Byron podsunął mi myśl o "powództwo o wydanie rzeczy", ale jeszcze nie do końca zrozumiałam. On mój dłużnik, ja niby jego, jak on mnie nie spłaci, to ja mogę się bronić tym powództwem przed spłaceniem jego
Wiesz coś może na ten temat
ona_06 jest off-line  
30-03-2007, 11:08  
mada500
Stały bywalec
 
mada500 na Forum Prawnym
 
Posty: 571
Domyślnie

Wytłumacz mi, proszę, jak to jest z tymi alimentami, które są płacone poza komornikiem.Może inaczej.Dłużnikowi komornik ściąga z pensji alimenty, a że pensja jest mała, a alimenty duże, zostaje jeszcze ok. 1000 zł do spłacenia.Dłużnik płaci je bezpośrednio wierzycielce.Ta czasami pieniądze przyjmuje, a czasem nie, zależy od humoru, pogody.
Rozumiem,że od tych pozakomorniczych alimentów komornik bierze sobie haracz, i nie ma na to rady.Ale te pieniądze,wpłacone dobrowolnie, CHYBA NIE PRZEPADAJA ??
Czy dłużnik musi komornikowi wykazać, że tyle i tyle zapłacił bez jego pośrednictwa? Bo w innym wypadku będzie chciał wyegzekwować jeszcze raz pieniądze, które dotarły do wierzycielki.
Bardzo proszę o odp, a jak coś nieskładnie napisałem, to jeszcze raz wyjaśnię.
mada500 jest off-line  
30-03-2007, 12:30  
Wojciech_południe
Użytkownik
 
Posty: 209
Domyślnie

Postępowanie komornicze prowadzone jest z wniosku wierzyciela i tylko on jest władny je zawiesić lub umorzyć w przypadku gdy dłużnik jest wypłacalny ( w mniejeszym czy większym stopniu).Jweżeli wierzyciel nadużywa swoje pozycji ( wszczyna postępowanie egzekucyjne mimo iż dłużnik wywiązuje sie ze swoich zobowiazań) pozostaje tylko i wyłącznie wytoczenie procesu o pozbawienie klauzuli wykonalności tytułu.A w przypadku alimentów wiąże się to z koniecznością złozenia depozytu.
Mada 500 tylko od twojej dobre woli zalezy czy będziesz płacił część alimenty poza komornikem.
Wojciech_południe jest off-line  
30-03-2007, 14:35  
mada500
Stały bywalec
 
mada500 na Forum Prawnym
 
Posty: 571
Domyślnie

Z wniosku wierzyciela.To rozumiem.I to wierzyciel podaje mu kwotę,jaką musi ściągnąć od dłużnika ? Bo chyba komornik nie prowadzi księgowości, a niektóre sprawy są skomplikowane, bo,część idzie przez komornika, część poza nim, a jeszcze część jest nie płacona, bo dłużnika nie stać na to.
Czy dobrze rozumuję ? Czy to wierzyciel wylicza dług do ściągnięcia ?
A jeśli faktycznie komornik bierze sobie prowizję od alimentów wpłaconych wierzycielce bezpośrednio, to skąd ma wiedzę o wysokości tych wpłat ?
I jeszcze jedno.Napisałeś,że to od mojej dobrej woli zależy czy będę płacić alimenty poza `komornikiem.Ale czy ta dobra wola nie okaże sie głupotą?
Czy komornik nie zechce tych pieniędzy jeszcze raz ściągnąć ode mnie?
mada500 jest off-line  
30-03-2007, 15:59  
Wojciech_południe
Użytkownik
 
Posty: 209
Domyślnie

Komornik nalicza opłatę od otrzymanych potrąceń np. z wynagrodzenia i tylko z tych wpływów.
Może się zdarzyć, ze wierzyciel nie poinformuje komornika o zmniejszeniu zadłużenia ( wpłata alimentów do "ręki" eks). Może dość do sytuacji,że komrnik egzekwuje alimenty mimi iż są już płacone na bieżąco. Wtedy to faktycznie twoja dobra wola będzie działać przeciwko tobie.
Wojciech_południe jest off-line  
30-03-2007, 16:36  
mada500
Stały bywalec
 
mada500 na Forum Prawnym
 
Posty: 571
Domyślnie

I co wtedy ? Nie tak całkiem do ręki,są pokwitowania. Komu to pokazywać ? Przecież komornik nie będzie chciał na te papiery patrzeć ?

------------------------------------------
Co Ty masz w tej szklance ?
mada500 jest off-line  
30-03-2007, 16:56  
julitka28
Użytkownik
 
Posty: 65
Domyślnie

Słuchajcie komornik tez człowiek i idzie sie z nim dogadać.tak zrobił mój mąż.eks nasłała na niego komornika bo sie troszke spóźnił ze wzgledu na to ze sedzia na sprawie o alimenty wprowadził go w bład.wział odcinki ze wszystko jest zapłacone udał sie do komornika pokazał je i komorniksporzadził notatkę ze wszystkop jest zapłaconei ze od tej pory bedzie płacił do rąk wierzycielki alimenty ale i tak kiedys od całosci weźmie od niego te 15% chyba że dłuzniczka umorzy postępowanie.cóż ona złośliwie nie chciała się zgodzić na umorzenie no ale udało się po dwóch miesiacach zmusilismy ja do umorzenia. A do komornika trzeba udać sie osobiście!
julitka28 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ komornik i MOPS (odpowiedzi: 4) Witam, mam pytanie, mam dług alimentacyjny zasądzony na dziecko, który przejął fundusz alimentacyjny. Obowiązek alimentacyjny wygasł, gdyż dziecko...
§ Alimenty, komornik, MOPS (odpowiedzi: 4) Witam, mam następujące pytanie: Mam przysądzone 500 zł miesięcznie alimentów na syna. Ojciec dziecka nie interesuje się nim, nie pracuje (nie...
§ FA, komornik, MOPS (odpowiedzi: 11) opisze w skrocie mam 22 lata 4 letnia corke ojciec dziecka przed porodem jaki i po nie pomagal materialnie rodzice pomgaja zlozylam sprawe o...
§ Komornik z MOPS-u (odpowiedzi: 1) Pisze w imieniu dziewczyny. Ma dwójkę dzieci i na obydwu zasądzone alimenty. Jej jedyny dochód to alimenty, wychowawcze i rodzinne. Wchodzi na...
§ Zaległe alimenty z MOPS a komornik (odpowiedzi: 5) Witam.Mam następujące pytanie.Mam zaległość w alimentach które właściwie ściąga mi komornik.Jednak przez 3 mies nie miałem pracy.Matka dziecka udała...
§ Komornik-mops (odpowiedzi: 2) Mam zadłurzenie w MOPS (była żona pobierała na dzieci) Byłe alimenty w tym zaległe spłaciłem,(dzieci sie już są samodzielne i pracują) Pozostało mi...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:55.