Nienormalne zachowanie rodziców - Forum Prawne

 

Nienormalne zachowanie rodziców

Witam Mam 19 lat. Mój problem polega, na zachowaniu się rodziców w stosunku do mnie i można też powiedzieć że w stosunku do młodszego brata o rok. Nie wiem od czego zacząć wiec przejdę do ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
09-01-2014, 01:59  
Ajm
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Nienormalne zachowanie rodziców

Witam
Mam 19 lat. Mój problem polega, na zachowaniu się rodziców w stosunku do mnie i można też powiedzieć że w stosunku do młodszego brata o rok.
Nie wiem od czego zacząć wiec przejdę do tego co się dzieje.
Sytuacja z dzisiaj:
Jak zawsze wróciłem ze szkoły i poszedłem odpocząć. O godzinie 20 zacząłem się uczyć jak zawsze. Przyszedł ojciec i się pyta co robię, to mu powiedziałem ze się uczę. Poszedłem po chwili do kuchni coś wypić. Ojciec poszedł za mną i z podwyższonym tonem mówi ze co ja jeszcze po nocy chodzę, że mam iść spać. Powiedziałem mu ze pójdę spać jak się nauczę to wróciłem do pokoju i wszedłem na komputer. 5minut później przyszedł do pokoju i mówi że mi wyłączy komputer, mam iść spać, że o tej godzinie się śpi. Zapytał się kiedy wyłącza komputer i pójdę spać. Była godzina chyba 12 w nocy mniej więcej. Tylko o tej porze się potrafię uczyć.
Odpowiedziałem ze jak się nauczę to pójdę spać. Zaczął się wydzierac na mnie, wyszedł z pokoju zamknął drzwi. Powiedziałem mu ze jak nie może spać to niech weźmie sobie jakieś tabletki żeby zasnął gdyż tez juz bylem poddenerwowany. On ponownie wszedł i zaczął mnie bić. Najpierw dal mi z liścia a później z pięści gdy się zasłaniałem ręką.
Dobrze ze brat był obok to go odepchał ode mnie. Przyszła matka i się pyta czy chcemy żeby dostał zawału i zaczęła gadać ze się źle zachowujemy. Dlaczego? Bo tydzień wcześniej wyszedłemu do kolegi na pół godziny o godzinie 23? Bo się nie uczę według nich? Wczoraj wróciłem ze szkoły i im powiedziałem ze zdałem matmę na 2. Oni rozpetali wojnę bo jak zawsze się nie uczę. A tak na prawdę jest na odwrót.
Jest to jeden % z tego co się dzieje w moim domu. Juz im mowie ze się wyprowadze od nich. Każde moje słowo zostaje użyte przeciwko mnie.
Wg. Nich mam być w domu najpóźniej o 22, nie ważne czy weekend czy nie. Mam pójść spać najpóźniej do godziny 23. Jak zobaczą ze nie śpię znowu się wojna zaczyna. Ostatnio mi nawet Matka życzeń nie złożyła na urodziny. Mojego kolegę rok młodszego prześwięcili ze to jego wina itp.
Może być to ogółem śmieszne co pisze, ale mam przez nich już nerwice i sam czasami się nie potrafię opanować.
Jest to garstka tego jak oni reagują na pewne sytuacje. Mam już 19lat i moim zdaniem nie mają mi prawa mówić kiedy mam iść spać bo inaczej dostane z liścia.
Proszę o pomoc. Pisze z telefonu. Gdybym był teraz na kompie zapewne dostałby mi się dlatego też mogą być błędy w mojej wypowiedzi.
Pozdrawiam.
Chciałbym jeszcze dodać że potrafią oni sprawdzić gdzie jestem. Pojechać po mnie bo jest za późno gdy jestem u kolegi. Albo 20telefonow ze mam za 5minut wracać. Jest mi wstyd i przykro przy kolegach gdy do takich sytuacji dochodzi.
Ajm jest off-line  
09-01-2014, 02:13  
reppiR
Zbanowany
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Nienormalne zachowanie rodziców

Wzruszająca historia. A jakie masz konkretne pytania? Bo to, że nikt nie ma prawa Cię bić (poza szczególnymi okolicznościami - np. podczas oporu przy interwencji służb) to chyba wiesz?
reppiR jest off-line  
09-01-2014, 07:33  
man62
Stały bywalec
 
man62 na Forum Prawnym
 
Posty: 5.606
Domyślnie RE: Nienormalne zachowanie rodziców

reppiR nie mylmy przemocy fizycznej z użyciem środków przymusu bezpośredniego!
man62 jest off-line  
09-01-2014, 10:26  
Xamay
Stały bywalec
 
Posty: 501
Domyślnie RE: Nienormalne zachowanie rodziców

Pytanie co chcesz osiągnąć.
Jako pełnoletni masz prawo decydować o sobie i reagować jak osoba dorosła. Pobicie można zgłosić na policję, zrobić obdukcję w szpitalu itd.

Co można zrobić - usamodzielnić się, wystąpić o alimenty od rodziców (jako osoba ucząca się i nie będąca w stanie utrzymać się samodzielnie raczej nie będziesz miał z tym problemu). Z alimentów opłacać swoją część czynszu, lub wyprowadzić się. W przypadku braku porozumienia w sprawach rodzinnych ew. sytuacje sporne można roztrzygnąć przed Sądem Rodzinnym, ale to raczej ostateczność. Prostsze jest spróbować się porozumieć z rodzicami, tak abyś Ty mógł żyć normalnie, a jednocześnie, aby rodzice jasno określili co od Ciebie wymagają, aby uniknąć sytuacji spornych.

Nie znam Twojej sytuacji, jednak pamiętaj, że na tą chwile mieszkasz w ich domu, zatem powinniście znaleść z rodzicami takie rozwiązania które nie będą powodować konfliktów. Pamiętaj, że oni jako właściciele określają warunki panujące w domu, jednak oni też powinni pamiętać, że do momentu Twojego usamodzielnienia się maja obowiązek zapewniać Tobie środki do życia.
Xamay jest off-line  
09-01-2014, 12:27  
bydociec
Stały bywalec
 
Posty: 4.073
Domyślnie RE: Nienormalne zachowanie rodziców

Cytat:
Napisał/a Ajm Zobacz post
Wczoraj wróciłem ze szkoły i im powiedziałem ze zdałem matmę na 2. Oni rozpetali wojnę bo jak zawsze się nie uczę. A tak na prawdę jest na odwrót.
Myślę,że powodem takich zachowań rodziców są Twoje wyniki w szkole ,uzależnienie od komputera.Gdybyś tak godzinami uczył się (nocami) przy komputerze to wyniki powinny być lepsze.Przepraszam,ale myślę,że grasz.
Cytat:
Napisał/a Ajm Zobacz post
Jak zawsze wróciłem ze szkoły i poszedłem odpocząć.
Cytat:
Napisał/a Ajm Zobacz post
O godzinie 20 zacząłem się uczyć jak zawsze
bydociec jest off-line  
09-01-2014, 12:37  
majka77
Stały bywalec
 
Posty: 8.101
Domyślnie RE: Nienormalne zachowanie rodziców

Ja myślę, że czas abyś mając 19 lat, wziął odpowiedzialność za swoje życie i zaczął żyć na własny rachunek. Chcesz być dorosły, zachowuj się jak dorosły. Wyprowadź się i znajdź mieszkanie do wynajęcia, z alimentów opłać za nie i za neta (bo na więcej nie starczy) w weekendy do pracy i to jest dorosłe niezależne życie. Lub mieszkaj z rodzicami i ich słuchaj. To oni decydują kto i jak zachowuje się w ich domu, bo oni mają dom ty nie.
majka77 jest off-line  
09-01-2014, 12:55  
man62
Stały bywalec
 
man62 na Forum Prawnym
 
Posty: 5.606
Domyślnie RE: Nienormalne zachowanie rodziców

Uwierz, że nocne łazikowanie po domu może być irytujące i powodujące nerwową atmosferę z powodu niewyspania.
Są tacy którym nie przeszkadzają wystrzały armatnie pod nosem,
innych budzi szelest opadającego liścia (ja niestety tak mam ).
man62 jest off-line  
09-01-2014, 22:58  
Ajm
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Nienormalne zachowanie rodziców

Może i macie rację co do pewnych rzeczy.
To zadam moje kolejne i ostatnie pytanie. Czy moi rodzice mają coś do powiedzenia gdy chce pojechać do dziewczyny na cały weekend? Oczywiście rodzice mojej dziewczyny bardzo mnie lubią, i zgadzają się na przenocowanie mnie u nich.
I dziękuję wszystkim za odpowiedzi
Ajm jest off-line  
10-01-2014, 07:37  
man62
Stały bywalec
 
man62 na Forum Prawnym
 
Posty: 5.606
Domyślnie RE: Nienormalne zachowanie rodziców

Cytat:
Napisał/a Ajm Zobacz post
Czy moi rodzice mają coś do powiedzenia
Patrz posty wyżej.
Zrozumienie i dobre relacje z rodzicami w dużej mierze zależą własnie od Ciebie...
man62 jest off-line  
10-01-2014, 08:26  
bydociec
Stały bywalec
 
Posty: 4.073
Domyślnie RE: Nienormalne zachowanie rodziców

Cytat:
Napisał/a Ajm Zobacz post
Czy moi rodzice mają coś do powiedzenia gdy chce pojechać do dziewczyny na cały weekend?
Masz 19 lat więc możesz,z punktu widzenia prawa.Trochę tu nie o to chodzi.
Zdajesz maturę i rodzice zapewne uważają,że czas wolny,każdy,powinieneś poświęcić na naukę.Co dalej planujesz robić,na jakie studia się dostać,jaki zawód zdobyć? Tym martwią się Twoi rodzice a tak naprawdę to głównie Ty powinieneś się tymi sprawami interesować.
bydociec jest off-line  
10-01-2014, 13:44  
majka77
Stały bywalec
 
Posty: 8.101
Domyślnie RE: Nienormalne zachowanie rodziców

Jeżeli jeszcze nie chcesz się wyprowadzić, to usiądź z rodzicami i porozmawiaj jak widzą wspólne mieszkanie pod jednym dachem. Może wspólnie uda się wam załagodzić konflikt, bo jak nie będzie dobrej woli to konflikt będzie narastał.
majka77 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Nienormalne zachowanie ojca (odpowiedzi: 5) Witam, postaram się krótko i proste przedstawić moją sprawę. Ponieważ jest skomplikowana ograniczę się do najważniejszych faktów. Oto ona: ...
§ Niewywiązywanie się z obowiązków rodzica, utrudnianie funkcjonowania przez rodzica (odpowiedzi: 4) Witam. Mam na imię Adrian, mam 19 lat i zdecydowałem napisać na forum, ponieważ nie wiem co robić, mam dwa pytania. Opowiem pokrótce moją historię....
§ darowizna dla jednego dziecka przez rodziców 4 dzieci,rozwód rodziców,nowe małżeństwo (odpowiedzi: 6) Witam, sprawa jest następująca, moi rodzice są 5 lat po rozwodzie, podziału majątku w czasie rozwodu nie było, ojciec kupił sobie dom, a matka...
§ NIENORMALNE POSTĘPOWANIE - Proszę o odpowiedź (odpowiedzi: 22) Fotoradar zrobił zdjęcie, na którym nie widać kierującego. Przesłuchania przez Policję: WŁAŚCICIEL – nie wezwany i nie przesłuchany;...
§ Usmiercanie kogos-nienormalne (odpowiedzi: 4) Witam, juz wczesniej poruszalam temat sasiadki,wspolnoty,itd. W/w sasiadka podala mnie do nadzoru budowlanego...w kazdym badz razie mialam kontrole...
§ Prawa rodziców, zachowanie policji, (odpowiedzi: 3) A co zrobić z czymś takim? Witam! Mam bardzo skomplikowany problem, a mianowicie: Córka zostawiła mi 3,5 letnie nieślubne dziecko wyjeżdżając do...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:26.