Obowiązek alimentacyjny czy nadal obowiązkowy? - Forum Prawne

 

Obowiązek alimentacyjny czy nadal obowiązkowy?

Dzień dobry bądź raczej dobry wieczór ") Szukam odpowiedzi na moje pytanie związane z obowiązkiem alimentacyjnym.Czytam tu i tam i z odpowiedzi nie mam jasności czy muszę czy nie mam już takiego obowiązku. Przedstawię w ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
27-04-2018, 20:28  
Numi
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie Obowiązek alimentacyjny czy nadal obowiązkowy?

Dzień dobry bądź raczej dobry wieczór ")
Szukam odpowiedzi na moje pytanie związane z obowiązkiem alimentacyjnym.Czytam tu i tam i z odpowiedzi nie mam jasności czy muszę czy nie mam już takiego obowiązku.

Przedstawię w skrócie sytuację może ktoś pomoże:
Mam dwoje dzieci z poprzedniego małżeństwa ,córcię która kończy w tym roku 20 lat i syna 19-to letniego.Sprawa dotyczy córki a raczej obowiązku płacenia alimentów dla niej.

Córka po ukończeniu szkoły zawodowej rozpoczęła zaoczną szkołę dla pracujących celem zdobycia wykształcenia średniego.Tak przynajmniej to sobie tłumaczyłem.
Teoretycznie jest uczniem takowej szkoły .Zajęcia odbywają się w soboty i niedzielę co dwa tygodnie.Jednak grafik względem systemu może ulec zmianie na krótszy lub dłuższy..
W każdym razie rzadko bywa na zajęciach jednak liczy się moim zdaniem zaliczenie przedmiotów niezależnie czy się jest czy nie.

Pracuje na co dzień w restouracji typu mcdonald burberking (przepraszam za niepoprawną nazwę) ..

W każdym razie "uczy się zaocznie",pracuje jest samowystarczalna czy nadal spoczywa na mnie obowiązek płacenia alimentów?

Zdaję sobie sprawę,że informacje,które podałem wyżej może są mało jasne więc proszę o wyrozumiałość i zadanie konkretnych pytań na które z pewnością opowiem celem uświadomienia sobie lub innym rodzicom o charakterze płacenia alimentów.
Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedż..
Numi jest off-line  
27-04-2018, 22:09  
robinsonik
Stały bywalec
 
Posty: 7.882
Domyślnie RE: Obowiązek alimentacyjny czy nadal obowiązkowy?

Jeśli obowiązek alimentacji został nałożony wyrokiem sądu na Pana, to tylko sąd może go znieść. W tym celu należy złożyć pozew do sadu rejonowego wg zamieszkania córki, uiścić 5% wysokości rocznych alimentów jako opłatę sadową.
Szanse są całkiem spore. W pozwie wnosic o przedstawienie przez córkę deklaracji podatkowej za ostatni rok, zaświadczenia ze szkoły zawodowe o jej ukończeniu i jaki zdobyla zawód. Może też Pan dołączyć kilka ofert pracy w jej zawodzie z lokalnego rynku pracy lub UP. Oczywiście opisuje Pan gdzie teraz pracuje i ile potenc jawnie zarabia. Może Pan podnieść, że ma jako młoda osoba możliwości zarobkowe bo zdobyła zawód i nie ma nikogo na utrzymaniu,a naukę kontynuować może ponieważ przeznacza na nią zaledwie 40 dni w roku.
Zalecam poczytać forum, masa tematów jak znieść obowiązek i na jakich wnioskach dowodach oprzeć pozew.
robinsonik jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Obowiązkowy urlop 14 dni (odpowiedzi: 7) Witam, mogłoby się wydawać, że urlop jest czymś wymarzonym, natomiast mam niewielki problem w drugą stronę. W moim zakładzie pracy planowanie...
§ Obowiązek alimentacyjny- do kiedy obowiązuje? (odpowiedzi: 1) Witam,mam 19 lat i w październiku tego roku rozpocząłem studia na stosunkach międzynarodowych na UW.Był to mój wymarzony kierunek,ale przestał nim...
§ Obowiązkowy obóz dla studentów (odpowiedzi: 1) Witam, w połowie semestru zostałem poinformowany, że w czerwcu muszę odbyć 5cio dniowy obóz sportowy(płatny z własnej kieszeni,dojazd we własnym...
§ czy obowiązkowy pfron?!!! (odpowiedzi: 0) Witam, Chciałabym zasięgnąć informacji,czy przy 7/8 etatu składka na PFRON jest obowiązkowa? Proszę o informacje,pozdrawiam.
§ urlop 14 dni - obowiązkowy? (odpowiedzi: 2) Witam! Czy pracodawca może mnie zmusić to odebrania bieżącego urlopu w taki sposób, żebym wzięła 14 dni wolnego? W k.p. jest napisane, że...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:57.