odwołanie od decyzji z mops-u - Forum Prawne

 

odwołanie od decyzji z mops-u

Witam! Mam pytanie odnośnie odwołanie się od decyzji z mops. Czeka mnie mała bitwa z tą instytucją, a nie wiem jak się do tego zabrać. Gdzie (w jakiej kolejności-bo myślę, że łatwo nie będzie) udać ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
07-06-2018, 17:35  
matka desperatka
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie odwołanie od decyzji z mops-u

Witam!
Mam pytanie odnośnie odwołanie się od decyzji z mops. Czeka mnie mała bitwa z tą instytucją, a nie wiem jak się do tego zabrać. Gdzie (w jakiej kolejności-bo myślę, że łatwo nie będzie) udać się na pierwszy rzut by owe odwołanie złożyć? Jak to w ogóle wygląda? Jak wyglądać powinno? Pismo powinno być w formie oficjalnej (jak do sądu) czy można tak bardziej po ludzku? Przepraszam za lekkie gmatwanie z pytaniami. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi/podpowiedzi
matka desperatka jest off-line  
07-06-2018, 17:44  
karolla0905
Stały bywalec
 
Posty: 7.889
Domyślnie RE: odwołanie od decyzji z mops-u

Wszystkie informacje powinny byc w decyzji która otrzymalas
karolla0905 jest off-line  
07-06-2018, 17:48  
matka desperatka
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: odwołanie od decyzji z mops-u

cyt: " Strona ma możliwość zapoznania się z aktami sprawy i wypowiedzenia się co do zebranych dowodów i materiałów w ciągu 7 dni od daty odebrania niniejszego zawiadomienia"
I to tyle co do informacji
Ja dopiero batalię rozpoczynam i stąd wszystkie moje pytania bo zapewne na jednym urzędzie się nie skończy
matka desperatka jest off-line  
07-06-2018, 17:55  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: odwołanie od decyzji z mops-u

Więc od czego chcesz się "odwoływać" skoro decyzja nie została wydana. Na razie wszczęto postępowanie administracyjne, które nadal jest w toku.
 
07-06-2018, 18:03  
matka desperatka
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: odwołanie od decyzji z mops-u

taki problem ze mną, że mam problem z wysłowieniem się
Chciałam się dowiedzieć gdzie w jakiej kolejności będę się musiała udać jeżeli decyzja będzie na moją niekorzyść...kto próbował wywalczyć coś z mops-u zapewne wie, że to wcale nie jest prosta sprawa i na polubownych rozmowach rzadko się sprawy kończą (pomyślnie). Proszę o zrozumienie i wyrozumiałość.
matka desperatka jest off-line  
07-06-2018, 18:13  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: odwołanie od decyzji z mops-u

Na razie to masz prawo przejrzeć akta, wypowiedzieć się w sprawie, ewentualnie dostarczyć dowody na okoliczność swoich twierdzeń.
 
16-08-2018, 12:35  
matka desperatka
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: odwołanie od decyzji z mops-u

Witam ponownie. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi...już teraz wiem, że niepotrzebnie się tak podpalałam i trzeba było spokojnie zaczekać na kolej rzeczy. Mam też następne pytanie, które zadaję tutaj żeby niepotrzebnie nie mnożyć wątków, tym bardziej, że jest to ciąg dalszy sprawy...a więc do rzeczy...
Tak jak było wiadomo, mops wydał decyzję, na moją niekorzyść. Odwołałam się od niej do kolegium (za pośrednictwem mops). Kolegium przychyliło się do moich argumentów i w orzeczeniu uchyliło zaskarżoną decyzję i sprawę przekazało organowi I instancji do ponownego rozpatrzenia. zaznaczone jest także, iż decyzja jest ostateczna, oraz że stronie przysługuje prawo wniesienia sprzeciwu do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (w terminie 14 dni-decyzję tą odebrałam 16.07.1.
Wszystko ładnie pięknie, ale.... Dzisiaj listonosz przyniósł mi kolejną decyzję z mopsu (data nadania 14.0. W decyzji tej mops ponownie orzeka na moją niekorzyść. Coś na zasadzie...wiemy, że kolegium orzekło inaczej, ale mamy to w głębokim poważaniu i dalej obstajemy przy swoim.
Czas na pytanie:
1. Mops w pouczeniu w przypadku gdybym chciała się odwoływać odsyła mnie znowu do kolegium, i teraz...czy...jeśli kolegium w decyzji napisało że jest ona ostateczna to ew odwołanie nie powinno już trafić do WSA?
2. Jak to jest z tymi "stronami"postępowania....czy mops mógł ot tak po raz drugi odmówić? Nie powinno to się odbywać za pośrednictwem WSA?
3. Jak to jest z tymi 14 dniami....czy termin 14 dni tyczył tylko odwołania do sądu czy także podjęcia jakiejkolwiek decyzji...czy tylko szary Kowalski musi tylko terminu przestrzegać, a urzędów to już nie obowiązuje...Podejrzewam, że pismo do mopsu, wpłynęło w mniej więcej tym samym terminie....
Tak czy siak odpuścić nie mam zamiaru...chociaż sama już nie wiem co tym razem napisać żeby się nie powtarzać (chyba mogę powołać się na poprzednią decyzję kolegium )
Z góry dziękuję za cierpliwość i za odpowiedzi.
Pozdrawiam!
matka desperatka jest off-line  
17-08-2018, 12:58  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: odwołanie od decyzji z mops-u

To że organ odwoławczy uchylił decyzję i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia, wcale nie oznacza, że ponownie wydana decyzja ma działać na Twoją korzyść. Nie znamy podstaw takiego rozstrzygnięcia sprawy, więc nikt Ci nie pomoże.
Cytat:
zaznaczone jest także, iż decyzja jest ostateczna, oraz że stronie przysługuje prawo wniesienia sprzeciwu do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (w terminie 14 dni
To dotyczy decyzji wydanej przez II instancję. Masz/miałaś prawo wnieść sprzeciw na tą decyzję do WSA. Czemu chciałaś się sprzeciwiać skoro decyzja jest korzystna dla Ciebie?

Nic nie piszesz o błędach popełnionych przez organ I instancji. Nawet nie wiemy czego postępowanie dotyczy. Nie masz obowiązku pisać o tym na forum publicznym, ale też nie oczekuj poprawnych odpowiedzi. Możesz skorzystać z pomocy prawnej w realu.
Sama "walka" poprzez pisanie odwołań - bo mam prawo - do niczego nie prowadzi o ile nie ma podstaw prawnych.
 
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Odwołanie od decyzji MOPS (odpowiedzi: 14) witam, Dziś dostałam decyzje z mopsu. Składałam o zasiłek rodzinny oraz o dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie...
§ Odwołanie od decyzji MOPS. (odpowiedzi: 5) Mam pytanie dotyczące dofinansowania turnusów rehabilitacyjnych. Moi rodzice otrzymali takie dofinansowanie, ale nie potwierdzili w ciągu 30 dni, że...
§ Odwołanie się od decyzji MOPS (odpowiedzi: 4) Na rodzinne przekroczyło nam o 8 zl, czy jest możliwość odwołania się od wniosku ? I czy to ma szanse podziałać ?
§ Odwołanie od decyzji MOPS (odpowiedzi: 6) Witam. 29 grudnia urodził mi się syn więc postanowiłem złożyć dokumenty do MOPSu o becikowe i zasiłek rodzinny wraz z dodatkiem do niego. Becikowe...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:56.