Skarga na działanie Sądu - Forum Prawne

 

Skarga na działanie Sądu

Witam, mam pytanie, w jaki sposób złożyć skargę na Sędziego w sprawie, w której sędzia postąpił niezgodnie z ustawą. Sędzia wydał postanowienie w sprawie na podstawie przepisu, który wyklucza moc wydania takiego postanowienia. Proszę o ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
04-02-2019, 21:58  
Marcin 100
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie Skarga na działanie Sądu

Witam,
mam pytanie, w jaki sposób złożyć skargę na Sędziego w sprawie, w której sędzia postąpił niezgodnie z ustawą.
Sędzia wydał postanowienie w sprawie na podstawie przepisu, który wyklucza moc wydania takiego postanowienia.
Proszę o doradzenie mi, co mogę zrobić w niekorzystnej dla mnie sytuacji.
Za podpowiedzi z góry dziękuję.
Marcin 100 jest off-line  
05-02-2019, 14:59  
krzysieksiema
Stały bywalec
 
Posty: 766
Domyślnie RE: Skarga na działanie Sądu

Możesz się zażalić na postanowienie.
Są zarządzenia sędziego, na które nie przysługuje zażalenie w toku sprawy ale dopiero w II instancji.
Ciężko coś więcej bez znania szczegółów. Sędzia jest niezawisły i skarga do przewodniczącego wydziału która obejmuje czynności w których był niezawisły - nic nie wniesie. Na początek ustal czy to objęte jest zwykłym zażaleniem i zażal się, jeśli to wyrok albo postanowienie kończące I instancję - apelacja ;
krzysieksiema jest off-line  
06-02-2019, 19:54  
Marcin 100
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Skarga na działanie Sądu

Sprawa jest skomplikowana, ponieważ sędzia wydał postanowienie (nie kończące) , że mam się zgłosić do szpitala psychiatrycznego i tam lekarz ma zadecydować, czy mam w szpitalu zostać.
Postanowienie to jest niezgodne z obowiązującą ustawą z powodu braków formalnych.

Ten, kto zażądał żeby umieścić mnie w szpitalu, nie dołączył wymaganych dokumentów uwiarygadniających swoje podejrzenia, zeznał, że siedzę w domu i umieram z głodu, zapłacił lekarzowi (kierownikowi szpitala, do którego sąd mnie kieruje) za prywatną wizytę domową, a ten wystawił, zaświadczenie, że "nie wpuściłem go do domu", a w rzeczywistości w tym czasie nawet nie wiedziałem, że toczy się przeciwko mnie jakakolwiek sprawa.
Ten lekarz mnie nie poinformował, że chce się ze mną spotkać.

Aktualnie sędzia postanowił żebym się zgłosił do tego szpitala, i tam, ten lekarz, któremu "prowoder" całego zamieszania, zapłacił, ma zadecydować czy mam zostać w tym szpitalu.

Dlatego uważam, że dobrowolne zgłoszenie się do szpitala, w którym decyzyjna osoba wzięła pieniądze od "prowodera" mija się z celem, bo wynik badania jest już znany.

Obawiam się, że pozostałbym w szpitalu faszerowany prochami przez długi czas.

Po półrocznych wakacjach w szpitalu dla psychicznie chorych , nic nie da zażalenie na postanowienie końcowe do II instancji,

dlatego pytam ponownie: czy na postanowienie sędziego wydane na podstawie niezezwalającej na wydanie , wydanego postanowienia ( z jakichś jasnych przyczyn), czy istnieje jakiś środek odwoławczy ?
Marcin 100 jest off-line  
17-02-2019, 11:15  
Marcin 100
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Skarga na działanie Sądu

? Czy ktoś coś doradzi ?
Marcin 100 jest off-line  
17-02-2019, 18:27  
robinsonik
Stały bywalec
 
Posty: 7.741
Domyślnie RE: Skarga na działanie Sądu

Ma Pan dowody na to, że lekarz został przekupiony, to należałoby zacząć od prokuratury.
Jeśli uda się formalnie skazać lekarza, to na tej podstawie będzie można wnosić o przywrócenie terminu do apelacji lub złożenia zażalenia.
Jeśli prokurator postanowi podjąć czynności wobec lekarza, to może uda się to tymczasowo zawiesić w prawach do wykonywania zawodu, w takim przypadku sąd na Pana wniosek powinien wyznaczyć nowego lekarza.
Sprawa jest bardziej skomplikowana i powinien Pan poszukać rad y prawnego w realu, który przejrzy dokumenty i akta sprawy.
robinsonik jest off-line  
20-02-2019, 10:07  
Marcin 100
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Skarga na działanie Sądu

Nie mam czasu ażeby rzucić pracę, zaprzestać żyć pełnią życia i stać się niewolnikiem nadużycia prawa przez sędziego. Musiałbym wpierw zwariować a na to się nie zanosi.
Lekarz nie został przekupiony, oficjalnie przyjął zapłatę zgodnie ze swoim cennikiem za wizytę domową.
Możliwe, że lekarz był u mnie przed domem żeby sprawdzić czy rzeczywiście zabarykadowałem się w domu i się głodzę żeby ulec samozagładzie, niestety lekarz napisał w zaświadczeniu że go do domu nie wpuściłem bo byłem w pracy.

Czy to jest normalne ?, że lekarz chcąc kogoś przebadać na wniosek innej osoby, za odpłatą, idzie do osoby, którą chce przebadać, pod dom, o niczym tej osoby nie zawiadamiając (era smartfonów, telefonów, faxów, telegramów, listów), a następnie wystawia zaświadczenie osobie, która zapłaciła za wizytę, że ta osoba, która miała zostać przebadana, najprawdopodobniej jest chora psychicznie bo nie czekała przed furtką w czasie, kiedy lekarz pojawił się tam.?
Rozumując prawidłowo to ja powinienem był od urodzenia stać przed furtką i czekać bo może jakiś lekarz zechce do mnie przyjść i mnie przebadać czy jestem chory psychicznie i czy rzeczywiście nie wychodzę z domu i nie pracuję, od rana do wieczora oczekując na wizytę lekarza. Wtedy rzeczywiście moim zdaniem miało by to sens.

Czy prawdopodobne jest, że lekarz , jeszcze raz przyjdzie bez zapowiedzi do mnie pod dom, żeby sprawdzić czy jestem chory psychicznie ? Pytam bo nie wiem co robić, czy powinienem czekać na lekarza przed domem ???
Marcin 100 jest off-line  
20-02-2019, 10:22  
krzysieksiema
Stały bywalec
 
Posty: 766
Domyślnie RE: Skarga na działanie Sądu

Dobry adwokat, i zapewne zawiadomienie na prokuraturę.
Można poszukać sprawy gdzie szpital i sąd zniszczyły życie pewnemu człowiekowi po sprzeczce w sklepie, i wskazując tą sprawę, wnieść o zawieszenie czynności tego sądu ale - to już dobry prawnik widząc wszystkie dokumenty a nie forum w internecie.
krzysieksiema jest off-line  
06-03-2019, 09:12  
Marcin 100
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Skarga na działanie Sądu

Cytat:
Napisał/a krzysieksiema Zobacz post
Dobry adwokat, i zapewne zawiadomienie na prokuraturę.
Można poszukać sprawy gdzie szpital i sąd zniszczyły życie pewnemu człowiekowi po sprzeczce w sklepie, i wskazując tą sprawę, wnieść o zawieszenie czynności tego sądu ale - to już dobry prawnik widząc wszystkie dokumenty a nie forum w internecie.
Tamtejsza prokuratura umarza większość postępowań, prawdopodobnie nie mają czasu na pracę.

Co miałby zrobić "dobry adwokat" ?, Czy miałby stać /mieszkać/ u mnie przed domem i czekać czy przyjdzie kierownik szpitala psychiatrycznego sprawdzić czy jestem chory psychicznie bo z domu nie wychodzę (nie ma mnie przed domem) ?!!, faktycznie "dobry adwokat" mógłby spełnić funkcję powiadomienia mnie, np gdybym był w tym czasie w pracy to by do mnie zadzwonił, zwolniłbym się z pracy natychmiast mówiąc, że muszę do domu pojechać, bo przed domem stoi kierownik szpitala psychiatrycznego, który przyjął zapłatę, za sprawdzenie czy rzeczywiście nie wpuszczę go do domu bo umieram z głodu.

Ile by chciał zapłaty taki "dobry adwokat" za wyczekiwanie tego lekarza u mnie przed domem, przez kolejne 40 lat ?, czy mógłby mi pan kogoś taniego polecić ?
Marcin 100 jest off-line  
10-03-2019, 18:40  
Marcin 100
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Skarga na działanie Sądu

Czy ktoś coś doradzi?,

Czekać na lekarza przed domem ?

Bo niedługo sędzia w porozumieniu z lekarzem i wnioskodawcą zamkną mnie w szpitalu,
bo tak będzie dla nich korzystniej.
Dla pewności jeszcze raz lekarz może przyjdzie pod mój dom niezapowiedzianie i zaświadczy, że go do domu nie wpuściłem bo "ktoś" powiedział, że z domu nie wychodzę, zabarykadowałem się, pozrywałem tynk ze ścian i umieram z głodu.

Po co wyjaśniać powód działania niezgodnego z prawem, jeszcze by się okazało, że sędzia nie miał racji,
matactwa, łapówki, po co ciągnąć temat, jedna wspólna impreza zakrapiana, kilka kopert pod stołem i wszystko gra. większość uczestników byłaby szczęśliwa, a przecież gdyby lekarz nauk zaświadczył, że od czterech lat bylem chory psychicznie bo mało jadłem i rzadko wychodziłem z domu to jestem chory psychicznie ( bo przecież ktoś tak powiedział), dlatego lepiej będzie jak w szpitalu mnie przetrzymają , nakarmią, uchronią przed zagrożeniami . A tym co zostawiłem to się podzielą,
Czy to się nazywa mafia ?
Marcin 100 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Skarga na działanie prokuratury (odpowiedzi: 0) Witam, Kawałek czasu temu zostałem oszukany w internecie. Prokuratura umorzyła postępowanie, wniosłem skargę, gdzie udowodniłem opieszałe działanie...
§ Skarga na działanie Prokuratury (odpowiedzi: 13) Witam ,bardzo proszę o poradę.... W pewnej sprawie złożono skargę do Prokuratury Rejonowej,zarzucając jej zaniechania.....(nie chce pisać...
§ Skarga na działanie urzędu do WSA (odpowiedzi: 50) Mam pytanie dotyczące wnoszenia spraw do WSA. Wniosłem skargę na działanie pewnego urzędu. Zgodnie z prawem o postępowaniu przed sądem...
§ skarga na działanie Burmistrza (odpowiedzi: 1) Czy można domagac się dostępu do akt komisji rewizyjnej tzn.: odpowiedzi Burmistrza, opini prawnej radcy dotyczace mojej rozpatrywanej skargi na...
§ skarga na działanie komornika (odpowiedzi: 2) Witam. Po podziale majątku miałem do spłacenia część należną byłej żonie.Sąd nie wyznaczył sposobu ani daty, była żona nie podała nru swojego...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:02.