Toksyczni rodzice dziewczyny - Forum Prawne

 

Toksyczni rodzice dziewczyny

Witam. Mam problem i prosze o poradę, najpierw opisze sytuacjię a potem poproszę o odpowiedzi na pytania. Otóż mama dziewczyny (15 lat, rocznikowo 16) zabrała jej telefon włamała się na facebooka, przeczytała wiadomości z owego ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
15-01-2014, 17:56  
staszek60
Początkujący
 
Posty: 17
Domyślnie Toksyczni rodzice dziewczyny

Witam. Mam problem i prosze o poradę, najpierw opisze sytuacjię a potem poproszę o odpowiedzi na pytania. Otóż mama dziewczyny (15 lat, rocznikowo 16) zabrała jej telefon włamała się na facebooka, przeczytała wiadomości z owego portalu a także SMS. No i się zaczeło... Wyczytała tam ze uprawiałem z dziewczyną seks co jest prawdą (ale dopiero kiedy skończyła 15 lat), i że podawałem jej narkotyki lub inne substancjie co jest totalną brednią i poprosiłem jej matke o zrobienie testów na narkotyki. Pisałem tam z dziewczyną również o papierosach i alkoholu ale do żadnej z tych rzeczy jej nie namawiałem. Ja mam 19 lat. Dziewczyna po tej sytuacji ma szlaban na wszystko, nie puszczają jej nawet do szkoły (chodzi do 3 gim.), siedzi zamknięta pod kluczem w domu, bez telefonu i dostępu do świata, rodzice teraz ją poniżają, matka raz weszła do jej pokoju i zapytała czy "przyniesć ci sznur"... (chodziło o samobójstwo), powiedziała jej że jak skończy 18 lat to ma "wypierd***ć z domu", nie pozwalają jej wybrać szkoły do której chce iśc tylko z góry jej ją narzucili. Ogólnie dziewczyna jest na skraju wyczerpania i musze odwodzić ją od samobójstwa co boję się że w pewnym momęcie mi wyjdzie bo mam tylko z nią kontakt telefoniczny przez telefon który przemyciłem jej w nocy na balkon... Dodam że jej rodzice nie chcą mnie znać i mówią że jeśli będzie się ze mną spotykać podadzą mnie na policje... Natomiast dziewczyna bardzo chce się ze mną widywać i tego co mówi ma oparcie tylko we mnie.

Co mogę w takiej sytuacji zrobić ? Jak w takiej sytuacji mówi prawo ? Czy mi równierz coś grozi jeśli jej rodzice podali by mnie na policje ? Jak mogę pomóc dziewczynie ?

Proszę o pomoc, odpowiem na każde pytanie, z góry dziękuję.
staszek60 jest off-line  
15-01-2014, 18:39  
askirkov
Stały bywalec
 
Posty: 18.322
Domyślnie RE: Toksyczni rodzice dziewczyny

Cytat:
Napisał/a staszek60 Zobacz post
Dodam że jej rodzice nie chcą mnie znać
A czego oczekiwałeś? Pakujesz się do łóżka jakiemuś dziecku w tajemnicy przed rodzicami tegoż dziecka i dziwisz się, że nie przyjmują cię z otwartymi ramionami? Najlepiej zrobisz zostawiając tą dziewczynę w spokoju. Niech poszuka wsparcia psychologicznego u kogoś, kto nie jest zaangażowany w sprawę swoimi lędźwiami. Daj jej czas, żeby dorosła do podejmowania takich decyzji...
askirkov jest off-line  
15-01-2014, 19:10  
staszek60
Początkujący
 
Posty: 17
Domyślnie RE: Toksyczni rodzice dziewczyny

Nie prosiłem tu o ocenianie moich działań bo wiem że zrobiłem głupio i im się nie dziwie że nie chcą mnie znać ale prosiłem o poradę prawną co mogę zrobić, bo oni ją wykończą psychicznie prędzej czy później...
staszek60 jest off-line  
15-01-2014, 20:02  
kasiaczek1887
Stały bywalec
 
Posty: 1.382
Domyślnie RE: Toksyczni rodzice dziewczyny

USTAWA z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny.

Art. 200.

§ 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.


Jeżeli miała ukończone 15 lat to teoretycznie nic ci nie grozi ale całkiem możliwe, że rodzice będą chcieli udowodnić ( mając wiadomości sms czy z facebooka), ze jest wysoce prawdopodobne że uprawiałeś z nią seks PRZED 15 rokiem życia no i wtedy masz problem....Zależy w jakigo typu wiadomościach z fb z smsów są w posiadaniu ( czy np. nie sugerujesz tam, ze ją dotykałeś czy całowałeś).

Dla mnie to obojętnie, czy poczekałeś do tych 15 urodzin czy nie to i tak uprawiałeś seks z dzieckiem :/
kasiaczek1887 jest off-line  
15-01-2014, 20:11  
staszek60
Początkujący
 
Posty: 17
Domyślnie RE: Toksyczni rodzice dziewczyny

Nie byłem z nią nawet przed 15 rokiem życia i prawie się nie znaliśmy więc to nie wchodzi w gre. Zgadzam się że popełniłem błąd ale nigdy do niczego jej nie nakłaniałem i mówiłem że to jej decyzja i nic to między nami nie zmieni. Chodzi mi o to czy mogę jakimiś środkami wpłynąć na jej rodziców żeby nie niszczyli jej psychicznie i nie odizolowywali jej od świata, szczególnie ze jej matka wypaliła do niej z tekstem czy chce sznur do powieszenia się...
staszek60 jest off-line  
16-01-2014, 09:02  
Xamay
Stały bywalec
 
Posty: 501
Domyślnie RE: Toksyczni rodzice dziewczyny

Nie reaguj nerwowo. Może wypowiedź jest wyrwana z kontekstu. Rodzice dziewczyny reagują nerwowo i stanowczo, ale to ich dziecko. Dziecko - podkreślam. Jeśli masz wpływ na dziewczynę, uspokuj ją. Najważniejsze żeby odzyskała zaufanie rodziców, to oni też wyluzują.

Z opisu sytuacji jakakolwiek Twoja reakcja tylko bedzie eskalować sytuację. To musi być rozwiązane pomiędzy dziewczyną a rodzicami.

Problemem może być szkoła - jeśli chcesz pomóc, postaraj się dotrzeć do Psychologa Szkolnego i naświetlić mu sytuację. Do 18 roku istnieje obowiązek szkolny, zatem jeśli ktokolwiek może wpłynąć na rodziców to jedynie szkoła - w mojej ocenie.
Xamay jest off-line  
16-01-2014, 13:00  
majka77
Stały bywalec
 
Posty: 8.101
Domyślnie RE: Toksyczni rodzice dziewczyny

Ja uważam, że rodzice są decyzyjni i ponoszą odpowiedzialność i chcą chronić swoje dziecko przed kłopotami. Może zbyt nerwowo zareagowali, ( opowieść ze sznurem), ale próbują rozwiązać problem, może nieudolnie, ale na to nie ma się wpływu. Rozumiem rozczarowanie matki, że jej córka tak zaczęła współżycie seksualne i jej obawy o przyszłość córki.
Moja rada nie wtrącać się w życie rodzinne dziewczyny. Rodzice próbują znaleźć rozwiązanie dla tej sytuacji, być może chwilę im to zajmie.
majka77 jest off-line  
16-01-2014, 14:16  
kasiaczek1887
Stały bywalec
 
Posty: 1.382
Domyślnie RE: Toksyczni rodzice dziewczyny

Na pewno w tym momencie to przydałaby się pomoc psychologiczna.
kasiaczek1887 jest off-line  
16-01-2014, 15:29  
staszek60
Początkujący
 
Posty: 17
Domyślnie RE: Toksyczni rodzice dziewczyny

Dziś dowiedziałem się że matka nazwała ją sz***ą, dz**ką i uderzyła ją w twarz, ojciec natomiast powiedział jej że dla niego ona nie żyje (w sesie że on uważa że jej niema)... Próbowałem porozmawiać z wychowawczynią dziewczyny ale ona na początku uprzedziła mnie że MUSI poinformować z punktu prawa o tej rozmowie rodziców dziewczyny a gdyby oni się dowiedzieli że rozmawiałem z jej wychowawczynią to dziewczyna miała by jeszcze gorzej. Dodam że siedzi pod kluczem cały czas w swoim pokoju i do picia dostaje tylko wodę. Poczekam jakiś czas może rodzice ochłoną ale jeśli nie to czy np. opieka społeczna może się zająć takimi sprawami ? Bo tekst ojca do córki "dla mnie - nie żyjesz" chyba jednak jest czym bardzo niepokojącym, zrozumcie też mnie - boję się o nią, staram się ją uspokoić ale bez kontaktu w cztery oczy może mi się to kiedyś nie udać i może sobie coś zrobić...
staszek60 jest off-line  
16-01-2014, 17:31  
Alinea
Użytkownik
 
Posty: 48
Domyślnie RE: Toksyczni rodzice dziewczyny

Straszną rzecz napiszę - ale jeżeli dziewczynę biją - może skożystać z "przemyconej" komórki i wezwać policję.
Staszek60 w tej sytuacji też dostanie to, na co zasłużył.

Zachowanie rodziców jest w pełni zrozumiałe, gdy wyobrazam sobie typową nastolatkę dzisiejszych czasów, i to - jakie koncerty oglądają jej rodzice. Pytanie ze sznurem - przekonana jestem że dzidzia sama krzyczała że sie zabije jak jej nie wypuszczą z domu.
Matka mówi córce - córka mówi chłopakowi - chłopak przekazuje na forum. Za dużo hormonów po drodze i egzaltacji.

Tak że - nie wtracajmy się w tę sytuację.
Alinea jest off-line  
16-01-2014, 17:48  
staszek60
Początkujący
 
Posty: 17
Domyślnie RE: Toksyczni rodzice dziewczyny

Alinea czyli uważasz że bicie córki, wyzywanie jej od dziwek, szmat i mówienie jej że jest martwa i bicie po twarzy da się usprawiedliwić ? Podejrzewam że jeśli masz dzieci i ktoś by im takie coś zrobił, choćby twój partner to nie zostawiła byś tego samego sobie. Jeśli źle myślę to mnie popraw. Jeśli chodzi o mnie - mi może się od policji czy sądu dostać - jakoś to przeżyje, chodzi mi o to czy bez względu na to są jakieś środki prawne żeby zapobiec temu jak jest traktowana?
staszek60 jest off-line  
16-01-2014, 18:05  
Alinea
Użytkownik
 
Posty: 48
Domyślnie RE: Toksyczni rodzice dziewczyny

Cytat:
Napisał/a staszek60 Zobacz post
Alinea czyli uważasz że bicie córki, wyzywanie jej od dziwek, szmat i mówienie jej że jest martwa i bicie po twarzy da się usprawiedliwić ?
Nie. Dlatego czytaj pierwsze dwa zdania poprzedniego postu.

Cytat:
Napisał/a staszek60 Zobacz post
Podejrzewam że jeśli masz dzieci i ktoś by im takie coś zrobił, choćby twój partner to nie zostawiła byś tego samego sobie. Jeśli źle myślę to mnie popraw. Jeśli chodzi o mnie - mi może się od policji czy sądu dostać - jakoś to przeżyje, chodzi mi o to czy bez względu na to są jakieś środki prawne żeby zapobiec temu jak jest traktowana?
Mam 3 córki. 12, 14 i 17 lat.
I wiem że w pierwszej kolejności mąż urwał by "coś" jej pełnoletniemu chłopakowi. Pozniej ten sam chłopak poniósł by wszystkie wynikające z obecnej sytuacji konsekwencje z policją.
Córka dostałaby szlaban. Na jak długo - zależało by od jej zachowania. Im szybciej nabierze się pokory - tym lepiej dla niej.

Są oczywiście chore sytuacje i chorzy ludzie, w tym - rodzice. Bija? Na policje! Ale z drugiej strony - napewno nic nie wiesz. To że Ona cos mówi, nie oznacza ze tak jest/ Jest dzieckiem. A rodzice rozczarowani, zszokowani, poniżeni, zawiedzeni. Obwiniaja i siebie i ją. Normalnej rodzinie taki telefon na policje narobi wiele kłopotów.
Alinea jest off-line  
16-01-2014, 18:22  
staszek60
Początkujący
 
Posty: 17
Domyślnie RE: Toksyczni rodzice dziewczyny

Jej Ojcu powiedziałem wprost że jeśli chce mnie pobić niech to zrobi i niczego nigdzie nie zgłoszę, mówiłem im też że jeśli chcą - niech to zgłoszą na policje (ich podejrzenia wobec mnie), sąd uzna kto ma racje. Zgadzam się że napewno nie znam całej sytuacji bo gdyby tak było to mieli by już policje na karku za pobicie córki. Ale znam jej rodziców i wiem że kiedy potrzebowała nigdy nie okazywali jej zainteresowania ani nie mieli czasu na rozmwę z nią, obarczali ją tylko obowiązkami a kiedy chciała iść do psychologa (jeszcze przed tą aferą) po to żeby choć z nim porozmawiać matka ją wyśmiała i powiedziała że wymyśla, sam byłem tego świadkiem. Dlatego czy jest jakieś kompromisowe rozwiązanie tej sprawy czy muszę to zgłaszać na policję czy do opieki społecznej co narobi im tylko większych problemów... ?
staszek60 jest off-line  
16-01-2014, 18:35  
Alinea
Użytkownik
 
Posty: 48
Domyślnie RE: Toksyczni rodzice dziewczyny

Skoro ojciec nie spełnił twojej prośby, to potrafi się powstrzymac od agresji. Co raz mniej wieze w pobicie córki, skoro ty żyjesz.

A, za przeproszeniem, kto ty jesteś, oby coś zgłaszać? Jesteś ofirą? Byłeś świadkiem pobicia? Molestowania?

Ostatnie - z resztą tak.

Już wystarczająco namieszałeś w tej rodzinie. Daj dziewczynie spokój. Dopóki ma komu się żalic na "okrutnych" rodziców, bedzie to robic dalej i nie wróci do normalności. Zniknij z radaru, za pare lat podziekuje tobie za to.
Jak by ja bili i się naprawdę znęcali - już by zadzwoniłą na policję, skoro tak sprytna jest do wyżalania się.

Ostatnia strona - off-topic. Przepraszam wszystkich uzytkowników.
Alinea jest off-line  
16-01-2014, 21:10  
askirkov
Stały bywalec
 
Posty: 18.322
Domyślnie RE: Toksyczni rodzice dziewczyny

Weź pod uwagę, że przez długą część dziejów w wielu krajach za takie "igraszki" z małoletnią panną zostałbyś stracony. Zostaw dziewczynę w spokoju, powiedz jej, gdzie może szukać pomocy - przede wszystkim w szkole. Powinien tam być pedagog/psycholog.
askirkov jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Rodzice dziewczyny (odpowiedzi: 4) Witam, chciałem zapytać o kilka kwesti, są one niestety przedłużeniem mojego dawnego tematu :...
§ Darowizna - rodzice->syn; rodzice ->córka (odpowiedzi: 4) Witam. Mam pewne pytanie. Wiem, że trzeba zgłosić darowiznę między rodzicami a dziećmi i jest ona zwolniona z podatku ale... Sprawa wygląda...
§ Toksyczni rodzice (odpowiedzi: 6) Witam! Mam problem z rodzicami. Są skrajnie nieodpowiedzialni i żyją jak wolne motyle. Żadne nie ma pracy i ubezpieczeń - nawet zdrowotnego. ...
§ Rodzice mojej dziewczyny (odpowiedzi: 4) Witam, Nie wiedziałem gdzie napisać o tym problemie więc pisze tutaj. Otóż od roku jestem z moją dziewczyną i układało nam się do czasu kiedy jej...
§ Czy mogę coś zrobić jeżeli rodzice mojej dziewczyny zamkneli ją w domu na klucz?? (odpowiedzi: 12) Witam mam na imię Karol mam ukończone 19 lat. Mam problem a mianowicie dziewczyna z którą jestem w związku została zamknięta w domu i ma zakaz...
§ Toksyczni rodzice mnie prześladują psychicznie (odpowiedzi: 4) 34lata Moi toksyczni rodzice mnie prześladują psychicznie od 15 lat , sęk w tym że nie moge znaleźć nigdzie pomocy dopiero teraz mi sie troche...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:01.