rozprawa alimentacyjna - dowody - Forum Prawne

 

rozprawa alimentacyjna - dowody

Odbyła się u mnie rozprawa o podniesienie alimentów, część dowodów dołączyłem do odpowiedzi na pozew (przed rozprawą) a część chciałem przedstawić w sądzie - kserokopie faktur, rachunków, zdjęcia. Sędzia jednak nie pozwoliła ich przedstawić tylko ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
21-01-2013, 06:32  
cstwor
Użytkownik
 
Posty: 35
Domyślnie rozprawa alimentacyjna - dowody

Odbyła się u mnie rozprawa o podniesienie alimentów, część dowodów dołączyłem do odpowiedzi na pozew (przed rozprawą) a część chciałem przedstawić w sądzie - kserokopie faktur, rachunków, zdjęcia.
Sędzia jednak nie pozwoliła ich przedstawić tylko po przesłuchaniu stwierdziła, że daje czas stronom na przedstawienie wniosków dowodowych i zawiesza postępowanie do następnej rozprawy.
Czy mam jakiś termin na złożenie tych dowodów czy też mogę spokojnie czekać na pisemne zawiadomienie o terminie tej rozprawy i dopiero wtedy złożyć pismo?
Czy jeżeli złożę teraz pismo z dowodami a strona przeciwna zapozna się z nim i dopiero wtedy złoży swoje to ja mogę powtórnie złożyć odpowiadając na ich argumenty? Chodzi mi o to że strona składająca jako druga jest chyba w lepszej sytuacji gdyż może już negować znane jej argumenty strony przeciwnej.
Czy w takim piśmie mogę odnosić się do zeznań przeciwnej strony z przesłuchania przed sądem? - człowiek w stresie wielu rzeczy zapomina powiedzieć.
cstwor jest off-line  
21-01-2013, 11:21  
robinsonik
Stały bywalec
 
Posty: 7.923
Domyślnie RE: rozprawa alimentacyjna - dowody

Jesli sedzia nie wyznaczyl terminu to mozna skladac dowody w dowolnym czasie.
Oczywiscie, ze moze Pan skladac dowolna ilosc wnioskow dowodowych ( wlasnie w odpowiedzi na przedstawiane przez przeciwna strone dowody)- to pismo nazywamy pismem procesowym z wnioskami dowodowymi. Nalezy tylko jasno zaznaczac do czego sie odnosimy ( np. w zwiazku z pismem strony x z dnia y....)
robinsonik jest off-line  
21-01-2013, 11:24  
Trudno tak
Stały bywalec
 
Posty: 1.498
Domyślnie RE: rozprawa alimentacyjna - dowody

Cytat:
Napisał/a cstwor Zobacz post
Sędzia jednak nie pozwoliła ich przedstawić tylko po przesłuchaniu stwierdziła, że daje czas stronom na przedstawienie wniosków dowodowych i zawiesza postępowanie do następnej rozprawy.
Sędzia na pewno zakresliła termin składania wniosków dowodowych pod rygorem ich pominięcia w przyszłości. Idź do sądu, zajrzyj do akt i sprawdź, jaki zakreśliła Wam termin.

Natomiast druga strona też napisze pismo- wtedy otrzymasz jego kopię i możesz na nie odpowiedzieć (lepiej odpowiedzieć). Ale w odpowiedzi możesz dać wnioski dowodowe tylko do tego pisma i pod warunkiem, że ich wniesienie wcześniej nie było konieczne i uzasadnione. Czyli- lepiej teraz dać wszystko, co może się przydać.
Trudno tak jest off-line  
22-01-2013, 09:00  
cstwor
Użytkownik
 
Posty: 35
Domyślnie RE: rozprawa alimentacyjna - dowody

Czyli pisząc teraz pismo do którego chciałbym dołączyć dowody oraz wypowiedzieć się na temat twierdzeń strony przeciwnej z rozprawy jak powinienem je zatytułować? "Pismo procesowe z wnioskami dowodowymi"?

Art 217kc par. 1 mówi że strona aż do zamknięcia rozprawy może przytaczać okolicznosci i dowody
ale par.2 mówi że sąd pomija spóźnione twierdzenia i dowody
- i tego nie rozumiem - kiedy są spóźnione?

Na czym polega podważenie zeznań? - wystarczy stwierdzić, że było inaczej jeżeli nie ma żadnych dowodów? (Słowo przeciw słowu)
cstwor jest off-line  
22-01-2013, 11:19  
robinsonik
Stały bywalec
 
Posty: 7.923
Domyślnie RE: rozprawa alimentacyjna - dowody

Ja zlozylbym pismo procesowe z wnioskami dowodowymi nawet po terminie zakreslonym przez sad ( jesli taki byl)- sad moze je pominac, ale nie musi.
W moim przypadku sad uznal je za bardzo istotne i wlaczyl do sprawy, a tez byla to odpowiedz, na przedstawione w terminie dowodwy drugiej strony( pismem tym udowodnilem, ze strona przedstawia klamstwa). Zlozylem tez odpowiednie wnioski, ktore sad uwzglednil ( wnioski o orginalne dokumnty z odpowiednich instytucji).
robinsonik jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Sprawa alimentacyjna - dowody (odpowiedzi: 7) Witam, Złożyłam do sądu pozew o alimenty. Sprawa się odbyła ale została odroczona ponieważ ojciec dziecka twierdził, że nie pracuje, że nie stać...
§ Rozprawa alimentacyjna a badanie dna (odpowiedzi: 5) Witam.Czy mogę wniesc podczas rozprawy aliment o badanie dna dziecka?Alimenty beda zasadzone na dluzszy czas,wiec chce miec pewnosc. Ile czasu...
§ Rozprawa alimentacyjna a stawiennictwo (odpowiedzi: 1) Witam.Lada dzien otrzymam termin rozprawy alimentacyjnej.Czy jest koniecznosc osobistego stawiennictwa,czy tez moge napisac list do sadu,w ktorym...
§ Rozprawa Alimentacyjna (odpowiedzi: 1) Witam,to moj 1 post na forum więc proszę o wyrozumiałość. W Poniedziałek mam rozprawę przeciwko mojemu ojcu o alimenty. Ojciec od 3 lat nie...
§ Rozprawa alimentacyjna (odpowiedzi: 3) Czy na rozprawę alimentacyjną może wejść ze mną na salę moja przyjaciółka,lepiej bym się czuła wiedząc że jest obok mnie
§ Rozprawa alimentacyjna mlody ojciec (odpowiedzi: 8) Witam zostalem mlodym ojcem mam obecnie 20 lat jestem po szkole i wojsku. Zycie tak chcialo ze moja dziewczyna zaszla w ciaze, bylismy ze soba...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:15.