widzenia ojca z dzieckiem - Forum Prawne

 

widzenia ojca z dzieckiem

Mam problem, ponieważ mój eks mąż nie stosuje się do postanowienia Sądu gdzie w punkcie 3 wyraźnie jest napisane że widzenia ojca z dzieckiem maja być bez osób obcych. Bardzo mi na tym zależało , ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
23-09-2015, 11:15  
rrudzia
Użytkownik
 
Posty: 47
Domyślnie widzenia ojca z dzieckiem

Mam problem, ponieważ mój eks mąż nie stosuje się do postanowienia Sądu gdzie w punkcie 3 wyraźnie jest napisane że widzenia ojca z dzieckiem maja być bez osób obcych. Bardzo mi na tym zależało , ale eks mąż nie stosuje się do tego i śmieje mi się w twarz, za każdym razem jest przy widzeniu jego nowa partnerka. Nie wiem co robić ponieważ jedynym świadkiem tego jest moje 5 letnie dziecko. Gdzie dziecko same mówi mu ze chce tylko być z nim a nie z jego nowa rodziną. Jeżeli wniosę sprawę do Sądu o niestosowanie się do postanowienia Sądu czy Są mi uwierzy? Doszło do tego jeszcze że eks zaczyna znęcać się nad dzieckiem i je bije. Zawsze na oczach jego nowej partnerki i jej dzieciach. Co mam robić ??
rrudzia jest off-line  
23-09-2015, 11:25  
gringo9
Zbanowany
 
Posty: 5.816
Domyślnie RE: widzenia ojca z dzieckiem

Jeżeli eks nie stosuje się do postanowienia sądu w zakresie widzenia z dzieckiem to najpierw pozbieraj dowody. Nagrywaj te sytuacje, ew. wzywaj Policję, która sporządzi notatkę przydatną do postępowania przed sądem.
Jeżeli masz podejrzenie, że dziecko jest bite i się nad nim znęcają to jak najszybciej zgłoś to na Policji, ale pamiętaj że jeśli zmyślasz i to taki sposób na pogrążenie eks w oczach sądu to sama na tym więcej stracisz niż zyskasz. Musisz mieć jakieś konkrety, ślady na ciele dziecka, zeznania kogoś kto to widział itp.
gringo9 jest off-line  
23-09-2015, 11:32  
rrudzia
Użytkownik
 
Posty: 47
Domyślnie RE: widzenia ojca z dzieckiem

Eks znęcał się psychicznie i fizycznie na mnie, ale teraz wyżywa się na dziecku. Jedynymi osobami co to widziały jest jego nowa partnerka ale ona zezna co on jej powie. Nie mogę tego nagrywać ponieważ on zabiera dziecko do siebie. Sprawę o to że uderzył moje dziecko już założyłam w Sądzie.
Jeżeli chodzi o te widzenia to mam 2 notatki policyjne , ale ja nie jestem w stanie go śledzić i wzywać policję za każdym razem. A ma detektywa mnie nie stać.
rrudzia jest off-line  
30-09-2015, 13:04  
rrudzia
Użytkownik
 
Posty: 47
Domyślnie RE: widzenia ojca z dzieckiem

Wzywam policje ale on nie otwiera drzwi bo nie musi policji otworzyć drzwi. Ostatnio otworzył ale jego nowa partnerka się schowała i policja stwierdziła że jej nie ma. A dziecko spało już wiec nie wydało jej. Jestem załamana ze ja nie mogę łamać postanowienia Sądu a on śmieje się mi prosto w twarz.
rrudzia jest off-line  
02-10-2015, 20:23  
spirydon
Stały bywalec
 
Posty: 473
Domyślnie RE: widzenia ojca z dzieckiem

[QUOTE=gringo9;3418701]Jeżeli eks nie stosuje się do postanowienia sądu w zakresie widzenia z dzieckiem to najpierw pozbieraj dowody. Nagrywaj te sytuacje, ew. wzywaj Policję, która sporządzi notatkę przydatną do postępowania przed sądem.

O tak. Policja zawiadomiona przez matkę o tym, że ojciec spotyka się z dzieckiem w obecności osób trzecich przypędzi aż się będzie kurzyło.
Bo nie mają nic do roboty.
(...)
spirydon jest off-line  
02-10-2015, 20:59  
gringo9
Zbanowany
 
Posty: 5.816
Domyślnie RE: widzenia ojca z dzieckiem

Nawet jeśli będzie to telefoniczna informacja do dyżurnego to fakt ten jest odnotowywany w systemie SWD i na zapytanie sądu zostanie to wykazane.
gringo9 jest off-line  
04-10-2015, 11:16  
spirydon
Stały bywalec
 
Posty: 473
Domyślnie RE: widzenia ojca z dzieckiem

Wykazane ale co?
Że ojciec ma czelność mieć partnerkę?
Że matka dziecka np: mówi nieprawdę?
Proszę zwrócić uwagę na ten fragment wypowiedzi autora, cyt: Jestem załamana ze ja nie mogę łamać postanowienia Sądu a on śmieje się mi prosto w twarz. Koniec cytatu.
To w pełni pokazuje mentalność i faktyczny powód (powody) rozpaczy autora postu
.
spirydon jest off-line  
07-10-2015, 16:59  
rrudzia
Użytkownik
 
Posty: 47
Domyślnie RE: widzenia ojca z dzieckiem

spirydon jesteś śmieszny Mam w postanowieniu Sądu że widzenia mojego dziecka z ojcem maja być bez udziału jego partnerki. Ta pani wywodzi się z patologii i nie mam zamiaru aby moje dziecko przebywało w jej towarzystwie. Dziękuję za pomoc . Widzę że tracę czas...Na drugi raz zastanów się co piszesz spirydon.
rrudzia jest off-line  
07-10-2015, 17:01  
rrudzia
Użytkownik
 
Posty: 47
Domyślnie RE: widzenia ojca z dzieckiem

A co do łamania postanowienia tak ja muszę mu dać dziecko , chociaż dziecko jest przerażone i płacze bo nie chce iść do ojca. On zgotował nam piekło jak jeszcze z nami mieszkał. A on nic nie musi wiec jeszcze raz zastanów się co piszesz , nie znasz mnie to nie oceniaj!!!!!!!
rrudzia jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Widzenia ojca z dzieckiem (odpowiedzi: 7) Witam , mam pewien problem z widzeniami ojca z dzieckiem. Jak wyglada prawo w takiej sytuacji. Ojciec dziecka przychodzi sobie kiedy sobie o nim...
§ Widzenia Ojca z dzieckiem (odpowiedzi: 25) Witam. Przeczytałem kilkadziesiąt postów na podobne tematy, ale nie dostałem konkretnych odpowiedzi. Mianowicie wraz ze swoją byłą dziewczyną...
§ Widzenia ojca z dzieckiem (odpowiedzi: 14) Mam następujący problem. Mąż zostawił mnie i prawie 3 letnie dziecko i odszedł sobie do mamusi, która jest dla niego ważniejsza od nas i nakłamała...
§ Widzenia ojca z dzieckiem (odpowiedzi: 2) Mój były mąż ma zasądzone kontakty z dzieckiem (córcia ma cztery lata) w mojej obecności, dwa razy w tygodniu. Zdarza się, że nie przychodzi do niej...
§ widzenia ojca z dzieckiem a mój wyjazd z dzieckiem na wakacje (odpowiedzi: 17) jestem po rozwodzie, moj byly maz ma przyznane od sadu wizyty u dziecka co sobote, dziecko ma trzy lata, nie w kazda sobote jest na wizycie bo mu nie...
§ widzenia ojca z dzieckiem (odpowiedzi: 2) jesteśmy z mężem po pierwszej sprawie rozwodowej na ktorej zostały ustalone widzenia ojca z dzieckiem ( raz w m-cu 8 h nadmienię że taka była jego...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:51.