Spór o dziecko i finanse miedzy byłymi partnerami - WIELKA BRYTANIA - Forum Prawne

 

Spór o dziecko i finanse miedzy byłymi partnerami - WIELKA BRYTANIA

Witam, Mam pewien problem do którego nie wiem jak podejść. Każda pomoc będzie mile widziana. Oczywiście nie oczekuję pomocy, którą otrzymałbym od prawnika za odpowiednią opłatą i nie oczekuję również prowadzenia sprawy aczkolwiek każda wskazówka ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
02-02-2016, 23:22  
Condor33
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Spór o dziecko i finanse miedzy byłymi partnerami - WIELKA BRYTANIA

Witam,

Mam pewien problem do którego nie wiem jak podejść. Każda pomoc będzie mile widziana. Oczywiście nie oczekuję pomocy, którą otrzymałbym od prawnika za odpowiednią opłatą i nie oczekuję również prowadzenia sprawy aczkolwiek każda wskazówka będzie na wagę złota ponieważ sytuacja zaczyna powoli wyglądać krytycznie pod względem bezpieczeństwa matki i dziecka - przynajmniej z mojego punktu widzenia.

Otóż sytuacja wygląda następująco. Moja obecna partnerka zamieszkuje w Wielkie Brytanii a dokładniej mówiąc w Londynie. Mieszka tam razem ze swoją sześcioletnią córką.

Mniej więcej 20 minut drogi od miejsca jej zamieszkania zamieszkuje jej były partner, ojciec dziecka.

Wspomniany osobnik delikatnie mówiąc stara się utrudnić życie mojej partnerce na wiele sposobów:

- domaga się zwrotu dobrowolnych wydatków wynikających ze wspólnego życia - nie było żadnej umowy, żadnych zobowiązań. Moja partnerka również uczestniczyła w finansowo w związku. Podczas trwania związku padła propozycja oddania pieniędzy i spotkała się ona z odmową. Dnia dzisiejszego moja partnerka otrzymała wiadomości tekstowe, że sprawa nie zostanie tak zostawiona, wiadomości zwierały żądnia zwrotu pieniędzy wydanych na wspólne życie.

- osobnik jest agresywny i widnieje w systemie policji w Wielkiej Brytanii - został tam zapisany w wyniku uprawiania tzw. "przemocy domowej"

- osoba ta szarpała moją partnerkę gdy jeszcze razem mieszkali(zanim ją poznałem). Uderzył ją głową na tyle mocno, że upadła na podłogę. Wszystko widziało dziecko wtedy jeszcze kilku miesięczne.

- zostałem poinformowany o fakcie iż ten mężczyzna oficjalnie bierze leki i leczy się na depresję, często wspominał również o samobójstwie.

- w dalszym ciągu psychicznie próbuje w pewien sposób znęcać się nad moją partnerką nie dając jej spokojnie żyć mając ze wszystkim kłopot i wywołując nie potrzebnie stres

- z dzieckiem utrzymuje słaby kontakt, dziecko po powrocie od niego twierdzi, że nie czuje się bezpiecznie bo nie może czasem taty obudzić i nie dostaje normalnego jedzenia a żywi się tam praktycznie wyłącznie fastfoodami. To dziecko powiedziało matce. Ojciec dziecka twierdzi, że dziecko chciało by mieszkać z nim - tutaj najprawdopodobniej dziecko z racji na swój wiek nie potrafi ocenić sytuacji i postawić się rodzicowi.

- z tego co wiem człowiek ten najprawdopodobniej miał i zapewne dalej ma kontakt z narkotykami i możliwe, że zamieszany jest w ich sprzedaż.

Przykładów jest jeszcze sporo. Jeśli potrzeba więcej informacji udzielę ich bezzwłocznie.

Dodam jeszcze, że oczywiście nie są i nigdy nie byli małżeństwem.

Pytania moje są następujące:

- Jak pozbyć się skutecznie tego człowieka z życia drogą prawną?
- Czy można coś z jego groźbami - nie dosłownymi ale jednak - zrobić?
- Czy istnieje możliwość, że może on narobić kłopotów momencie gdy matka z dzieckiem zechce wrócić do Polski?
- Czy można zabrać mu lub chociaż ograniczyć możliwość zbliżania się do mojej, partnerki, dziecka i do mnie?

Z góry dziękuję za każdą poradę, która chociaż trochę nakieruje mnie w odpowiednią stronę.

Jeśli o czymś zapomniałem najmocniej przepraszam, proszę o informację na ten temat i od razu uzupełnię braki.

Pozdrawiam,
Robert
Condor33 jest off-line  
03-02-2016, 04:59  
2zona
Zbanowany
 
Posty: 8.050
Domyślnie RE: Spór o dziecko i finanse miedzy byłymi partnerami - WIELKA BRYTANIA

Musisz napisać ten post w odpowiednim dziale bo owszem tu udzielamy odpowiedzi na pytania z prawa rodzinnego ale obowiazujacego w PL a te przepisy nie dotyczą tej sprawy bo partnerka z dzieckiem mieszka w Wielkiej Brytanii.
2zona jest off-line  
03-02-2016, 07:09  
Condor33
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Spór o dziecko i finanse miedzy byłymi partnerami - WIELKA BRYTANIA

Rozumiem, dzięki za informację zatem temat tutaj do zamknięcia.
Condor33 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ kradzież czy nie? Wielka Brytania (odpowiedzi: 3) Witam. Pytanie moje jest następujące. Czy jak zona przesłała sobie z mojego konta bankowego pieniądze (nie zdążyłem zablokować :/) na swoje konto bez...
§ Samochód Wielka Brytania (odpowiedzi: 14) Witam. Czy mogę samochodem zarejestrowanym na brata jechać do Wielkiej Brytanii? :)
§ Zasiłek rodzinny Wielka Brytania. (odpowiedzi: 5) złożyłem papiery na rodzinne w uk w listopadzie 2012 w połowie stycznia dostałem nastepne papiery do wypełnienia które musiałem odesłać i odesłałem w...
§ Wielka Brytania (odpowiedzi: 7) Witam. 3 dni temu mój chłopak trafił do aresztu a dziś miał rozpoznanie sprawy. Odmówiono mu wyjścia na wolność i został przewieziony do więzienia....
§ Wielka Brytania (odpowiedzi: 1) Dlaczego w wielkiej Brytanii są dwa systemy prawne (stanowione i precedensowe)? Czemu to służy?
§ Alimenty - Wielka Brytania (odpowiedzi: 16) Witam, Dwa lata temu zostały mi przyznane alimenty przez Polski Sąd. Mojego ojca nie było na rozprawie, bo jest obcokrajowcem. Sprawa została...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:40.