koszt widzenia z dzieckiem - Forum Prawne

 

koszt widzenia z dzieckiem

Witam. Mam 2,5letnia córeczkę. Na początku tego roku rozstałam się z jej ojcem. Sądownie ustalono alimenty - widzenia nie są ustalone (przychodzi do córki kiedy chce zazwyczaj 2 razy na miesiąc, ja nie ograniczam kontaktów). ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
04-11-2013, 20:14  
daria_sheep
Początkujący
 
Posty: 26
Domyślnie koszt widzenia z dzieckiem

Witam. Mam 2,5letnia córeczkę. Na początku tego roku rozstałam się z jej ojcem. Sądownie ustalono alimenty - widzenia nie są ustalone (przychodzi do córki kiedy chce zazwyczaj 2 razy na miesiąc, ja nie ograniczam kontaktów). Mam nowego partnera, planujemy na początku 2014roku zamieszkać razem niestety wiąże się to z przeprowadzką ok50km od miejsca zamieszkania dotychczasowego. Czy będę musiała dowozić córkę na spotkania z jej ojcem albo zwracać mu koszta? nie stać mnie na to a on jest zachłanny na kasę więc wiem że będzie o to kłótnia powiedzcie mi jak to wygląda ???
daria_sheep jest off-line  
04-11-2013, 20:23  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: koszt widzenia z dzieckiem

Jeżeli ojciec dziecka złoży wniosek o uregulowanie kontaktów może także wnioskować zwrot części kosztów gdyż to Ty się wyprowadzasz...

Art. 582`1.
§ 1. W sprawach o kontakty z dzieckiem przepis art. 582 stosuje się odpowiednio.

§ 2. Sąd opiekuńczy w celu zapewnienia wykonywania kontaktów może w szczególności:

1) zobowiązać osobę uprawnioną do kontaktu z dzieckiem lub osobę, pod której pieczą dziecko pozostaje, do pokrycia kosztów podróży i pobytu dziecka lub także osoby towarzyszącej dziecku, w tym kosztów powrotu do miejsca stałego pobytu.

2) zobowiązać osobę, pod której pieczą dziecko pozostaje, do złożenia na rachunek depozytowy sądu odpowiedniej kwoty pieniężnej w celu pokrycia wydatków uprawnionego związanych z wykonywaniem kontaktu na wypadek niewykonania lub niewłaściwego wykonania przez osobę zobowiązaną obowiązków wynikających z postanowienia o kontaktach; nie dotyczy to rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych.

3) odebrać od osoby uprawnionej do kontaktu z dzieckiem lub osoby, pod której pieczą dziecko pozostaje, przyrzeczenie określonego zachowania.
 
04-11-2013, 20:28  
daria_sheep
Początkujący
 
Posty: 26
Domyślnie RE: koszt widzenia z dzieckiem

A jeżeli dziecka adres zamieszkania byłby każdorazowo moim adresem orzeczonym sądownie??
daria_sheep jest off-line  
04-11-2013, 20:36  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: koszt widzenia z dzieckiem

To że miejsce zamieszkania dziecka będzie ustalone każdorazowo przy Tobie nie oznacza że ojciec nie może złożyć wniosku o uregulowanie kontaktów oraz wnioskować o zwrot kosztów.
A gdybyś wyprowadziła się 250 km też byś tym argumentowała?
Ojciec ma prawo o to wnioskować...a;e decyzja należy do sądu.
 
04-11-2013, 20:42  
daria_sheep
Początkujący
 
Posty: 26
Domyślnie RE: koszt widzenia z dzieckiem

Tylko że mnie nie będzie stać na zwrot nawet części kosztów... będzie nas utrzymywać mój nowy partner.Sąd pewnie weźnie takie okoliczności pod uwagę. dziękuję serdecznie za pomoc
daria_sheep jest off-line  
04-11-2013, 21:46  
aclerya
Stały bywalec
 
aclerya na Forum Prawnym
 
Posty: 739
Domyślnie RE: koszt widzenia z dzieckiem

W takim razie skoro nie stać Cię na utrzymanie siebie i dziecka to może przekaż córkę na wychowanie do ojca.
aclerya jest off-line  
04-11-2013, 23:00  
podwojna
Początkujący
 
Posty: 15
Domyślnie RE: koszt widzenia z dzieckiem

Cytat:
będzie nas utrzymywać mój nowy partner
To dziecko ma zapewnione warunki, ona zresztą też,
poza tym pewnie są jakieś alimenty na dziecko? - a raczej koszty 'widzeń' nie będą przewyższać ich wysokości, ale on wniosek złożyć może...
podwojna jest off-line  
05-11-2013, 18:14  
daria_sheep
Początkujący
 
Posty: 26
Domyślnie RE: koszt widzenia z dzieckiem

Tak mamy zapewnione warunki.alimenty są zasądzone. po prostu nie przelewa sie i dodatkowe wydatki nie są mile widziane jak u większości osób w tym kraju.mój nowy partner ma dobrą pracę tam gdzie sie przeprowadze z dzieckiem dlatego zmieniam miejsce zamieszkania.dziękuję wszystkim za pomoc
daria_sheep jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Widzenia się dzieckiem (odpowiedzi: 5) Witam, co mam zrobić gdy jestem po rozwodzie ma siedmioletnią córkę, nie mam odebranych praw rodzicielskich ,a i tak matka dziecka nie pozwala mi na...
§ Widzenia z dzieckiem (odpowiedzi: 13) Witam. Mam dość poważny problem jak dla mnie. Jestem po slubie od 4 lat. Mąż zostawil mnie i dziecko 3 miesiace temu Aktualnie ma inna kobiete nie...
§ Widzenia z dzieckiem (odpowiedzi: 3) Witam! Moja żona zabrania mi widywania się z dzieckiem dopóki sąd jej nie nakarze. Syn ma prawie 3 latka. Chciałbym zarządać widzen u mnie w domu...
§ Widzenia z dzieckiem (odpowiedzi: 10) Witam. Pokrótce chciałabym przedstawić moją sytuację. Otóż 8 miesięcy temu rozstałam się z moim partnerem (z powodu nadużywania alkoholu) z...
§ widzenia z dzieckiem (odpowiedzi: 5) witam Ojciec dziecka może mieć widzenia z dzieckiem z udzialem kuratora na podstawie badań z RODK i mam pytania: Ile kosztuje udział kuratora...
§ widzenia ojca z dzieckiem a mój wyjazd z dzieckiem na wakacje (odpowiedzi: 17) jestem po rozwodzie, moj byly maz ma przyznane od sadu wizyty u dziecka co sobote, dziecko ma trzy lata, nie w kazda sobote jest na wizycie bo mu nie...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:57.