Szybki slub - Forum Prawne

 

Szybki slub

Mam pytanie. Mojemu narzeczonemu jego byla zona wniosla sprawe do sadu o podniesienie alimentow. My mamy wspolne dziecko. Czy jezeli wezmiemy slub tuz przed sprawa sadowa to czy sad nie stwierdzi ze byl on celowy?...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
28-09-2009, 13:36  
reniatka44
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie Szybki slub

Mam pytanie. Mojemu narzeczonemu jego byla zona wniosla sprawe do sadu o podniesienie alimentow. My mamy wspolne dziecko. Czy jezeli wezmiemy slub tuz przed sprawa sadowa to czy sad nie stwierdzi ze byl on celowy?
reniatka44 jest off-line  
28-09-2009, 13:43  
dziubek232
Użytkownik
 
dziubek232 na Forum Prawnym
 
Posty: 245
Domyślnie RE: Szybki slub

A co to zmieni ?? Czy będzie po ślubie czy też nie- alimenty płacić będzie musiał jak sąd tak zasądzi.
dziubek232 jest off-line  
28-09-2009, 13:51  
MarLew
Stały bywalec
 
Posty: 1.324
Domyślnie RE: Szybki slub

Cytat:
Czy jezeli wezmiemy slub tuz przed sprawa sadowa to czy sad nie stwierdzi ze byl on celowy?
Wasz ślub nic tu nie zmieni...
MarLew jest off-line  
28-09-2009, 14:01  
reniatka44
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Szybki slub

Alimenty to on placi. Ale chodzi o to zeby udowodnic sadowi ze moj partner ma drugie dziecko na utrzymaniu i mnie bo ja nie pracuje.
reniatka44 jest off-line  
28-09-2009, 14:20  
SYNTIA
Stały bywalec
 
Posty: 492
Domyślnie RE: Szybki slub

Niestety nic to nie zmienia,że ty nie pracujesz i macie dziecko,sąd nie interesuje się czy ktoś ślub ma czy też nie.Tamto dziecko tez potrzebuje pomocy finansowej i na tym się sędzia skupia.
SYNTIA jest off-line  
28-09-2009, 17:38  
gosia_s
Użytkownik
 
Posty: 179
Domyślnie RE: Szybki slub

Na pewno sąd zainteresuje, że Twój konkubent/chłopak/mężczyzna/narzeczony (zwał jak zwał) ma drugie dziecko, jeżeli prowadzicie wspólne gospodarstwo i nie pracujesz, to również powinniście się na to powołać i przedstawić jak najwięcej rachunków za wspólny dom i za utrzymanie dziecka.

Alimenty na dziecko z poprzedniego związku płacić będzie musiał, kwestia tylko w jakiej wysokości.

Ślubu na siłę brać nie musicie, żyjecie jak rodzina, nic to nie zmieni.
gosia_s jest off-line  
28-09-2009, 19:25  
SYNTIA
Stały bywalec
 
Posty: 492
Domyślnie RE: Szybki slub

Gosiu rzekłabym bez przesady z tymi rachunkami tu nie chodzi o ich dom,tylko o alimenty na dziecko z poprzedniego związku ,owszem sąd może pytać o sytuację rodzinną ,ale z praktyki wiem,że aż nie ma to za dużego wpływu,bo tamto dziecko też ma swoje potrzeby.

Co do życia jak rodzina hmmm.Prawo polskie nie reguluje konkubinatu.
Na prawie rodzinnym miałam wykładowcę ,który zawsze mówił,że" konkubinat zaczyna być przedmiotem zainteresowania prawa dopiero w momencie gdy się kończy i kiedy zaczynają się problemy. "
SYNTIA jest off-line  
28-09-2009, 19:38  
gosia_s
Użytkownik
 
Posty: 179
Domyślnie RE: Szybki slub

No moim zdaniem liczy się wspólne prowadzenie gospodarstwa, różnie do tego sądy podchodzą, chodzi przede wszystkim o wydatki ponoszone na jedno z dwóch dzieci. Oczywistym jest, że drugie dziecko również potrzebuje zabezpieczenia i że alimenty mu się należą, jednakże myślę, że fakt iż na utrzymaniu jest matka drugiego dziecka również ma znaczenie, tak samo były by brane pod uwagę jej zarobki gdyby pracowała.

Miałam już przyjemność (wątpliwą oczywiście) brać udział w podobnej sprawie i sędziego nie obchodziło czy para jest małżeństwem, nakazał nawet bankowi ujawnić wyciąg z konta konkubiny (ta akurat zarabiała) i ważne było, że razem zamieszkują i wychowują drugie dziecko. Tamten mężczyzna również był po rozwodzie.

Także jak widać - konkubinat jako coraz bardzie powszechny zaczyna coś znaczyć, bez względu na brak regulacji prawnych, wykształca się powoli pewna praktyka.
gosia_s jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ pytanie szybki (odpowiedzi: 4) cofanie na zakręcie dozwolone czy? według mnie nie
§ Szybki rozwod (odpowiedzi: 1) Witam, chciaiabym sie szybko rozwiezc. Napisalam pozew o rozwod za porozumieniem stron, maz zaakceptowal jego tresc. Od prawie roku mieszkam w...
§ Szybki rozwód- co i jak? (odpowiedzi: 2) Witam! Szukam pomocy prawnej w sprawę rozwodu i całego procesu od początku do końca bo niestety ja ani nikt z moich znajomych nie posiada wiedzy ani...
§ Szybki rozwód (odpowiedzi: 6) Witam, jak długo może potrwać rozwód bez orzekania o winie? dodam że oboje jesteśmy zgodni, nie mamy dzieci a majątkiem chcemy podzielić się sami (bo...
§ szybki rozwód (odpowiedzi: 1) Serdecznie witam ponownie! Chciałabym się dowiedzieć co zrobić by rozwód zakończył się na pierwszej rozprawie, czytałan książke na temat rozwodów i...
§ Szybki rozwód ??? (odpowiedzi: 13) Witam. Jak najszybciej przeprowadzić sprawę rozwodowa ?? On mieszka w Polsce z jedny dzieckiem -12 lat Ona mieszka w Agllii od ok pól roku z...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:47.