Pomocy, brak sił, przemoc w rodzinie - Forum Prawne

 

Pomocy, brak sił, przemoc w rodzinie

Witam Was serdecznie, potrzebuję pomocy, sprawa jest dziwna i zagmatwana. Moja siostra w małżeństwie była bita, gwałcona przez męża, oraz była tam przemoc ekonomiczna z jego strony ( tak w skrócie). Wyszło to wszystko na ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
18-02-2015, 12:50  
bseb
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie Pomocy, brak sił, przemoc w rodzinie

Witam Was serdecznie,

potrzebuję pomocy, sprawa jest dziwna i zagmatwana.

Moja siostra w małżeństwie była bita, gwałcona przez męża, oraz była tam przemoc ekonomiczna z jego strony ( tak w skrócie). Wyszło to wszystko na jaw przy pracownikach mopsu, szagier przyznał się do tego wszystkiego. Po czym wyprowadził się do swoich rodziców, notabene dom obok. Ośrodek pomocy społecznej złozył wniosek do sądu, o opiekę nad dzieckiem do rozprawy rozwodowej przez moją siostrę.

I zaczeła się gehenna. Postanowiłem razem z rodzeństwem zabrać ją od Niego ( fizycznie nadal mieszkała w jego domu, nawet nie ma granicy między tymi domami). Mamy mały domek, który stoi obecnie pusty w innej miejscowości i tam zdecydowaliśmy aby siostra zamieszkała z dzieckiem.
W momencie kiedy siostra była już spakowana i czekała na nas, wpadł szwagier i siła zabrał jej dziecko, i uciekł do rodziców. Po interwencji policji usłyszeliśmy że ma pełne prawa rodzicielskie, i może mieć dziecko przy sobie. Również przy policji dogadali się że w nocy dziecko będzie u niej, a w dzień z nim u jego rodziców.

Po takim obrocie sprawy postanowiliśmy czekać na decyzję sądu o przebywanie dziecka z nią, i tak pierwszy wniosek zołożony przez mops został odrzucony, Panie z Mopsu nie zostały poinformowane o potrzebie uiszczenia opłaty 40zł za sprawe. Dopiero jak osobiście byłem w sądzie dowiedzieć się z siostra ile będziemy czekać (bo listy z sądu przychodzą po tygodniu dopiero) na decyzję dowiedzieliśmy się że zostało to odrzucone ze względów formalnych. Wiec zapłaciliśmy ową kwote, i postanowiliśmy wstrzymać się z zabraniem siostry i dziecka do rozstrzygnięcia sprawy.
Jak nasz wniosek był już w sądzie, szwagier złożył wniosek o ograniczenie praw rodzicielskich siostrze ( twierdząc że jest alkoholiczką). Wiedząc to siostra dobrowolnie udała się do poradni dla alkoholików w celu przebadania i obalenia tego.
To tak w skrócie. Sytuacja trwa już 3 tygodnie, siostra płacze jest na skraju nerwowego załamania, bo widuję swojego oprawce, i nie chce się stamtąd wyprowadzić bez dziecka.
A dziś następna ciekawa sytuacja, łudząc się że decyzja będzie już w tym tygodniu, dowiadujemy się o tym że sprawa złożona przez mops ( o ustalenie dla siostry opieki nad dzieckiem do rozprawy) oraz sprawa złożona przez szwagra ( o odebranie praw rodzicielskich siostrze) zostały połączone i może to trwać nawet 2 miesiące.

Nasze nerwy są zszargane od 3 tygodni stoimy w miejscu ze sprawą, siostra jest znerwicowana, a sąd zamiast spraw które były zgłoszone przez mops oraz kuratora jako piorytetowe, łączy i każe czekać nie wiadomo ile czasu, aż zostaną te sprawy razem rozpatrzone.

I tak myślimy co zrobić dalej??? Da się te sprawy wnioskiem rozłączyć?????

Dowiedzieliśmy się że siostra też może zabrać dziecko siłą i wyprowadzić się, i w innym miejscu czekać na rozstrzygnięcie sprawy? Myślicie, że to dobry pomysł????
Na prędkie załatwienie sprawy przez sąd nie liczymy, ale nie możemy pozwolić jej dalej mieszkać obok tego psychopaty.
bseb jest off-line  
18-02-2015, 13:14  
Klara.b
Zbanowany
 
Posty: 216
Domyślnie RE: Pomocy, brak sił, przemoc w rodzinie

Cytat:
Napisał/a bseb Zobacz post
Ośrodek pomocy społecznej złozył wniosek do sądu, o opiekę nad dzieckiem do rozprawy rozwodowej przez moją siostrę.
MOPS to złożył?? Jakim cudem??

Cytat:
Dowiedzieliśmy się że siostra też może zabrać dziecko siłą i wyprowadzić się, i w innym miejscu czekać na rozstrzygnięcie sprawy? Myślicie, że to dobry pomysł????
Nie ma lepszego rozwiązania.
Złożyć natychmiast wniosek o ustalenie miejsca zamieszkania dziecka przy matce, z zabezpieczeniem, wniosek o ograniczenie praw ojcu (tu trzeba podać konkrety i miec świadków- np. niemożność porozumienia się z ojcem, wskazać na konkret, jak szkodzi dziecku) oraz pozew o alimenty. Z ojcem dziecka i jego rodziną nie rozmawiać w ogóle, nie odbierać telefonów, nie pozwalać na zabieranie dziecka, nie podawać adresu przebywania (zadbać o adres do korespondencji w sądzie- aby sąd wiedział, gdzie ma kierować pisma do siostry).
Klara.b jest off-line  
18-02-2015, 13:28  
bseb
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Pomocy, brak sił, przemoc w rodzinie

Tak Mops to złożył, siostra musiała im podpisać upoważnienie. Jak również Mops złożył wniosek o gwałt z upoważnienia itp.
bseb jest off-line  
18-02-2015, 13:34  
bseb
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Pomocy, brak sił, przemoc w rodzinie

Wniosek o zamieszkanie dziecka przy matce jest złożony, ale sąd podpiął go do sprawy założonej przez szwagra o ograniczenie praw rodzicielskich siostry i się to przedłuża strasznie nie wiadomo kiedy będzie
bseb jest off-line  
18-02-2015, 13:57  
Klara.b
Zbanowany
 
Posty: 216
Domyślnie RE: Pomocy, brak sił, przemoc w rodzinie

Cytat:
Napisał/a bseb Zobacz post
Tak Mops to złożył, siostra musiała im podpisać upoważnienie.
Reprezentować może tylko ktoś z rodziny lub pełnomocnik zawodowy, więc nie rozumiem, o co w tym chodzi.

Czy wniosek był z zabezpieczeniem? Sprawdzić koniecznie w sądzie treść i jakby co, to złożyć osobno ten wniosek (o zabezpieczenie).
W każdym razie w opisanej sytuacji pozostało Wam tylko czekać...
Oprócz jak najszybszej ewakuacji matki z dzieckiem w bezpieczne i nieznane dla ojca miejsce.
Klara.b jest off-line  
18-02-2015, 14:18  
bseb
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Pomocy, brak sił, przemoc w rodzinie

A nie ma możliwości odgraniczyć sprawy o zamieszkanie przy matce od wniosku ojca o ograniczenie praw rodzicielskich???? Najgorsze jest to, że przez połączenie tych spraw razem, decyzja wniosku o zamieszkanie będzie się przeciągać w nieskończoność. Znając nasze sądy to nie wiadomo kiedy to się rozstrzygnie.
bseb jest off-line  
18-02-2015, 14:56  
Klara.b
Zbanowany
 
Posty: 216
Domyślnie RE: Pomocy, brak sił, przemoc w rodzinie

Cytat:
Napisał/a bseb Zobacz post
decyzja wniosku o zamieszkanie będzie się przeciągać w nieskończoność.
Dlatego pisałam o zabezpieczeniu na czas rozpatrywania sprawy.
Klara.b jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Przemoc w rodzinie (odpowiedzi: 2) Witam wszystkich mam problem z moją matką. Otóż mam 16 lat, ucze się nawet dobrze, powodzi mi się w szkole, ale gdy np. Dostanę ocenę od 1-3 to moja...
§ Przemoc w rodzinie (odpowiedzi: 6) Więc pokrótce, przez ostatnie 7-8 lat ja i mój brat byliśmy fizycznie i psychicznie nękani przez męża naszej matki, czyli ojczyma czy jak to się...
§ Przemoc W rodzinie (odpowiedzi: 5) Witam A wiec problem jest taki ze mam dziewczyne i rodzice mojej dziewczyny sa wyjatkowo zli dla niej a dokladniej to wyglada tak ze non stop na...
§ Przemoc w Rodzinie POMOCY (odpowiedzi: 2) Witam. Mam na imię Łukasz i moja dziewczyna Paulina jest ofiarą przemocy w rodzinie. Ojciec wiecznie ją bije, urządza awantury o nic, znęca się nad...
§ przemoc w rodzinie (odpowiedzi: 8) Witam... znam nastolatka który doświadcza przemocy w rodziny z tego co wiem ze strony ojca fizycznej a matki psychicznej... on boi się...
§ Mąż blokuje żonie dostęp do dziecka przed rozwodem Przemoc w rodzinie, 0 pomocy... (odpowiedzi: 3) Mam prośbę w imieniu mojej przyjaciółki. Od 10 lat boryka się z przemocą swojego mężą, który dodatkwo od narodzin córki( 5 lat) zmianipulował...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:18.