alimenty do kiedy płacić - Forum Prawne

 

alimenty do kiedy płacić 2

W moim przypadku sytuacja wygląda nieco inaczej. Od 2 miesięcy nie jestem już żoną mieszkamy osobno. Powód zdrada przez internet z innymi, sms z obecnym kochankiem, oraz potajemne spotkania. Żona mieszka w domu wraz ze ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze

Prawo rodzinne i opiekuńcze - aktualne tematy:

  • § proszę o pomoc
    proszę nie zrozumieć tego zle,syn w własnej woli płacił alimenty na dziecko po 300 zł bo na tyle było go...
  • § Podział majątku rozliczneie ra...
    Cześć Mieszkanie kupione przed ślubem na kredyt przez jednego z ex małżonków i sprzedane w trakcie...
  • § Wyrzucenie z domu 17 latka
    Witam, mam taki otoż problem. Moja mama w godzinach popołudniowych wyrzucila mnie z domu za to ze nie poszedlem na...

Odpowiedz
 
06-08-2013, 15:29  
cichomsl
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: alimenty do kiedy płacić

W moim przypadku sytuacja wygląda nieco inaczej.
Od 2 miesięcy nie jestem już żoną mieszkamy osobno. Powód zdrada przez internet z innymi, sms z obecnym kochankiem, oraz potajemne spotkania.
Żona mieszka w domu wraz ze swoimi rodzicami gdzie razem wspólnie (z żoną ) mamy kredyt hipoteczny wzięty na mieszkanie w bloku-Pieniądze zostały przelane na konto teściów w celu budowy góry domu.
Po wybudowaniu domu Teściowa (jako właściciel domu) zameldowała jedynie mojego syna (lat 3) i żonę mnie nie, twierdząc że boi się o stratę jej majątku w czasie gdyby doszło do rozwodu
Od tego momentu były jedynie kłótnie oto a zona stała obok nas i nic w tym kierunku nie robiła... W tej chwili czekam na 1 wezwanie o alimenty (które od początku wyprowadzki płacę przelewem na jej konto 350zł bez udziału sądu)
Płacę dodatkowo nasz wspólny kredyt do którego żona nawet nie dopłaciła złotówki.
Żona ciągle mnie straszy adwokatem i tym że będę płacił więcej niż obecnie.
Dodatkowo chce abym jej oddawał kartki żywnościowe, barbórki paczki świąteczne oraz węgiel tłumacząc że to wszystko na syna.
Zastanawiam się jak skończy się ten cyrk....
cichomsl jest off-line  
06-08-2013, 18:25  
kaz.morawski
Zbanowany
 
Posty: 38
Domyślnie RE: alimenty do kiedy płacić

w sądzie siedzą same sędziny-rozwódki, dowalą Ci alimenty nawet jak przyjdziesz na rozprawę punktualnie a żona się spóźni. Nie dopuszczą cię do głosu a na apelacji żona się rozpłacze albo przyniesie dziecko które będzie miała z nowym fagasem.
Tak serio- jeśli nie masz rodziny i innych dzieci - wyjedź do Nowej Zelandii.
Gdybym wiedział że w Polsce takie cuda i nie miałbym nowej rodziny - zrobiłbym to bez wahania.
(moja eks żona ma 2 mieszkania 3 auta, 3 garaże, 2 działki) - sądu to nie interesuje co ma twoja żona, natomiast zainteresuje sąd twoje deputaty i paczki świąteczne.
kaz.morawski jest off-line  
07-08-2013, 01:28  
cichomsl
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: alimenty do kiedy płacić

Myślę że sąd to nie koncert życzeń..
cichomsl jest off-line  
07-08-2013, 01:42  
jurek1952
Początkujący
 
Posty: 22
Domyślnie RE: alimenty do kiedy płacić

KAZ....bywaja i pro-meskie sedziny. Na mojej 1ej w 2007r rozprawie, ex sie rozplakala ( umiala to na zawolanie) to sedzina ja szybko usadzila i chciala jej dac czas na uspokojenie. 2 miesiace. Od razu ex wrocila no pionu.
Jedna uwaga - ja z ex mialem umowe, ze idziemy do sadu bez adwokatow bo po co koszty i rozwod za porozumieniem przeciez. Jakie bylo moje zdziwienie jak widze papuge z ex a ja 'golutki'. Pierwszy raz sie rozwodzilem, 1-a powazna sprawa w sadzie...i stoje jak na tureckim kazaniu. Niefajne uczucie. Na drugiej po 2gim roku - o obnizenie aliemtow bo stracilem prace ( stracielm w lutym, zlozylem wniosek, rozprawa w maju - i sad sie dziwi ze nei zabezpieczylem sobie srodkow na alimanty na te 3/4 miesiace. Przeciez moglem sprzedac mieszkanie. A bylo w kredycie ktory sam splacalem) juz nie bylo tak fajnie. Sedzia jak w opisie Kaza- sucz nie dala mi dojsc do glosu i sciela kazdy moj akapit we wniosku. Szkoda kasy na adwokata jak nie ma znajomosci w danym sadzie. Warto poszukac i zaplacic mu wiecej ale miec pewnosc ze sie znaja z sedzinami. Przykre to bo prawo powinno byc prawem, tyle ze to ludzie za tym prawem stoja.
jurek1952 jest off-line  
23-10-2013, 11:04  
kaz.morawski
Zbanowany
 
Posty: 38
Domyślnie RE: alimenty do kiedy płacić

...otóż podpisałem ugodę że dziecko zrzeka się alimentów, ja sfinansuję mu jeszcze studia podyplomowe w wysokości kwoty jaką otrzymywał w formie alimentów (w dniu ich ukończenia syn będzie miał ponad 25 lat), jest pełna zgoda między nami...to po co na rozprawę sądowi moje zarobki z 18 miesięcy i wydatki na moje małoletnie dzieci (pod rygorem pominięcia w sprawie).
czy to NORMA sądu i wysyłają do każdego ?
proszę o wyjaśnienie.....i co mam napisać: 3x kurtki na zimę, 3x kurtki na wiosnę, obiady w szkole, paragonów z biedronki nie zbieram....
O CO CHODZI ???
kaz.morawski jest off-line  
23-10-2013, 21:09  
robinsonik
Stały bywalec
 
Posty: 7.261
Domyślnie RE: alimenty do kiedy płacić

Tak jak juz Pan zauwazyl- to jest tylko dowod w sprawie, jeśli sad nic nie pisal, ze jest obowiązkowy, to jedyne co może sad to nie przyjąć tych dowodow po terminie (gdyby nagle Panu zalezalo na dolaczeniu ich do sprawy- to jest to pominiecie w sprawie). Jeśli syn godzi się na ugode to powinno pojsc gładko - sad nie ma prawa ingerencji, chyba ze ugoda miała by obejść obowiazujace przepisy.
Zatem jeśli Pan chce to przygotowuje odręcznie tabelke kosztów utrzymania Pana całej nowej rodziny ( w tym kredyty, koszty swojego utrzymania i utrzymania wszystkich dzieci). Sad ma wlasnie ocenic, czy nie zachodzi również grozba, ze nieletnie dzieci nie będą miały co jesc- choć to jest tylko fikcja, bo sedziow nie interesuje nikt poza stronami w sprawie.
robinsonik jest off-line  
24-10-2013, 10:58  
kaz.morawski
Zbanowany
 
Posty: 38
Domyślnie RE: alimenty do kiedy płacić

w zasadzie Robinsonik jeszcze jedno pytanie: jeżeli Syn powie że szuka pracy po studiach dziennych stacjonarnych to czy sąd nie cofnie ugody ? Jak wtedy załatwić żeby sąd uchylił obowiązek nawet kosztem przedłużenia tej ugody, tak żeby w tym cholernym sądzie się już nie pokazywać....
kaz.morawski jest off-line  
24-10-2013, 21:02  
robinsonik
Stały bywalec
 
Posty: 7.261
Domyślnie RE: alimenty do kiedy płacić

Jedyny 100 % sposób- o naklonic syna do tego, aby przed sadem wyrazil chec zrzeczenia się alimentacji bez ugody ( zniesienia obowiązku alimentacji- syn musi powiedzieć, ze jest samodzielny i szuka pracy, sad nie ma prawa wnikac w taka decyzje otrzymującego alimenty dziecka. Poza sadem przekazac u notariusza darowiznę, wskazać w niej cel darowizny.

Jeśli będzie ugoda i syn nie wycofa się z niej przed sadem, to sam sedzia nie ma w takiej sytuacji prawa ingerencji. Podkreslam, syn może jeszcze wywinąć numer i podczas rozprawy zmienić zdanie, Pan powinien być na to przygotowany ( kosztorys wydatków swojej rodziny,, kilka rachunkow, potwierdzenia zadluzen, Pana dochody).
robinsonik jest off-line  
25-10-2013, 11:26  
kaz.morawski
Zbanowany
 
Posty: 38
Domyślnie RE: alimenty do kiedy płacić

ugoda jest spisana i podpisana 2 miesiące temu, załączona do pozwu złożonego w sądzie, w której syn dobrowolnie zrzeka się alimentów a ja dobrowolnie finansuje studia podyplomowe..już prościej chyba nie można....stąd odgrzałem temat, po co sąd wzywa na rozprawę (mimo wniosku o wyrok zaoczny) i drąży koszty utrzymania itd. ?
bardziej się obawiam żeby syn czegoś nie namieszał przez przypadek, zdania raczej nie zmieni.
kaz.morawski jest off-line  
25-10-2013, 21:09  
robinsonik
Stały bywalec
 
Posty: 7.261
Domyślnie RE: alimenty do kiedy płacić

Jesli jest pewność ze syn się nie wycofa z ugody to nie robic nic. Po prostu poprosić go również o ignorancje wobec sadu ( no chyba , ze jego sad zobowiaze do przedstwienia czegos pod grozba kary).
Sad pyta bo to taka procedura, jak już tlumaczylrm nie przedlozenie nie powoduje skutkow prawnych.
robinsonik jest off-line  
15-01-2014, 11:48  
kaz.morawski
Zbanowany
 
Posty: 38
Domyślnie RE: alimenty do kiedy płacić

sprawa została odroczona z powodu choroby w każdym razie sąd mimo że syn w ugodzie zrzeka się alimentów kazał każdemu z nas przedłożyć koszty utrzymania. ROzmawiałem z prawnikiem który powiedział, że jeżeli przed sądem karnym czy gospodarczym strony się dogadały to sąd przychyla się, a przed sądem rodzinnym drążą do bólu...czy to prawda ? Czy syn jeśli sąd nie uchyli alimentacji ma złożyć pismo do prezesa sądu że zrzeka się alimentów, czy ja mam złożyć zażalenie/apelację i gdzie do sądu okręgowego czy apelacyjnego. proszę o pomoc rozprawa za tydzień !
kaz.morawski jest off-line  
17-01-2014, 17:25  
robinsonik
Stały bywalec
 
Posty: 7.261
Domyślnie RE: alimenty do kiedy płacić

Sad nie ma prawa drazyc. Po prostu na sprawie obie strony zgodnie wnosza o zniesienie obowiazku alimentacji. Pan uzasadnia, ze syn sie usamodzielnil, a syn uzasadnia ze jest samodzielny- koniec. Dopilnowac, aby dokladnie te slowa znalazly sie w protokole. Jesli sedzia zacznie robic problem, zlozyc skarge na sedziego wraz z wnioskiem o wylaczenie go ze sprawy.
Jesli natomiast sad wyda wyrok i nie zniesie obowiazku, to Pan slada apelcje i oczywiscie rownoczesnie sklada wniosek o ukaranie sedziego. Ja wnosilbym dodatkowo aby to Skarb Panstwa pokryl koszty procese, ktore sedzia wygenerowal.
robinsonik jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Do kiedy płacić alimenty. (odpowiedzi: 5) Z tego co się orientuję to obowiązek alimentacyjny ustaje jeżeli dziecko ukończy 18 rok życia. Jeżeli się uczy to alimenty płaci się do 25 roku...
§ Do kiedy płacić alimenty? (odpowiedzi: 3) Taka sytuacja. Dziecko jeszcze się uczy. Kończy liceum, idzie na studia. Ojciec żyje w niedostatku, ma tylko rentę zdrowotną, przewlekle choruje. Ze...
§ Do kiedy płacić alimenty? (odpowiedzi: 29) Witam. Czy dziecku, które osiągnie pełnoletniość wciąż należą się alimenty, które obowiązywały, gdy z pozwem występowała w jego imieniu jeszcze...
§ od kiedy płacić alimenty ? (odpowiedzi: 1) Witam, jestem po rozwodzie. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny ( uprawomocnienie za 3 tygodnie ). Od kiedy mogę wpłacić alimenty,
§ Alimenty - do kiedy płacić (odpowiedzi: 6) Mam syna który ma 24 lata. Wyprowadził się z domu. Obecnie jest studentem III roku Uniwersytetu Muzycznego. Jeśli skończy tą szkołę to będzie miał 27...
§ Alimenty - od kiedy ma płacić!!! (odpowiedzi: 1) Witam!!! mam taki problem: w dniu 9 marca złożyłam pozew o alimenty, sprawa odbyła się 25 maja. Alimenty które mąż ma płacić zostały zasądzone od 9...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:17.