Uchwalona ustawa? Pomocy!!!! - Forum Prawne

 

Uchwalona ustawa? Pomocy!!!!

Witam potrzebuje informacji o uchwale bądz innym dokumencie stwierdzającym bądz dotyczacym rejestracji w USC urodzenia martwego dziecki.Pani urzedniczka odmowiła sporządzenia akta zgonu tłumacząc sie tym iz w dokumentacji szpitalnej tzw.metryczce napisana jest tylko płeć dziecka ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
20-01-2015, 18:04  
sylwia1508
Użytkownik
 
Posty: 58
Domyślnie Uchwalona ustawa? Pomocy!!!!

Witam potrzebuje informacji o uchwale bądz innym dokumencie stwierdzającym bądz dotyczacym rejestracji w USC urodzenia martwego dziecki.Pani urzedniczka odmowiła sporządzenia akta zgonu tłumacząc sie tym iz w dokumentacji szpitalnej tzw.metryczce napisana jest tylko płeć dziecka bez wagi i długosci ciała.
sylwia1508 jest off-line  
20-01-2015, 19:12  
oliemi
Stały bywalec
 
oliemi na Forum Prawnym
 
Posty: 1.779
Domyślnie RE: Uchwalona ustawa? Pomocy!!!!

Do roku 1998 obowiązywały przepisy mówiące o ujmowaniu w dokumentach medycznych dla celów statystyki państwowej, płodów i noworodków o masie urodzeniowej powyżej 500 g bądź powyżej 22 tygodnia ciąży lub osiągające długość min. 25 cm. Wiele szpitali wciąż powołuje na te nieobowiązujące już przepisy.

Granica 22 tygodni trwania ciąży dotyczy tylko i wyłącznie dokumentacji medycznej. Dokument potwierdzający urodzenie dziecka dla USC nie jest dokumentem medycznym, dlatego rozróżnienie poronienie czy przedwczesny poród nie ma znaczenia.

Żaden z obowiązujących przepisów prawnych nie uzależniają nabycia przez dzieci poczęte praw, od osiągnięcia przez nie określonego wieku lub masy ciała. Jedyna normatywna definicja pojęcia "dziecko" zawarta jest w ustawie z dnia 6 stycznia 2000 r. o Rzeczniku Praw Dziecka (Dz. U. z 2000 r, Nr 6, poz. 69). Zgodnie z przepisem art. 2 ust. 1 ustawy, dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności.

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2006 r. ust. 2:
„Karta zgonu jest wypełniania dla:
1) osób zmarłych
2) dzieci martwo urodzonych, bez względu na czas trwania ciąży, na wniosek osób uprawnionych do pochowania, o których mowa w art. 10 ust.1 ustawy z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych, zwanej dalej „ustawą.”
oliemi jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Pomocy co moge zrobic art.55us.1 Ustawa z dnia 29 lipca 2005r ....marihuana (odpowiedzi: 2) Witam bardzo bym prosił o pomoc w mojej sprawie bo nie wiem co mam zrobić czy można napisać jakieś odwołanie czy inna rzecz . pozdrawiam dziękuje za...
§ Ustawa regulujaca postepowanie w wypadku przyłącza kanalizacyjnego. POMOCY (odpowiedzi: 1) Witam. Czy może ktoś mnie naprowadzić na ustawy, materiały regulujące sprawy dotyczące kanalizacji. Mam problem z przyłączem sąsiada które zostało...
§ Koszt remontu garażów uchwalona przez WM (odpowiedzi: 14) Wspólnota mieszkaniowa w bloku zatwierdziła uchwałę w sprawie kosztów remontu tarasu znajdującego się nad garażem wielostanowiskowym ( właściciele...
§ Ustawa ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (odpowiedzi: 2) Witam, chciałam się zapytać do kiedy jest ważna ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, Ponieważ nowelizacji było dużo i nie wiem...
§ Ustawa o pomocy społecznej (odpowiedzi: 2) Błagam o pomoc.......... :( Muszę napisać krótko i na temat komentarz na niżej podany temat. Będę wdzięczna za pomoc........:-) "Przedstaw swoją...
§ Ustawa o o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych (odpowiedzi: 1) 1. stycznia wchodzi w życie kolejna zmiana do ustawy z 30 listopada 1995 roku. Czy ktoś mógłby mi pomóc. Przedstawię krótko stan faktyczny. Spłacam...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:41.