Pozbawienie władzy rodzicielskiej a pozbawienie prawa do osobistej styczności z dziec
Opis sytuacji:
Matka biologiczna dzieci jest alkoholiczką od ponad 25 lat. Jej ÓSEMKA (to nie żart) dzieci na przestrzeni tych lat bywała w domu dziecka lub w placówkach wsparcia rodziny, kilkakrotnie, z różnych przyczyn. Ogólnie kobieta ciągi picia przeplatała momentami trzeźwości nie dłuższymi nić miesiąc-dwa miesiące. W tych chwilach trzeźwości robiła wszystko aby wykreować się na świętą matkę. Wiele lat udawało jej się to a to przez niby kuracje odwykowe, a to poprzez kopanie pod kuratorem itp. Przez 25 lat kuratorzy byli wielokrotnie zmieniani po jej pismach. Prawie każde z dzieci ma z innym partnerem co też dawało patent na odzyskiwanie dzieci z placówek. W kolejnych latach a to dzieci trafiały do poprawczaków MoW i innych, albo z czasem stawały się pełnoletnie a młodsze lądowały w bidulach. Nie rozpisując się już za bardzo, nie wiem jakim cudem ale 25 lat udawało jej się co chwile odzyskiwać te dzieciaki, najczęściej te najmłodsze.
Sytuacja bieżąca:
Ta kobieta jest moją teściową. Wspólnie z Żoną która jako jedyna z ósemki dzieci wybiła się z tej patologii, złożyliśmy w zeszłym roku wniosek o ustanowienie nas rodziną zastępczą dla najmłodszego z rodzeństwa (Chłopak 6 lat). W styczniu na pierwszej sprawie, ustanowiono nas rodziną zastępczą na czas postępowania (sąd będzie badał czy można rozdzielić rodzeństwo ponieważ jedna z sióstr- nastolatka nie chce być w naszej rodzinie i wierzy że wróci do matki). Matka od stycznia była trzeźwa prawie do kwietnia, wnioskowała o uregulowanie widzeń i o urlopowanie syna do siebie.
My natomiast chcemy pozbawić ją całkowicie praw. NIc tu się nie zmieni bo nie zmieniło się od 25 lat i czas z tym skończyć. Argumenty mamy niepodważalne łącznie ze śmiercią jednego dziecka w pożarze, smiercią ojca najmłodszego dziecka ale o tym też nie będę się rozpisywał.
Pytania:
1. Czy jako rodzina zastępcza na czas postępowania (jeszcze nie na stałe) możemy wnioskować o pozbawienie władzy oraz o pozbawienie prawa do osobistej styczności? (Matka prawa ma ograniczone)
2. Czy wniosek o pozbawienie prawa do styczności i o pozbawienie władzy można złożyć razem, w jednym wniosku?
3. Czy ten wniosek można złożyć np. jako wniosek uzupełniający do toczącej się sprawy? Czy trzeba złożyć osobną sygnaturę?
O zasadności wniosku nie będę się rozpisywał bo to temat rzeka i wniosek który zacząłem pisać ma już kilkanaście stron uzasadnienia
|