ograniczenie praw rodzicielskich - Forum Prawne

 

ograniczenie praw rodzicielskich

Witam, Ojciec mojego dziecka od ponad 1,5 roku nie odwiedzał syna, nie mamy ze soba żadnego kontaktu, kompletnie się nie interesuje dzieckiem, które ma 2,5 roku. W marcu 2012 r. Sąd orzekł alimenty, których nie ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
24-04-2013, 14:56  
matka25
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie ograniczenie praw rodzicielskich

Witam,
Ojciec mojego dziecka od ponad 1,5 roku nie odwiedzał syna, nie mamy ze soba żadnego kontaktu, kompletnie się nie interesuje dzieckiem, które ma 2,5 roku. W marcu 2012 r. Sąd orzekł alimenty, których nie płaci. Od października 2012 jest FA. Teraz chcę zapisać dziecko do przedszkola, dziadkowie chcą wyjechać z wnukiem za granicę na wakacje. Ojciec nie chce mi podpisać dokumentów do przedszkola, ani dokumentów na paszport.
1. Czy w momencie złożenia wniosku o ograniczenie praw rodzicielskich ojcu mojego dziecka, będę mogła bez jego zgody podpisywać wszelkiego rodzaju dokumenty dotyczące mojego syna?
2. Czy przy ograniczeniu praw rodzicielskich, przysługiwac będą mojemu synowi nadal alimenty, czy zostaną one zniesione?
proszę o pomoc.
matka25 jest off-line  
24-04-2013, 15:01  
uzasadnienie
Stały bywalec
 
Posty: 4.409
Domyślnie RE: ograniczenie praw rodzicielskich

Cytat:
Napisał/a matka25 Zobacz post
1. Czy w momencie złożenia wniosku o ograniczenie praw rodzicielskich ojcu mojego dziecka, będę mogła bez jego zgody podpisywać wszelkiego rodzaju dokumenty dotyczące mojego syna?
2. Czy przy ograniczeniu praw rodzicielskich, przysługiwac będą mojemu synowi nadal alimenty, czy zostaną one zniesione?
proszę o pomoc.
ad. 1 Nie w momencie złożenia wniosku, ale wydania orzeczenia. Możesz w konkretnej sprawie (wydanie paszportu) złożyc wniosek z zabezpieczeniem powództwa, powinno się udać.
ad. 2 Ograniczenie czy nawet pozbawienie praw rodzicielskich w żaden sposób nie wpływa na obowiązek płacenia alimentów. W skrajnym przypadku tatuś może byc pozbawiony tych praw, a nawet mieć orzeczony (ale to już zupełna rzadkość!) zakaz zbliżania się do dziecka, ale alimenty dalej jest zobowiązany płacić.
uzasadnienie jest off-line  
24-04-2013, 15:52  
lulo2
Stały bywalec
 
Posty: 613
Domyślnie RE: ograniczenie praw rodzicielskich

Skoro ojciec nie chce podpisać dokumentów - zastąp jego zgodę zgodą sądu - i po kłopocie.

A poza tym skoro piszesz, że "nie macie ze sobą żadnego kontaktu" to jakim cudem wiesz, że "ojciec dziecka mi podpisać dokumentów". Jasnowidztwo?
lulo2 jest off-line  
25-04-2013, 10:04  
matka25
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: ograniczenie praw rodzicielskich

Jasnowidztwem bym tego nie nazwała, ale informacjami od Jego matki, że niema zamiaru mi ułatwiać w żaden sposób życia i nie podpisze mi nigdy żadnych dokumentów, stąd moje pytanie o ograniczenie praw.
Fakt posiadania takiego ojca, nie musi ograniczać w niczym mojego dziecka.
Dziękuję za informacje.
pozdrawiam
matka25 jest off-line  
30-04-2013, 08:31  
Mateusz_TAG
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: ograniczenie praw rodzicielskich

Wiatam.Chciałam sie dowiedzieć czy mam jekieś szanse na ograniczenie praw rodzicielskich ojcu mojego dziecka.Mamy syna 3 letniego od prawie 2 lat nie jesteśmy razem,gdyż jest narkomanem,bo regularnie bierze narkotyki do dnia dzisiejszego.Ojciec dziecka ma zasądzone alimenty w wysokości 500zł i nie płacił ich przez 7 miesięcy,więc zgłosiłam sprawę do komornika i zaczął płacić ,wygląda to tak że w jednym miesiącu zapłaci 200 zł a w drugim 700zł,w kontaktach z dzieckiem jest tak,że zabiera go raz na miesiąc,albo raz na 2-3 tygodnie (przeważnie w niedziele na 5 godz.),wogóle nie pyta o dziecko,nie interesuje go czy jest zdrowe,ani nic,poprostu jak chce go wziąść to dzwoni i mówi że w niedziele rano go zabiera i nie ma tematu.Ja poznałam kogoś i zczynam układać sobie życie z tą osobą już od roku,syn bardzo pokochał go,gdyż on poświęca mu wiecej czasu niż biologiczny ojciec,mam mamę za granicą i chciałabym raz na jakiś czas ją odwiedzić,ale wiem,że muszę w takiej sytuacji mieć zgodę na wyjazd z dzieckiem,a ojciec dziecka zapewne jak zapytam to sie nie zgodzi,dlatego też chciałam pozbawić go praw...czy jest to możliwe?jakich argumentów muszę użyć??Proszę was o pomoc.

Klaudia.
Mateusz_TAG jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Ograniczenie praw rodzicielskich (odpowiedzi: 1) Witam W akcie rozwodu wydanym przez sąd okręgowy istnieje zapis "wykonywanie władzy rodzicielskiej nad małoletnim dzieckiem stron powierza matce,...
§ ograniczenie praw rodzicielskich (odpowiedzi: 1) Witam serdecznie Toczy się sprawa przeciwko mnie i żonie o ograniczenie praw rodzicielskich i umieszczenie córki w rodzinie zastępczej u...
§ Ograniczenie praw rodzicielskich (odpowiedzi: 29) Dzien Dobry mam takie pytanie jesli sie interesuje dzieckiem łoże na corke a moja byla chce mi odebrac prawa rodzicielskie.chodz domnie wypisoje...
§ Ograniczenie praw a odebranie praw rodzicielskich - różnice (odpowiedzi: 5) Czym się różni ograniczenie praw a ich odebranie? Jakie prawa rodzicowi zostają jeśli ma je tylko ograniczone?
§ Ograniczenie praw rodzicielskich (odpowiedzi: 1) Witam serdecznie! Jesli ogranicze prawa rodzicielskie ojcu moich dzieci czy w takiej sytuacji ich babcia moze spotykac sie z nimi kiedy chce ?...
§ ograniczenie praw rodzicielskich (odpowiedzi: 1) Wychowuje samotnie 8 miesieczna coreczke jej ojciec nie odwiedza jej ani sie nie kontaktuje z nami od lipca.Ma zasadzone alimenty od czerwca platne...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:43.