Ślub nieletniej za zgodą sądu - Forum Prawne

 

Ślub nieletniej za zgodą sądu

Witam, jako że jestem nowy na forum to z góry przepraszam jeżeli umieściłem wątek w nieodpowiednim miejscu. Bardzo proszę podejść do wątku na poważnie gdyż dwoję się i troję już żeby było dobrze. Sytuacja wygląda ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
14-07-2018, 22:55  
Krzysztof103
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie Ślub nieletniej za zgodą sądu

Witam, jako że jestem nowy na forum to z góry przepraszam jeżeli umieściłem wątek w nieodpowiednim miejscu. Bardzo proszę podejść do wątku na poważnie gdyż dwoję się i troję już żeby było dobrze. Sytuacja wygląda tak, mam narzeczoną (17lat) chodzącą do szkoły dziennej i mieszkającą z rodzicami. Sam mam (19lat) szkoła zaoczna. Obydwoje pracujemy na umowę zlecenie, ona w tej chwili "normalnie" przez wakacje a w roku szkolnym same weekendy aczkolwiek gdyby się udało, przeniosła by się do szkoły zaocznej(dla dorosłych) tak żebyśmy pracowali obydwoje w tygodniu. Jesteśmy zaręczeni od czterech miesięcy i staramy się wziąć ślub wcześniej żeby razem zamieszkać. Czytałem już dużo na ten temat, wpadło mi do głowy parę pomysłów ale sam nie wiem czy dobre bo z tego co widziałem zgodę sądu na ślub najłatwiej uzyskać kiedy kobieta jest w ciąży(nie w naszym przypadku). Nie jestem lekarzem lecz sam się z tym niestety spotkałem i podejrzewam u narzeczonej depresję gdyż w przeszłości kaleczyła się, ma blizny a do tej pory jej zostały ataki histerii i płaczu, miała także próbę samobójczą. Wszystko jest spowodowane niestety rodzicami, rodzicami którzy się nie martwią o córkę, klną na nią, drą się i grożą. Znęcają się nad nią psychicznie już od dawna zanim ja się pojawiłem ale chcę coś z tym zrobić. Dodam że ojciec wraz z młodszym bratem potrafią na nią podnieść rękę albo grozić że coś jej zrobią, co się już zdarzało w przeszłości. Wiele razy sam byłem świadkiem takich akcji. Sam nie wiem jak to nazwać ale mam parę pytań/pomysłów. Pragnę dodać że zgody rodziców nie dostanie, już próbowaliśmy.. Otóż: 1.Czy nagranie tego jak rodzice się do niej odzywają, grożą, klną na nią itp. itd. pomoże w sądzie? 2.Czy nasze rozmowy na Facebooku na tematy tego co się dzieję między nią a rodzicami mogą posłużyć jako ewentualny dowód tudzież pomoc w uzyskaniu zgody na ślub? 3.Czy jeżeli psycholog/psychiatra, stwierdzą u niej depresję to pomoże w sądzie? 4.Z tego co czytałem to ona wraz ze mną składamy wniosek, pytanie czy rodzice o tym zostaną poinformowani? 5.Czy sąd bierze pod uwagę to gdzie pracujemy, ile zarabiamy i gdzie chodzimy do szkoły? 6.Chcę dodać że mamy zamiar wynajmować pokój u mojej babci ale też mam pytanie, czy jeżeli babcia przepisała by mieszkanie na mnie to czy by to pomogło? 7.Narzeczona też prowadzi swego rodzaju "pamiętnik" w którym codziennie wszystko zapisywała, chodzi mi o kontrast między tym jak wyglądało jej życie kiedyś(z samymi rodzicami) a od parunastu miesięcy(kiedy ja się pojawiłem), czy to także może posłużyć jako dowód? Wszelkie pytania mile widziane, chcę się dowiedzieć wszystkiego żeby się udało w jakiś sposób to osiągnąć. Plus proszę naprawdę o dystans co do moich pytań, po prostu staram się jakoś zaradzić a nie znam się stąd moje pytania mogą zostać uznane za głupie. Proszę też na jakiekolwiek porady, tylko błagam bez żadnych "czekajcie do 18" bo nawet takie parę miesięcy w sądzie zrobi różnicę.
Krzysztof103 jest off-line  
14-07-2018, 23:08  
Krzysztof103
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie Ślub nieletniej za zgodą sądu

Witam, jako że jestem nowy na forum to z góry przepraszam jeżeli umieściłem wątek w nieodpowiednim miejscu. Bardzo proszę podejść do wątku na poważnie gdyż dwoję się i troję już żeby było dobrze. Sytuacja wygląda tak, mam narzeczoną (17lat) chodzącą do szkoły dziennej i mieszkającą z rodzicami. Sam mam (19lat) szkoła zaoczna. Obydwoje pracujemy na umowę zlecenie, ona w tej chwili "normalnie" przez wakacje a w roku szkolnym same weekendy aczkolwiek gdyby się udało, przeniosła by się do szkoły zaocznej(dla dorosłych) tak żebyśmy pracowali obydwoje w tygodniu. Jesteśmy zaręczeni od czterech miesięcy i staramy się wziąć ślub wcześniej żeby razem zamieszkać. Czytałem już dużo na ten temat, wpadło mi do głowy parę pomysłów ale sam nie wiem czy dobre bo z tego co widziałem zgodę sądu na ślub najłatwiej uzyskać kiedy kobieta jest w ciąży(nie w naszym przypadku). Nie jestem lekarzem lecz sam się z tym niestety spotkałem i podejrzewam u narzeczonej depresję gdyż w przeszłości kaleczyła się, ma blizny a do tej pory jej zostały ataki histerii i płaczu. Wszystko jest spowodowane niestety rodzicami, rodzicami którzy się nie martwią o córkę, klną na nią, drą się i grożą. Znęcają się nad nią psychicznie już od dawna zanim ja się pojawiłem ale chcę coś z tym zrobić. Dodam że ojciec wraz z młodszym bratem potrafią na nią podnieść rękę albo grozić że coś jej zrobią, co się już zdarzało w przeszłości. Wiele razy sam byłem świadkiem takich akcji. Sam nie wiem jak to nazwać ale mam parę pytań/pomysłów. Pragnę dodać że zgody rodziców nie dostanie, już próbowaliśmy.. Otóż: 1.Czy nagranie tego jak rodzice się do niej odzywają, grożą, klną na nią itp. itd. pomoże w sądzie? 2.Czy nasze rozmowy na Facebooku na tematy tego co się dzieję między nią a rodzicami mogą posłużyć jako ewentualny dowód tudzież pomoc w uzyskaniu zgody na ślub? 3.Czy jeżeli psycholog/psychiatra, stwierdzą u niej depresję to pomoże w sądzie? 4.Z tego co czytałem to ona wraz ze mną składamy wniosek, pytanie czy rodzice o tym zostaną poinformowani? 5.Czy sąd bierze pod uwagę to gdzie pracujemy, ile zarabiamy i gdzie chodzimy do szkoły? 6.Chcę dodać że mamy zamiar wynajmować pokój u mojej babci ale też mam pytanie, czy jeżeli babcia przepisała by mieszkanie na mnie to czy by to pomogło? 7.Narzeczona też prowadzi swego rodzaju "pamiętnik" w którym codziennie wszystko zapisywała, chodzi mi o kontrast między tym jak wyglądało jej życie kiedyś(z samymi rodzicami) a od parunastu miesięcy(kiedy ja się pojawiłem), czy to także może posłużyć jako dowód? Wszelkie pytania mile widziane, chcę się dowiedzieć wszystkiego żeby się udało w jakiś sposób to osiągnąć. Plus proszę naprawdę o dystans co do moich pytań, po prostu staram się jakoś zaradzić a nie znam się stąd moje pytania mogą zostać uznane za głupie. Proszę też na jakiekolwiek porady, tylko błagam bez żadnych "czekajcie do 18" bo nawet takie parę miesięcy w sądzie zrobi różnicę.
Krzysztof103 jest off-line  
15-07-2018, 09:06  
ConanTheLibrarian
Użytkownik
 
Posty: 197
Domyślnie RE: Ślub nieletniej za zgodą sądu

Cytat:
Napisał/a Krzysztof103 Zobacz post
podejrzewam u narzeczonej depresję gdyż w przeszłości kaleczyła się, ma blizny a do tej pory jej zostały ataki histerii i płaczu.
Tu bym się na Twoim miejscu zastanowił, czy na pewno chcesz brać ślub. Rozwodzić się jest znacznie trudniej - a w przypadku choroby małżonki (jaką jest depresja) może się to okazać niemożliwe jako niezgodne z zasadami współżycia społecznego.

Cytat:
Napisał/a Krzysztof103 Zobacz post
Wszystko jest spowodowane niestety rodzicami, rodzicami którzy się nie martwią o córkę, klną na nią, drą się i grożą. Znęcają się nad nią psychicznie już od dawna zanim ja się pojawiłem ale chcę coś z tym zrobić. Dodam że ojciec wraz z młodszym bratem potrafią na nią podnieść rękę albo grozić że coś jej zrobią, co się już zdarzało w przeszłości. Wiele razy sam byłem świadkiem takich akcji.
Czy zgłaszaliście to na policji, gdziekolwiek? Czy rodzina ma założoną tzw. niebieską kartę? Czy po podniesieniu ręki była robiona obdukcja?

Z tego co piszesz problemem nie jest brak ślubu - tylko mieszkanie z rodzicami. Czy jej rodzice zgodzą się na samą jej wyprowadzkę? Niekoniecznie do Ciebie (mogą się wstydzić że córka "się puszcza" - niektóre rodziny są wyczulone na "co ludzie powiedzą") - np. do jakiejś jej przyjaciółki, internatu itp.

Co istotniejsze - czy będą się temu aktywnie sprzeciwiać? Piszesz, że "się nie martwią", więc może będzie to im na rękę?

Cytat:
Napisał/a Krzysztof103 Zobacz post
Proszę też na jakiekolwiek porady, tylko błagam bez żadnych "czekajcie do 18" bo nawet takie parę miesięcy w sądzie zrobi różnicę.
A ile czasu zostało jej do tej 18? Może szybciej będą urodziny niż zgoda sądu?

Pamiętaj, że od zgody sądu do ślubu minie trochę czasu. A jako pełnoletnia narzeczona może się wyprowadzić nawet będąc panną.
ConanTheLibrarian jest off-line  
15-07-2018, 14:11  
Krzysztof103
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie RE: Ślub nieletniej za zgodą sądu

1. Tak, na pewno chcę brać ślub, chcę spędzić z tą kobietą resztę swojego życia i obydwoje jesteśmy tego pewni.

2. Nic z tego nie było (jeszcze) zgłaszane na policję, staramy się to załatwić w jak najbardziej pokojowy sposób, zrobimy to w ostateczności jak będziemy mięli jakieś dowody typu nagrania tego co mówią, zdjęcia siniaków czy coś w tym stylu i tu pytanie czy to by pomogło? Co do ich sprzeciwiania się i martwienia, to jest tak że to jest bardzo wierząca i staroświecka rodzina. Tolerują te rzeczy które są w ich marginesie błędu uważane za "normalne". Sam ojciec nie traktuje zaręczyn poważnie, uważa że się wygłupiamy.

3. Do jej 18 zostało osiem miesięcy, stąd też mówię że nawet takie trzy/cztery miesiące starania się o to zrobią nam obydwojgu różnicę.
Krzysztof103 jest off-line  
15-07-2018, 15:47  
ConanTheLibrarian
Użytkownik
 
Posty: 197
Domyślnie RE: Ślub nieletniej za zgodą sądu

Cytat:
Napisał/a Krzysztof103 Zobacz post
2. Nic z tego nie było (jeszcze) zgłaszane na policję, staramy się to załatwić w jak najbardziej pokojowy sposób, zrobimy to w ostateczności jak będziemy mięli jakieś dowody typu nagrania tego co mówią, zdjęcia siniaków czy coś w tym stylu i tu pytanie czy to by pomogło?
Gdybym to ja orzekał - to wprost przeciwnie: przeszkodziłoby.
Uznałbym, że nieletnia nie chce wstąpić w związek małżeński - tylko wyrwać się z domu.

Ale to ja, a sędzia może myśleć inaczej.
ConanTheLibrarian jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Ślub za zgodą rodziców w wieku 16 i 21 lat (odpowiedzi: 14) Witam, pojawiłam się na portalu ze sprawą dotyczącą ślubu nieletniej z pełnoletnim, a mianowicie: mam 16 lat od długiego czasu jestem z 21 latkiem,...
§ Ślub nieletniej. (odpowiedzi: 6) Witam. Mam kilka pytań. Jakie załączniki do wniosku są WYMAGANE, aby wniosek był przyjęty. No i ile kopii tego wszystkiego trzeba złożyć? Najbardziej...
§ Ślub nieletniej w ciąży. (odpowiedzi: 6) Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy jest tutaj ktoś kto dostał pozwolenie od sądu na ślub cywilny? Chodzi o osobę niepełnoletnią. Chciałabym...
§ Ślub nieletniej za zgodą rodziców. (odpowiedzi: 7) Mam 17 lat, chciałabym wziąć ślub z 29 letnim mężczyzną. Czy za zgodą obojga rodziców jest to możliwe? Jakie są przeciwwskazania? Czy po wzięciu...
§ Ślub nieletniej. (odpowiedzi: 2) Witam. Jeżeli chcę wziąć ślub w wieku 17 lat, z mężczyzną w wieku lat 29, co muszę zrobić? Czy muszę mieć zgodę obojga rodziców? (Moim opiekunem...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:21.