dzieci na wakacje ? co zrobić? gdzie się zgłosić. - Forum Prawne

 

dzieci na wakacje ? co zrobić? gdzie się zgłosić.

…28.06.2013 roku o godzinie 16:00 zgodnie z postanowieniem Sadu mam wydać dzieci ich ojcu . Mam dwie córki 7 i 9 lat , jestem po rozwodzie od 12.2012, przeprowadziłam się do innego miasta wraz z ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
25-06-2013, 14:19  
KatarzynaR.
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie straszenie i znęcanie się nad dziećmi. Jakie kroki prawne ?

…28.06.2013 roku o godzinie 16:00 zgodnie z postanowieniem Sadu mam wydać dzieci ich ojcu .
Mam dwie córki 7 i 9 lat , jestem po rozwodzie od 12.2012, przeprowadziłam się do innego miasta wraz z córkami prawie rok temu. Ojciec córek widuje się z nimi co dwa tygodnie i zabiera je do naszego poprzedniego miejsca zamieszkania od piątku do niedzieli. Od stycznia 2012 roku toczy się rozprawa w Sadzie rodzinnym
Ojciec dzieci zawsze wymagał od dzieci nie tylko bezwzględnego posłuszeństwa ale również całkowitej uległości emocjonalnej. Dzieci boją się własnego ojca a w szczególności nie mogą mówić otwarcie o swoich pozytywnych uczuciach i odczuciach związanych z matką oraz negatywnych uczuciach i odczuciach związanych z ojcem. Dzieci praktycznie przed każdym terminem kontaktów z ojcem są spięte i zdenerwowane i jawnie informują, że wolałyby nie jechać do ojca. Dzieci realizując wszystkie kontakty z ojcem oraz jego polecenia w obawie o zdrowie i bezpieczeństwo własne a także (być może przede wszystkim) matki. W trakcie każdego odbierania dzieci przez ojca dzieci proszą matkę aby nie wychodziła z domu żeby tata nie zrobił jej krzywdy.
Sytuacja uległa drastycznemu pogorszeniu po otrzymaniu przez pozwanego opinii RODK. Od tego czasu dzieci spędziły z ojcem dwa weekendy. W pierwszy z nich ojciec od początku spotkania z dziećmi ostentacyjne prezentował swoje obrażenie na dzieci a po dojechaniu do miejsca zamieszkania odczytał dzieciom na głos całą treść opinii RODK czym doprowadził dzieci do płaczu i paraliżującego strachu a następnie żądał od nich wyjaśnień i przeprosin.
Ponadto, ojciec dzieci stosuje zabawy siłowe, które pod pretekstem nauki samoobrony mają na celu pokazanie dzieciom przewagi jego siły fizycznej. Zabawy te kończą się nie tylko sinikami i zadrapaniami ale przede wszystkim fizycznym strachem przed ojcem. Dla potrzymania strachu w dzieciach pozwany często im demonstruje swoją kolekcję broni białej oraz palnej, która znajduje się w jego mieszkaniu w miejscu, całkowicie niezabezpieczonym przed dostępem dzieci, w szufladzie w pokoju który niegdyś należał do dzieci.
W ostatni weekend ojciec dzieci rozpoczął z dziećmi szaleńczą jazdę samochodem po ulicach Zabrza, a potem na autostradzie pomimo płaczu i próśb przerażonych dzieci o normalną jazdę. Świadomie narażał dzieci na niebezpieczeństwo ale ponownie doprowadził je do stanu paraliżującego je strachu. Kiedy w końcu z piskiem opon zatrzymał auto poinformował dzieci, że tak jak one się teraz czują tak czuje się On kiedy dzieci nie spełniają jego oczekiwań nie tylko w sferze zachowania ale przede wszystkim w sferze uczuć.
Wypowiedzi Laury 7 lat i Viktorii 9 lat nagrane w dniu23.06.2013:
„…skręcił szybko…jechał szybko…. a my płakałyśmy i mówiłyśmy: Tata przestań! Wolniej! Przepraszamy!...”
„… bałyśmy się strasznie, mi normalnie tak biło serce…”
„...bałyśmy się, że tata zrobi wypadek i my zginiemy…”
„…musiałyśmy płakać..”
„..ja nie chce żeby tata na nas krzyczał…albo się nie odzywał przez cały dzień…”
„…mama, powiesz to sądowi?...”
„…może przeciąć mi rękę, bo ma strasznie duże noże..”

Dzieci nigdy nie cieszyły się na spotkania z ojcem ale wiedziały, że tak musi być dla zapewnienia bezpieczeństwa swojego i mojego. Po powrocie z tych weekendów dzieci w kilka dni dochodziły do w miarę normalnej kondycji psychicznej i stabilizacji emocjonalnej. Po rozpoczęciu niniejszego powództwa zachowanie ojca zmieniło się przenosząc agresję na dzieci. Przeprowadzenie się do Wrocławia skróciło czas potrzebny na uspokojenie dzieci po wizytach u ojca jednak po ostatnich dwóch weekendach dzieci nie są w stanie powrócić do równowagi emocjonalnej. Ostatnie wydarzenia oraz perspektywa zbliżających się tygodni wakacyjnych z ojcem wywołała u dzieci permanentny stres i przerażenie.
Zastraszone dzieci dzwonią do ojca nie z potrzeby wewnętrznej kontaktu z ojcem lecz w strachu przed konsekwencjami jakie ich spotkają w trakcie następnego weekendu z ojcem jeśli tego nie wykonają. Np. w dniu ojca 23.06.2013
Ojciec dzieci stosuje w stosunku do własnych dzieci metody socjotechnicznego łamania psychiki. Doprowadza dzieci do płaczu, paraliżującego strachu psychicznego i fizycznego a po uzyskaniu zamierzonego celu (przeprosin, wyznania miłości) nagradza dzieci drogimi prezentami.


Od końca roku 2012 całkowicie zaprzestał łożenia na utrzymanie dzieci. Jest to celowe uchylanie się od obowiązku. Ojciec dzieci świadomie i celowo nie wykazuje w Polsce dochodu. Prowadzi działalność gospodarzą zarówno jako osoba fizyczna jak i właściciel wielu spółek w Polsce i zagranicą. W wyniku stosowania kreatywnej księgowości żadna jego polska spółka jak i jego działalność gospodarcza nie wykazuje dochodów. Wszystkie dochody uzyskuje w spółkach zagranicznych a środki gromadzi na kontach będących poza zasięgiem polskiego komornika w Danii. Prowadzi życie na bardzo wysokim poziomie. Porusza się luksusowymi samochodami, wydaje mnóstwo pieniędzy na gadżety elektroniczne, realizuje swoje pasje, zainteresowania i zachcianki formalnie nie wykazując żadnego dochodu.


Od 2009 roku od chwili złożenia pozwu rozwodowego przez mnie, ojciec moich dzieci stale mi grozi, iż zabierze wszystko, łącznie z dziećmi i będę do końca życia zmuszona spłacać jego długi. W ostatnich miesiącach groźba ta została wdrożona w życie:
- zadłużył całkowicie wszystkie swoje spółki i nieruchomości w Polsce
- nie przebywa w Polsce poza dniami kontaktów z dziećmi
- zaprzestał regulowania zobowiązań podatkowych od nieruchomości zarówno własnych jak i będących nadal (w związku z toczącą się sprawą o podział majątku) współwłasnością majątkową co skutkuje zajęciami komorniczymi moich kont
- zlikwidował swoje biura w Polsce
- nie realizuje swojego zobowiązania alimentacyjnego
- bardzo zależy mu na wyrobieniu dzieciom niemieckich paszportów oraz złożenia w Niemczech wniosku o Kinndergeld (mamy pochodzenie niemieckie i dzieci są zameldowane od 2008 roku w Niemczech)
- zintensyfikował działania zastraszające dzieci
Wszystkie te wydarzenia z dużym prawdopodobieństwem świadczą, iż ma w zamiarze uciec z kraju przed wierzycielami zabierając ze sobą dzieci.

Czy powinnam zgłosić zachowanie ojca dzieci na policję czy prokuraturę?
Czy powinnam wydać dzieci ojcu na wakacje ? czy może je zatrzymać w domu ?
Czy wnieść do Sądu wniosek o widzenia przy kuratorze?
Czy powinnam iść z dziećmi do psychologa?
Co ja mam zrobić….???
KatarzynaR. jest off-line  
25-06-2013, 14:49  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: straszenie i znęcanie się nad dziećmi. Jakie kroki prawne ?

Cytat:
Napisał/a KatarzynaR. Zobacz post
Czy powinnam zgłosić zachowanie ojca dzieci na policję czy prokuraturę?
Moim zdaniem podlega to już pod znęcanie psychiczne. Ja na Twoim miejscu sprawę bym zgłosiła.
Wspomniałaś coś o nagraniach swoich dzieci? Masz jeszcze jakieś konkretne dowody?

Cytat:
Napisał/a KatarzynaR. Zobacz post
Czy wnieść do Sądu wniosek o widzenia przy kuratorze?
O widzenia?! Ja wystąpiłabym do sądu z wnioskiem o odebranie praw rodzicielskich zanim skrzywdzi jeszcze bardziej dzieci. Skoro dzieci nie wykazują inicjatywy ani chęci aby widywać i kontaktować się z ojcem to po co je do tego zmuszać...

Cytat:
Napisał/a KatarzynaR. Zobacz post
Czy powinnam iść z dziećmi do psychologa?
Jak najbardziej poszłabym z dziećmi do psychologa i poprosiła o wydanie opinii.
Jeżeli w opinii zostanie uwzględnione to co Ty tu opisałaś... to taki dokument będzie mocną podstawą do odebrania praw rodzicielskich ojcu.
Jeżeli teraz macie równe prawa do dzieci... to złóż także wniosek aby każdorazowo ich miejsce zamieszkania było przy Tobie - to tak na wszelki wypadek gdyby chciał zabrać dzieci ze sobą.

Cytat:
Napisał/a KatarzynaR. Zobacz post
Od stycznia 2012 roku toczy się rozprawa w Sadzie rodzinnym
Co za rozprawa?
 
25-06-2013, 15:09  
KatarzynaR.
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie RE: dzieci na wakacje ? co zrobić? gdzie się zgłosić.

Witam, sprawa o ograniczenie ojcu praw, ze względu na wcześniejsze naganne zachowania. W styczniu 2012 złożyłam wniosek ..RODK odbyło sie w 02.2013 ,opinia jest pozytywna dla mnie. Termin kolejnej rozprawy 19.07.2013
KatarzynaR. jest off-line  
25-06-2013, 15:20  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: dzieci na wakacje ? co zrobić? gdzie się zgłosić.

Czyli jakieś kroki zostały poczynione aby ograniczyć ojcu prawa rodzicielskie...
Piszesz że niedawno także miały miejsce sytuacje stresujące oraz niebezpieczne dla dzieci...
Dlatego poszłabym po kolejną opinię do psychologa gdyż może Ci to tylko pomóc w rozprawie która odbędzie się w lipcu.

A jeżeli chodzi u wyjazd dzieci z ojcem na wakacje... ja bym je zostawiła w domu. Skoro nie chcą jechać to znaczy że się czegoś obawiają.
 
25-06-2013, 15:22  
ania19871
Stały bywalec
 
Posty: 2.267
Domyślnie RE: straszenie i znęcanie się nad dziećmi. Jakie kroki prawne ?

Cytat:
Napisał/a LeoLeo Zobacz post

O widzenia?! Ja wystąpiłabym do sądu z wnioskiem o odebranie praw rodzicielskich zanim skrzywdzi jeszcze bardziej dzieci. Skoro dzieci nie wykazują inicjatywy ani chęci aby widywać i kontaktować się z ojcem to po co je do tego zmuszać...

Spotkania z dziecmi nie maja nic wspolnego z pozbawieniem go wladzy.

Oczywiscie wnos o zmiane orzeczen Sadu na spotkania przy kuratorze z zabezpieczeniem tego wniosku. Nie wysylaj dzieci na zadne wakacje nawet jesli mialabys poniesc jakies konsekwecje-licza sie dzieci.

Powiem Ci tak: bylam w podobnej sytuacji jak Twoje dzieci, jest to zwykle znecanie sie psychiczne!!!!! Mimo ze minelo juz prawie 15 lat odkad nie widzialam ojca na kazdym etapie zycia odczuwam tego skutki. Do dnia dzisiejszego nie potrafie porozumiewac sie z tesciem, wujkami, czy szefem-mezczyzna. Tez nie moglam smiac sie kiedy chce, mowic o fajnych rzeczach jesli bylo to sprzeczne z jego odczuciami, nie moglam mowic tato bo to brak szacunku tylko tatusiu. Ehhh walcz o swoje dzieci poki nie jest za pozno.
ania19871 jest off-line  
25-06-2013, 23:18  
monika40
Stały bywalec
 
Posty: 2.371
Domyślnie RE: dzieci na wakacje ? co zrobić? gdzie się zgłosić.

Nawet niech Ci do głowy nie przychodzi aby dać dzieci ojcu na wakacje, bo możesz ich więcej nie zobaczyć
Złóż wniosek w sadzie o każdorazowe zamieszkanie dzieci przy Tobie.
monika40 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Gdzie się zgłosić ? (odpowiedzi: 4) Witam, 2 lata temu dostałem dozór kuratora do moich wyroków, wyjechałem za granicę i kontakt z kuratorem zerwałem. Zostały mi odwieszone wyroki,...
§ Gdzie zgłosić (odpowiedzi: 8) Gdzie powinnam zgłosić że sprzedałam fikcyjnie dom w celu uniknięcia spłaty długu ? I jakie mogą być z tego powodu konsekwencje ? Proszę o...
§ Gdzie to zgłosić ? (odpowiedzi: 3) Witam, rzeczoznawca majatkowy wydał opinię dla potrzeb sądowych n/t zapytania sądu:"czy wartość części nieruchomości po podziale będzie większa czy...
§ gdzie zgłosić co zrobić ? (odpowiedzi: 1) Witam, Ja firma – sprzedający firma Przeszło 2 miesiące temu zapłaciłem 2400zł za produkty, przez miesiąc byłem zwodzony (dostawa się opóźni itd.)...
§ Gdzie zgłosić? (odpowiedzi: 1) Gdzie można zgłosić nielegalny przewóz towarów np. piasku. Sprawa wygląda tak gdy ktoś ma założoną firmę jedno osobową i ma zarejestrowany na nią...
§ gdzie zgłosić ? (odpowiedzi: 1) Witam. Czy ktoś wie, gdzie zgłosić nieprawne pobieranie świadczenia emerytalnego, a mianowicie , ta osoba w sposób nieuczciwy zdobyła "lewe"...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:41.