Separacja z orzeczeniem o winie/apelacja - Forum Prawne

 

Separacja z orzeczeniem o winie/apelacja

Witam, 2 tygodnie temu miała miejsce moja sprawa separacyjna z orzeczeniem winy męża. Pozew złożyłam ja w zeszłym roku. Mąż (wtedy mieszkał z nami) zgodził się napisać odpowiedź na pozew, przyznać do winy ( zrobił ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
28-04-2013, 11:20  
małami83
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie Separacja z orzeczeniem o winie/apelacja

Witam,
2 tygodnie temu miała miejsce moja sprawa separacyjna z orzeczeniem winy męża. Pozew złożyłam ja w zeszłym roku. Mąż (wtedy mieszkał z nami) zgodził się napisać odpowiedź na pozew, przyznać do winy ( zrobił wazektomię, mimo, że ja nie chiałam; nie wracał do domu na noc; pracował po 7 dni w tygodniu; w jego kieszeni po jednym ze szkoleń znalazła wizytówke agencji towarzyskiej, nigdy nie zajmował się dziećmi, bo stawiał na karierę, powiedział że mnie nie kocha i chce swobody). Do tego przyznał się w odpowiedzi na pozew, zgodził się na odpowiednią kwotę alimentów, dołaczył PIT z dochodami. Na sprawie potwierdził powyższe fakt, nie wniósł sprzeciwu. Finalnie dochodziliśmy tylko wysokości alimentów( mąż zgodził się na duża kwotę, bo ma dochody, to sa jego dzieci i nie musiałam dokuentowac ich potrzeb rachunkami). Nie chcę podawać kwoty, ale mąż jest wziętym lekarzem. Zarzucił mi tylko, to że jesli da takie alimenty to nie podejmę pracy. Otóż przez 6 lat małźeństwa to ja prowdziłam dom i zrezygnowała po skończeniu stuidiów z kariery zawodowej, gdyż urodziłam dzieci, remontowaliśmy domu itd. Jego tryb pracy 7 dniowy+szkolenia+spejalizacje spowodował, że to ja wychowywałam dzieci a on twierdził, że zamiast najnizszej karjowej pensji lepiej żebym zajmowała się jeszcze dziećmi i domem( obecnie mają 3 i 5lat). Aktualnie od 4 miesiecy szukam pracy w swoim zawodzie, ale jest bardzo trudno ( niemniej jednak nie uważam, że to powód by mowić, że ktoś jej nie chce znaleść). Finalnie sąd orzekł orzeczenie o winie, przyznał alimenty na mnie i dzieci oraz ograniczył prawa rodzicielskie ( na co mąż sie zgodził) do współdecydowania o sposobach leczenia, szkole i pozwoleniu na wyjazd dzieci za granicę.
Mąż oznajmił mi, że złożył pismo o uzsadnienie wyroku i będzie pisał apleację. Chce bym byłą współwinna ( bo uważa, że dał za wysokie alimenty, wymyśla historie, że 3 lata groziłam mu rozwodem; zarzuca mi, że przez osotatnie lata zbyt dużo pieniędzy wydawałam). Trudno było ich nie wydawać jak remontowaliśmy stary dom i na utrzymanie dou, samochodów itd.. Przed separacją zrobiliśmy rozdzielność majątkową i podział majątku. Mam wobec tego pytania:
1. Czy sąd apleacyjny bazuje na aktach sprawy czy jest mozliwe dołączenie nowych dowodów. Z racji szacunku dla męża profesji nie chciałam szargać nazwiska, ale mam maila w którym jego szefowa jasno pisze, że nie jest zadowolona z romansu z koleżanką z pracy albo, że jego dochody bedą oficjalne w kontekscie rozwodu(chciał zanizac swoje dochody). Teraz mogłabym ich ewentualnie użyć ( ale mimo wszystko nie chcę wyciagac wiecej brudów).
2. Czy przy takim układzie, gdzie mąż napisał odpowiedż na pozew i zgodził się na warunki a potem na sprawie potwierdził nie jest dziwne , ze nagle zmienia warian i che bym była współwinna. Jak bardzo apelacja może wpłynac na aktualny wyrok sądu i go zmienić?
3. Czy dowodem w sprawie może być nagranie z dyktafonu na którym mąż mówi do swojej "koleżanki", iż chyba go podsłuchuje i kupia sobie lewe telefony i trochę mnie będzie musiał uspokic i postraszyć?
4. Czy na moją prośbę sąd może zlecic wyciagniecie tresci smsów, które w dosc jasny sposób swiadcza o jego zazyłości i uwikłaniu w romans z koleżanką z pracy?
5. Czy wyciaganie teraz takich dodatkowych dowodów iż ąż miał bliska koleżanką z któą chodził na kawy, jeździł do niej zamiast na szkolenia itp ( w łózku ich nie złapałam) ma jakąś szansą na dodatkowe ewentualne potwierdzenie winy? Nie chciałam tego robić, bo mąż do tej pory zachował się "klasą" ale widzę, ze ktoś nim manipulje, naklania do obniżenia alimentów.
Co do widzeń to pozwalam by brał dzieci kiedy chce ( na tygodniu do nich nie dzwoni, bo nie chce; nie odwiedza) wybrał sobie tylko 2 weekendy i czasem jakies kilka godzin w niedziele. Zatem w żadne sposób kontaktów z dziećmi mu nie ograniczam co powiedziałm w sądzie. Natomiast z racji jego podjeścia caly obowiązek wychopwawczy, wożenia dzieci do przedszkola, opłat za leczenie ponoszę ja i ja chodze do lakarzy.
6. Czy sąd apelacyjny może odrzucic apleację męża? Ewentualnie co trzeba ując w apelacji aby w dość zasadniczy sposób oskarzyc teraz mnie o winę i ządac obnizenia alimentów?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
małami83 jest off-line  
28-04-2013, 12:05  
EagleInterceptor
Stały bywalec
 
Posty: 2.337
Domyślnie RE: Separacja z orzeczeniem o winie/apelacja

1. Co do zasady nowych dowodów powoływać nie można, chyba że pojawiły się nowe okoliczności lub wcześniej było to niemożliwe. Jeżeli zaprzecza teraz temu co potwierdził poprzednio w zeznaniach, to są to okoliczności umożliwiające powołanie dodatkowych dowodów.

2. To pytanie do wróżki.

3. Jeżeli potrafisz udowodnić, że to jego głos i kiedy to zostało nagrane to być może tak. Ale w apelacji już raczej ciężko - prędzej po ewentualnym skierowaniu do ponownego rozpatrzenia w pierwszej instancji. Takie dowody są w ogóle trudne.

4. W sprawie cywilnej nie ma na to szans.

5. Zależy co napisze w apelacji - jeżeli poprzednim zeznaniom zaprzeczy to dodatkowe dowody mają sens.

6. Może odrzucić. W apelacji musiałby wykazać, że postępowanie lub orzeczenie jest wadliwe. Ale nie wiesz co napisze więc ciężko się odnieść.
EagleInterceptor jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ rozwód z orzeczeniem o winie (odpowiedzi: 37) Witam, chciałam się dowiedzieć jakie mam szanse na zwycięstwo w sądzie i co zrobić zeby byly jak największe. Jakies 3 tyg temu dowiedziałam sie o...
§ Rozwód z orzeczeniem o winie (odpowiedzi: 13) Witam. Moja sprawa wygląda tak: Złożyłam pozew o rozwód z orzeczeniem o winie. Rozprawę mamy mieć za tydzień.Jednak obawiam się, że mój mąż się nie...
§ Rozwód z orzeczeniem o winie (odpowiedzi: 1) Witam Mam 63 lata a maż 64 . Chce starać się o rozwód z winy męża. Maz jest alkoholikiem codziennie spożywa alkohol w ogromnych ilościach (do domu...
§ separacja z orzeczeniem o winie (odpowiedzi: 3) Witam, mam pytanie dotyczące separcji z orzeczeniem o winie. Mianowicie mój mąż po 11 latach małżeństwa zostawił mnie z dwójką dzieci (9 letni syn...
§ separacja o winie męża na rozwód o winie męża (odpowiedzi: 1) Witam. Złożyłam niedawno pozew do Sądu o separację o winie męża, nie byłam wtedy do końca zdecydowana co do tej sytuacji, w międzyczasie sytuacja...
§ rozwód z orzeczeniem o winie (odpowiedzi: 1) Mój mąż oświadczył,że chce rozwodu.W internecie poznał kobietę z którą chce być bo się zakochał.Nie wiem czy moge żadac rozwodu z jego winy.Wiem ,że...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:40.