Sprawa o podwyższenie alimentów - Forum Prawne

 

Sprawa o podwyższenie alimentów

Witam, a ja mam pytanie o sprawę o podwyższenie alimentów na dziecko. Otóż podczas sprawy sąd nie kazał mi dostarczyć faktur na wydatki ponoszone na dziecko, przyjął do wiadomości moje zestawienie. Jednak pozwany podważył moje ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
24-11-2015, 10:14  
doreczka
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie Sprawa o podwyższenie alimentów

Witam,
a ja mam pytanie o sprawę o podwyższenie alimentów na dziecko. Otóż podczas sprawy sąd nie kazał mi dostarczyć faktur na wydatki ponoszone na dziecko, przyjął do wiadomości moje zestawienie. Jednak pozwany podważył moje zestawienie wydatków uważając, że nie kupuję synowi tylu ubrań i innych rzeczy, co mnie zdziwiło, bo od roku syna nie widział więc tak naprawdę nie ma pojęcia ile i za co kupuję synowi. Zresztą nigdy się synem nie interesował i nic mu nie kupował. No ale fakt jest taki, że podważył. Sprawa następna ma być za 3 tygodnie, bo sędzina jemu kazała dostarczyć faktury za leki (podobno sie leczy na nerwicę, ale sędzina nie uwierzyła mu gdy powiedział, że wydaje 200zł/msc). I nie wiem czy napisać pismo uzupełniające i dokumentujące moje wydatki, które pozwany podważył, czy przynieść rachunki na sprawę, czy nic nie robić. Zaznaczam, sędzina nie podważyła mojego zestawienia. Czy pisze się takie pisma uzupełniające czy lepiej to wszystko na następnej sprawie wyjaśnić, czy nic nie wyjaśniać?
doreczka jest off-line  
24-11-2015, 10:19  
rozapcp
Stały bywalec
 
Posty: 4.837
Domyślnie RE: Sprawa o podwyższenie alimentów

Cytat:
Napisał/a doreczka Zobacz post
czy przynieść rachunki na sprawę
Najprościej.
rozapcp jest off-line  
24-11-2015, 10:22  
doreczka
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie podwyższenie alimentów i pisma uzupełniające

Witam,
jestem nowa na forum i na razie uczę się z niego korzystać.
Mam pytanie o sprawę o podwyższenie alimentów na dziecko. Otóż podczas sprawy przedstawiłam zestawienie wydatków na dziecko, sąd nie kazał mi dostarczyć faktur na wydatki ponoszone na dziecko, przyjął do wiadomości moje zestawienie. Jednak pozwany podważył moje zestawienie wydatków uważając, że nie kupuję synowi tylu ubrań i innych rzeczy, co mnie zdziwiło, bo od roku syna nie widział więc tak naprawdę nie ma pojęcia ile i za co kupuję synowi. Zresztą nigdy się synem nie interesował i nic mu nie kupował. No ale fakt jest taki, że podważył. Sprawa następna ma być za 3 tygodnie, bo sędzina jemu kazała dostarczyć faktury za leki (podobno sie leczy na nerwicę, ale sędzina nie uwierzyła mu gdy powiedział, że wydaje 200zł/msc, podobno jej córka wydaje 30zł/sc na leki na tą samą chorobę). I nie wiem czy napisać pismo uzupełniające i dokumentujące moje wydatki, które pozwany podważył, czy przynieść rachunki/paragony (faktur nie mam) na sprawę, by pokazać jak jest naprawdę, czy nic nie robić. Zaznaczam, sędzina nie podważyła mojego zestawienia. Czy pisze się takie pisma uzupełniające czy lepiej to wszystko na następnej sprawie wyjaśnić, czy jeśli sędzina nic nie kazała mi przynosić to się nie wychylać. Zaznaczę, że pozwany kłamał podczas sprawy co i rusz, na pierwszą sprawę nie przyszedł-ja złożyłam zeznania, na następnej zjawił się z pełnomocnikiem - radcą prawnym. Pewnie chciał wiedzieć co zeznam by móc się umieć obronić i wszystkiemu zaprzeczyć
PROSZĘ O POMOC i PORADĘ.
doreczka jest off-line  
24-11-2015, 10:30  
mama_pershinga
Użytkownik
 
Posty: 34
Domyślnie RE: Sprawa o podwyższenie alimentów

A w jakim wieku masz dziecko i jakie wpisałaś kwoty za odzież i żywność?
Ja wszystko zbieram ale zastanawiam się jak bardzo sąd wnika w te faktury
mama_pershinga jest off-line  
24-11-2015, 10:35  
doreczka
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Sprawa o podwyższenie alimentów

Dzięki za odpowiedź. Po jego zeznaniach mogłam zadawać mu pytania, ale tak byłam zdenerwowana, że nie zapytałam o wszystko. Czyli np., skąd wie jakie wydatki ponoszę na dziecko...? Czy myślisz, że na następnej sprawie będę mogła mu jeszcze zadać pytania? Bo wiele kłamstw powiedział, na jedno mam dowód, że kłamał ( no ewentualnie, że prawdy nie powiedział, bo nikt go nie pytał). Otóz powiedział, że nie ma żadnych oszczędności, a ja znalazłam, że ma udziały (kapitał zakładowy spółki), które w 100% należą do niego. Czy z jego strony to było kłamstwo, czy udziały to są oszczędności czy nie? Dla mnie są, ale może ktoś uzna,że nie są...Poza tym w KRS on jest Prezesem Zarządu i jedynym wspólnikiem a w sądzie przedstawił zaświadczenie o zarobkach z tej firmy, że jest specjalistą..(od czegoś tam, nie pamiętam) i zarabia najniższą krajową, nikt go nie pytał czyja to firma ani czy ma jeszcze inną funkcję oprócz specjalisty. Po prostu i sąd i ja przyjęliśmy do wiadomości, że tam pracuje i tyle. Czy można to podciągnąć pod kłamstwo? Czy jak pokażę sądowi KRS z tymi danymi to pozwany może mieć problemy? Nie żebym chciała pod nim dołki kopać, ale jak ojciec na sprawie mówi, że mało zarabia i alimentów wiele dać nie może, i że to syna wina, że się nie widują, to mnie ch...strzela.
Z góy dziękuję za pomoc.
doreczka jest off-line  
24-11-2015, 10:44  
doreczka
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Sprawa o podwyższenie alimentów

mam pershinga - mój syn ma 16lat, w 2008r.alimenty były ustalone, do tej pory ich nie podnosiłam, bo nie chciałam się babrać w sądzie i się stresować. W styczniu złożyłam pozew, pod koniec kwietniu była pierwsza sprawa - ale pozwany się nie zjawił, w lipcu była druga i złożyłam zeznania a jego nie było. W październiku była trzecia i on się pojawił z pełnomocnikiem, biedak nie ma pieniędzy,a w grudniu następna, ale czy ostatnia..???
Syn dużo je, rośnie, buty napisałam, że na lato 1 para, jesień/wiosna 1 para, zima 1 para, na W-F, 1 para elegancka na bal gimnazjalny itd. Napisałam, że buty ok.200-300zł wydaję ( i tak jest), spodnie 100-200zł, koszulki po 50-70 zł. Syn do lat 14 nosił wszystko co mu kupiłam, czyli zakupy w Pepco, teraz lubi wyglądać ładnie, stroi się, i sam decyduje co chce.Podczas ostatniej zimy kupiliśmy mu ( ja i mój drugi, nowy mąż) kurtkę zimową za 350zł (Lee Coopera), mąż sam sobie taką kupił, synowi się spodobała więc mąż i jemu kupił. Paragonów nie trzymam, wszystko wyrzucam po 2 tyg od zakupu, nigdy nie zdarzyło mi się reklamować ubrań, tak więc paragony były zbędne. I nie bardzo mam jak to udowodnić, zdjęcia ubrań porobić? Ale to chyba nie dowód? Podważył rachunek za telefon - to akurat mam, ale telefon zarejestrowany na mojego męża, nawet internet zakwestionował.
doreczka jest off-line  
24-11-2015, 10:44  
doreczka
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Sprawa o podwyższenie alimentów

mama pershinga - sąd, przynajmniej u mnie nie wnikał w rachunki. Przyjął do wiadomości, ogólne pytania na temat wydatków zadawał. Nic udowadniać nie musiałam.
doreczka jest off-line  
24-11-2015, 10:48  
ania_mania
Użytkownik
 
Posty: 172
Domyślnie RE: Sprawa o podwyższenie alimentów

Z doświadczenia wiem, że zalezy od sedziego.Bywa róznie .....
Na pewno znaczenie ma tez fakt czy wydatki , o których wspominasz nie sa jakos mocno przesadzone.Np , że co drugi miesiąc kupujesz dziecku nowa kurtkę, raz na miesiąc nowe buty czy 10 par skarpet.Teraz chyba najprościej jak wspomina ktos wyżej zabrac na rozprawę kwity.
U mnie na rozprawie ojciec dziecka podwazył kwestie wyzywienia - córka była na diecie bezglutenowej.Sedzina kazała mi doniesć wydruk cennika ze sklepu internetowego .
Ponad to kwestionował koszty lekcji języka obcego i to , że nauczyciel przychodzi do domu , bo rzekomo z lenistwa nie chce mi się dziecka wozić.Przyniósł ulotki ze szkoły językowej z tańszymi kursami dla dorosłych Sąd jednak odrzucił jego dowody uznając, że racja jest po mojej stronie (dziecko 7 letnie na poziomie zaawansowanym języka raczej nie może uczeszczac na kursy dla dorosłych a w jego wieku nie ma lekcji na tym poziomie.
ania_mania jest off-line  
24-11-2015, 11:24  
mama_pershinga
Użytkownik
 
Posty: 34
Domyślnie RE: Sprawa o podwyższenie alimentów

No właśnie, mój mąż wszystko kwestionuje i tak się zastanawiam jak to będzie na sprawie rozwodowej kiedy to już będą ustalane alimenty.
Ja napisałam ze na 14 latka i przedszkolaka wydaje 150 na ubrania i on to kwestionuje.
Nie zgadza się również z kosztami wyżywienia choć napisałam ze to w granicach 400-500 zł

Do syna równie przychodzi nauczycielka angielskiego ale robi to "na czarno" więc nie wiem jak to udowodnić. ania_mania czy w Twoim przypadku musiałaś pokazywać jakieś zaświadczenie czy rachunek od prywatnego nauczyciela/

Nie wiem czego mogę spodziewać się po "tatusiu", a wszystkich faktur nie będę miała
mama_pershinga jest off-line  
24-11-2015, 11:55  
doreczka
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Sprawa o podwyższenie alimentów

mama pershinga, ja też napisałam, że syn chodzi na korepetycje z języka, prywatnie i też nie mam faktur na to. Sędziowie też, mam nadzieję, są życiowi i wiedzą jak jest i wszystkich rachunków nie da się okazać. W internecie można znaleźć arkusze w których możesz wpisać ile wydajesz na syna, na jedzenie, ubranie, sprzęt AGD, wyposażenie pokoju itd. Skorzystaj z tego, aż zdziwisz się, że powinno się liczyć i malowanie mieszkania, w którym mieszkacie i sprzęt AGD i proszek do prania, do mycia itd. A sprawa rozwodowa w toku, wyznaczony masz termin? pytam, bo czytałam, że osobno rozwód i alimenty, i wtedy na pozwie o alimenty możesz pisać prosbę o zabezpieczenie alimentów ( czy jakoś tak) i zanim sprawa dobiegnie końca będzie ci musiał płacić kasę - zabezpieczenie alimentów. To jest ważne, bo czasami sprawy się ciągną miesiącami a ty i dziecko nic nie dostaniecie.
doreczka jest off-line  
24-11-2015, 11:59  
doreczka
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Sprawa o podwyższenie alimentów

mama pershinga - zagmatwałam trochę. Wyjaśniam: Gdy jest sprawa rozwodowa połączona z alimentami to nie możesz żądać zabezpieczenia alimentów na czas rozprawy rozwodowej, a sprawy rozwodowe się lubią ciągnąć. Więc najlepiej osobno o rozwód i osobno o alimenty, i wtedy w pozwie o alimenty napisz, że chcesz zabezpieczenia na czas rozprawy, i sędzia powinien zasądzić jakąś kwotę by pozwany płacił na czas sprawy, a gdy dobiegnie do końca to sędzia wyda wyrok z kwotą alimentów, która będzie obowiązywać. Przy sprawie rozwodowej połączonej z alimentami czegoś takiego nie ma - tak czytałam.
doreczka jest off-line  
24-11-2015, 12:23  
mama_pershinga
Użytkownik
 
Posty: 34
Domyślnie RE: Sprawa o podwyższenie alimentów

doreczka, ja mam już zabezpieczenie alimentów
i u mnie problem jest taki, że sędzia uwzględnił w nich tylko to co napisał tatuś. czyli ok 200zł na wyżywienie ( ja wnosiłam o 500) 100 na ubrania ( ja chciałam 150), żadnych zabawek, wczasów, a nawet odrzuciła mi paliwo i samochód jako nieuzasadniony wydatek (choć to tylko 50zł na osobę)

Według sędzi, która wydawała postanowienie koszt utrzymania czyli opłaty stałe przy 3 osobowej rodzinie to 100zł na osobę ( u mnie to prąd, gaz, śmieci, telefon, internet, paliwo i ogrzewanie na węgiel).
Jest to sprzeczne z doświadczeniem życiowym.
i dlatego boje się co będzie przy ustalaniu alimentów
mama_pershinga jest off-line  
24-11-2015, 13:32  
doreczka
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Sprawa o podwyższenie alimentów

mama pershinga, a ile lat ma twoje dziecko? Nie zazdroszczę sędziego, w ogóle uważam, że rząd powninien się zająć alimenciarzami i sprawami o alimenty. Sędziowie podejmują decyzje według swojego widzimisię, u ciebie ewidentnie jakiś złośliwy sędzia, określają alimenty według ich tajnych pomysłów, gdyby tak odgórnie chociaż była minimalna kwota alimentów na dziecko, może byłoby sprawiedliwiej. 200 zł - wyżywienie??? Miesięcznie?? Chyba powinno być na tydzień. Nieuzasadniony wydatek - paliwo?? Gdzie wszędzie trzeba dojechać autem, do lekarza, szkoły, przedszkola, na zakupy...??? Współczuję ci naprawdę, ale jeśli wyrok będzie niesprawiedliwy to zawsze możesz odwołać się do apelacyjnego, może tam będzie człowiek-sędzia, który ma pojęcie o wydatkach na dziecko. Ja na razie nic o swojej sędzinie powiedzieć nie mogę, bo wyroku jeszcze nie ma, ale są opinie, że jest sprawiedliwa i umie dojrzeć cwaniaka i kłamcę ( oby tak było). U mnie pozwany ma umowy na wykonanie robót na kilkaset tysięcy, ale twierdzi, że dostanie z tego 5-10%, od razu zapowiedział, że kończy działalność i pracę ma za 1500zł. Cwaniak, a ostatnio dowiedziałam się, że jego mama (emerytura nie więcej niż 1000zł, zawsze była biedna ) kupiła sobie ok.50 km od miejscowości w której mieszka działkę prawie pół hektara - bardzo dużo czyli ok.5000 mkw. Za co się pytam??? Oczywiście za jego pieniądze, on nic nie ma, ale nie wiem czy w sądzie sędzina się tym zainteresuje, bo prawnie jest na nią a nie na niego, co z tego, że nie miała pieniędzy na kupno. Ach....
Powodzenia
doreczka jest off-line  
24-11-2015, 13:45  
mama_pershinga
Użytkownik
 
Posty: 34
Domyślnie RE: Sprawa o podwyższenie alimentów

no taka mam taką Panią sędzię. W uzasadnieniu postanowienia napisała, że 700 zaspokaja wszystkie potrzeby czterolatka i to na dość dobrym poziomie Samo przedszkole kosztuje 250zł 9 z opłatami dodatkowymi)
Dodam, że ojciec dziecka zarabia w granicach 10 000zł.
I gdzie tu sprawiedliwość w sądzie??
mama_pershinga jest off-line  
24-11-2015, 14:12  
rozapcp
Stały bywalec
 
Posty: 4.837
Domyślnie RE: Sprawa o podwyższenie alimentów

Cytat:
Napisał/a mama_pershinga Zobacz post
ojciec dziecka zarabia w granicach 10 000zł
W jaki sposób to wykazałaś sądowi?
rozapcp jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ sprawa o podwyższenie alimentów a równoległa sprawa oobniżenie. (odpowiedzi: 1) Witam, Jestem mamą 6cio letniej Martyny. Mój były mąż płaci zasądzone na córkę alimenty w wysokości 500zł. Martyna teraz we wrześniu będzie szła...
§ Sprawa o podwyższenie alimentów (odpowiedzi: 22) Witam. Chciałabym przedstawić sprawę bezoosobowo, gdyż nie dotyczy mnie bezpośrednio i mam nadzieję, że uzyskam informację na ten temat. Była...
§ Sprawa o podwyższenie alimentów (odpowiedzi: 4) Witam. Jeżeli piszę w złym dziale bardzo za to przepraszam. Moja sytuacja wygląda następująco: Ojciec zostawił nas 16 lat temu, zostały ograniczone...
§ Sprawa o podwyższenie alimentów (odpowiedzi: 1) Witam, bardzo proszę o radę. Złożyłam pozew o podwyższenie alimentów na 18-letnią córkę i 16-letniego syna. Ojciec dzieci napisał odpowiedź na ten...
§ Sprawa o podwyższenie alimentów. (odpowiedzi: 22) Witam, mam 4 dzieci w wieku 10, 6, 4 i 3 latka.,alimenty w kwocie po 200zł. na dwoje starszych i po 150 na pozostałe. Teraz 27 sierpnia mam sprawę o...
§ sprawa o podwyższenie alimentów (odpowiedzi: 3) Witam, moi rodzice są po rozwodzie i w najblizszym czasie odbędzie sie sprawa o podwyższenie alimentów przeciwko ojcu. Zostałem wezwany na świadka,...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:59.