Orzeczenie o winie - Forum Prawne

 

Orzeczenie o winie

Witam złożyłem pozew o rozwód bez orzeczenia o winie. Jednak wobec bardzo mocnych dowodów w postaci maili, smsów i zeznań świadków (m.in. dwoje świadków z bardzo bliskiego otoczenia żony) i wobec ciągłych gierek, prowokacji, szantaży ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
14-08-2013, 21:19  
leon_w
Użytkownik
 
Posty: 44
Domyślnie Orzeczenie o winie

Witam

złożyłem pozew o rozwód bez orzeczenia o winie. Jednak wobec bardzo mocnych dowodów w postaci maili, smsów i zeznań świadków (m.in. dwoje świadków z bardzo bliskiego otoczenia żony) i wobec ciągłych gierek, prowokacji, szantaży i braku możliwości dojścia do porozumienia z żoną mam pytanie - jeśli zajdą takie okoliczności podczas rozprawy, że żona będzie robiła mi na złość z różnymi aspektami rozwodu, sama kłamiąc, że jest uczciwa, a rozpad małżeństwa nie nastąpił z jej winy - czy podczas rozprawy mogę nawet na koniec rozprawy wnieść o rozwód z orzeczeniem o winie żony, przedstawiając jak już mówiłem bardzo mocne dowody i prosić o powołanie świadków?
Dziękuję i pozdrawiam
leon_w jest off-line  
14-08-2013, 21:22  
askirkov
Stały bywalec
 
Posty: 18.241
Domyślnie RE: Orzeczenie o winie

A co to za maile? Czy do ich zdobycia nie doszło czasem do popełnienia przestępstwa? Czyli włamania się na cudzą skrzynkę?
askirkov jest off-line  
14-08-2013, 21:45  
leon_w
Użytkownik
 
Posty: 44
Domyślnie RE: Orzeczenie o winie

Nie doszło do złamania prawa, ponieważ maile i smsy mam od administratora sieci w firmie żony, który okazał się być znajomym znajomego, a że w firmie żony jest oficjalny monitoring takich urządzeń więc wszystko jest podane na tacy. Zaś świadkowie (wiarygodni) jak już mówiłem są również (a może i przede wszystkim) ze strony żony.
leon_w jest off-line  
15-08-2013, 08:07  
karlzaju
Stały bywalec
 
Posty: 539
Domyślnie RE: Orzeczenie o winie

askirkow -myli sie /maile/rozmowy z gg wydruk jest na zawsze na twardym dysku/Moja exs wydrukowala ,a jej znajomy informatyk jej to udostepnił .I Sad nawet nie zapytał jak to zdobyła sądu to nie interesuje .i moje gg (w których były zwykłe zdania pisane miedzy znajomymi)uznał za twarde dowody utrzymywania stosunkow z wieloma kobietami Ta było w uzasadznieniu!!.tj POLSKA nie USA..
karlzaju jest off-line  
15-08-2013, 09:05  
askirkov
Stały bywalec
 
Posty: 18.241
Domyślnie RE: Orzeczenie o winie

Fakt zdobycia dowodów w sposób niezgodny z prawem można zgłosić na policji lub w prokuraturze. Sądowi rodzinnemu nic do tego. Chociaż czasami uzyskanie określonego wyroku w postępowaniu cywilnym przy pomocy przestępstwa może być podstawą do wznowienia postępowania.
askirkov jest off-line  
19-08-2013, 07:16  
leon_w
Użytkownik
 
Posty: 44
Domyślnie RE: Orzeczenie o winie

Dzięki za odpowiedzi. Tak jak już mówiłem dowody są zdobyte legalnie. Znajomy znajomego jest administratorem w firmie żony i od niego praktycznie codziennie spływają mi dowody od nieświadomej niczego żony.

Brakuje mi tylko Waszego zdania w podstawowej kwestii - czy jeśli zajdzie taka potrzeba w trakcie rozprawy- czy mogę już na rozprawie wnieść w orzekanie o winie wobec nowych i niezbitych dowodów?
leon_w jest off-line  
19-08-2013, 07:32  
PawShaker
Stały bywalec
 
Posty: 627
Domyślnie RE: Orzeczenie o winie

Zmiana wniosku z bez orzekania o winie na z orzekaniem jest istotną zmianą. Orzec rozwód bez orzekania o winie można tylko na zgodny wniosek obu stron. Jeśli ona się na to nie zgodzi, to sąd może się ciebie spytać czy chcesz wycofać wniosek czy kontynuować z orzekaniem o winie. Wtedy odpowiadasz, że wnosisz o uznanie żony za wyłącznie winnej rozpadowi małżeństwa.
PawShaker jest off-line  
19-08-2013, 07:39  
leon_w
Użytkownik
 
Posty: 44
Domyślnie RE: Orzeczenie o winie

Ok super, dzięki za podpowiedź.
leon_w jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Orzeczenie o winie (odpowiedzi: 4) Witam w jakich wypadkach sąd może orzec o winie małżonka? Mąż wyprowadził się z domu dobrowolnie. Zostawiając mnie i córeczkę same. Na dziecko płaci,...
§ orzeczenie o winie (odpowiedzi: 7) żona złożyła pozew z orzekaniem o mojej wyłącznej winie.Wyprowadziłem się z domu,od pół roku jednak płacę kredyt hipoteczny za mieszkanie,w którym...
§ orzeczenie o winie...?? (odpowiedzi: 2) witam serdecznie, jestesmy z zona ponad rok po slubie. Niedlugo po zawarciu zwiazku malzenskiego zona zaszla w ciaze z naszym drugim synem i przez...
§ orzeczenie o winie (odpowiedzi: 3) czy istnieje cos takiego jak orzeczenie rozwodu z obustronnej winy? mogę tak napisać w pozwie o rozwód??
§ orzeczenie o winie (odpowiedzi: 1) czym grozi orzeczenie o winie ?
§ Orzeczenie o winie mąża czy nie (???) (odpowiedzi: 2) Witam! Chcę złożyć pozew o rozwód, zastanawiam się tylko, czy warto składać pozew z orzeczeniem o winie męża (myślę, że mogę tego dowieźć), czy...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:04.