separcja faktyczna a inny mężczyzna - Forum Prawne

 

separcja faktyczna a inny mężczyzna

Witam, od dnia 10 lipca 2018r nie mieszkam już z mężem. Wyrzucil mnie z domu, założył sprawę o ustalenie miejsca pobytu małoletniej córki, potem o kontakty jego z córką i jego rodziców z córką. Ale ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
22-05-2019, 23:03  
beautifulsmile
Użytkownik
 
Posty: 33
Domyślnie separcja faktyczna a inny mężczyzna

Witam, od dnia 10 lipca 2018r nie mieszkam już z mężem. Wyrzucil mnie z domu, założył sprawę o ustalenie miejsca pobytu małoletniej córki, potem o kontakty jego z córką i jego rodziców z córką. Ale do rzeczy. Od 10 lipca żyjemy w separacji faktycznej (całkowity rozpad pożycia małżeńskiego i nie chce żadnej terapii małżeńskiej, czy powrotu do niego). Obecnie zbieram na adwokata, aby żłożyć pozew o rozwód. Z jednej strony on mówi, że chce rozwodu za porozuemienim stron, z drugiej jeśli nie zgodzę na opiekę naprzemienną (córka ma 3lata) to założy mi sprawę karną, cywilną, a rozwód będzie z mojej winy. Pod koniec lutego 2019r poznałam mężczyznę. Chciałabym się z nim spotykać, ale nie wiem czy mogę. Fakt, nie żyjemy razem już prawie rok czasu, nic prócz dziecka nas nie łączy. Nie znałam tego mężczyzny wcześniej, więc nie jest on przyczyną rozpadu małżeństwa.
beautifulsmile jest off-line  
23-05-2019, 09:46  
sposobuzycia
Użytkownik
 
Posty: 213
Domyślnie RE: separcja faktyczna a inny mężczyzna

A tę karną, cywilną to z jakiego powodu chce Ci założyć?

Po pierwsze wnioskuj o rozwód albo bez orzekania o winie, jeśli zależy Ci na czasie lub na mniejszym stresie, albo z orzekaniem o winie męża, jeśli to faktycznie z jego winy małżeństwo się rozpadło.

Po drugie, spokojnie możesz przez to przejść bez adwokata, są punkty pomocy prawnej, fora rozwód bez orzekania o winie jest dużo łatwiejszy. A jeśli chcesz zacząć nowe życie, to najlepiej zrobić to szybko i bez utrudniania sobie życia.

Jeśli chodzi o opiekę naprzemienną, zdarza się, że jest to najlepsza decyzja dla dziecka i rodziców, ale tylko wówczas, gdy rodzice są co do tego zgodni i są w stanie ze sobą współpracować. Jeśli nie - to niestety nie wyjdzie i najgorzej wyjdzie na tym tylko dziecko. aczkolwiek dziecku potrzebni są obydwoje rodzice i ważne jest aby dziecko miało jak najszerszą możliwość kontaktowania się z obydwojgiem rodziców.

Opieka naprzemienna czy nie nie ma nic do orzeczenia winy przy rozwodzie. Więc nie daj się zastraszać. Mój ex też mnie tak straszył, opłacał adwokatów, bo sądził, że się przestraszę i nie wiadomo co ugra, a okazywało się, ze sąd stawał po stronie po prostu argumentów i prawdy, a nie kombinowania i potem on zostawał z kosztami.

Poznanie mężczyzny może być przesłanką do orzeczenia o zdradzie, ale jeśli poznaliście się już po tym, jak mąż Was wyrzucił, to jeśli jesteś w stanie to udowodnić, nie powinno mieć wpływu.

Rozumiem, że wyrzucił Was obie z córką z domu? I teraz, po prawie roku, chce opieki naprzemiennej? Dziwne. Składaj pozew o rozwód, zabezpieczenie kosztów utrzymania rodziny, bo, póki co, jesteście rodziną i musicie za coś żyć i nie daj się zastraszać.
sposobuzycia jest off-line  
23-05-2019, 10:28  
beautifulsmile
Użytkownik
 
Posty: 33
Domyślnie

Wyrzucił mnie z domu i zabrał córkę do swoich rodziców żebym nie mogła jej zabrać. Spotkania były tylko pod jego kontrola i w jednym pokoju, a jak wychodził na chwilę to zamykał cały dom na 4 spusty. Złożył pozew do sądu ze go zdradzam i chce aby dziecko było przy nim. Przed slubem pare rwzy sie zgodzilam na zdrade kontrolowana, a po slubie zmuszał mni2 do tego. Zanim mnie wyrzucił usunal prawie wszyatkiw dowody przeciwko niemu. Zaznaczę że jest alkoholikem chodzi na AA, znecal sie nade mna (mam to nawet na nagraniu jak si3 przyznaje do tego), boję się że będzie również to z córką robił. Do tej pory wystawia ogłoszenia na czatach i rozsyla moje zdjęcia z danymi i propozycjami seksu bez mojej wiedzy i zgody, a policja tylko rozkłada ręce. Ja cały czas chodzę na terapię jako ofiara przemocy, bo cały czas nawet na odległość stosuje przemoc psychiczna. Dlatego nie wiem czy w mojej sytuacji, mając dowody (nasze pierwsze wiadomości) że nie znałam to wcześniej i spotykamy się na stopie koleżeńskim czyli bez przytulania, całowania itd nie wiem czy mogę.. nawet na głupi plac zabaw w trójkę iść.
beautifulsmile jest off-line  
23-05-2019, 10:31  
beautifulsmile
Użytkownik
 
Posty: 33
Domyślnie

Mała po 3 tyg byl A że mną, nie płacił ani grosza na córkę a wymuszal spotkania i pozwalalam u mnie w domu. Udostepnoalam im cały pokój, z resztą groził że mała wywiezie za granicę to nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Od 3miesiecy mam zasadzone alimenty, zabezpieczenie że córka jest że mną, jego kontakty (10-12dni w miesiącu, jego wszystkie dni wolne) a i tak krzyczy że mało i chce więcej. Inaczej będzie wszystko przeciwko mnie. A znając go, pewnie nawet z rozwodem będzie mi robił pod górkę.
beautifulsmile jest off-line  
23-05-2019, 12:04  
sposobuzycia
Użytkownik
 
Posty: 213
Domyślnie RE: separcja faktyczna a inny mężczyzna

Co to jest zdrada kontrolowana i jak można do niej zmusić?
Jeśli obydwoje macie pełne prawa do dziecka,t o nie mógł zabrać i zamknąć dziecka, jest to porwanie rodzicielskie, trzeba było od razu zgłosić t na policji. Jeśli tego nie zrobiłaś, zgłaszaj to teraz jak najszybciej i załóż rodzinie niebieską kartę. Weź opinię ze swojej terapii o tym, co się dzieje, dlaczego chodzisz, co z Tobą "przerabiają". Jeśli chodzi na AA, to jest jak przyznanie się do alkoholizmu, więc plus dla Ciebie. Jeśli jest agresywny w stosunku do Ciebie i dziecka to ogranicz mu kontakty z dzieckiem.
sposobuzycia jest off-line  
23-05-2019, 12:13  
karolla0905
Zbanowany
 
Posty: 7.884
Domyślnie RE: separcja faktyczna a inny mężczyzna

Czemu sa 2 watki na ten sam temat?
karolla0905 jest off-line  
23-05-2019, 12:29  
beautifulsmile
Użytkownik
 
Posty: 33
Domyślnie

Ponieważ drugi jest szerzej opowiedziany, a ten nie wiedziałam jak usunąć.. Niebieską karta była założona jak się rozestalismy ale ja rozwiazali bo nie mieszkamy razem. Chciałam zgłaszać to co robi, byłam na policji, pcpr i mi nie pomogli tylko powiedzieli że ma pełne prawa i może tak robić. Jedynie MOPS przyjął zgłoszenie i kontrolował bo córka przestała się odzywac i zamknęła się w sobie po tym co zrobił. Dostałam nawet zaświadczenie od lekarza jak dziecko się zachowywalo, jak było z nim i kiedy udało mi się ja zabrać. On chodzi bezkarnie, sprawy wszystkie umorzyli nawet gdy mialam konkretnie nagrane że się przyznaje do znęcania nade mną i że nie opiekował się dzieckiem. Stwierdzili że nic takiego nie robił.

A zdrady kontrolowane to że on umawia na spotkanie z innym. Jego "fetysz". Mi mówił że jestem gruba, brzydka, ale chce żebym robiła to z innymi. Gdy po ślubie powiedziałam, że nie to groził że zrobi coś córce (siebie ciał po ramionach i mówił że zrobi to też malej) a także stosował inne groźby, szantaże, dostawqlqm wiadomości z Internetu, z obcych kont, że mam coś zrobić albo będzie źle.
beautifulsmile jest off-line  
23-05-2019, 14:34  
krzysieksiema
Stały bywalec
 
Posty: 971
Domyślnie RE: separcja faktyczna a inny mężczyzna

Kilka osób już to napisało ale:
sugeruję powstrzymać się od wspólnego życia z nowym partnerem - ryzyko argumentu o poniesienia wyłącznej winy w postępowaniu rozwodowym
rozwód to nie umowa o pracę, nie ma terminu 'za porozumieniem strony' tylko 'bez orzekania o winie', oraz 'zgoda obu małżonków na rozwód'.
niebieska karta gdy nei mieszkacie już razem nie ma sensu (zresztą ona ma sens aby powstrzymać przemoc gdy ta się dzieje i powtarza, to nie jest dobry pomysł aby ją zakładać zawsze gdy po prostu małżonkowie się niedogadują czy kłócą)
porwania rodzicielskie (gdy nie ma choćby zabezpieczenia miejsca pobytu przy jednym z rodziców) nie będą ścigane, zgłoszenie na policji będzie i tyle.
To że chodzi na terapię to może też być plus dla niego, może podnieść że żona też korzysta z używek ale nawet nie ma świadomości itp, ma urojenia itp.
Zamiast obsmarowywać prawie byłego męża, lepiej się rozejść 'bez zbędnego kurzu'- złożyć pozew, wpłacić te 600 zł (zwrócą - sąd 300, on 150), wnioskować o 'nie orzekanie o winie', dodać plan opieki nad dzieckiem zakładający brak zmiany szkoły i minimalną zmianę otoczenia dziecka, i tyle, uzyskać rozwód, jeśli w wychowaniu dziecka będą problemy - wnioskować o ustalenie miejsca zamieszkania z jednym rodzicem.
To że sobie mąż wygraża, cóż, może musi pokrzyczeć, z czasem spuści z tonu, pochodzi na sprawy, będzie badanie w OZSS, itp - sądy nie będą chętnie wnikać w Państwa pożycie intymne, jedynie poproszą o potwierdzenie że juz go trwale nie ma.
krzysieksiema jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Oświadczenie zdarzenia drogowego inny kierowca inny właściciel pojazdu i polisy. (odpowiedzi: 4) Witam zastanawiam się ostatnio po tym jak miałem zdarzenie drogowe, że na oświadczeniu wpisuje się sprawcę i poszkodowanego. Akurat sytuacja była...
§ życiowa separcja a niemieckie formalności (odpowiedzi: 1) Właśnie rozstałam się z mężem i wyjechałam z Niemiec - chcę i muszę zacząć wszystko do początku w Polsce. Jednakże "na otarcie łez" dostałam od męża...
§ Separcja z orzeczeniem o winie (odpowiedzi: 3) Mam pytania odnośnie skutków prawnych separcji z orzeczeniem o winie. Teść miał separcję z orzeczeniem jego winy z roku 2002. W trakcie...
§ Staż - inny zawód w pismach do urzędu pracy, a inny wykonywany (odpowiedzi: 9) Zaproponowano mi staż w hipermarkecie jako pracownik administracyjny, w pismach w Urzędzie Pracy było napisane technik administracji. Staż przyjęłam,...
§ separcja a pomoc społeczna (odpowiedzi: 1) Witam! Zamierzam wystąpić o separację. Czy po jej uzyskaniu, mając przyznaną opiekę nad dziećmi oraz zasądzone alimenty, mogę ubiegać się o...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:13.