Czy to są wystarczająe powody do obniżenia alimentów? - Forum Prawne

 

Czy to są wystarczająe powody do obniżenia alimentów?

Mam córkę która we wrześniu idzie do szkoły. Problem jest taki, że nie mam zasądzownych widzeń a ex kobieta z którą mam to dziecko od początku jej życia uniemożliwiała nam kontakt w efekcie dziecko nie ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
10-03-2015, 15:52  
Użytkownik
Gość
Domyślnie Czy to są wystarczająe powody do obniżenia alimentów?

Mam córkę która we wrześniu idzie do szkoły. Problem jest taki, że nie mam zasądzownych widzeń a ex kobieta z którą mam to dziecko od początku jej życia uniemożliwiała nam kontakt w efekcie dziecko nie ma pojęcia o moim istnieniu i myśli że jej tatą jest obecny mąż jej matki. Wiem, że od nie dawna córka ma nazwisko męża od ex kobiety, ale nie wiem jeszcze na jakiej zasadzie ponieważ dowiedziałem się o tym wczoraj i dopiero idę do USC po akt urodzenia ponieważ ta kobieta chce ciągnąć alimenty ile wlezie ale nie chce udostępnić wizyt ani powiedzieć dziecku prawy (z resztą po takim czasie już mi mniej zależy). Córka od początku miała jej panieńskie a ja nie miałem ograniczonych praw jednak nie mam pojęcia czy ją w jakikolwiek sposób przysposobił dowiem się z aktu mam nadzieję.
Dwa lata temu dostałą podwyższenie alimentów z 300 na 600 ponieważ mieszkałem za granicą ale teraz wróciłem do polski i mój status materialny też się drastycznie zmienił. Poza tym mam półtoraroczne dziecko z moją żoną które wychowujemy razem razem mieszkamy (wszystko jest ok), żona nie pracuje opiekuje się domem i dzieckiem jej mama dużo nam pomaga finansowo. Poza tym płacę na pierwszą córkę z pierwszego małżeństwa któa ma 10 lat zasądzone alimenty 300zł plus comiesięcznie dorzucam co najmniej drugie tyle na ubrania, szkołę, wycieczki, itp - co może potwierdzić moja ex żona. Czy to że mam małe dziecko, płacę alimenty na córkę, sytuacja życiowa nam się zmieniła (musieliśmy wrócić do kraju z powodu rehabilitacji dziecka które z resztą też są płatne ale najlepszą opcją było rehabilitowanie go tutaj a nie w austrii gdzie się urodził) oraz córka druga ma nazwisko tamtego faceta jego uznaje za ojca nie ma o mnie pojęcia a ich sytuacja finansowa jest całkiem stabilna kwalifikuje mnie do zjechania z sumy 600zł na jakąkolwiek mniejszą sumę? Dodam, że z matką córki mam fatalny kontakt ponieważ ona nienawidzi mnie za zrobienie brzucha dlatego odeszła ode mnie w 6 miesiącu ciąży a ja nigdy na oczy córki nie widziałem a mimo to alimenty płaciłem.
Proszę o poradę ponieważ jestem trochę zagubiony w tej sprawie...
Dodam, że mam umowę o dzieło odnawialną co 6 miesięcy gdzie od ręki dostaję 1500zł ale ok 500/600 dostaję poza umową i nie można tego w żaden sposób udokumentować.
 
10-03-2015, 16:34  
2zona
Zbanowany
 
Posty: 8.050
Domyślnie RE: Czy to są wystarczająe powody do obniżenia alimentów?

Dobrze rozumiem, ze masz 3 dzieci, w tym 1 z panią ex, 1 z byłą żoną i 1 z obecną żoną ?? 600 zł na dziecko to nie jest jakaś kolosalna kwota. Musisz pamiętać, ze Twoim obowiązkiem jest płacenie alimentów więc to, że oprócz tego z dobrej woli dokładasz kolejnemu dziecku to hmmm nie ma żadnego znaczenia. Ponadto decydując się na założenie kolejnej rodziny (dziecko z obecną żoną) doskonale wiedziałeś, ze masz już inne dzieci na utrzymaniu. Szanse na zmniejszenie alimentów są ale moim zdaniem marne.

ps. już pomijam fakt, że na forum prawnym prosisz o pomoc gdy sam celowo i z premedytacją omijasz prawo! Dorabiasz na czarno, nie masz potrącanych z tego składek ZUS, US itp. trochę pokory by się przydało nie uważasz ??
2zona jest off-line  
10-03-2015, 16:38  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Czy to są wystarczająe powody do obniżenia alimentów?

Nie dorabiam na czarno mój szef sam to zaproponował to się zgodziłem już wodzę jakbyś owiedziała o nie nie chcę tych pieniędzy gdyby ciebie ktoś poprosił. Masz rację mam dwójkę dzieci pierwsza żona mnie zdradzała nie wiem jak ty ale ja tego nie toleruję to ją zostawiłem z bólem zostawiając córkę drugiej nie wiem co odbiło i mimo moich starań nie dała mi szansy na poznanie córki. Pokorę? Masz rację przyszyję sobie łatkę pokornika i tego który nie ma prawa w związku z taką sytuacją założyć rodziny i być szczęśliwy. To tylko kobietom można ciągnąć ile wlezie. Owszem sama se brzucha nie zrobiła ale sama ode mnie odeszła ponieważ nie poradziła sobie z ciążą kiedy chciała imprezować a ja stanąłem na wysokości zadania... do 6go miesiąca kiedy dała mi okazję. O tak... pokorę...
 
10-03-2015, 16:45  
2zona
Zbanowany
 
Posty: 8.050
Domyślnie RE: Czy to są wystarczająe powody do obniżenia alimentów?

Wiesz co tu chodzi o zwykłą przyzwoitość i zadawane pytania na forum prawny. Czytałeś regulamin ?? Nie pomagamy tu takim osobom ... widzisz sama mam męża rozwodnika z 2 dzieci z tamtego małżeństwa (też był zdradzany no ale to nie moja historia ....) mamy też 1 dziecko wspólne no i niestety aby móc zapłacić alimenty sama wróciłam do pracy gdy dziecko miało 5 miesięcy i 2 tyg. nie stać nas było na to abym nie pracowała ... może niech obecna żona wróci do pracy, macie 1,5 roczne dziecko może iść do żłobka ... tak jak napisałam wyjątkowo trudno jest obniżyć alimenty (tym bardziej, że nie są one jakieś kolosalne) albo ty idź do dodatkowej pracy. Ogólnie żebyś cokolwiek zaczął robić to najpierw zorientuj się czy usprawiedliwione potrzeby tego dziecka uległy zmniejszeniu ...
2zona jest off-line  
10-03-2015, 16:54  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Czy to są wystarczająe powody do obniżenia alimentów?

To ci powiem jak to wygląda ze strony mężczyzny który już w sądzie jako mężczyzna jest spisany na straty.
Czy ty myślisz, że każdy facet robi brzuch a potem chce imprezować poznawać młodsze i dziecka się wypierać? Jest takich pełno ba 90% moich kumpli by tak zrobiło i chyba 90% z nich jest takimi idiotami którzy myślą, że jak się praw zrzekną to nie będą musieli płacić alimentów. Dziecko to jest i będzie obowiązek każdego z rodziców i tego nie zamierzam się wypierać. Najstarszej córce daję ile mogę a że wychodzi tego 600zł miesięcznie... no cóż nie jestem ojcem w twoich oczach bo nie stać mnie na więcej tak? Rozice mają obowiązek płacić po rozwodzie na dziecko po równo czyli załóżmy że nei mam zasądzonych na pierwszą córę 300 a 600 bo tyle miesięcznie na nią płacę to moje ex żona powinna płacić drugie 600 co łącznie daje 1200. 1200zł na miesięczne utrzymanie 10letniej dziewczynki... tak oczywiście to z pewnością za mało! Drugą zaakceptowałem starałem się zabiegałem ja nawet nie pamiętam kiedy ona się urodziła, ponieważ panna okazała się nie być odpowiedzialna za jaką ją miałem i podczas gdy mam bardzo pewne źródła wiedzy, ze dziecko miało po kilka miesięcy życia ona zostawiała ją ze swoją matką i imprezowała cud że nie ma z tego następnych dzieci. Zostawiała z matką bo mnie znienawidziła za brzuch i "za karę" nie znam własnej córki. Moja obecna żona nie może podjąć pracy nawet jakby chciała ze względu na stan zdrowia naszego synka, jednak rozumiem, że ja powinienem złapać 10 etatów by utrzymać tamte dziewczynki a moja żona w nocy po całym dniu opiekie nad chorym dzieckiem pracować aby utrzymać synka... oczywiście wzszystko legalnie aby zaspokoić ego innych osób na forum! Taka głupota a napisałem o tym i tak oczywiście jestem pewny że 100% użytkowników poza mną nie dorabia nic poza umową BAAA żaden inny polak tak nie robi oczywiście! Sama widzisz jaka ciężka jest sytuacja życiowa choćby po swoim przykładzie ale dodatkowych pieniędzy to trzeba sobie darować i być pokornym... takim użytkownikom jak ja się nie pomaga czytaj nie pomaga się facetom którym ciężko jest płacić alimenty a baba wyssałaby do ostatniej kropli mimo że sama ma cholernie dobrą sytuację finansową i korzysta z praw nadanych jej w sądzie, ale to facet musi chodzić z nosem przy ziemi i płacić ile się da ale najlepiej nie wtrącać się w życie i wychownie dziecka bo to przeszkadza matce dziecka w zabawie w rodzinę no i broń Boże facet nie może być już nigdy w życiu więcej szczęśliwy i powinien zostać samotnym rozwodnikiem do końca życia. Chyba celniej nie mogłem
 
10-03-2015, 16:57  
oliemi
Stały bywalec
 
oliemi na Forum Prawnym
 
Posty: 1.779
Domyślnie RE: Czy to są wystarczająe powody do obniżenia alimentów?

Utrudnianie spotkań z dzieckiem to śmieszna historia. Co sam zrobiłeś by spotykać sie z dzieckiem? Zdaje się ze nic skoro dziecko pojęcia nie ma o Twoim istnieniu. Widzisz gdyby naprawdę Ci zależało, to sąd ma odpowiednie kary dla rodzica który nie dostosowuje się do postanowień sądu, np. uniemożliwia spotkania ale też dla tego, który mimo możliwości z dzieckiem się nie spotyka.
Sam napisałeś "zresztą już mi nie zależy" więc sam sobie odpowiedziałeś co do wysokości alimentów. W przypadku gdy rodzic nie spotyka sie z dzieckiem, nie wychowuje sąd może zasądzić nawet i 100% kwoty jaka wyjdzie z wyliczeń utrzymania dziecka. Więc wierz mi 600 zł w Twoim przypadku to pikuś.
oliemi jest off-line  
10-03-2015, 17:10  
2zona
Zbanowany
 
Posty: 8.050
Domyślnie RE: Czy to są wystarczająe powody do obniżenia alimentów?

Widzisz nigdzie nie jest napisane, że matka ma dawać dokładnie tyle samo pieniędzy co i ojciec (chyba, że sprawują opiekę naprzemiennie). Jeżeli ojciec dziecka nie utrzymuje kontaktu z dzieckiem to może ponosić nawet 100% kosztów utrzymania dziecka. Jeżeli utrzymuje kontakt (typu 2 weekendy w miesiącu) to może ponosić 70-80% tych kosztów. Takie są realia. I nie piszemy o tym co może być a co jest czyli zasądzonych masz 300 zł alimentów a nie 600 więc masz płacić 300 zł a nie 600 zł , to że płacisz więcej oznacza, że stać cie na wiecej i masz dobry gest. W przypadku obniżki alimentów i stwierdzenia "wysoki sądzie mam przysądzone na inne dziecko 300 zł ale sam z dobrej woli płacę 600 zł " no sam to przeczytaj jak to brzmi ... czyli jednemu dziecku chcesz zabrać a kolejnym dajesz wiecej niż musisz.
Ja nie podchodzę do tego emocjonalnie, patrzę na to z boku, oceniam na podstawie własnego doświadczenia zdobytego prywatnie, na przykładach bliższych/dalszych znajomych + sprawach w sądzie (gdzie poniekąd uczestniczyłam pisząc pozwy-uzasadnienia, będąc na sprawie, czytając wyroki) ... nie jestem prawnikiem z wykształcenia, po prostu bardzo interesuję sie tym tematem i jak mogę to pomagam innym.

ps. nigdy nie pracowałam/dorabiałam na czarno, podobnie moi znajomi...
2zona jest off-line  
10-03-2015, 17:45  
karlesniak
Stały bywalec
 
Posty: 1.243
Domyślnie RE: Czy to są wystarczająe powody do obniżenia alimentów?

Możesz powiedzieć na co choruje twój najmłodszy syn?Bo tu jedyna twoja ewentualna szansa.
karlesniak jest off-line  
10-03-2015, 17:48  
oliemi
Stały bywalec
 
oliemi na Forum Prawnym
 
Posty: 1.779
Domyślnie RE: Czy to są wystarczająe powody do obniżenia alimentów?

Już nie powie, usunął konto...
oliemi jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Dziwne powody o obniżenie alimentów, odwołanie od wyroku. Czuję się oszukana. (odpowiedzi: 9) Uwaga będzie długo, bardzo proszę o pomoc, czuję się dziwnie w tej sytuacji, nie sądziłam, że sędzina tak zjedzie z zasądzonych alimentów... Mam...
§ Możliwość obniżenia alimentów (odpowiedzi: 16) Wita. Piszę w imieniu mojego męża. Czy jest możliwość obniżenia alimentów zasądzonych na dziecko przez matkę dla ojca dziecka. Jestem drugą żoną...
§ Próba obniżenia alimentów na dziecko. (odpowiedzi: 1) Witam. Sprawa dotyczy obniżenia alimentów na dziecko. Trochę historii: -dziecko urodzone w roku 2004 – kilka miesięcy później ojciec został...
§ Maż chce obniżenia alimentów (odpowiedzi: 9) W lipcu złożyłam wniosek o zabezpieczenie alimentów na czas trwania rozwodu zostały mi przyznane bez problemu po 400 zł na dziecko łącznie 800 zł na...
§ Podważenie testamentu, czy mam wystarczające powody ? (odpowiedzi: 2) W testmencie napisanym przez mojego tatę jako jedna z dziedziczących jest wymieniona pani z którą miał podpisaną umowę o sprawowanie opieki. W...
§ przyczyny obniżenia alimentów?? (odpowiedzi: 53) Witam, Moja żona założyła mi sprawe o alimenty w której żąda na trójke małoletnich dzieci 1000zł miesięcznie. moje zarobki sa w granicach 2100zł...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:22.