Wysyłanie zdjęć kochanki do jej męża - Forum Prawne

 

Wysyłanie zdjęć kochanki do jej męża

W latach Wrzesień 2015 do Wrzesień 2019 miałem romans z mężatką (oczywiście nie jestem karany, mam wyższe wykształcenie z dobrej uczelni). Okres ten trwał znacznie dłużej, a powyższe ramy czasowe to czas od pierwszego do ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
23-09-2022, 00:55  
lukasqkrk
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie Wysyłanie zdjęć kochanki do jej męża

W latach Wrzesień 2015 do Wrzesień 2019 miałem romans z mężatką (oczywiście nie jestem karany, mam wyższe wykształcenie z dobrej uczelni). Okres ten trwał znacznie dłużej, a powyższe ramy czasowe to czas od pierwszego do ostatniego stosunku seksualnego.
No cóż tu dużo mówić, jako młody facet kilka lat po studiach, zakochałem się totalnie bez pamięci i straciłem zdrowy rozsądek. Wszedłem w zakazaną relację i na tamten czas serducho dyrygowało wszystkim co robiłem.

Posiadam na to dowody w postaci wspólnych zdjęć i filmów w ilości ponad 1000 sztuk, wliczając zdjęcia intymne i tzw seks taśmy, oraz rozmowy (smsy, chaty z WhatsApp, Viber) w ilości których nie jestem w stanie nawet zliczyć, bardzo często zapewniające o jej rzekomym uczuciu względem mnie.
Kobieta postanowiła zakończyć romans i wrócić do męża, nakazała skasować wszystkie dowody jakie posiadam. Zaznaczam wyraźnie, że wszystkie zdjęcia oraz filmy były nagrywane zawsze wspólnie i zawsze za wspólną zgodą, gdzie sami często razem wracaliśmy potem do ich oglądania, a znaczna (o ile nie większa) ilość była wykonana przez nią przy użyciu jej smartfona.
Jakie prawne konsekwencje grożą mi w przypadku wysłania wspólnych zdjęć lub zachowanych rozmów do jej męża, wykluczając zdjęcia intymne i erotyczne, gdyż w tym przypadku wiem że jest to przestępstwo.
Czy gdyby taka sytuacja się wydarzyła, to czy ona lub jej mąż mogą pociągnąć mnie do odpowiedzialności karnej ?
lukasqkrk jest off-line  
23-09-2022, 08:10  
piotr_tola
Użytkownik
 
Posty: 359
Domyślnie RE: Wysyłanie zdjęć kochanki do jej męża

Jak widać "wykształcenie z dobrej uczelni" o niczym nie świadczy...
Po co chcesz wysyłać te zdjęcia? Na pewno jej w ten sposób nie odzyskasz.
Kobieta Cię poprosiła o skasowanie, uszanuj, skasuj, zapomnij, wybrała innego.


A prawnie? Nie wiem czy to nie podejdzie pod art. 191a § 1 k.k.:

"Kto (...) wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej bez jej zgody rozpowszechnia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5."
piotr_tola jest off-line  
23-09-2022, 08:42  
Pejotwroc
Stały bywalec
 
Posty: 1.368
Domyślnie RE: Wysyłanie zdjęć kochanki do jej męża

Jak czytam takie posty to aż mi się ciśnienie podnosi. Świadomie wchodzisz kopytami w czyjeś małżeństwo. A jak druga osoba po jakimś czasie chce zakończyć ten związek to ty urażony chcesz się zemścić? I szukasz porady na forum prawnym czy to się tobie upiecze? Czytając inny Twój post widzę że na tym punkcie masz jakąś obsesję. Tu by bardziej pomógł psycholog a nie prawnik.

Cytat:
Napisał/a lukasqkrk Zobacz post
No cóż tu dużo mówić, jako młody facet kilka lat po studiach, zakochałem się totalnie bez pamięci i straciłem zdrowy rozsądek.
Jak widzę że do tej pory go jeszcze nie odzyskałeś.
Pejotwroc jest off-line  
23-09-2022, 09:57  
piotr_tola
Użytkownik
 
Posty: 359
Domyślnie RE: Wysyłanie zdjęć kochanki do jej męża

Cytat:
Napisał/a Pejotwroc Zobacz post
Czytając inny Twój post widzę że na tym punkcie masz jakąś obsesję. Tu by bardziej pomógł psycholog a nie prawnik.Jak widzę że do tej pory go jeszcze nie odzyskałeś.
Aż zajrzałem i się zgadzam w100%.

Do autora wątku - prosisz się o kłopoty i to bardzo.

Ale obawiam się, że tak czy siak zrobisz coś głupiego, ochłoń, bo sobie biedy napytasz.
piotr_tola jest off-line  
23-09-2022, 10:42  
piotr_tola
Użytkownik
 
Posty: 359
Domyślnie RE: Wysyłanie zdjęć kochanki do jej męża

I tak w ogóle co ten post robi w "Prawo rodzinne i opiekuńcze"?
piotr_tola jest off-line  
23-09-2022, 13:45  
lukasqkrk
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie RE: Wysyłanie zdjęć kochanki do jej męża

Moze macie rację. Moze czas odpuścić po takim długim czasie. Poprostu bylem ciekawy jakto wygląda z punktu prawa. Kto pyta nie błądzi.
Mimo wszystko odradzam komukolwiek wchodzenie w takie relacje z mężatką lub mężem nie zależnie od tego jak bardzo by was do tego namawiali zachęcali i kusili bo nie warto ani trochę.
lukasqkrk jest off-line  
23-09-2022, 13:59  
karolla0905
Stały bywalec
 
Posty: 9.910
Domyślnie RE: Wysyłanie zdjęć kochanki do jej męża

Skończy się rozwodem a ty pewnie z obita facjata. Bez sensu. Znajdź kogoś wolnego i zapomnij.
karolla0905 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Przerabianie zdjęć i wysyłanie ich (odpowiedzi: 2) Około 3 lata temu, miałem jakoś 12 lat, byłem w podstawówce i wysyłaliśmy między sobą z kolegami zdjęcia nauczycieli (wiem, moje poczucie humoru było...
§ Wysyłanie nagich zdjęć. (odpowiedzi: 9) Witam. Otóż mam 17 lat. W archiwum GG mam rozmowy, w których wysyłam nagie fotki do osób w wieku od 13 do 16. Czy jeśli przed moim wysłaniem osoba ta...
§ Wysyłanie nagich zdjęć (odpowiedzi: 6) Witam, ostatnio znajomy powiedział mi o jedne sprawie. Nie długo skończy on 18lat, ma dziewczynę w wieku lat 14/15. Problem jest w tym, że wysłał on...
§ Wysyłanie zdjęć.. (odpowiedzi: 4) Witam serdecznie proszę o pomoc bo zupełnie nie wiem co zrobić :z moim mężem nie mieszkamy razem od września 2010 obecie jesteśmy w trakcie rozwodu...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:42.