Gdy ex odbija....HELP:( - Forum Prawne

 

Gdy ex odbija....HELP:(

Mój mąż ma synka z pierwszego małżeństwa do niedawna odbierał małego codziennie z przedszkola i zajmował się nim również kiedy ex miała szkolenia albo pilny wyjazd. Odkąd poszłam do pracy i musiał zająć się naszą ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
12-12-2008, 09:59  
justyk
Użytkownik
 
justyk na Forum Prawnym
 
Posty: 94
Domyślnie Gdy ex odbija....HELP:(

Mój mąż ma synka z pierwszego małżeństwa do niedawna odbierał małego codziennie z przedszkola i zajmował się nim również kiedy ex miała szkolenia albo pilny wyjazd. Odkąd poszłam do pracy i musiał zająć się naszą 10 miesięczną córeczką (wcześniakiem z problemami) -ex zaczęło odbijać. Zabrania ojcu kontaktów z dzieckiem, nie informuje go o przedstawianiech w przedszkolu, itp twierdząc,że skoro nie interesuje się dzieckiem to nie musi niczego wiedzieć. Ponadto mały ma jakieś reakcje alergiczne-10 miesięcy w roku jest faszerowany zyrtkiem, a matka nie chce ujawnić wyników badań (tata ma alergię na sierść kota,więc może maluch również), co więcej-oprócz kota kupiła mu również psa...podejrzewamy że specjalnie ukrywa wyniki bo musiała by zrezygnowac ze zwierzaków.
Przez prawie dwa lata płaciliśmy alimenty regularnie i to w kwocie dwukrotnie większej niż zasądzone przez sąd,nie licząc wyjazdów,prezentów i innych atrakcji,za które nie chcieliśmy zwrotu kosztów.
Tymczasem ex ciągle twierdziła,że dostaje za mało pieniędzy i co chwila prosiła o więcej.
Wychowujemy dwójkę dzieci więc raczej doskonale jesteśmy zorietowani w kosztach utrzymania dziecka.
Z powodow finansowych zaczęliśmy płacić kwotę alimentów zgodną z orzeczeniem sądu, więc zaczęły się jeszcze większe jazdy....
Szczerze mówiąc mamy dość takiej sytuacji i chcieli byśmy uregulować sprawy widzeń ojca z dzieckiem.
Wiem,że gdy była żona utrudnia kontakty z dzieckiem można złozyć wniosek do sądu i może zostać ukarana grzywną...może wtedy baba oprzytomnieje.
Jak to zrobić,gdzie go złozyć i co powinien zawierać???????

POMÓŻCIE!!!!!
Idą święta,a widoki na spędzenie czasu z dzieckiem marne.......
justyk jest off-line  
12-12-2008, 10:23  
ewa1440
Użytkownik
 
ewa1440 na Forum Prawnym
 
Posty: 222
Domyślnie

Niech mąż wystąpi do SR z wnioskiem o uregulowanie kontaktów z małoletnim . (trzeba we wniosku jasno sprecyzować jakie weekendy (np 1 i 3 miesiaca) ) , ktore dni świąt , tydzień ferii zimowych , oraz miesiąc wakacji.
Tu zastosowanie ma KRiO
Art. 97. § 1. Jeżeli władza rodzicielska przysługuje obojgu rodzicom, każde z nich jest obowiązane i uprawnione do jej wykonywania.
§ 2. Jednakże o istotnych sprawach dziecka rodzice rozstrzygają wspólnie; w braku porozumienia między nimi rozstrzyga sąd opiekuńczy.

Co się tyczy nałożenia kary przez sąd . Jest to dosć długa droga . Najpierw wypada mieć postanowienie o sposobie wykonywania kontaktów . I dopiero gdy mimo postanowienia była żona nadal będzie utrudniać można wystąpić do sądu o wyznaczenie jej kary na podstawie KPC
art. 1051
§ 1. Jeżeli dłużnik ma obowiązek zaniechać pewnej czynności lub nie przeszkadzać czynności wierzyciela, sąd, w którego okręgu dłużnik działał wbrew swemu obowiązkowi, na wniosek wierzyciela po wysłuchaniu stron i stwierdzeniu, że dłużnik działał wbrew obowiązkowi, nałoży na niego grzywnę. Tak samo sąd postąpi w razie dalszego wniosku wierzyciela.

Jezeli zaś wspominamy o chorobie dziecka /alergiach osobiście nie widzę przeszkód by ojciec udał się do placówki opieki zdrowotnej w którym dziecko ma lekarza i bezposrednio od niego uzyskał informacji o stanie zdrowia małoletniego . To samo dotyczy sie przedstawiaeń w przedszkolu itp .
ewa1440 jest off-line  
12-12-2008, 11:38  
justyk
Użytkownik
 
justyk na Forum Prawnym
 
Posty: 94
Domyślnie

Dziękuję za szybką reakcję
A ile kosztuje złożenie wniosku...
Czy musimy załączyć Wyrok rozwodowy?? (mój mąz nie wziął dla siebie odpisu)...A może sąd załączy sam odpowiednie dokumenty?
justyk jest off-line  
14-12-2008, 19:24  
justyk
Użytkownik
 
justyk na Forum Prawnym
 
Posty: 94
Domyślnie

Czy ma ktoś może wzór takiego wniosku??? Czy można w nim zawrzeć również dni w tygodniu kiedy ojciec chciałby zabrać syna do nas??czy jedynie weekendy,święta i wakacje?
justyk jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Blacha która odbija światło słoneczne i będzie raziła w oczy (odpowiedzi: 6) Witam , W przeciągu 2 dni na murze który za którym znajduje się tartak zobaczyłem ,że zakładają blachę , właśnie na Tym murze. Okna z mojego bloku...
§ Pracodawca odbija składki ZUS (odpowiedzi: 8) Witam wszystkich jako nowy użytkownik. Od 3 tygodni pracuje jako kierowca samochodu ciężarowego na 1/2 etatu za połowe minimalnego wynagrodzenia "na...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:19.