Ograniczenie władzy rodzicielskiej - Forum Prawne

 

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Jestem od niedawna mamą. Były niedoszły narzeczony wyrzucił mnie z domu w 9 miesiącu ciąży nie miałam dokąd iść ale z pomocą bliskich poradziłam sobie i już jestem w stanie zapewnić sobie i dziecku warunki ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
04-03-2015, 16:10  
Mama Frania
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Jestem od niedawna mamą. Były niedoszły narzeczony wyrzucił mnie z domu w 9 miesiącu ciąży nie miałam dokąd iść ale z pomocą bliskich poradziłam sobie i już jestem w stanie zapewnić sobie i dziecku warunki do życia. Ojciec dziecka nie pomógł w przygotowaniu niezbędnych rzeczy dla dziecka za wszystko ja zapłaciłam on wolał swoje pieniądze wydać na swoje potrzeby. Oczywiście ojciec dziecka tylko mi uprzykrza życie teraz zrobił się z niego ,,wielki tatuś". Straszy mnie że zabierze mi dziecko, chwali się że był u prawnika i że wszystko da się załatwić. Ciągle słyszę ile to on mi spraw chce założyć trochę się boje bo nie mam tylu pieniędzy by także skorzystać z pomocy prawnika.
1) Chce by syn miał moje nazwisko on się na to nie zgadza grozi że spotkamy się w sądzie. Czy to możliwe by sąd wyraził zgodę?
2) Chce pozbawić go władzy rodzicielskiej, ale czy mogę to zrobić jeśli złożyłam pozew o alimenty?
3) Jeśli chodzi o kontakty z dzieckiem to ile mu przysługuje godzin, dni i ile dziecko musi mieć lat by on mógł je zabrać do siebie?
Nie jestem w stanie udowodnić że on jest nieodpowiedzialnym człowiekiem, jak bardzo nas skrzywdził i o mały włos nie było by mnie ani dziecka bo wylądowaliśmy na ulicy.
Mama Frania jest off-line  
04-03-2015, 16:18  
uzasadnienie
Stały bywalec
 
Posty: 4.409
Domyślnie RE: Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Cytat:
Napisał/a Mama Frania Zobacz post
1) Chce by syn miał moje nazwisko on się na to nie zgadza grozi że spotkamy się w sądzie. Czy to możliwe by sąd wyraził zgodę?
2) Chce pozbawić go władzy rodzicielskiej, ale czy mogę to zrobić jeśli złożyłam pozew o alimenty?
3) Jeśli chodzi o kontakty z dzieckiem to ile mu przysługuje godzin, dni i ile dziecko musi mieć lat by on mógł je zabrać do siebie?
ad 1/ Jesli sie nie dogadacie, dziecko będzie miec podwójne nazwisko.
ad 2/ Przede wszystkim: czy on formalnie juz uznał dziecko? A władza rodzicielska i alimenty to z gruntu osobne sprawy. (Nawiasem: pozew o alimenty bedzie oddalony, jesli nie ma uznania dziecka; możesz ewentualnei dochodzić alimentów wraz z ustaleniem ojcostwa). Jednak na razie sąd nie będzie mial podstaw do odebrania mu władzy rodz. Liczy się tu jego stosunek do dziecka, a nie do Ciebie.
ad 3/ Nie istnieje taka tabelka. To zależy od konkretnej sytuacji, dla dobra dziecka. Np. inaczej będzie wyglądac pryz niemowlaku karmionym piersia, a inaczej z butelki.
uzasadnienie jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ ograniczenie władzy rodzicielskiej (odpowiedzi: 2) mam 19 lat moja była dziewczyna ma 16 lat,mamy rocznego syna,opiekunem prawnym mojego syna jest matka mojej byłej dziewczyny(babka dziecka)nie...
§ Ograniczenie władzy rodzicielskiej (odpowiedzi: 1) Chcę złożyć wniosek o ograniczenie władzy rodzicielskiej,ale nie wiem do końca jak go napisać. 1. Czy sama mam napisać w jaki sposób chcę ograniczyć...
§ Ograniczenie władzy rodzicielskiej... (odpowiedzi: 7) Witam... Mam taką sprawę jestem po rozwodzie 5lat z pierwszego małżeństwa mam 2 dzieci (12 lat i 6 lat) z obecnego jedno dziecko (4m-c).Mój były mąż...
§ ograniczenie władzy rodzicielskiej (odpowiedzi: 5) Wczoraj dostałam z sądu wezwanie do stawiennicta w sądzie w charakterze strony w sprawie z wniosku kuratora zawodowego przy udziale małoletniego XY...
§ Ograniczenie władzy rodzicielskiej (odpowiedzi: 5) Witam. Mam takie pytanie. Czy pisząc pozew rozwodowy mogę wystąpić jednocześnie o ograniczenie władzy rodzicielskiej wobec dziecka??
§ ograniczenie władzy rodzicielskiej (odpowiedzi: 1) Witam jestem w trakcie rozwodu z meżem muzułmaninem. Staram sie o ograniczenie władzy rodzicielskiej mężowi. Mam kilkumiesieczne dziecko ktore...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:45.