Opieka nad dzieckiem - Forum Prawne

 

Opieka nad dzieckiem

Witam. Jeżeli podobne pytanie już się pojawiło to z góry przepraszam. Od dłuższego czasu z żoną non stop się kłócimy. Ostatnio przybrało to wszystko na sile i oboje stwierdziliśmy że te małżeństwo umierało przez ostatnie ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
23-05-2019, 16:38  
Spartakus NT
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie Opieka nad dzieckiem

Witam.

Jeżeli podobne pytanie już się pojawiło to z góry przepraszam. Od dłuższego czasu z żoną non stop się kłócimy. Ostatnio przybrało to wszystko na sile i oboje stwierdziliśmy że te małżeństwo umierało przez ostatnie 5 lat. Nie będę opisywał szczegółów bo nie to jest tematem. Moje pytanie jest następujące. Obecnie mieszkamy w domu moich rodziców. Tu mieszka z nami córka od urodzenia czyli przez 8 lat tu ma meldunek do szkoły 400 metrów oboje dziadków mogących sprawować także opiekę nad nią. Żona chce się wyprowadzić. Nie chce prać brudów a wręcz chce rozstać się w zgodzie. Żona od niedawna zaczęła pracę na pełen etat w godzinach 10 - 18 o co też mieliśmy kłótnie. Ja pracuje na 3 zmiany ale tak jak wspomniałem są jeszcze dziadkowie gotowi zajmować się córką podczas mojej nieobecności co też obecnie czynią obiady lekcje zabawa.. Lecz ona chyba tego nie chce. Zależy mi na opiece naprzemiennej. Czy wymienione wyżej fakty mogą mieć wpływ na ocenę sądu ? Jak wygląda sam proces i jakie są badane sytuacje w tym temacie : materialna mieszkaniowa ? Jak wyglądają moje szanse bo nasłuchałem się trochę że jeżeli będzie pani sędzina to mogę zapomnieć. Proszę o odpowiedz na ten wątek osoby o wykształceniu radcy prawnika nie zwykłych użytkowników. Z góry dziękuje i zaznaczam że mam jeszcze kilka pytań w tym temacie.
Spartakus NT jest off-line  
23-05-2019, 18:28  
krzysieksiema
Stały bywalec
 
Posty: 971
Domyślnie RE: Opieka nad dzieckiem

Internetu pełno, na forum pełno.
Poszukaj.
Sędzina to żona sędziego, jeśli rozwód i w trakcie postępowania rozwodowego ma być decyzja o miejscu zamieszkania dziecka, to skład 3 osoby: sędzia i 2 ławników (płeć losowa dość, z przewagą żeńskiej).
Pytania nie zadałeś. Ocenę czego? Nie podałeś wieku córki.
Ale w momencie gdy żona po prostu się wyprowadzi - jest to argumentem iż, zostawiła rodzinę, córka chodzi do szkoły, potrzebuje poza dachem nad głową obojga rodziców.
Złóż pozew o rozwód, jeśli tego chcesz, zawżyj w nim wniosek o zabezpieczenie miejsca zamieszkania dziecka zawsze przy ojcu, gdyż córka nie zna innego domu poza Twoim domem generycznym. Nie wnioskuj o alimenty na dziecko. Wnioskuj o rozwód bez ustalania winy, bez podziału majątku - w posępowaniu rozwodowym.
Na pewno wszystko ma wpływ na ocenę sądu. To że żona nie będzie miała gdzie z córką mieszkać - będzie na pewno miało wpływ (np będzie czekała na mieszkanie komunalne i wynajmowała mikro kawalerkę), oboje macie pracę, oboje zajmujecie się dzieckiem.
Jeśli oczekujesz porady radcy prawnego - w automatycznej wiadomości masz informację jak ją uzyskać
krzysieksiema jest off-line  
24-05-2019, 15:51  
Spartakus NT
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie RE: Opieka nad dzieckiem

Dziękuje za odpowiedź. Od razu przepraszam ale nie sądziłem na jakąkolwiek odpowiedź więc uzupełniam dane.

1. Córka lat 8

2. Fakt iż dom w którym mieszka od urodzenia bliskość szkoły znajomość otoczenia i trójka dorosłych ojciec i dziadkowie mogący się zająć dzieckiem może mieć wpływ na ocenę sądu co do przyznania opieki naprzemiennej.

3. Posiadamy z żoną nieruchomość w postaci mieszkania w bloku /stan w trakcie remontu/

4. Sytuacja przez ostatnie 5 lat liczne kłótnie doprowadziły że "ogień zgasł " i Ja już z nią nie chce być ona różnie raz ze tak dwa ze nie nie ma słowa Kocham od xxx lat pożycie umarło i cierpi dziecko które czasami słyszy te kłótnie. Widzę że ma to wpływ na jej rozwój emocjonalny dlatego chciałbym Ją chronić i uniknąć tego a wiem po prostu że żona pod pewnymi aspektami się nie zmieni. W sensie kłótni i zachowań wobec małej. Po 15 latach razem zna się kogoś bardzo dobrze.

5. Czyli dochodzi aspekt że jest nieruchomość wspólna i to w niej pewnie zamierza zamieszkać żona wraz z córką. Zabezpieczenie miejsca zamieszkania pewnie wtedy odpada tak ?

I żeby wiedzieć coś więcej to czy korzystniejsze dla mnie w walce o opiekę naprzemienna nad dzieckiem jest złożenie wniosku o rozwód czy najpierw o separację ? Pytam choć zdaję sobie sprawę że w separacji mogę pewniezapomnieć o opiece naprzemiennej tak ?

Z góry dziekuje za odpowiedz
Spartakus NT jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Opieka nad dzieckiem po wyprowadzce / wyjazd z dzieckiem do rodziny (w obrębie kraju) (odpowiedzi: 1) Witam, potrzebuję bardzo szybkiej porady i z góry przepraszam jeśli powielam temat. Jestem mamą 7 miesięcznego Chłopca. Mieszkamy we trójkę (z...
§ Pobyt matki z dzieckiem w szpitalu, a opieka ojca nad drugim dzieckiem (odpowiedzi: 1) Witam! Mam problem: obecnie przebywam z moją 2 tyg.córką w szpitalu. Jestem na urlopie macierzyńskim. Niestety nie wiem co zrobić z drugim dzieckiem...
§ Opieka nad dzieckiem przez matkę oraz kontakty ojca z dzieckiem (odpowiedzi: 3) Witam, jestem matką 2-letniego synka. Parę dni temu odeszłam od męża. Wraz z dzieckiem jestem zameldowana u swoich rodziców i teraz tu przebywam. Mój...
§ Opieka nad dzieckiem przez matkę oraz kontakty ojca z dzieckiem (odpowiedzi: 20) Witam, udostępniam gościnnie temat osobie, która chce poradzić się w pewnej sprawie: Witam serdecznie, jestem w trakcie rozwodu. Z żoną rozwodzimy...
§ opieka nad dzieckiem - umowa na czas określony/opieka nad staż (odpowiedzi: 3) Witam. Mam dwa problemy. Jestem psychologiem w przedszkolach. Podpisuję z placówkami umowy o pracę od września do końca czerwca, co roku. Czy w...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:21.