egzekucja kontaktów -kontra- ograniczenie władzy rodzicielskiej - Forum Prawne

 

egzekucja kontaktów -kontra- ograniczenie władzy rodzicielskiej

Witam W 2004 r sąd orzekł rozwód, bez orzekania o winie i nie uregulował kontaktów ojca z córką. Matka wraz z babką (swoją matką)przez cały czas od rozwodu używała wszelkich metod aby kontakty ojca utrudniać ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
08-01-2010, 18:35  
zajęty
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie egzekucja kontaktów -kontra- ograniczenie władzy rodzicielskiej

Witam
W 2004 r sąd orzekł rozwód, bez orzekania o winie i nie uregulował kontaktów ojca z córką. Matka wraz z babką (swoją matką)przez cały czas od rozwodu używała wszelkich metod aby kontakty ojca utrudniać i uniemożliwiać. Angażując do utrudniania spotkań swego konkubenta(niedoszłego ojca swojego nienarodzonego dziecka)Wywoziła córkę w czasie kiedy ojciec zapowiadał ,że przyjdzie się z nią spotkać. Przesłuchiwała córkę po sporadycznych kontaktach z ojcem(gdzie byłaś?, co robiłaś?, co mówili?)Dodam ,że ojciec dziecka związał się z byłą bratową byłej żony.
Po jakimś czasie konkubent zostawił chorą z zawiści rozwódkę dla innej.
W 2006 roku na wniosek ojca sąd uregulował utrudniane kontakty z córką. Pod wpływem argumentów i możliwością przesłuchania byłego konkubenta oraz presją dowodów i strachem przd RODK matka i jej adwokat usilnie starali się o ugodę , do , której w końcu doszło. Wniosek przeszedł w całości zgodnie z życzeniem ojca. Postanowienie od samego początku nie było w pełni przez matkę respektowane. Zależnie od jej ochoty ojciec widywał się z córką w miejscu zamieszkania dziecka , choć postanowienie dawało mu możliwość zabierania córki. Matka jak tylko nadarzała się okazja uniemożliwiała kontakty z różnych powodów(wyjazd do rodziny , "niby" choroba, albo po prostu nie było jej w domu) Doszło do tego iż ojciec spadł w życiu dziecka niżej niż koleżanki matki( komunia córki -termin celowo błędnie podany przez matkę, pokątnie poznany właściwy, ojciec po kościele dał prezent i won!) Matka przez cały czas wraz ze swoją matką piorą mózg córki, manipulują, indukują negatywny wizerunek ojca.
roku 2007 matka poznaje kolejnego już absztyfikanta i próbuje związać jak zawsze emocjonalnie z dzieckiem. sytuacja ulega jeszcze większemu pogorszeniu ponieważ teraz znów angażuje kolejnego nieświadomego manipulacji faceta w swoje rozgrywki i zemstę na byłym małżonku(bo związał się z bratową i dalej z nią jest). I znów wywożenie dziecka w terminy spotkań z ojcem, ograniczanie spotkań , pranie mózgu i cała masa złych rzecz skierowanych przeciwko ojcu.
Rok 2009 ojciec ma dość. Przestaje się bać komornika, którym od jakiegoś czasu jest straszony(zalega z alimentami, pogarsza się sytuacja materialna)Ojciec oczekuje na narodziny dziecka ze swoją długoletnią partnerką. Chce aby córka jedynaczka(10 lat)poznała swojego przyrodniego brata. Ojciec decyduje sie na mediacje w Ośrodku Interwencji Kryzysowych, bo nie chce znów iść do sądu (bo matka o wszystkim informuje córkę ,aby ją straszyć osobą ojca) W zamian matka występuje do komornika o egzekucję zaległych alimentów. Matka podpisuje zgodę na mediacje , ale zamiast podpisać wynegocjowaną umowę , wyprowadza się do innego miasta wraz z konkubentem , nie informując ojca (jak zwykle-3razy tak już było) Mediacja zerwana. Ojcu nie pozostaje już nic innego jak tylko złożyć wniosek o egzekucję kontaktów.
Wrzesień- matka przywozi córkę do miasta ojca(wraca po resztę rzeczy) , ojciec spotyka się z córką , kontakt jest w porządku spacer , odwiedziny dziadków , spacer z partnerką ojca i przyrodnim bratem(2misiąc.) Mija miesiąc bez kontaktu telefonicznego(córki ani matki telefon nie odpowiada)
Październik- Po nie udanych próbach spotkania sie z córką (matka w dzień spotkania przyjeżdża do miejscowości ojca nie informuje go o tym a on wybiera się do miejsca zamieszkania dziecka) ojciec dowiaduje się ,że dziecko jest w mieście , usiłuje się spotkać (jego weekend) nikt nie otwiera drzwi ,córka przez telefon , później przez domofon mówi że nie wyjdzie. Ojciec zdenerwowany wzywa policję. Patrol stwierdza- dziecko nie chce się z panem widzieć, następnego dnia sytuacja podobna z tym że nikt nie odzywa się przez domofon, ojciec wzywa policję, patrol - "dziecko nie chce się z panem spotkać" Następnego dnia ojciec składa wniosek do sądu o egzekucję kontaktów i doniesienie do prokuratury o nie przestrzegani postanowienia sądu Art 244 kk.
W toku postępowania sprawdzającego ojciec dowiaduje się podczas przesłuchania ,że art 244 kk nie wchodzi w grę ( brak zgodności z art 39kk o zastosowaniu środków karnych) prokurator nakazuje przesłuchanie ojca na okoliczność art 191 kk - zmuszanie do określonego działania. po przesłuchaniu stron i świadków, policja do prokuratury, a ta odmawia wszczęcia postępowania. Sprawa nie przyniosła żadnego rezultatu , tylko tyle, że matka nakłamała podczas składania wyjaśnień.
Listopad- ojciec jedzie do Milanówka aby spotkać się z córką (jego weekend)nie zastaje nikogo w domu pod wskazanym adresem , telefon córki matki nie odpowiada od miesiąca, sms do matki -"Stoję pod blokiem , chcę się widzieć z córką" -brak odpowiedzi. w związku z tym ojciec musi zdobyć potwierdzenie że był i nikogo nie zastał, robi zdjęcia i próbuje dodzwonić się na policję(cos przerywa połączenie po sekundzie, potem nikt nie odbiera)jedzie na komisariat po potwierdzenie, że odbił sie od drzwi, a tu dyżurny mówi ,ze jest właśnie pod adresem matki interwencja , matka wezwała patrol samochodu zaparkowanego niedaleko bloku pod którym stoi ojciec , chce sie spotkać z córką a ona nie chce i nie mogą przez to wejść do domu,( samochodzie jest z nią konkubent)ojciec wraca na miejsce zdarzenia ale jest juz po fakcie policjanci wychodzą z klatki . Krótka rozmowa o tym ,że nie mogą pomóc , przedstawienie dokumentów ( dowód, postanowienie sądu, itp) do kontaktu z dzieckiem znów nie doszło.
Sąd-(ojciec złożył go 19 października w sądzie, który wydał postanowienie o uregulowaniu kontaktów Sąd w Łomży)wniosek o egzekucję został zakwalifikowany jako sprawa o wydanie dziecka. Ojciec dołączył wniosek o przesłuchanie świadków, załączenie dokumentacji z mediacji, załączenie akt prokuratury, wniosek o RODK, informacje policyjnych interwencji z Łomży i Milanówka (miejsce zamieszkania dziecka) oczekiwanie na sprawę 25 stycznia(trzy miesiące)
6 stycznia -listonosz przynosi list z sądu w Grodzisku Maz.( właściwy dla Milanówka) Matka dziecka złożyła tam wniosek o ograniczenie władzy rodzicielskiej z art 109 krio- uzasadnienie- córka mówi że nie chce się spotykać z ojcem i nienawidzi ojca, że po spotkaniach z ojcem córka jest rozkojarzona i apatyczna , trudno do niej dotrzeć itp., ojciec zalega z alimentami( płaci bieżące przez komornika) Przedstawia jakieś opinie psychologiczne i wychowawcy ze szkoły
Wspomnę ,że matka nie odbiera żadnej korespondencji wysyłanej na adres w Łomży (wezwanie do sądu) ani listów poleconych od ojca na adres w Milanówku (Przekaz pieniężny jednak odebrała)
Co dalej ma robić ojciec , Który kocha córkę , jak bronić się przed ograniczenie władzy rodzicielskiej , co robić dalej?
zajęty jest off-line  
08-01-2010, 18:41  
attorney
Stały bywalec
 
Posty: 805
Domyślnie RE: egzekucja kontaktów -kontra- ograniczenie władzy rodzicielskiej

nie gniewaj się, ale kto tą nowelkę przeczyta, to forum, pytaj "na krótko", albo napisz co chcesz wiedzieć, nikt ci nie powie co zrobi np. sąd
attorney jest off-line  
08-01-2010, 19:12  
zajęty
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: egzekucja kontaktów -kontra- ograniczenie władzy rodzicielskiej

Chcę wiedzieć :
Czy sąd w Łomży (sprawa o wydanie dziecka) połączy sprawę o ogrniczenie władzy rodzicielskiej ze sprawą w Grodzisku Maz.?,
Czy może sprawa z Łomży zostać przeniesiona do Grodziska Maz.?-lub odwrotnie
Jak mam się bronić przed ograniczeniem władzy rodzicielskiej?
zajęty jest off-line  
08-01-2010, 19:43  
pusia
Użytkownik
 
Posty: 161
Domyślnie RE: egzekucja kontaktów -kontra- ograniczenie władzy rodzicielskiej

Pan musi mówić prawdę, a wszystko będzie zależeć jak podejdzie do sprawy Sędzia. Czy zapozna się z aktami, czy zapozna się z dowodami. Powinien skierować Was na badania w RODK.
pusia jest off-line  
15-07-2010, 10:21  
zajęty
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: egzekucja kontaktów -kontra- ograniczenie władzy rodzicielskiej

Cd:
2 czerwiec Sad ukaral matke grzywna za utrudnianie kontaktow z corka.
W sprawie o ograniczenie wladzy Sad nakazal badanie przez bieglych w RODK przy ul.Zwierzynieckiej w Warszawie. DODAM TYLKO JESZACZE ; ZE WSZYSTKIE PROBY SPOTKANIA Z CORKA DO TEJ PORY byly bez powodzenia - interwencje policji na wezwanie ojca i wezwanie przez matke gdy ojciec chcial zobaczyc dziecko na parkingu przed blokiem- podczas nie swojego weekendu.
Jaki maja sens badania przez psychologow po 11 miesiecznej calkowitej, pozbawionej kontakty rozlace i tak dlugotrwalej manipulacji i alienacji matki i jej bliskich (miedzy innymi babka i konkubent)???
Czy istnieje jakas szansa na ty aby biegli wykryli i wlasciwie zinterpretowali zabuzenia , ktore niestety moja corka przezywa?
I w koncu czy jest nadzieja aby Sad przerwal ten ochydny , bezsensowny zbrodniczy proceder???
Prosze niech ktos mi pomoze pokazac prawde i odmienic Zycie mojej Corki.
zajęty jest off-line  
15-07-2010, 10:46  
rubbermaid
Stały bywalec
 
rubbermaid na Forum Prawnym
 
Posty: 5.134
Domyślnie RE: egzekucja kontaktów -kontra- ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ja tak bym się nie martwił. Biegłe w RODK powinny wykryć próby manipulacji dzieckiem. Poza tym opinia RODK to nic innego jak materiał dowodowy z przesłuchania świadków, tyle że w tym wypadku nieletnich, których przesłuchania w sądzie zabraniają przepisy kpc.
W RODK przesłuchiwani sa również rodzice, a stenogram/protokół z przesłuchania jest niejako dowodem w sprawie. Więc jeśli zachodzą podejrzenia o manipulacje dzieckiem w celu ograniczania kontaktów, to trzeba o tym opowiedzieć w wywiadzie/badaniu i będzie to wzięte pod uwagę.
RODK wystawia też opinię. Jeśli opinia bedzie nieprzychylna, można na najbliższej rozprawie powołać na świadków biegłe z RODK, a w ostateczności jeśli uda się wzbudzić wątpliwość składu orzekającego co do jakości badania, można wnioskować o przeprowadzenie kolejnego badania w innym ośrodku. Tylko nie wiadomo czy sąd się przychyli do wniosku czy nie.
rubbermaid jest off-line  
26-08-2010, 09:36  
karola87-r
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: egzekucja kontaktów -kontra- ograniczenie władzy rodzicielskiej

Witam! Mam prośbę, czy ktoś dysponuje może wzorem wniosku o egzekucje kontaktów z dzieckiem. Byłabym wdzieczna za podesłanie.
karola87-r jest off-line  
02-09-2010, 14:10  
matkaaa
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: egzekucja kontaktów -kontra- ograniczenie władzy rodzicielskiej

wszystko to oszczerstwa i kłamstwa
matkaaa jest off-line  
03-09-2010, 06:50  
matkaaa
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: egzekucja kontaktów -kontra- ograniczenie władzy rodzicielskiej

Napewno jakbyś był dobrym ojcem to by Ci tego nie zrobiła . Wszystkiemu winne są kobiety .Norma że facet jest święty nie bije nie znęca się tak tak WINNE SĄ KOBIETY
matkaaa jest off-line  
03-09-2010, 12:42  
magi13
Stały bywalec
 
Posty: 798
Domyślnie RE: egzekucja kontaktów -kontra- ograniczenie władzy rodzicielskiej

Cytat:
Napisał/a matkaaa Zobacz post
Napewno jakbyś był dobrym ojcem to by Ci tego nie zrobiła . Wszystkiemu winne są kobiety .Norma że facet jest święty nie bije nie znęca się tak tak WINNE SĄ KOBIETY
na pewno gdyby była dobrą matką, nie odizolowała by dziecka od ojca, nie zrobiła by tego dziecku Norma że matka polka najlepsza, najzaradniejsza, najkochańsza...a że zabiera dziecku ojca, czy rozbija rodzinę, że ogląda się tylko za własnym tylkiem...to nic, przecież i tak winni są faceci...

widzisz, jak łatwo przerobić Twój komentarz i Twoja ocenę..??

niestety tu nigdgy nie można powiedzieć że ktos kto piszę na pewno jest dobrym lub złym rodzicem..często ktoś pozornie udaje dobrego i troskliwego rodzica kierujacego w swych działaniach tzw "dobrem dziecka" a tym czasem owe działania są kierowane chorymi i zawistnymi pobutkami własnymi..
magi13 jest off-line  
03-09-2010, 12:47  
rubbermaid
Stały bywalec
 
rubbermaid na Forum Prawnym
 
Posty: 5.134
Domyślnie RE: egzekucja kontaktów -kontra- ograniczenie władzy rodzicielskiej

Cytat:
Napisał/a magi13 Zobacz post
niestety tu nigdgy nie można powiedzieć że ktos kto piszę na pewno jest dobrym lub złym rodzicem..często ktoś pozornie udaje dobrego i troskliwego rodzica kierujacego w swych działaniach tzw "dobrem dziecka" a tym czasem owe działania są kierowane chorymi i zawistnymi pobutkami własnymi..
Kobiety żeby udać lepszego rodzica zakładają pobutki, bo wtedy łytka lepiej wygląda.
rubbermaid jest off-line  
04-09-2010, 07:58  
zajęty
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: egzekucja kontaktów -kontra- ograniczenie władzy rodzicielskiej

Sąd 1 września kolejny raz ukarał matkę grzywną za utrudnianie kontaktów, oraz pouczył i przestrzegł , że będzie karał do skutku. Dziś jest następny termin spotkania z córką , właśnie przygotowuję się do wyjazdu. Niestety nie mam wielkich nadzieii na spotkanie z córką. Nie sądzę żeby matka zmądrzała przez parę dni, skoro trwa to już tak długo.
PS. Nie obawiam się krytyki na forum takich uzytkowników jak ''matkaaa''(moja ex tez tak się wyraża ''oszczertwstwa i kłamstwa''-to ostatnio ulubione słowa i argumenty do walki ze mną w sądzie.
zajęty jest off-line  
14-11-2010, 12:03  
jackkier
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: egzekucja kontaktów -kontra- ograniczenie władzy rodzicielskiej

Witam serdecznie,jestem w podobnej sytuacji i także w żaden sposób nie mogę wyegzekwować od właścicielki postanowienia sądu odnośnie kontaktów z dziećmi i już miałem sobie odpuścić egzekucje dać spokój i tak nic nie..,ale jak napisał zajęty na jakiej podstawie sąd zasądził grzywnę i o co Pan wnioskował do sądu ?Proszę o pomoc
jackkier jest off-line  
14-11-2010, 18:45  
rubbermaid
Stały bywalec
 
rubbermaid na Forum Prawnym
 
Posty: 5.134
Domyślnie RE: egzekucja kontaktów -kontra- ograniczenie władzy rodzicielskiej

Przepis prawny:
Ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich
Art. 8. § 1. W wypadku gdy rodzice lub opiekun nieletniego uchylają się od wykonania obowiązków nałożonych na nich przez sąd rodzinny, sąd ten może wymierzyć im karę pieniężną w wysokości od 50 do 1.500 złotych.
rubbermaid jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Ograniczenie władzy rodzicielskiej (odpowiedzi: 9) Witam, mam takie pytanie, czy podstawą do ograniczenia władzy rodzicielskiej jest to iż ojciec nie ma kontaktu z dzieckiem od ponad 2 lat, mieszka...
§ Ograniczenie władzy rodzicielskiej (odpowiedzi: 1) Jestem od niedawna mamą. Były niedoszły narzeczony wyrzucił mnie z domu w 9 miesiącu ciąży nie miałam dokąd iść ale z pomocą bliskich poradziłam...
§ Ograniczenie władzy rodzicielskiej (odpowiedzi: 4) Witam. Piszę ponieważ potrzebuję porady w sprawie napisania pozwu o ograniczenie władzy rodzicielskiej ojcu mojego dziecka. W internecie pełno jest...
§ Alimenty, ustalenie kontaktów i ograniczenie władzy rodzicielskiej (odpowiedzi: 21) Witam, czy wiosek o alimenty, ograniczenie praw i ustalenie kontaktów mogę napisać w jednym pozwie, tak aby wszystkie te sprawy odbyły się na jednej...
§ ograniczenie władzy rodzicielskiej (odpowiedzi: 6) Piszę gdyż jestem załamana ostatnimi wydarzeniami jakie się od lipca 2010 dzieją. Dostałam z Sądu wydział rodzinny i nieletni pismo w którym cytuję...
§ ograniczenie władzy rodzicielskiej (odpowiedzi: 1) Witam jestem w trakcie rozwodu z meżem muzułmaninem. Staram sie o ograniczenie władzy rodzicielskiej mężowi. Mam kilkumiesieczne dziecko ktore...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:07.