Czy matka dziecka może nie wypuścić dziecka do ojca na widzenie z dzieckiem? - Forum Prawne

 

Czy matka dziecka może nie wypuścić dziecka do ojca na widzenie z dzieckiem?

Ponieważ w poprzednim wątku to pytanie chyba utknęło w gąszczu dyskusji, zakładam osobny wątek, bo to dla mnie bardzo ważne: Czy matka dziecka może nie wypuścić dziecka do ojca na widzenie z dzieckiem tylko dlatego, ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
08-09-2014, 12:56  
PBS71
Użytkownik
 
Posty: 52
Domyślnie Czy matka dziecka może nie wypuścić dziecka do ojca na widzenie z dzieckiem?

Ponieważ w poprzednim wątku to pytanie chyba utknęło w gąszczu dyskusji, zakładam osobny wątek, bo to dla mnie bardzo ważne:

Czy matka dziecka może nie wypuścić dziecka do ojca na widzenie z dzieckiem tylko dlatego, że ojciec nie przyjechał o wyznaczonej godzinie, lecz później? Np. nie w piątek wieczorem tylko w sobotę w południe? Przypominam tło problemu: dzieci z matką przeprowadziły się do odległego miasta, sąd kosztami i całym dojeżdżaniem obarczył mnie. Nie jestem w stanie dojechać w piątek wieczorem i będę w tej sprawie wnioskował do sądu. Ale póki co, czy matka może nie wydać dziecka ojcu w takim przypadku?
PBS71 jest off-line  
08-09-2014, 13:00  
thebest
Stały bywalec
 
Posty: 4.496
Domyślnie RE: Czy matka dziecka może nie wypuścić dziecka do ojca na widzenie z dzieckiem?

Wklej treść postanowienia sądu.
thebest jest off-line  
08-09-2014, 13:15  
PBS71
Użytkownik
 
Posty: 52
Domyślnie RE: Czy matka dziecka może nie wypuścić dziecka do ojca na widzenie z dzieckiem?

Jpg w załączeniu.
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg kontakty2.jpg (58,0 KB, 24 wyświetleń)
PBS71 jest off-line  
08-09-2014, 13:31  
thebest
Stały bywalec
 
Posty: 4.496
Domyślnie RE: Czy matka dziecka może nie wypuścić dziecka do ojca na widzenie z dzieckiem?

Z treści postanowienia nie wynika obowiązek wpuszczania ojca, a wydania dzieci, bo kontakty odbywają się poza miejscem pobytu.
thebest jest off-line  
08-09-2014, 13:39  
toosie
Użytkownik
 
Posty: 49
Domyślnie RE: Czy matka dziecka może nie wypuścić dziecka do ojca na widzenie z dzieckiem?

Nie nie ma takiego prawa, w wyroku masz dokładny zapis od piątku do niedzieli wieczorem...
ale patrz punkt 2,
5 dni wcześniej musisz konkretnie i każdorazowo to z nią ustalić.I najlepiej w takiej formie żebyś później miał podkładkę.
toosie jest off-line  
08-09-2014, 14:00  
PBS71
Użytkownik
 
Posty: 52
Domyślnie RE: Czy matka dziecka może nie wypuścić dziecka do ojca na widzenie z dzieckiem?

No tak, ale co jeśli ona te 5 dni wcześniej powie, że dziecka nie da (czyli nie ma innych przeszkód) bo się do czegoś tam nie stosuję ściśle? Moje pytanie o wydanie dziecka zawiera całą decyzję o tym wydaniu, łącznie z wcześniejszym ustaleniem, nie tylko moment, gdy stanę pod drzwiami. Bo co, jak ona sobie napisze, że nie da, tzn., że jest ustalone i dziecka nie zobaczę?
PBS71 jest off-line  
08-09-2014, 14:02  
thebest
Stały bywalec
 
Posty: 4.496
Domyślnie RE: Czy matka dziecka może nie wypuścić dziecka do ojca na widzenie z dzieckiem?

Cytat:
że jest ustalone i dziecka nie zobaczę?
To będzie bezprawne. Wniosek do sądu w trybie art. 598 ze zn. 15 kpc.
thebest jest off-line  
08-09-2014, 14:09  
PBS71
Użytkownik
 
Posty: 52
Domyślnie RE: Czy matka dziecka może nie wypuścić dziecka do ojca na widzenie z dzieckiem?

OK, dzięki, o to mi chodziło.
PBS71 jest off-line  
08-09-2014, 15:36  
toosie
Użytkownik
 
Posty: 49
Domyślnie RE: Czy matka dziecka może nie wypuścić dziecka do ojca na widzenie z dzieckiem?

a swoją drogą to tak sobie myślę, jaki one mają cel że tak utrudniają te kontakty z dziećmi? jestem po rozwodzie, już 3 rok nie cierpię ojca mojego dziecka ale potrafię pewne rzeczy odróżnić.Nigdy nie robiłam problemów z widzeniami z NASZYM dzieckiem ani ich nie utrudniałam. To są nasze sprawy.Nie będę spaczać psychiki dziecku. Być może dzieje się tak dlatego, że moja mama utrudniała mi kontakty z moim ojcem.Teraz po 30 latach ciężko nam tę więź odbudować.Szkoda, bo bardzo mi go brakowało
toosie jest off-line  
08-09-2014, 15:52  
komix
Stały bywalec
 
Posty: 1.334
Domyślnie RE: Czy matka dziecka może nie wypuścić dziecka do ojca na widzenie z dzieckiem?

jeżeli jest ostry konflikt między rodzicami to jedyne wyjście wnosić o dokładne zapisanie kiedy i jak ma być przekazane dziecko: dni (konkretne weekendy) i godziny. Wtedy unikniecie nieporozumień i o wiele łatwiej egzekwować takie postanowienie.
komix jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ czy matka dziecka ma prawo do samowolnego ograniczenia kontaktow z dzieckiem? (odpowiedzi: 7) moja sytuacja wyglada nastepujaco: w wrzesniu 2014 urodzil nam sie synek. przed narodzinami i po nie ukladalo nam sie z konkubina. doszlismy do...
§ Matka dziecka zwlekała z testami na ojcostwo,dręcząc psychicznie ojca dziecka. (odpowiedzi: 4) Witam.. Mam dość nietypowy problem,który rzadko się zdarza .. Była partnerka mojego mężczyzny zaszła bardzo szybko w ciążę/2 miesiące...
§ matka dziecka utrudnia kontakty ojcu z dzieckiem (odpowiedzi: 7) Witam, Byłem w związku z partnerką 3 lata,z tego związku mamy 2 letnią córeczkę,mieszkaliśmy wszyscy u matki dziecka.W czasie związku kilkakrotnie...
§ czy matka dziecka powinna informować ojca o umieszczeniu dziecka w psychiatryku (odpowiedzi: 2) Witam, mamy z partnerem dość nietypowy problem. Mój partner ma syna z poprzedniego nieformalnego związku. Chłopiec ma 6 lat, ma objawy autyzmu i jest...
§ Odejście od ojca dziecka z dzieckiem, babcia, która nie chce oddać dziecka (odpowiedzi: 11) Witam mam taki problem. Od półtora roku mieszkam z moim chłopakiem u jego rodziców przez to że byłam w ciąży. Urodziła nam się córka, teraz ma 14...
§ widzenie ojca z dzieckiem a przedszkole dziecka. jak to rozwiązać prawnie (odpowiedzi: 7) Witam mam taką sytuację. biologiczny ojciec mojego dziecka ma pełne prawa rodzicielskie. Nigdy nie utrudniam mu kontaktów z dzieckiem. Mieszka za...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:25.