Widzenie i kontakt z dzieckiem - Forum Prawne

 

Widzenie i kontakt z dzieckiem

Pracuję w delegacji i przyjazdy do rodzinnego miasta są w różnych terminach i nie da się tego zaplanować dlatego nigdy nie chciałem i nie chcę występować do sądu o wyznaczenie spotkań z dzieckiem bo uważam ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
24-06-2019, 20:43  
Zbyszek17
Użytkownik
 
Posty: 106
Domyślnie Widzenie i kontakt z dzieckiem

Pracuję w delegacji i przyjazdy do rodzinnego miasta są w różnych terminach i nie da się tego zaplanować dlatego nigdy nie chciałem i nie chcę występować do sądu o wyznaczenie spotkań z dzieckiem bo uważam że kiedy przyjadę na parę dni to mama dziecka powinna bez problemu pozwolić mi widywać się z córcią .
Jednak tak nie jest, ostatnio to w przedszkolu spotkaliśmy się razem i Julcia zaczęła płakać bo ,,bestia" nie chciała by dziecko poszło ze mną .

Proszę o pomoc - czy oprócz wyroku sądu jest inny sposób by coś doszło
,,rozumu " matki dziecka że w ten sposób co robi - zagrożone jest dobro dziecka
poprzez ograniczenie jego duchowego (psychicznego )rozwoju .

Dziękuję z góry za każdą : myśl / podpowiedź
Zbyszek17 jest off-line  
24-06-2019, 20:46  
karolla0905
Zbanowany
 
Posty: 7.884
Domyślnie RE: Widzenie i kontakt z dzieckiem

Matkę swojego dziecka nazywasz "bestią"? słabo....próbowaliście się dogadać? dajesz znać wcześniej że przyjedziesz i że chciałbyś czas spędzić z córką? ile dziecko ma lat? jak często możesz się z nią widywac i spędzać czas?
karolla0905 jest off-line  
24-06-2019, 21:05  
Zbyszek17
Użytkownik
 
Posty: 106
Domyślnie

Córcia ma 6 lat , nic by nie dało gdybym dał informację o czasie przyjazdu i tak zrobi co zechce , myślę że tu hormony i wredna podłość przemawia za jej postępowaniem , już prawie od roku połączenia tel są zablokowane (nie mogę rozmawiać z matką dziecka ani też z Julcią ) na sms odpowie raz na kwartał , po prostu zabrania i robi wszystko by nie pozwolić mi porozmawiać z Julcią .
Ostatnio przez 2 tygodnie tylko 2 razy przez 3 godziny byłem z dzieckiem , jak można się dogadać jak połączenia są zablokowane .

Przed wyjazdem w sobotę chciałem zabrać dziecko na lody/ plac zabaw - nie odebrała żadnych połączeń ani nie odpisała na sms - podłość tej kobiety przeszła wszelkie granice .
Zbyszek17 jest off-line  
25-06-2019, 06:33  
karolla0905
Zbanowany
 
Posty: 7.884
Domyślnie RE: Widzenie i kontakt z dzieckiem

To złóż wniosek do sadu o ustalenie kontaktow.
karolla0905 jest off-line  
25-06-2019, 09:53  
sposobuzycia
Użytkownik
 
Posty: 213
Domyślnie RE: Widzenie i kontakt z dzieckiem

Jak z prawami rodzicielskimi? Macie równe? Skoro Ty masz ułożone życie według swojego planu, czemu dziwisz się, że matka dziecka układa swoje życie według swojego planu? Tym bardziej, że jako samotna matka zaplanowane życie mam niemal co do minuty, tak, by zdążyć do pracy,z pracy, przed zamknięciem przedszkola, do dentysty, na wizytę kontrolna... Ona pewnie ma tak samo. Czemu się dziwisz, że może mieć zaplanowane popołudnie, a Ty nagle zjawiasz się w przedszkolu i chcesz zabrać dziecko? Postaw się na jej miejscu. Jesli zdarza się to drugi, piąty, piętnasty raz... Też byłabym zła, bo ja przynajmniej mam ten komfort, że planuję wszystko pod kątem "co drugi weekend".

Kup dziecku telefon i dzwoń. Twoja była nie ma żadnego obowiązku odbierać jakiegokolwiek telefonu czy wsyłać SMSów do kogokolwiek, w tym do Ciebie.

Moim zdaniem powinieneś złożyć wniosek do sądu o ustalenie kontaktów i zadeklarować jakieś minimum - np. dwa tygodnie wakacji w sierpniu i tydzień w lipcu, Święta na przemian np. w latach parzystych Ty, w nieparzystych ona - no są takie terminy, które wypadają niezmiennie, kojarzą się z wolnymi dniami i można to zaplanować. Dodatkowo, np. weekendy czy dni powszednie - z ustaleniem terminu nie mniej niż 14/7/3 dni - zależy jak możesz wcześnie dać znać - jeśli nie telefonicznie, to mailowo. Jesli takie informacje znajdą się w ugodzie lub postanowieniu, to w konkretnych terminach nie będzie można zabronić kontaktu ojcu z dzieckiem, z drugiej strony Ty nie będziesz mógł zaskakiwać jej znienacka swoją wizytą.

Dodatkowo, serio, nazywanie matki swojego dziecka "bestią" jest i infantylne i niezbyt kulturalne. Rozumiem rozgoryczenie, ale naucz dziecko szacunku do jego matki. Tak samo matka powinna nauczyć dziecko szacunku do jego ojca. Mogę być na ojca mojego dziecka wściekła, po ostatnim wypadzie, kiedy dziecko niemal wylądowało w szpitalu przez jego bezmyslność, mogłabym go rozszarpać, ale nigdy tak bym go nie nazwała, ani publicznie, ani przy dziecku.
sposobuzycia jest off-line  
26-06-2019, 23:52  
Zbyszek17
Użytkownik
 
Posty: 106
Domyślnie RE: Widzenie i kontakt z dzieckiem

- do sposóbużycia -
praw do dziecka nikt nam nie zmienił , nie było nic narzucone przez sąd,
jeśli nawet mamy (osobno) ułożone życie to nie powinno to mieć żadnego wpływu na kontakt z dzieckiem
w przedszkolu nie zjawiłem się nagle ale po stwierdzeniu kobiety że nie wezmę dziecka - wówczas pojawiłem się wcześniej ale ona już tam była myśląc że ja się opóźnię (ale Julcia i tak wybrała mnie )
Nic nie zdarzyło się jak sugerujesz (drugi , piaty , piętnasty)
Julcia jest za mała by mieć już swój telefon (widzę że nie raczyłaś przeczytać wszystkiego )

Wniosku do sądu nigdy nie złożę , kontakty powinny być spontaniczne a nie na ,,siłę " a ponadto pracuję w delegacji i bardzo trudno jest zaplanować przyjazd
także myślę że trzeba trochę poczekać - bardzo szybko Julcia zobaczy (myślę że już widzi) jak wielka jest podłość i wredność matki i będzie jak najszybciej chciała odejść .

a co do nazwania matki ,,bestią " pozostanie nią na zawsze !!!!
a przeistoczyła się wówczas kiedy plan (ukryty i cichy) który zamierzyła dokonał się i wówczas , stałem się nie potrzebny.
Zbyszek17 jest off-line  
27-06-2019, 05:59  
karolla0905
Zbanowany
 
Posty: 7.884
Domyślnie RE: Widzenie i kontakt z dzieckiem

Spontaniczne kontakty? Bo tobie tak pasuje i wygodnie fo nie znaczy ze tak ma byc. Dziecko jest male. Jest przy nim mnóstwo pracy i obowiązków. Ty zjawiasz sie co jakis czas i kojarzysz sie dziecku z zabawa itd a matka vjest cale dnie i noce to ona kaze jesc spać itd nie kojarzy sie tylko z zabawa i cukierkami...
Uznales dziecko w USC? Jestes wpisany jako ojciec? Strasznie skupiasz sie na swojej nienawisci do matki dziecka a przeciez sam ja na ta matke wybrales...
karolla0905 jest off-line  
27-06-2019, 09:04  
sposobuzycia
Użytkownik
 
Posty: 213
Domyślnie RE: Widzenie i kontakt z dzieckiem

Przeczytałam bardzo dokładnie - mój syn ma telefon od kiedy skończył 5 lat, dostał mój stary, a sprawny, oczywiście nie zabiera go do zerówki, leży sobie w domu i tata może zadzwonić, choćby po to, by spytać, co tam albo przeczytać bajkę na dobranoc (ale nie chce, jak w przykładzie wyżej, bo widocznie po co).

Kontakty wg orzecznictwa powinny być jak najbardziej szerokie, ale nigdzie nie spotkałam się z określeniem "spontaniczne". Dodatkowo, decyzje w sprawie dziecka, powinny być przez rodziców podejmowane wspólnie i zgodnie, a w braku zgody, decyzję podejmuje sąd rodzinny. Więc Twoje "nie złożę wniosku" może zaskutkować tym, że Twoja ex na tym Twoim "przeczekaniu" złoży do sądu wniosek o ustalenie kontaktów, sąd je ustali, a w razie niewykonywania ich, dostaniesz karę pieniężną.

Twoje podejście to nie próba porozumienia, tylko manipulowanie, a więc psychiczne znęcanie się nad dzieckiem - to widać choćby na przykładzie tego odebrania dziecka z przedszkola- matka dziecka mówi "nie" - być może ma już plany na dany dzień - a Ty na złość jej przyjeżdżasz i to wcześniej, by ją ubiec. Dodatkowo zmuszasz dziecko do dokonania wyboru Ty czy matka, a jak sądzisz, kogo wybierze sześcioletnie dziecko, które Ciebie widzi rzadziej?

Co do ustalenia kontaktów mają Twoje delegacje? Matka Twojego dziecka też pewnie pracuje i musi lawirować, żeby zdążyć i do lekarza i do urzędu, i z dzieckiem do przedszkola i po przedszkolu je odebrać i robi to na co dzień. I nie ma 300 dni urlopu, żeby zająć się konkretnie tylko dzieckiem. Ale jak ktoś chce, to znajdzie sposób, jak ktoś nie chce, to znajdzie wymówkę. I to raczej podsumowuje Twoje działanie w tej sprawie.


Dodatkowo, jak pisze karolla - Ty jesteś od karuzeli zabawy, a matka od obowiązków - to też nie służy dziecku. I znów manipulujesz dzieckiem - poczekasz jeszcze trochę, żeby dziecko wybrało "lepszego" rodzica. Żebyś się nie zdziwił - mój siedmiolatek ostatnio powiedział mi, że z tatą jest kupa zabawy, ale to ja dbam o niego najlepiej i nie chce mieszkać z tatą.

Dodatkowo, jeśli matka jest taka zła, dlaczego nie wystąpisz o przyznanie opieki? Tylko próbujesz robić jej na złość i manipulujesz dzieckiem?
sposobuzycia jest off-line  
27-06-2019, 09:22  
krzysieksiema
Stały bywalec
 
Posty: 972
Domyślnie RE: Widzenie i kontakt z dzieckiem

Cytat:
Napisał/a Zbyszek17 Zobacz post
przyjazdy (.. )są w różnych terminach i nie da się tego zaplanować (..)
Proszę o pomoc - czy oprócz wyroku sądu jest inny sposób (..)
Nie ma. Wnioskujesz o zabezpieczenie oraz kontakty, wskazujesz iz, ma to byc np zawsze pierwszy piatek danego miesiaca i nastepujacy po nim weekend. Tak ustalasz sobie aktywnosc zawodowa aby miec wtedy czas.
Docelowo wnioskujesz rowniez o drugi weekend - bedacy za dwa tygodnie, z zastrzezeniem ze - rodzice dziecka moga najpozniej np 10 dni przed tym weekendem ustalic w formie komunikacji mail/sms/komunikator internetowy zmienic, ale jesli nie dojda do porozumienia, to masz tez weekend po 'trzecim' piatku miesiaca.
Postanowienie sadu musi byc wykonalne, tj musi byc mozliwosc ekzekucji go. Jesli rodzice sie nie zgadzaja - sad nie moze ingerowac jakkolwiek, to musi byc ustalone bo Ty - masz jakis plan na zycie, matka dziecka ma swoj, oraz dziecko - tez ma (przedszkole, szkola, zajecia dodatkowe, planowane wizyty u lekarza, czy wakacje ).
Inaczej sie nie da.
krzysieksiema jest off-line  
27-06-2019, 19:27  
Zbyszek17
Użytkownik
 
Posty: 106
Domyślnie RE: Widzenie i kontakt z dzieckiem

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi !!!

Pozdrawiam serdecznie !!!
Zbyszek17 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ kontakt z dzieckiem (odpowiedzi: 0) Witam, pisze tu o sprawie która dotyczy mojego partnera. Posiada on 4 letnia córkę z pierwszego związku. Matka dziecka robi problemy jeśli chodzi o...
§ kontakt z dzieckiem (odpowiedzi: 5) witam, jestem ojcem 4-letniej Julki. z jej matka nie jestem jeszcze rozwiedziony, nie mieszkamy ze sobą od 2 lat. w tym czasie aktualnie jeszcze żona...
§ Kontakt z dzieckiem. (odpowiedzi: 3) Znajomy ma sprawę o pozbawienie go władzy rodzicielskiej. Na sprawie sędzina powiedziała,że po co mu władza bo kontakt z dzieckiem to nie sprawowanie...
§ kontakt z dzieckiem (odpowiedzi: 11) Witam, Mam roczne dziecko ze związku z mężczyzną, z którym nie miałam slubu. Przez ponad rok mieszkaliśmy razem, prowadząc wspóln,e gospodarstwo...
§ kontakt z dzieckiem (odpowiedzi: 7) Co zrobić by były mąż odwiedzał córkę ? Jesteśmy po rozwodzie . Ma ograniczone prawa do dziecka . Od kilu miesięcy nie przyjeżdża do córki . Córka za...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:58.