ojciec dziecka nie chce podac adresu wyjazdu z nia wakacje - Forum Prawne

 

ojciec dziecka nie chce podac adresu wyjazdu z nia wakacje

witam, jestem po rozwodzie, dziecko mieszka ze mną(matka), sądownie ma ustalony termin wakacji z ojcem poza miejscem zamieszkania, ale ojciec nie chce podać mi adresu wyjazdu na wakacje z córką, wiem że jadą nad polskie ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
03-07-2019, 21:05  
eleonora 33
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie ojciec dziecka nie chce podac adresu wyjazdu z nia wakacje

witam,
jestem po rozwodzie, dziecko mieszka ze mną(matka), sądownie ma ustalony termin wakacji z ojcem poza miejscem zamieszkania, ale ojciec nie chce podać mi adresu wyjazdu na wakacje z córką, wiem że jadą nad polskie morze i to wszystko. powiedziałam że jeśli nie dostanę adresu chociaż miejscowości to córki mu nie wydam, czy mam do tego prawo?? Oboje mamy pełne prawa w wychowaniu córki z tym że jest przy mnie, matce.
Z góry dziękuje za pomoc.
eleonora 33 jest off-line  
04-07-2019, 16:07  
Shocked
Zbanowany
 
Posty: 14.538
Domyślnie RE: ojciec dziecka nie chce podac adresu wyjazdu z nia wakacje

Oczywiście, że masz prawo do wiedzy nt miejsca pobytu dziecka.
W razie różnicy zdań tylko sąd rodzinny Was pogodzi a sąd to zawsze ryzyko porażki i kosztów plus stres.
Usiądźcie i porozmawiajcie jak dorośli. Lepiej się słabo ułożyć niż dobrze powadzić.
Shocked jest off-line  
04-07-2019, 21:11  
Shocked
Zbanowany
 
Posty: 14.538
Domyślnie RE: ojciec dziecka nie chce podac adresu wyjazdu z nia wakacje

Wobec braku zgody rodziców co do wyjazdu dziecka nigdzie nie pojedzie.
Nie napiszę, że ma prawo nie wydać ale jak nie wyda to ojciec nic z tym poza poniższym nie zrobi.
Każdy z rodziców ma prawo wystąpić do sądu rodzinnego z wnioskiem o rozstrzygnięcie w sprawie spornej dotyczącej dziecka.
Shocked jest off-line  
05-07-2019, 07:47  
Abrakadabra3210
Stały bywalec
 
Posty: 2.173
Domyślnie RE: ojciec dziecka nie chce podac adresu wyjazdu z nia wakacje

Sprawę załatw pisemnie. Sądy to lubią. Na piśmie wskaż, żeby podał adres pobytu pod groźbą niewydania dziecka. A dziecko bym wyposażył jednak w telefon z GPS. To bardzo ułatwia lokalizację...
Abrakadabra3210 jest off-line  
06-07-2019, 00:40  
krzysieksiema
Stały bywalec
 
Posty: 971
Domyślnie RE: ojciec dziecka nie chce podac adresu wyjazdu z nia wakacje

Wy tak serio?
Kontakty są zasądzone poza miejscem zamieszkania matki i bez jej obecności?
Matka dziecka nie wydaje.
Ojciec (uprawniony) wzywa policję jest notatka.
Ojciec dokumentuje wydatki, pokazuje w sądzie koszta, zniszczone wakacje itp.
Sądy już w 10% uznają iż - matka nie wykonała postanowienia sądu.
Koszta - zwrot wakacji, pełnomocnika ojca (stawki minimalne ale jednak), wizyty w sądzie itp itd. Z tych 10% niedługo będzie więcej.

I jak to, niepojedzie - przecież tzw porwania rodzicielskie to taki właśnie 'wyjazd' czasem na pół życia, przez pół Polski.

Telefon z GPS (podsłuch czy lokalizator) - bez zgody i wiedzy ojca można ryzykować procesem o stalking, naruszenie dóbr osobistych itp - po co? Do namierzania to są uprawnione służby a nie każdy z dostępem do appki na smartfona.

Czy jak dziecko jedzie na (zapewne) weekend to też każdorazowo pytasz o plan tego weekendu, co do 5 minut i co do 50 m ?

Co zmieni wiedza o adresie? Jesteś w stanie w 3 minuty się teleportować? Jeśli będzie wypadek, istnieje taki numer 112, ojciec pewnie go zna. To pierwszy taki wyjazd? Dziecko nigdy nie było samo z ojcem na wakacjach?

Sąd rodzinny uznał iż - może jechać, bo Wy jako rodzice się nie dogadaliście. Należy kierować się dobrem dziecka, może się wydawać że drugi rodzic nie da sobie rady itp, a drugi rodzic - chce mieć spokój, wypoczynek, obawia się śledzenia itp, obawia się że to pensjonat ** a nie hotel w sopocie ***** czy ile tam gwiazdek ma.
W tym roku w wakacje nie wydasz, w przyszłym - on wnioskuje aby kurator doprowadził do wydania dziecka, w asyście policji, załóżmy, że ma środki i determinację, w rok doprowadzi, iż, sąd to 'klepnie'.
Pytanie - czy dziecko musi być odbierane przez smutną Panią Ciocię z wydziału rodzinnego i 3 umundurowanych jeszcze smutniejszych wujków?
Napisz iż poprosisz o adres bo chciałabyś zorganizować wakacje tak, iż dziecko odbierzesz nad morzem albo w połowie drogi, zawsze dla dziecka lepiej - krótsza podróż. A dla Ciebie - mniej stresu i kosztów przed sądem.
Rozmawiamy o miesiącu wakacji nad morzem dla miesięcznego malucha na cycu, którego ojciec nigdy nie przewijał, czy rezolutnym 10 latku, który nie da sobie w kaszę dmuchać i ojcu, który się po prostu umie zająć dzieckiem ?
krzysieksiema jest off-line  
07-07-2019, 21:06  
yakhub
Użytkownik
 
Posty: 278
Domyślnie RE: ojciec dziecka nie chce podac adresu wyjazdu z nia wakacje

Cytat:
Napisał/a eleonora 33 Zobacz post
witam,
jestem po rozwodzie, dziecko mieszka ze mną(matka), sądownie ma ustalony termin wakacji z ojcem poza miejscem zamieszkania, ale ojciec nie chce podać mi adresu wyjazdu na wakacje z córką, wiem że jadą nad polskie morze i to wszystko.
A tak właściwie - to do czego Ci potrzebna ta wiedza? Co zamierzasz z nią zrobić, i jakie kroki podjąć w związku z tym?

Bo tak - jeżeli nie zamierzasz z tym robić nic - to przecież równie dobrze możesz nie wiedzieć.
Jeżeli zaś zamierzasz w związku z tym coś robić - to otrzymujesz odpowiedź, dlaczego ojciec nie chce ci powiedzieć.

Cytat:
powiedziałam że jeśli nie dostanę adresu chociaż miejscowości to córki mu nie wydam, czy mam do tego prawo??
Jak sama napisałas:
"sądownie ma ustalony termin wakacji z ojcem poza miejscem zamieszkania". Czyli - nie, nie masz do tego prawa.
Inna sprawa, że nawet, jak córki nie wydasz, to realnie nikt ci nic nie zrobi (niestety).

Ale zastanów się, kto na tym zyska.

Bo na pewno nie Twoja córka.
yakhub jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ ojciec dziecka nie chce podac nowego adresu zamieszkania. (odpowiedzi: 19) witam Co niedziele ojciec mojej 4 letniej córki zabiera małą do siebie-mieszkał z rodzicami więc wiedziałam gdzie mała przebywa. obecnie od dwóch...
§ pozbawiony władzy rodzicielskiej ojciec mojego dziecka chce zabrać je na wakacje (odpowiedzi: 23) Witam, mam 25 lat, ale mam również już 5-letniego synka, ukończone studia i dobrą pracę, która pozwala mi na zapewnienie mojemu dziecku bardzo...
§ czy ojciec dziecka może zabronić wyjazdu za granicę (odpowiedzi: 4) No własnie a jak to jest. Jestem po rozwodzie bez orzekania o winie, mój były mąż ma ograniczone prawa do córki, może tylko współdecydowac o wyborze...
§ Czy ojciec moze zakazac dziecku wyjazdu na 10 dniowe wakacje zagranica? (odpowiedzi: 3) Witam Czy ojciec moze zakazac wyjazdu dziecku zagranice na wakacje na 2 tyg dziecko ma paszport wyjezdzało juz zagranice na wakacje a teraz ojciec...
§ ojciec dziecka nie chce podać nowego adresu (odpowiedzi: 1) Witam po rozwodzie mam przyznaną opiekę prawną nad dzieckiem, córka ma 9 lat, mój były mąż zmienił miejsce zamieszkania, w tym samym miejsce lecz...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:23.