Ciężka sytuacja - Forum Prawne

 

Ciężka sytuacja

Witam. Otóż sytuacja ma się następująco: Mieszkam z Ojcem i Matką (maja po 50 lat), ojciec od wielu wielu lat znęcał się nade mną psychicznie, fizycznie tez się zdarzało, co było zgłoszone na policję, no ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
13-10-2015, 17:10  
Użytkownik
Gość
Domyślnie Ciężka sytuacja

Witam.
Otóż sytuacja ma się następująco:
Mieszkam z Ojcem i Matką (maja po 50 lat), ojciec od wielu wielu lat znęcał się nade mną psychicznie, fizycznie tez się zdarzało, co było zgłoszone na policję, no ale z racji braku dowodów i śladów umorzono postępowanie.
Generalnie to przestał łożyć mi na cokolwiek - kiedyś były kieszonkowe, teraz już ich nie ma, jeśli potrzebuję na jakieś podstawowe potrzeby typu szkoła albo dojazd na rozmowę kwalifikacyjną - są ogromne problemy i bardzo często hajsu nie dostaję. Generalnie oboje rodziców mają długi, mój ojciec ma chyba status bezrobotnego (ale gdzieś pracuje, bo ostatnio sobie pojechał na wakacje do Hiszpanii), matka dostaje na konto 1100zł które jest nieściągalne przez komornika.
Mieszkamy w starym domu, gdzie non stop coś się psuje. Właściwie to w jednym pokoju stoją podpory podpierający sufit który tak trochę... obwisł? Coś w ten deseń. Piec ma z 15-20 lat, jest dziurawy i cieknący. Ojciec ciągle robi problem o owy piec, że zimno i tak dalej (choć prawdą jest, że ciężko nazwać ten dom jakkolwiek szczelnym). Z sufitów się sypie tynk, na ścianach grzyb, chyba stary, ale jest. Ostatnio zrobiło się zimno, więc zacząłem palić w piecu. Na moje nieszczęście okazało się że mój kaloryfer nie działa (jest zapowietrzony), a gwint do odpowietrzenia jest niestety wyrobiony tak, że sam tego nie potrafię zrobić. Ojciec w życiu mi w niczym nie pomagał i tak samo nie pomógł i teraz.
Jestem obecnie w 3 klasie liceum, przygotowuję się do matury, ale zamiast przejmować się maturą i nauką, to w kółko przejmuję się tym by mieć się w co ubrać, by w domu był prąd (licznik na doładowania, też bardzo często były problemy) no i bym miał ciepło w pokoju (bo aktualnie to mam tak temperatura na dworze +-5 stopni).
Dodam jeszcze, że ojciec stwierdził, że skoro mam 18 lat to jestem samodzielny.

W związku prawdopodobnie z tym że już jestem zniszczony psychicznie, takie sytuacje zaczęły na mnie coraz gorzej działać i w marcu tego roku zdecydowałem się na przeniesienie się do szkoły zaocznej, z powodów niskiej absencji spowodowanej niestety niezdiagnozowanymi chronicznymi bólami głowy (nie jestem wtedy w stanie funkcjonować).

Generalnie pracuję na umowę-zlecenie jako ankieter, małe są z tego pieniadze (200-300zł miesięcznie), ale nic lepszego nie dostanę, mając jeszcze wykształcenie gimnazjalne, niestety.

Najchętniej wyprowadziłbym się stąd jak najdalej, bo nie potrafię już funkcjonować w takiej atmosferze, po prostu mnie to wykańcza.
Poradźcie mi coś co rzeczywiście może mi pomóc, jak zmusić go do wykonywania podstawowych rzeczy które wykonuje ojciec wobec syna? Albo nie wiem, jak poprawić tę cholerną sytuację, cokolwiek.
A i nie ma mowy o dogadaniu się, on po prostu nie chce.
Mam nadzieję że jakoś mi pomożecie.
Pozdrawiam.
 
13-10-2015, 23:46  
Grenada
Stały bywalec
 
Posty: 3.470
Domyślnie RE: Ciężka sytuacja

Nie zmusisz sądownie rodziców do energicznego poprawienia sobie i Tobie jakości życia.
Musisz wziąć sprawy w swoje ręce.
Uczysz się zaocznie, więc alimentów nie uzyskasz. Tym bardziej, że w domu bieda, komornik i bezrobocie.
Wyprowadź się. Znajdź zajęcie na pełen etat, używaj prezerwatyw i koniecznie zdaj tę maturę.
Witaj w świecie dorosłych. Łatwo nie jest, ale kiedyś trzeba.
Grenada jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Ciężka sytuacja (odpowiedzi: 2) Witam, Przedstawiam stan faktyczny: Małżeństwo w trakcie sprawy o separacje i ustalenie alimentów powodem jest żona.separacja z winy męża oraz ...
§ Ciężka sytuacja!!! (odpowiedzi: 6) Witam!i zwracam się o pomoc,każda informacja na temat może mi pomóc.Nie dawno dowiedziałem się o ciężkiej sytuacji u moich rodziców.Mój Tato jest na...
§ Sytuacja (odpowiedzi: 3) Mam 18 lat, wracałem do domu około godziny 23-00 przez park. Wypiłem trochę u koleżanki ( 4 kieliszki czystej 50ml. ). Zatrzymała mnie policja i...
§ Sytuacja 2 (odpowiedzi: 1) Czy jest jakaś godzina po której nieletni nie mogą sami przebywać na podwórzu?? Jak tak to jaka??
§ Ciężka sytuacja. (odpowiedzi: 16) Witam. Mam 23 lata i sytuacje w której czuję się bezradna.. otóż. Do niedawna mieszkałam z mamą i bratem w mieszkaniu , które jest własnością ojca...
§ Sytuacja (odpowiedzi: 16) Mam taka dziwna sytuacje, mam kare w zawieszeniu 10 miesiecy na 4 lata za to ze przywlaszczylem telefon w firmie kurierskiej, przyznalem sie na...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:14.