utrudnianie kontaktu z dzieckiem - Forum Prawne

 

utrudnianie kontaktu z dzieckiem

Dzień dobry, Bardzo proszę o pomoc w poniższej kwestii. Ojcu przyznano widzenia z dzieckiem poza miejscem zamieszkania matki w 2 i 4 weekend miesiąca. Niestety kolejny miesiac z rzędu matka wysyla smsa z informacja iz ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
16-03-2013, 19:31  
obywatelka2
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie utrudnianie kontaktu z dzieckiem

Dzień dobry,
Bardzo proszę o pomoc w poniższej kwestii.
Ojcu przyznano widzenia z dzieckiem poza miejscem zamieszkania matki w 2 i 4 weekend miesiąca. Niestety kolejny miesiac z rzędu matka wysyla smsa z informacja iz dziecko jest chore i spotkanie nie odbedzie sie. Nie godzi sie na przekladanie terminow spotkan w tej sytuacji. Konsekwencja tego jest fakt iz ojciec na 5 weekendow w miesiacu widzi dziesko przez 1 weekend, z zaznaczeniem iz sytuacja powtarza sie kolejny miesiac. Ojciec nie ma praw ograniczonych do dziecka. Niema mozliwosci weryfikacji faktycznego stanu zdrowia dziecka z racji iz nie jest wpuszczany do domu a jesli juz to drzwi otwiera osoba3cia z informacja ze juz wsyztsko zostalo powiedziane. Co w tej sytuacji moze zrobic ojciec ? Opcja czekania spokojnie na kolejny wyznaczony przez sad termin nie wchodzi w gre, czy takie zachowanie mozemy potraktowac jako utrudnianie kontaktu z dzieckiem ?
dziekuje
obywatelka2 jest off-line  
16-03-2013, 19:42  
Tomcio8484
Użytkownik
 
Posty: 126
Domyślnie RE: utrudnianie kontaktu z dzieckiem

Witam akurat coś wiem na ten temat wiedz mogę pomoc !!! Sam miałem taka sytuacje (dziecko niby chore) W pewnym monecie nie wytrzymałem i kilka razy wezwałem policje (która musi przyjechać !!!) raz okazało się ze mnie okłamała i nie miała pisemka od lekarza, ale to był tylko jeden raz a w innych przypadkach mi osobiście nie pokazywała tyk pisemek od lekarza tylko policji !!! Wiedz sprawa jest prosta JEDZIESZ NORMALNIE PO DZIECKO JAK MATKA ODMAWIA WYDANIA MALEŃSTWA BIERZ TELEFON I DZWON PO INTERWENCJE, przedstaw sytuacje ze masz w tym dniu zabrać dziecko ale matka nie chce ci go dać ( nic nie mów ze dziecko niby jest chore) MIEJ ZA KAŻDYM RAZEM WYROK SADOWY W KTÓRYM MASZ OKREŚLONE WIDZENIA TO BARDZO WAŻNE POLICJANCI BĘDĄ TO SPRAWDZAĆ !

Po kilku takich interwencjach matka zmięknie bo jeśli jest mądra to wie co jej grozi !
POZDRAWIAM
Tomcio8484 jest off-line  
16-03-2013, 19:49  
ewa456
Stały bywalec
 
Posty: 1.559
Domyślnie RE: utrudnianie kontaktu z dzieckiem

Widzenia są w więzieniu! To są kontakty z dzieckiem.
ewa456 jest off-line  
16-03-2013, 19:51  
obywatelka2
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: utrudnianie kontaktu z dzieckiem

ewa456 oczekuje rozsądnych wypowiedzi i pomocy a nie łapania za słowka
obywatelka2 jest off-line  
16-03-2013, 20:01  
ewa456
Stały bywalec
 
Posty: 1.559
Domyślnie RE: utrudnianie kontaktu z dzieckiem

Poprawność na przyszłość nie zaszkodzi. Rób tak jak poradził Tomcio. Policja musi sporządzić notatkę. że nie stosuje się do zaleceń Sądu. Grozi za to grzywna nawet 1500 zł .
ewa456 jest off-line  
16-03-2013, 20:13  
Tomcio8484
Użytkownik
 
Posty: 126
Domyślnie RE: utrudnianie kontaktu z dzieckiem

Sorki za błędy ewa456 poprawie się
Tomcio8484 jest off-line  
16-03-2013, 20:46  
lulo2
Stały bywalec
 
Posty: 621
Domyślnie RE: utrudnianie kontaktu z dzieckiem

Co robić? Egzekwować i penalizować tak jak to opisał Tomcio8484. Za każdym razem, gdy matka dziecka wymawia się od realizacji kontaktu. Nie ma zmiłuj się.
lulo2 jest off-line  
16-03-2013, 20:52  
mama65
Stały bywalec
 
Posty: 455
Domyślnie RE: utrudnianie kontaktu z dzieckiem

Tak jak Tomcio8484, matce odechce sie Policji pod miejscem zamieszkania dwa razy w miesiacu, to pewnie sobota, ludzie sa w domach i patrza i nadaja. ZMIEKNIE.
Dodatkowo w sadzie masz dowod w postaci interwencji z komisariatu. Jak sedzia sie wkurzy, to za utrudnianie przekazuja dziecko ojcu. Teraz czesciej sedziowie korzystaja z takiego rozwiazania.
Wychodza z załozenia: 'Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie"
Nie zapominaj, ze postanowienie sadowe wydaje sedzia, a jak ktos ignoruje sad, to ma z nim do czynienia. Do dzieła!
mama65 jest off-line  
16-03-2013, 20:59  
obywatelka2
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: utrudnianie kontaktu z dzieckiem

Zgadzam sie, tyle tylko ze taka interwencja juz raz miala miejsce- no nieco w innym charakterze. Wtedy dziecko bylo zdrowe ale sprawa rowniez dotyczyla zlamania przez matke przyjętych postanowien.
Pani policjantka przeprowadzila rozmowe z matka dziecka - bez obecnosci ojca dziecka- tu brak zgody ze strony matki i efekt byl taki ze zadzialala tu raczej "solidarnosc jajnikow" oraz ich znajomosci (mala miejscowosc) jak i stereotyp pokrzywdzonej matki.
obywatelka2 jest off-line  
16-03-2013, 21:03  
ewa456
Stały bywalec
 
Posty: 1.559
Domyślnie RE: utrudnianie kontaktu z dzieckiem

Dlatego ja zawsze najpierw proszę funkcjonariuszy o identyfikację ,żeby móc się na nich poskarżyć.
ewa456 jest off-line  
16-03-2013, 21:24  
szpadel2000
Stały bywalec
 
Posty: 305
Domyślnie RE: utrudnianie kontaktu z dzieckiem

Gdyby interwencja policji miała "zmięknąć" matkę to już dziecko dawno było by wydawane. Nie zadziałała solidarność jakników tylko policjantka nic więcej nie mogła zrobić. Natomiast zapewne została sporządzona notaktka z interwencji z która potwierdz że dziecko nie było wydane.

Opisuję procedurę działania:
1. Matka wysyła sms-a, że dziecko jest chore i żeby tatuś się bujał z kontaktem. Wówczas Ojciec wysyła sms-a (albo maila) o treści "oczekuje pełnej informacji na temat stanu zdrowia dziecka, podjętych kroków leczenia oraz okazania stosowanej dokumentacji medycznej, z której wynika iż moje dziecko nie może uczestniczyć w kontakcie" i umówmy sie jak nie ma 40 stopni gorączki i nie majaczy to zasadniczo może być u ojca.
2. Gdy matka wysyła zdjęcie zaświadczenia lekarskiego na maila (bo zrobiła sobie podkładkę) wówczas należy wystosować maila o treści "w zaistniałej sytuacji proponuje odrobienie kontaktu w przyszłym tygodniu w terminie...."
(i czekać na odpowiedź)
3. Gdy matka olała maila z pkt 1 wówczas należy udać się zgodnie z postanowieniem, wydzwonić policje i zażądać sporządzenia notatki służbowej, domagać się w obecności policji również kontaktu z dzieckiem w miejscu zamieszkania matki skoro dziecko jest chore, oraz okazania dokumentacji medycznej na podstawie której matka odmawia
4. Koniecznie udać się do lekarza poz celem ustalenia czy dziecko faktycznie było chore i czy choroba była na tyle poważna że uniemożliwiała kontakt z dzieckiem.

Po dwóch kontaktach, do których nie doszło trzeba złożyć wniosek do sądu o nałożenia kary grzywny za nieprzestrzeganie postanowienia przez matkę (np w kwocie 500 złotych za każde naruszenie). Nie ma górnej granicy wysokości grzywny (może to być nawet więcej niż 1500 zł ale zależy to od sytuacji materialnej matki, w praktyce są to kwoty 50, 100 czasem nawet 200). Sąd zagrozi jej karą i jeżeli dalej będzie utrudniała to wtedy znowu składać wniosek o nakazanie zapłaty i to już powinno pomóc. Zgodnie z nowymi przepisami grzywna idzie do rąk osoby uprawnionej (art 598 kpc). Nie wolno odpuszczać i montować kretynce tych spraw jedna za drugą. Jeżeli nie zacznie realizować postanowienia to po dwóch trzech sprawach wnosić o pozbawienie praw rodzicielskich oraz ustalenie miejsca zamieszkania przy ojcu... Matka w sposób rażący nadużywa władzy rodzicielskiej...
szpadel2000 jest off-line  
17-03-2013, 14:10  
Tata12
Użytkownik
 
Posty: 104
Domyślnie RE: utrudnianie kontaktu z dzieckiem

Masz dwie możliwości. Dogadać się z matką, co raczej jest niemożliwe, albo załatwić sprawę poprzez sąd. Najlepiej poprzez egzekucje w trybie 598 w pkt 15. Sąd zagrozi jej grzywną na twoją rzecz. Kilka zdań z uzasadnienia Sądu Okręgowego w podobnej sprawie.
"Dziecko od tych kontaktów może zwolnić tylko zwolnienie lekarskie stwierdzające niezdolność do tych kontaktów."
"W literaturze sygnalizuje się, że styczność jest nie tylko prawem, ale także obowiązkiem dziecka, a sama styczność powinna być realizowana także wówczas, gdy dziecko nie bardzo ma na nią ochotę."
Tata12 jest off-line  
17-03-2013, 18:55  
monika40
Stały bywalec
 
Posty: 2.371
Domyślnie RE: utrudnianie kontaktu z dzieckiem

jesli dziecko ma katarek lub kaszel to co za problem robi matka? sa lekarstwa pakuje je w torbe pisze na kartce jak podawac i zaden problem.
O alimenty to pierwsze.
Zglos o ukaranie matki grzywna, a kazdy brak kontaktu zglaszaj na policji co w przyszlosci moze dac Ci szanse na przejecie opieki.
monika40 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Utrudnianie kontaktu z dziećmi (odpowiedzi: 1) Witam serdecznie, Mam dość nietypową sytuację i szukam pomocy , porady co mógłbym zrobić. Bardzo krótko opiszę mój problem. Jestem po rozwodzie i...
§ Utrudnianie kontaktu z dzieckiem (odpowiedzi: 38) Witam, na poczatku troche przedstawie sytuacje w jakiej sie znajduje obecnie. 6 lat temu odszedlem od kobiety, z ktora mialem kilkuletniego...
§ Utrudnianie kontaktu z dzieckiem (odpowiedzi: 6) Witam mam taki problem.Moja obecna żona z która nie mieszkam już od roku,z powodu tego ze mnie zostawiła i zabrała ze sobą dziecko,w obecnym czasie...
§ Utrudnianie kontaktu z dzieckiem (odpowiedzi: 1) W związku z Błękitną kartą - awantury domowe, sąd postanowił zastosować dozór kuratora nad ojcem celem kontrolowania sprawowania opieki nad...
§ utrudnianie kontaktu (odpowiedzi: 5) Witam rozwodzę się z mężem już ponad rok nie współżyjemy,nie dogadać możemy się w żadnej kwesti który złożył o zabezpieczenie kontaktów co druga...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:12.