Alimenty z zabezpieczeniem - Forum Prawne

 

Alimenty z zabezpieczeniem

Witam opisze sytuacje Rozstałem się z żona , dziecko jest z nia. Ona złożyła wniosek o alimenty z zabezpieczenuem, otrzymuje 1500 co miesiąc. Teraz jej prawnik Zażądał jeszcze alimentów wstecz i Dał termin do zapłaty. ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
08-02-2019, 21:15  
JoannaKo1903
Początkujący
 
Posty: 27
Domyślnie

Witam opisze sytuacje
Rozstałem się z żona , dziecko jest z nia. Ona złożyła wniosek o alimenty z zabezpieczenuem, otrzymuje 1500 co miesiąc. Teraz jej prawnik Zażądał jeszcze alimentów wstecz i Dał termin do zapłaty.
Radziłem się prawnika , kazał zapłacić.
Moje pytanie:
Czy 1500 na dziecko to trochę nie za dużo ?
(Opiekuję się dzieckiem zabieram do siebie)
Czy sad może zasądzić niższą kwotę i co Wtedy z pieniędzmi które musiałem zapłacić do tej pory?

Sprawa moich alimentów od początku jest u komornika pieniądze otrzymuje z funduszu Alimentacyjnego dłużnik ma wobec mnie zadłużenie jak również wciąż niespłacony dług wobec funduszu Alimentacyjnego w listopadzie wyjechał za granicę zobowiązując się do wpłaty co miesiąc Określonej kwoty jednak do dnia dzisiejszego nie wpłacił nic.
w październiku ubiegłego roku zostałam wezwana na komendę w celu złożenia Zawiadomienia o przestępstwie niealimentacji ,sprawa została umorzona ze względu na to że płaci jakieś tam kwoty.
Wszędzie słychać Że tak mieli się wziąsc za alimenciarzy tymczasem oni robią co chcą ,co mogę zrobić w tej sytuacji?
Już wiem że okresie zasiłkowym 2019/20 Fundusz mi nie będzie przysługiwał ze względu na to że przekracze dochód.
JoannaKo1903 jest off-line  
09-02-2019, 06:51  
Fjell
Użytkownik
 
Posty: 197
Domyślnie RE: Alimenty z zabezpieczeniem

Masz rozdwojenie jaźni?
Fjell jest off-line  
09-02-2019, 08:00  
JoannaKo1903
Początkujący
 
Posty: 27
Domyślnie RE: Alimenty z zabezpieczeniem

Nie po prostu chciałam otrzymać odp na 2 różne sprawy. Wysłałam to z telefonu nie miałam pojęcia ze się zamieściły w 1 poście , chyba można się pomylić ?
JoannaKo1903 jest off-line  
09-02-2019, 08:14  
karolla0905
Stały bywalec
 
Posty: 7.749
Domyślnie RE: Alimenty z zabezpieczeniem

I niby jak my mamy na to odpowiedziec?
karolla0905 jest off-line  
09-02-2019, 08:58  
JoannaKo1903
Początkujący
 
Posty: 27
Domyślnie RE: Alimenty z zabezpieczeniem

Jak pisałam wcześniej , chciałam uzyskac pomoc dla dwóch różnych spraw,chyba po to działa takie forum,czy się myle ? Rozumiem ze czytając to jako jeden post można pomyslec ,ze faktycznie jakies rozdwojenie jaźni....
Napisałam, że omyłkowo dodało się to w jednym poście,zreszta widać ze jest to rozgraniczone pusta linijką.
Chciałam to edytować,ale można to zrobić tylko jeśli nikt nie dodał odpowiedzi na to zapytanie.
Myslę ,ze jeśli podzieli się to na 2 osobne tematy, można spokojnie zrozumieć o czym pisze i jakie mam w związku z tym pytanie.
JoannaKo1903 jest off-line  
09-02-2019, 09:05  
JoannaKo1903
Początkujący
 
Posty: 27
Domyślnie RE: Alimenty z zabezpieczeniem

Temat 1
Cytat:
Napisał/a joannako1903 Zobacz post
witam opisze sytuacje
rozstałem się z żona , dziecko jest z nia. Ona złożyła wniosek o alimenty z zabezpieczenuem, otrzymuje 1500 co miesiąc. Teraz jej prawnik zażądał jeszcze alimentów wstecz i dał termin do zapłaty.
Radziłem się prawnika , kazał zapłacić.
Moje pytanie:
Czy 1500 na dziecko to trochę nie za dużo ?
(opiekuję się dzieckiem zabieram do siebie)
czy sad może zasądzić niższą kwotę i co wtedy z pieniędzmi które musiałem zapłacić do tej pory?


Temat 2

sprawa moich alimentów od początku jest u komornika pieniądze otrzymuje z funduszu alimentacyjnego dłużnik ma wobec mnie zadłużenie jak również wciąż niespłacony dług wobec funduszu alimentacyjnego w listopadzie wyjechał za granicę zobowiązując się do wpłaty co miesiąc określonej kwoty jednak do dnia dzisiejszego nie wpłacił nic.
W październiku ubiegłego roku zostałam wezwana na komendę w celu złożenia zawiadomienia o przestępstwie niealimentacji ,sprawa została umorzona ze względu na to że płaci jakieś tam kwoty.
Wszędzie słychać że tak mieli się wziąsc za alimenciarzy tymczasem oni robią co chcą ,co mogę zrobić w tej sytuacji?
Już wiem że okresie zasiłkowym 2019/20 fundusz mi nie będzie przysługiwał ze względu na to że przekracze dochód.
JoannaKo1903 jest off-line  
10-02-2019, 09:22  
krzysieksiema
Stały bywalec
 
Posty: 766
Domyślnie RE: Alimenty z zabezpieczeniem

Cytat:
Napisał/a JoannaKo1903 Zobacz post
alimenty z zabezpieczenuem, otrzymuje 1500 co miesiąc.
Czy 1500 na dziecko to trochę nie za dużo ?
(opiekuję się dzieckiem zabieram do siebie)
czy sad może zasądzić niższą kwotę i co wtedy z pieniędzmi które musiałem zapłacić do tej pory?
Kwoty w Polsce ustala sąd, każdorazowo na bazie możliwości zobowiązanego, w praktyce - jeśli zasądzi 1500, a zobowiązany spłąca, to znaczy że może, i niech spłaca, to że np chwilowo straci pracę czy zachoruje, nie jest jeszcze samo w sobie powodem aby zmniejszyć czy zawiesić zobowiązanie. Jeśli z jakiś dokumentów wynikają zarobki albo możliwości np 300 000 zł / rok, to sąd zabezpieczy spokojnie i 5000 zł /m-c.
Była dość głośna medialnie sprawa gdzie alimenty na dziecko osoby z branży finansowej wynosiły około 6000 zł m-c.
Jeśli na Twoim PIT rocznie w pozycji "dochód" można doszukać się 200-250 tyś zł, masz jedno dziecko, to 1500 zł nie jest "kwotą z sufitu". W zażaleniu osoba uprawniona (czyt: pewnie matka dziecka) może dostać więcej.
Przyjmuje się iż - zabezpieczenie "odrywa się od sprawy głównej" oraz "nadrzędna jest zasada dobra dziecka" - wprost - skoro zapłaciłeś to są już dziecka. I nie uda Ci się tych pieniędzy odzyskać, choćby zmniejszono zobowiązanie do 150 zł. Możesz o to walczyć.
Masz prawnika - on ocenił Twoją sytuację bardziej wnikliwie niż można na forum. Skoro uznał że lepiej dla całokształtu sprawy będzie zapłacić, a masz takie możliwości finansowe to zapłać i tyle.
To są zasądzone alimenty, których nie płaciłeś? Nie ma nawet o co pytać i należy zapłacić, inaczej np komornik.
Jeśli to są potencjalnie roszczenia o koszta utrzymania do daty wytoczenia powództwa - można próbować walczyć, prawnik ocenił że nie warto.
Nie opisałeś/łaś okoliczności sprawy np czy jest to noworodek, był trudny poród, matka nie ma z czego żyć (i na okres połogu może i będzie wnioskowała o zwrot kosztów utrzymania), czy jest to 16 latek, który potrzebuje na prywatna szkołę i ferie w Alpach.
Nie rozumiem - masz prawnika, on zna sprawę dogłębnie, co ma podać Ci czytelnik forum wiedząc tylko to co napisałeś/łaś ?
krzysieksiema jest off-line  
10-02-2019, 10:37  
JoannaKo1903
Początkujący
 
Posty: 27
Domyślnie RE: Alimenty z zabezpieczeniem

Rozumiem napisałem zdawkowo .
Kwota 1500 została zasadzona , i ja płace nikt się mnie nie pyta czy ja mam czy pożyczam , płace, choć i przez to skromniej żyje . Zabieram dziecko do siebie systematycznie .
Dziecko ma 6 lat , matka dziecka pracuje. Nie mam adwokata, raz się radziłem ws zapłaty tej kwoty wstecz.
Z żona żyje w separacji , ona zaraz po rozstaniu złożyła wniosek o alimenty z zabezpieczeniem .
JoannaKo1903 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ pozew o alimenty z zabezpieczeniem powództwa (odpowiedzi: 2) Dnia 29 maja złożyłam pozew o alimenty z zabezpieczeniem powództwa. Otrzymałam postanowienie z Sądu o następującej treści: "do czasu prawomocnego...
§ Jak oddać dług z zabezpieczeniem (odpowiedzi: 0) Proszę o poradę, jak oddać osobie prywatnej dług i zabezpieczyć się, by owy wierzyciel nie mógł oddać sprawy do sądu kłamiąc, że dług nie został...
§ Alimenty na pełnoletnie dziecko z zabezpieczeniem powództwa (odpowiedzi: 1) Witam Państwa Chciałbym się zwrócić do Państwa o poradę w mojej sprawie. Pozwolę sobie krótko przedstawić moją sytuację. Mam obecnie 22 lata i...
§ Pozew o alimenty z zabezpieczeniem powództwa dla pełnoletniej uczennicy od matki ! (odpowiedzi: 0) Witam Gdy skończę 18 lat chciałabym się wyprowadzić i podać moją mamę o alimenty. Dodam że ojciec nie płaci alimentów i dostajemy alimenty z...
§ wniosek z zabezpieczeniem (odpowiedzi: 1) jestem w trakcie pisania wniosku o ustalenie miejsca zamieszkania dziecka , o ograniczenie praw ojcu , ustalenie mu wizyt i o alimenty . wyczytałam w...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:04.