Rozwód - Forum Prawne

 

Rozwód

Mąż wyprowadził sie po kł ó tni. Mieszkamy oddzielnie pol roku. Mamy dzieci 11 i 6 lat. Zlozyłam pozew o rozwód pod jego naciskiem. Nie zgodził sie na terapie. Moje uczucie nie wygasło. Dzieci,źle znosza ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
05-01-2019, 00:03  
MagdaN2410
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie Rozwód

Mąż wyprowadził sie po kłótni. Mieszkamy oddzielnie pol roku. Mamy dzieci 11 i 6 lat. Zlozyłam pozew o rozwód pod jego naciskiem. Nie zgodził sie na terapie. Moje uczucie nie wygasło. Dzieci,źle znosza rozstanie. Co dalej. Czy doataniemy rozwod? Wiem,ze nic na sile. Czy mam kłamac,ze nie kocham? Czg dzieci beda przesluchiwane? Prosze o rade bo jest załamana
MagdaN2410 jest off-line  
05-01-2019, 16:23  
amadis
Stały bywalec
 
amadis na Forum Prawnym
 
Posty: 9.848
Domyślnie RE: Rozwód

To forum prawne. Nie do przewidywania przyszłości.
amadis jest off-line  
05-01-2019, 21:59  
tembo
Stały bywalec
 
Posty: 547
Domyślnie RE: Rozwód

Dzieci nie będą przesłuchiwane, bo są za małe na to. Jeśli ktoś zgłosi badanie więzi z rodzicami, to takie badanie się odbędzie.
Mąż dostanie rozwód, tym bardziej, że są Państwo w faktycznej separacji. Sąd mógłby nie zgodzić się na rozwód, ze względu na interes dzieci, ale nie zmusi ojca do powrotu do domu, więc i tak da rozwód za drugim podejściem.
tembo jest off-line  
05-01-2019, 22:17  
aliex
Użytkownik
 
Posty: 269
Domyślnie RE: Rozwód

Cytat:
Napisał/a amadis Zobacz post
To forum prawne. Nie do przewidywania przyszłości.
Masz przecież kilka pytań w temacie tylko, że za pewne jak to bywa w tego typu sytuacjach napisane w nerwach... Nie masz nic do napisania to w ogóle się nie wypowiadaj.

Cytat:
Napisał/a tembo Zobacz post
Dzieci nie będą przesłuchiwane, bo są za małe na to
Czyżby? W obecności psychologa mogą być przesłuchane i na pewno w tego typu sytuacji będą, za pewne wypytywane o to, jaki jest tatuś, jaka jest mamusia, co oni o tym myślą, z kim wolą być itd.

Cytat:
Napisał/a tembo Zobacz post
Sąd mógłby nie zgodzić się na rozwód, ze względu na interes dzieci
No tu akurat zgoda, że Sąd może nie orzec rozwodu jeśli jest to sprzeczne z dobrem dzieci, jednak i to jest dyskusyjne, bo jeśli ich małżeństwo jest "toksyczne" to lepiej jednak, żeby się rozwiedli bo będzie tylko gorzej.
aliex jest off-line  
05-01-2019, 22:29  
Milmo
Użytkownik
 
Posty: 383
Domyślnie RE: Rozwód

Należy zacząć od tego, że sąd nie może orzec rozwodu bez zgody strony niewinnej. Jeśli odmówisz rozwodu, mąż będzie musiał wykazać Twoją winę, inaczej rozwodu nie będzie. Jeśli nie ponosisz winy za rozpad małżeństwa, możesz skutecznie odmówić rozwodu.

Jeśli nie jesteś pewna, możesz na razie zmienić pozew z rozwodu na separację.
Można to zrobić ustnie na rozprawie lub poprzez pismo procesowe.
Milmo jest off-line  
06-01-2019, 05:53  
eniebieska
Użytkownik
 
Posty: 297
Domyślnie RE: Rozwód

Cytat:
Napisał/a aliex Zobacz post
W obecności psychologa mogą być przesłuchane i na pewno w tego typu sytuacji będą, za pewne wypytywane o to, jaki jest tatuś, jaka jest mamusia, co oni o tym myślą, z kim wolą być itd.
Nie po to istnieje możliwość wysłuchania dziecka przez sąd. To o czym piszesz robi zespół specjalistów (pedagog, psycholog) w OZSS. Żaden sędzia nie weźmie na siebie oceny więzi 6-latka z rodzicami w ramach wysłuchania w obecności psychologa.
eniebieska jest off-line  
06-01-2019, 08:11  
rozapcp
Stały bywalec
 
Posty: 4.728
Domyślnie RE: Rozwód

...A tak w ogóle to nie widzę sensu wnoszenia o rozwód jeśli się go nie chce. Co to znaczy pod naciskiem? Jak chce to niech mąż sam wnosi. ..
rozapcp jest off-line  
06-01-2019, 14:50  
MagdaN2410
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Rozwód

Złożyłam bo kazał złożyć,straszył ,źe nie da pieniedzy na dzieci,że mi je zabierze. Powiedział,że jak nam posane to może wroci za rok dwa a rozwód w tym nie przeszkodzi. I mam złożyć sama bo jak on złozy to bedzie źle. Mam mu dać "pożyć". Nie bylismy złą rodzina. Bez alkoholu awantur. Ale to nie istotne. Teraz mimo,ze rozwodu nie chce,chce juz to miec za soba. Boje sie tylko czy to sie nie przeciągnie ze wzgledu na to,ze mige plakac... Przepraszam jesli to nie forum na takie pytania. Próbowałam usunąć post,żeby nikogi nie raził ale nie wiedziałam jak
MagdaN2410 jest off-line  
06-01-2019, 20:58  
rozapcp
Stały bywalec
 
Posty: 4.728
Domyślnie RE: Rozwód

pod presją nie zrobiłaś zbyt mądrze, a le to na szczęście odwracalne. Najważniejsze to wystąpić z roszczeniem o dokładnie się do potrzeb rodziny. Poproś o pomoc bezpłatna w PCPR.
rozapcp jest off-line  
06-01-2019, 22:44  
amadis
Stały bywalec
 
amadis na Forum Prawnym
 
Posty: 9.848
Domyślnie RE: Rozwód

Cytat:
Napisał/a aliex Zobacz post
Masz przecież kilka pytań w temacie ....
Widzisz tu pytania prawne, czy raczej przewidujące przyszłość?
Cytat:
Czy mam kłamac,ze nie kocham?
Nie, masz powiedzieć szczerą prawdę, włącznie z tym dlaczego złożyłaś pozew.
amadis jest off-line  
07-01-2019, 00:57  
krzysieksiema
Stały bywalec
 
Posty: 627
Domyślnie RE: Rozwód

Doczytaj o różnicach:
a) alimenty na żonę a na dzieci
b) miejsce zamieszkiwania/pobytu dzieci
c) kontakty z dziećmi
d) prawa / władza rodzicielska ograniczenie / pozbawienie
e) rozdzielność majątkowa - SR
f) rozwód, z winą / bez winy, separacja
g) podział majątku


Tematy szerokie i głębokie, mocno tu i w innych miejscach opisane, wiele par przechodzi przez kryzys, czasem się schodzą, ale to nie miejsce na porady związki/małżeństwa. Z prawnego punktu widzenia - 6 latka nie będzie wysłuchana przez sędziego w obecności psychologa (za małe na to), 11 latka - może (ale to sędzia/skład orzekający oceni, też raczej zleci to biegłym / specjalistom na zewnątrz). Jeśli chcesz, dostaniesz rozwód (6 m-cy faktycznej rozłomki w pełni to uzasadnia). Jeśli chcesz możesz próbować z jego _wyłącznej_ winy. Możesz też nie chcieć rozwodu, wtedy sąd zapewne w II instancji (apelacji) orzeknie separację.
Wyłączna wina męża daje Ci - potencjalnie szansę na alimenty na Ciebie. Separacja, rozwód (z/bez winy) albo rozdzielność majątkowa - po uprawomonieniu faktycznie separuje Wasze środki finansowe i pozwala podzielić majątek. Gdy toczy się sprawa o rozwód, możesz zmienić żądanie na separację albo z orzekaniem o winie.
Każda decyzja w tych sprawach czy pismo do sądu powinno być bardzo mocno przemyślane. Istnieją centra pomocy - prawnej ale i psychologicznej, warto pomyśleć o kontakcie z nimi. (są dpść dobrze działające - również te bezpłatne)
krzysieksiema jest off-line  
07-01-2019, 05:31  
aliex
Użytkownik
 
Posty: 269
Domyślnie RE: Rozwód

Cytat:
Napisał/a amadis Zobacz post
Widzisz tu pytania prawne, czy raczej przewidujące przyszłość?
Są pytania prawne w przyszłość zadane i na nie uważam można odpowiedzieć.
Jak idziesz do prawnika to co pytasz o dzień dzisiejszy, a jutro dostajesz po dupie, bo czegoś nie wiedziałaś/nie wiedziałeś? No, bo tak wynika z tego co napisałeś, że nie można do przodu zapytać. Nie pyta się tu nikt w temacie kiedy ufo przyleci na ziemię, tylko po prostu zapobiegliwie do przodu, żeby wiedzieć co ewentualnie zrobić.

Cytat:
Napisał/a MagdaN2410 Zobacz post
Zlozyłam pozew o rozwód pod jego naciskiem.
Tutaj już nie wróżymy z fusów, bo pewne kroki prawne zostały poczynione...
aliex jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Rozwód a rozwód z orzeczeniem o winie (odpowiedzi: 11) Rodzice nie mieszkają razem ponad 10 lat. Wina jest po stronie ojca, z którym żadne z dorosłych dzieci nie utrzymuje kontaktu (żadna ze stron nie...
§ rozwód rozwód rozwód... trudny temat (odpowiedzi: 4) Witajcie uzytkownicy... pisałam już tutaj w tej sprawie kiedyś... krótko- złożyłam pozew o rozwód kilka miesięcy temu i jak się okazało mąż również...
§ pomoc rozwód rozwód (odpowiedzi: 3) wniosłem pozew o rozwod. w zeszłym roku 22 sierpnia moja ex wyjechała bez słowa,dodzwoniłem sie do niej i mi nakłamała ze jedzie do pracy,a tak...
§ Rozwód,zgoda małżonka na rozwód na piśmie (odpowiedzi: 1) Witam.Złożyłam pozew o rozwód bez orzekania o winie.Mąż przebywa w Zk.Odebrał osobiście pozew z poczty(będąc na przepustce),jednak na sprawie...
§ Rozwód, sprawa o rozwód i alimenty (odpowiedzi: 8) Mam pytanie znajoma wniosła sprawę o alimenty, a gdy ta została odroczona ponieważ ojciec powołał światków przeciwko swojemu 8 miesięcznemu synowi....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:49.