Kontakt z dzieckiem !!! - Forum Prawne

 

Kontakt z dzieckiem !!!

Mam w rodzinie taką sytuację - kuzyn jest żonaty i ma dziecko. Przez 3 lata mieszkał z żoną i dzieckiem. W październiku 2009 r. żona odeszła do matki z córką, twierdząc że już go nie ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Zamknięty temat
 
23-01-2010, 11:57  
kobret
Początkujący
 
Posty: 16
Domyślnie Kontakt z dzieckiem !!!

Mam w rodzinie taką sytuację - kuzyn jest żonaty i ma dziecko. Przez 3 lata mieszkał z żoną i dzieckiem. W październiku 2009 r. żona odeszła do matki z córką, twierdząc że już go nie kocha. W okresie październik - styczeń utrudnia mu kontakty z córką - umawia się na sobotę,w piątek dzwoni,że jednak w niedzielę a w niedzielę informuje go że dostanie małą w poniedziałek. Po wielkich prośbach kuzyn może zabrać małą do siebie raz na dwa tygodnie - do ostatniej chwili nie wiedząc kiedy - zależy od kaprysu żony !!! Do tego jego żona wyprowadziła się w grudniu od matki. Nie orientujemy się gdzie mieszka, ale najprawdopodobniej 5 km od miejsca zamieszkania, choć ciągle twierdzi że "niby" mieszka z matką!!! Ostatnio powiedziała kuzynowi że ma dać dziecku spokój i zrobić sobie nowe!!!! Kuzyn jest załamany!! Nie wie co robić??? Nie wie gzie jest i co robi jego córka?????? Jak mu pomóc !?
kobret jest off-line  
23-01-2010, 15:36  
z bytomia
Stały bywalec
 
z bytomia na Forum Prawnym
 
Posty: 548
Domyślnie RE: Kontakt z dzieckiem !!!

Proponuję wystapić do sądu o uregulowanie widzeń z była konkubiną
Wniosek składa się w sądzie rejonowym w wydz. do spraw rodzinnych i nieletnich
z bytomia jest off-line  
23-01-2010, 16:13  
drizzt1223
Stały bywalec
 
Posty: 940
Domyślnie RE: Kontakt z dzieckiem !!!

Hehe zdaje się, że uregulowanie kontaktów z dzieckiem a nie byłą konkubina
drizzt1223 jest off-line  
23-01-2010, 16:53  
monikatomen
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Kontakt z dzieckiem !!!

--------------------------------------------------------------------------------

WITAJ. PISZĘ Z PROFILU MOJEJ ŻONY. WPIER PRZEDSTAWIĘ SIĘ. MAM NA IMIĘ KLAUDIUSZ GÓRSKI. JESTEM ROZWODNIKIEM. MIALEM TAKĄ SAMĄ SYTUACJĘ JAK TY. I JAKOŚ UDAŁO MI SIĘ Z TAKĄ MĄDRALĄ (CZYT. MATKA DZIECKA) ZROBIC RAZ NA ZAWSZE POŻĄDEK. DŁUGO BYŁEM CIERPLIWY. ALE CIERPLIWOŚĆ SIĘ WYCZERPAŁA W MOMENCIE JAK ZOBACZYŁEM ŁZY W OCZACH DZIECKA.NIE WIDZIAŁEM SYNA KTÓRY WTEDY MIAŁ 5 LAT PONAD 18 MIESIĘCY. KOLEGO.NIE MA CZASU DO STRACIENIA. PO PIERWSZE CZAS DZIAŁA NA NIEKORZYŚĆ TWOJĄ I DZIECKA. ALE KIERUJMY SIĘ TYLKO STRONĄ DZIECKA. PRZEZ ROZŁĄKĘ TRACISZ BARDZO WAŻNĄ RZECZ - WIĘŹ DUCHOWĄ Z DZIECKIEM. PO DRUGIE DZIECKO ZACZYNA ZAPOMINAĆ O TOBIE. PO TRZECIE PODLEGA WCIĄŻ MANIPULACJOM MATKI I CO NAJGORSZE ZACZYNA JEJ WIERZYĆ (DZICKO POSIADA PROSTA LOGIKĘ I ARGUMENTACJĘ - NIE WIDZI OJCA TO WIERZY MATCE ŻE ON ZAPOMNIAŁ O DZIECKU).
CO MOŻESZ ZROBIĆ I WYGRAĆ:
1. NATYCHMIAST SKŁADAJ WNIOSEK DO SĄDU REJONOWEGO WYDZIAŁ RODZINNY I NIELETNICH WEDŁUG WŁAŚCIWOŚCI MIEJSCA ZAMIESZKANIA DZIECKA O USTALENIE KONTAKTÓW Z DZIECKIEM NA PODSTAWIE ART.98 §1 k.r.o. WZ Z ART. 113 §1 i 2 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (PODAJE LINK DO ADRESU KODEKSU RODZINNEGO I OPIEKUŃCZEGO .Akty prawne w serwisie Prawo.money.pl)

2. W PUNKCIE 2 TEGO WNIOSKU ZŁÓŻ ŻADANIE O OGRANICZENIE MATCE WŁADZY RODZICIELSKIEJ NA PODSTAWIE ART.109 §2 pkt3 poprzez ustalenie nadzoru kuratora sądowego W ZWIĄZKU Z NADUŻYWANIEM PRZEZ MATKĘ DZIECKA WŁADZY RODZICIELSKIEJ POPRZEZ UNIEMOZLIWIANIE REALIZACJI PRZEPISU ART. 113 §1 i 2 k.r.o. CO LEŻY W SPRZECZNOŚCI Z DOBRZE POJMOWANYM DOBREM DZIECKA I POCZUCIEM JEGO BEZPIECZEŃSTWA oraz motywuj że raki nadzór będzie sprawował pieczę nad prawidłowością przebiegu tych kontaktów i respektowania przez matkę praw ojca i dziecka.

3. NIE TARGUJ SIĘ O TERMINY KONTAKTÓW. JESTES OJCEM I DOSTOSUJ SWOJE ŻYCIE DO POTRZEB DZIECKA. NIE ZROBISZ TEGO STRACISZ JE. ZE WZGLĘDÓW SPOŁECZNYCH TWOJA POSTAWA W ZWIĄZKU Z ODPOWIEDZIALNOŚCIA ZA KREDYT JEST POSTAWĄ BARDZO POZYTYWNĄ ALE DLA DOBRA DZIECKA I Z JEGO PERSPEKTYWY MUSISZ MIEĆ CZAS DLA NIEGO. JEŻELI POMIĘDZY WAMI BYŁ UKŁAD I ZERWAŁA ONA GO MASZ TEZ PRAWO POCIĄGNĄĆ JĄ DO ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA KREDYT. WTEDY ONA WEŹNIE NADGODZINY A TY BĘDZIESZ MIAŁ CZAS NA ODWIEDZINY DZIECKA.

4. W MOMENCIE GDY OTRZYMASZ POSTANOWIENIE O KONTAKTACH Z DZIECKIEM A Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ JE OTRZYMASZ TO PO PIERWSZYCH DWÓCH NIEUDANYCH PRÓBACH WNOŚ WNIOSEK PONOWNIE DO SĄDU RODZINNEGO O EGZEKUCJĘ TYCH KONTAKTÓW - EGZEKUCJE ŚWIADCZEŃ NIEPIENIĘŻNYCH (NIMATERIALNYCH) NA PODSTAWIE KODEKSU POSTĘPOWANIA CYWILNEGO Art. 1050. § 1. Jeżeli dłużnik ma wykonać czynność, której inna osoba wykonać za niego nie może, a której wykonanie zależy wyłącznie od jego woli, sąd, w którego okręgu czynność ma być wykonana, na wniosek wierzyciela po wysłuchaniu stron wyznaczy dłużnikowi termin do wykonania i zagrozi mu grzywną na wypadek, gdyby w wyznaczonym terminie czynności nie wykonał.
§ 2. Jeżeli wykonanie czynności wymaga wydatków pieniężnych lub dostarczenia materiałów, a obowiązek dostarczenia ich ciąży na wierzycielu, sąd przystąpi do egzekucji w myśl paragrafu poprzedzającego dopiero po wykazaniu przez wierzyciela, że dokonał czynności, od których zależy obowiązek dłużnika, chyba że tytuł egzekucyjny zawiera w tym względzie inne zarządzenie.
§ 3. Po bezskutecznym upływie terminu wyznaczonego dłużnikowi do wykonania czynności, sąd na wniosek wierzyciela nałoży na dłużnika grzywnę i jednocześnie wyznaczy nowy termin do wykonania czynności, z zagrożeniem surowszą grzywną.
W PRAKTYCE WYGLĄDAŁO TO TAK ŻE MOJA BYŁA TEZ BIMBAŁA SOBIE Z POSTANOWIENIA SĄDU O KONTAKTACH - DOSTAŁA GRZYWNĘ, POTEM ZNÓW A ZA TRZECIM RAZEM KARE ARESZTUW W WYMIARZE 3 MIESIĘCY I DOPIERO W TEDY DOTARŁO COS DO JEJ ZAKUTEGO ŁBA!!!
WIĘC MOJE DROGIE PANIE - CWANIACZKI!!! JEST NA WAS BAT!!! NIE JESTESCIE WYJĘTE Z POD PRAWA I BEZKARNE!!!

SKORZYSTAJ Z TYCH WSKAZÓWEK A PRZEDE WSZYSTKIM OD ZARAZ ZACZNIJ ZAOPATRYWAĆ SIĘ W MATERIAŁY DOWODOWE TAKIE JAK ŚWIADKOWIE (NIE CHODŹ DO NIEJ SAM - ŚWIADEK NIE MUSI WEJŚĆ ALE WYSTARCZY ŻE WIDZI JEJ NIECHĘĆ I UNIEMOŻLIWIANIE CI KONTAKTÓW) NAGRYWAJ WSZYSTKIE ROZMOWY NA DYKTAFON, WEZWIJ POLICJĘ W PRZYPADKU JAK UNIEMOŻLIWI CI KONTAKT Z DZIECKIEM ALE NIE PROŚ POLICJI BY TO ROBIŁA NA SIŁĘ TYLKO ABY ZROBILI NOTATKE Z TAKIEGO ZDARZENIA. ZBIERAJ NA NIĄ DOWODY!!! JESTEŚ OJCEM JESTEŚ CHŁOPEM TO WALCZ JAK CHŁOP.
NIE KONTAKTUJ SIĘ Z NIĄ W NIESKOŃCZONOŚĆ BO TO NIC NIE DA TYLKO ODRAZU WAL DO SĄDU BO CIĘ DZIECKO WCZEŚNIEJ ZAPOMNI JAK TA BABA COŚ ZROZUMIE. POWODZENIA. KLAUDIUSZ
monikatomen jest off-line  
23-01-2010, 17:12  
z bytomia
Stały bywalec
 
z bytomia na Forum Prawnym
 
Posty: 548
Domyślnie RE: Kontakt z dzieckiem !!!

drizzt1223 chyba co innego miałam na myśli i co innego pisałam
Oczywiście chodziło o uregulowanie widzeń z dzieckiem, a miałam na myśli że pozwać należy o to konkubinę , która reprezentuje dziecko
z bytomia jest off-line  
23-01-2010, 19:21  
kobret
Początkujący
 
Posty: 16
Domyślnie RE: Kontakt z dzieckiem !!!

Klaudiusz dziękuję za wyczerpującą odpowiedz !!! Strasznie mi pomogłeś !!! Dzięki tym wiadomością wiem od czego zacząć i co wogóle robić !!! Oczywiście postąpie tak jak mi poradziłeś !!! Ma do ciebie pare pytań - 1
) żona przebywa z dzieckiem poza miejscem zameldowania twierdząc że mam się nie interesować gdzie mieszka?????? Nie mam pojęcia gdzie i skim przebywa dziecko??? Można coś na to poradzic??????? 2) ona chce abym to ja wystąpił z wnioskiem o rozwod, i zeby było bez orzekania o winie?????? Jestem osobą słabo majętną . Do tego to ona mnie zostawiła w wynajętym mieszkaniu z nie zapłaconymi rachunkami. A ostatnio się dowiedziałem że jak ja pracowałem spotykała się z innymi. Będąc ze mną założyła stronę w internecie - jako wolna, szukająca męźczyzny 3) co zrobić odnośnie płatności na córkę ?????? Od grudnia nie pracuję - szukam pracy- ale jest teraz fatalny okres!!!! W grudniu wysłałem jej przez pocztę pieniądze na córkę, zrobiłem małej prezent na mikołaja i na święta, zaniosłem od kuzyna mnóstwo rzeczy do ubrania - prawie nowych. żona straszy mnie że wystąpi do sądu o alimenty i dostanie 400 i obciąży mnie do tego kosztem płatności za przedszkole - jak mała pójdzie od wrzesńia. Nawet gdybym pracował nie stać by mnie było żeby ponosić takie wydatki. Zarabiałem średnio 1300 zł. Córka moja jest niejadkiem, nie choruje, rzeczy dostaje po kuzynowstwie. Mieszkając z żoną, żyliśmy skromnie na utrzymanie małej wydawaliśmy ok. 400 zł. Poradź jak rozwiązać te moje problemy
kobret jest off-line  
23-01-2010, 21:14  
monikatomen
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Kontakt z dzieckiem !!!

WITAM KOLEGO PONOWNIE. JUŻ DAJĘ PORADĘ. PODZILĘ JĄ TEMATYCZNIE. BĘDZIE ŁATWIEJ.
1. USTALILIŚMY FAKT ŻE PRACOWAŁEŚ DO GRUDNIA 2009 R. TAK WIĘC PRZYNOSILEŚ DOCHÓD DLA DOMU I RODZINY WIĘC Z TEGO TYTUŁU WYWIĄZYWAŁEŚ SIĘ ZE SWOICH OBOWIĄZKÓW JAKO PRZYKLADNY MĄŻ I OJCIEC. PAMIĘTAJ!!! NIKT NIE WYMAGA ABYŚ Z KOPCIUSZKA ROBIL KSIĘŻNICZKĘ. BIEDA LUB NIEMAJĘTNOŚĆ NIE WPŁYWA NA OCENĘ CZŁOWIEKA JAKO OJCA CZY MĘŻA. Z TEGO CO CZYTAM TO TY PRACOWALEŚ A ONA NIE!!!
2. ZACHOWAJ TE ADRESY STRON INTERNETOWYCH JAKO DOWÓD JEJ EWIDENTNEJ ZDRADY MAŁŻEŃSKIEJ. JEST TO DOWÓD NIEZBITY. W TRAKCIE SPRAWY ROZWODOWEJ ZŁÓŻ WNIOSEK DOWODOWY W POSTACI ZWRÓCENIA SIĘ DO ADMINISTRATORÓW TYCH SERWISÓW O UDOSTEPNIENIE DANYCH TYCH KONT WRAZ Z ZAWARTOŚCIĄ POCZTY.
ZRÓB PODPUCHE I DAJ TE ADRESY I JEJ NICKI KUMPLOM NIECH SIĘ Z NIĄ KONTAKTUJĄ NA TYCH SERWISACH. CHŁOPIE JUŻ JĄ MASZ W GARŚCI.
3. ONA DOBRZE CI RADZI - NATYCHMIAST A NAJLEPIEJ W PONIEDZIAŁEK ZANOŚ POZEW ROZWODOWY DO SĄDU OKRĘGOWEGO WEDŁUG TWOJEGO MIEJSCA ZAMIESZKANIA. JEŻELI NIE STAĆ CIĘ NA WPISOWE I KOSZTA PROCESOWE I ADWOKATA MASZ PRAWO RZĄDAĆ ZWOLNIENIA Z TYCH KOSZTÓW. POZEW MOGĘ TOBIE NAPISAĆ DO SĄDU WRAZ Z RZĄDANIEM ZWOLNIENIA Z TYCH OPŁAT.
4. KONIECZNIE WNOŚ O ROZWÓD Z WYŁĄCZNYM ORZECZENIEM WINY ŻONY ROZPADOWI MAŁŻEŃSTWA. BO W KOŃCU TO ONA CIĘ ZDRADZIŁA I PORZUCIŁA DOM RODZINNY. TO POMOŻE TOBIE W PRZYSZŁOŚCI I TO MOŻE NAJBLIŻSZEJ ODZYSKAĆ CÓRECZKĘ.
5. ŻĄDAJ W POZWIE ALIMENTÓW NA SIEBIE BOWIEM JEJ ODEJŚCIE SPOWODOWAŁO POGORSZENIE TWOJEJ SYTUACJI FINANSOWEJ. MASZ DO TEGO TAK SAMO PRAWO JAK KOBIETY. PRAWO JESTW TEJ KWESTII RÓWNE DLA OBOJGA.
6. NIE SŁUCHAJ JEJ ŻE MASZ SIE NIE INTERESOWAĆ GDZIE ONA MIESZKA. RÓB CO MOŻESZ BY DOCHODZIŁO MIĘDZY WAMI DO SPOTKAŃ CHOCBY NA MIEŚCIE. NA SPOTKANIA TE LUB PRÓBY KONTAKTU Z NIĄ MUSISZ ZBIERAC DOWODY - ŚWIADKOWIE LUB NAGRANIA ROZMÓW, LUB NP BILINGI ROZMÓW TEL. HISTORIE POŁĄCZEŃ NAWET GDY ONA NIE ODBIERA. ALE WYKARZESZ W SĄDZIE ŻE PODJĄŁEŚ WSZELKIE PRÓBY KONTAKTOWANIA SIĘ Z ŻONĄ I DZIECKIEM A WINA LEŻY PO JEJ STRONIE ŻE DO NICH NIE DOSZŁO.
7. PYTASZ CZY MOZNA COŚ PORADZI NA TO ŻE NIE WIESZ Z KIM PRZEBYWA DZIECKO? MOZNA I TO WIELE:
- TWOJA ZONA JEST WOLNA KOBIETĄ I MOŻE ROBIC SOBIE CO CHCE ALE NIE Z WASZYM DZIECKIEM!!!
POWIADOM JAK NAJSZYBCIEJ PISEMNIE SĄD RODZINNY O TEJ SYTUACJI, ŻE ŻONA ZABRAŁA DZIECKO Z DOMU I NIE WIESZ GDZIE SIĘ PODZIEWA. PODAJ CHOCBY ADRESY POD KTÓRYMI PODEJRZEWASZ ŻE MOŻE BYĆ. NAPISZ ŻE OBAWIASZ SIĘ O BEZPIECZEŃSTWO CÓRKI BOWIEM ZONA JEST LEKKOMYSLNA, ZAWIERAŁA ZWIĄZKI PRZYGODNE PRZEZ INTERNET I OBAWIASZ SIĘ O ŻYCIE I LOS CÓRKI. SĄD ZOBOWIĄZANY JEST SPRAWĘ ZBADAĆ ZA POMOCĄ KURATORA SĄDOWEGO, KTÓRY BĘDZIE JEJ SZUKAŁ.
POTRWA TO TROCHĘ ALE DZIĘKI TEMU ZNÓW ONA NAŁAPIE PUNKTÓW NEGATYWNYCH.
8. ZAPEWNE CÓRKA MA BABCIĘ CZYLI MATKĘ TWOJEJ ZONY LUB JAKĄŚ INNĄ RODZINĘ Z KTÓRĄ MA KONTAKT. UDAJ SIE DO TYCH OSÓB I PRZEKAŻ IM KWOTĘ PIENIĘŻNĄ NAWET GŁUPIE 20 ZŁ ALE ZARZĄDAJ POKWITOWANIA I ZOBOWIĄZANIA ŻE JEJ PRZEKAŻĄ NA DZIECKO. W SĄDZIE RODZINNYM TEZ POWIEDZ O TYM FAKCIE ŻE ONA UNIEMOŻLIWIA CI UTRZYMYWANIE CÓRKI.
ZGŁOŚ SIĘ DO KURATORÓW RODZINNYCH BEZPOŚREDNIO. KURATOR MA OBOWIĄZEK CIE WYSŁUCHAĆ I ZAWIADOMIĆ SĄD RODZINNY.
9. JEŻELI DOBRZE POTOCZY SIĘ SPRAWA MASZ DUŻE SZANSE ODEBRAĆ JEJ DZIECKO I WZIĄSĆ JE NA WYCHOWANIE.
10. NAWET JEŻELI SĄD UZNA BY CÓRKA MIALA POZOSTAĆ PRZY NIEJ NIE DOSTANIE ONA WIĘCEJ ALIMENTÓW OD CIEBIE JAK 200-250 ZŁ. I NIC PO ZATYM. CHŁOPIE WIELE MATEK ROBI TAKIE BURAKI PRZED SĄDEM ŻE WOŁAJA OD OJCÓW NA UTRZYMANIE DZIECKA DE FACTO WSPÓLNEGO CALOŚCI POKRYCIA KOSZTÓW TEGO UTRZYMANIA!!! A DO CHOLERY ONE TO CO? ONE SĄ ZWOLNIONE Z TEGO OBOWIĄZKU? ŚWIĘTE KROWY? NIE!!! RODZICE MAJĄ OBOWIĄZEK WSPÓLNIE ŁOŻYĆ NA DZIECKO PO POŁOWIE. I ŁATWO UDOWODNISZ JEJ JAKI ORIENTACYJNIE JEST KOSZT UTRZYMANIA DZIECKA. JEŻELI NIE WIESZ JAK TO POLICZYĆ TO CHĘTNIE CI TO NAPISZĘ.

KOLEGO PODAJĘ SWÓJ ADRES MAILOWY I ZAWSZE MOŻESZ PISAĆ POMOGĘ BARDZO CHĘTNIE. SAM PRZESZEDŁEM DWIE SPRAWY ROZWODOWE. TEŻ TE BABY BYŁY TAKIE CWANIURY A TYM BARDZIEJ ŻE SĘDZIAMI BYŁY KOBIETY - ROZUMIESZ ZWIĄZEK JAJNIKÓW. ALE PIERWSZY MÓJ ROZWÓD TRWAŁ 3 MIES. A DRUGI 1 GODZ. i 40 MIN!!! to chyba rekord świata. ALE ONE WIEDZIAŁY Z KIM TAŃCZĄ I ROZWODY MAM ORZECZONE BEZ MOJEJ WINY CHOĆ PRÓBOWAŁY MNIE SZMACIĆ JAK KAŻDA BABA FACETA W SĄDZIE.
WSZELKIE TAKIE FORMALNE KWESTIE LEPIEJ OMAWIAJMY NA TYM FORUM. ZAPYTASZ DLACZEGO? ANO DLATEGO ŻE JEST TO DOWÓD DLA SĄDU ŻE TY INTERESUJESZ SIĘ CÓRKĄ I CHCESZ JEJ POMÓC A CZŁOWIEK JEST TYLKO CZŁOWIEKIEM NIE MUSI WSZYSTKIEGO WIEDZIEĆ I NIE WSTYD PYTAĆ O RADY. PRZECZYTAJ POSTY MOJEJ ŻONY O DZIAŁANIACH KURATORÓW RODZINNYCH. TEŻ SZUKAMY POPARCIA TYTUŁ: pilnie pomocy!!! kurator rodzinny grozi mi i szantażuje że zabierze mi dzieci. przeczytaj. pozdrawiam
aha to mój adres mailowy klaudiuszgorski@gazeta.pl
monikatomen jest off-line  
23-01-2010, 21:30  
monikatomen
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Kontakt z dzieckiem !!!

to jeszcze raz ja. powiem ci tylko dlaczego ona żada abys sie nie interesowal córką. to ściema. jak dojdzie do sprawy w sądzie to ona odwróci kota ogonem i powie że zlałeś córkę. a nawet jesli udowodnisz że nie interesowałeś się córką bo ona ci tak powiedziała to pamiętaj ze twoja postawa będzie oceniana a nie jej i tobie sąd dowali. nie patrz na nikogo. nie słuchaj rad abys dal sobie spokuj. walcz o dziecko bo zony juz i tak nie masz. a nawet jeżeli by wróciła to nigdy juz nie będziesz miał zaufania i gwarancji że nie wywinie ci znów takiego numeru. jest tyle wartościowych kobiet. rozejrzyj sie do okoła. ja też myślałem że rozwód to koniec świata. wieszać się chciałem!!! i po co? dla dupy?!! teraz mam taką laskę że w pale sie nie mieści. a zobacz jakbym popełnił głupotę i się targnął to co by z tego wyszło? moi synowie stracili by ojca!!! nie wolno nam tego robić. bo żona to obce. twoją rodziną jest dziecko!!! geny!!! i nie pozwól by cię baba zdołowała aby twoje dziecko straciło ojca. to dziecko powinno dawac ci siły!!!
monikatomen jest off-line  
23-01-2010, 21:34  
monikatomen
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Kontakt z dzieckiem !!!

ona chce abyś ty rozwód wniósł bez orzekania o winie bo potem przekręci że nie interesowałeś się losem dziacka i porzuciłeś ty rodzinę. nie daj się jej wkręcać. wnóś konsekwentnie o rozwód z jej winą bo ona wie że zawiniła i teraz próbuje się z tego wyłgać i zrobic cię kolejny raz w jajo.
jest jeszcze jedna opcja.
zarządaj od niej powrotu do domu. powiedz jej że jak nie usłucha to w sądzie ma przechlapane. zobaczysz wtedy co ci powie i co zrobi.
aha. nigdy nie mów jej i nie zdradzaj co chcesz i zamierzasz zrobić. nie zdradzaj jej co oniej wiesz. to nietaktyczne posunięcie. będzie miala wtedy czas na przygotowanie linii obrony. i zapewne przekręci fakty.
monikatomen jest off-line  
24-01-2010, 09:57  
elcia1801
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Kontakt z dzieckiem !!!

jestem w trakcie rozwodu maz znecal sie psychicznie i fizycznie nad dziecmi z mojego pierwszego malzenstwa razem mamy corke ktorej nie chce przywozic nawet na weekend czy mogre podac dzieci za swiadkow na drugiej sprawie?
elcia1801 jest off-line  
25-01-2010, 19:58  
krebss
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Kontakt z dzieckiem !!!

monikatomem:"NAGRYWAJ WSZYSTKIE ROZMOWY NA DYKTAFON," - ponoc to jest zabronione i moze tylko sad nakazac. Moj prawnik powiedzial, ze mozna, to w koncu jak jest?
krebss jest off-line  
25-01-2010, 20:09  
mama230780
Stały bywalec
 
mama230780 na Forum Prawnym
 
Posty: 491
Domyślnie RE: Kontakt z dzieckiem !!!

mozna ale tylko od dobrej woli sadu zalezy czy taki dowod zostanie dopuszczony w sprawie...zabezpieczyc sie jednak warto
mama230780 jest off-line  
25-01-2010, 20:43  
Monia1976
Użytkownik
 
Posty: 253
Domyślnie RE: Kontakt z dzieckiem !!!

To prawda, jeden sąd dopuści dowód, bo często wszystko rozgrywa się w czterech ścianach i nakazać może sporządzenie stenopisu z nagrań...a drugi nawet nie spojrzy. Szczere mówiąc to realia w naszych polskich sądach są dużo prostsze niż w Anna Maria Wesołowska....

z e-prawnik:
Zgodnie z art. 308 kodeksu postępowania cywilnego w trakcie postępowania cywilnego sąd może dopuścić dowód między innymi z płyt lub taśm dźwiękowych i innych przyrządów utrwalających albo przenoszących obrazy lub dźwięki. W zależności od natury takiego dowodu, sąd może go przeprowadzić stosując odpowiednio przepisy o dowodzie z oględzin oraz o dowodzie z dokumentów. Do oceny stanu zewnętrznego taśmy magnetofonowej będą miały właśnie zastosowanie zarówno przepisy o dowodzie z oględzin (kontrola i ocena stanu taśmy, czy nie była przecinana i łączona), jak i o dowodzie z dokumentu. W związku z tym istnieje możliwość posłużenia się nagraniem z taśmy magnetofonowej jako materiałem dowodowym, pod warunkiem jednak dopuszczenia takiego dowodu przez sąd. Taśma dźwiękowa nie będzie jednak mogła stanowić dowodu, jeżeli została zabrana jej posiadaczowi wbrew jego woli, w przypadku gdy jej posiadacz był uprawniony do odmowy jej przedstawienia.
Monia1976 jest off-line  
25-01-2010, 21:14  
krebss
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Kontakt z dzieckiem !!!

Co wiem, ze nagrwanie jest nie zabronione (zreszta roznie mowia, prawnik mowi, ze mozna - od sadu zalezy, czy wezmie to pod uwage), ale po odegraniu tasmy nagranej, "druga strona" moze podac osobe nagrywajaca do sadu, za nie poinformowanie jej, ze to "sie odbywa" - czyli ze dana osoba jest nagrywana.
krebss jest off-line  
15-02-2010, 07:42  
petrucci
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Kontakt z dzieckiem !!!

Cytat:
Napisał/a monikatomen Zobacz post
monikatomen pisałem na Twojego maila ale to zły adres, wrocił do mnie przesłany mail
petrucci jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ kontakt z dzieckiem (odpowiedzi: 5) witam, jestem ojcem 4-letniej Julki. z jej matka nie jestem jeszcze rozwiedziony, nie mieszkamy ze sobą od 2 lat. w tym czasie aktualnie jeszcze żona...
§ Kontakt z dzieckiem!! (odpowiedzi: 2) Witam wszystkich!!mam mały problem i jedno pytanie!może ktoś mi pomoże!!:(miałam ostatnio sprawę w sądzie którą sama założyłam swojemu byłemu o...
§ kontakt z dzieckiem (odpowiedzi: 11) zona przeprowadzila sie z dzieckiem do tesciowej co w sytuacji gdy ona idzie do pracy a ja mam wolne i chcialbym w tym czasie zabrac dziecko na...
§ kontakt z dzieckiem. (odpowiedzi: 2) Małżesntwo w czasie rozwodu, próba namówienia na pracę z mediatorem...male dziecko i oczywiście utrudnianie widzeń a raczej calkowita ignorancjia na...
§ kontakt z dzieckiem (odpowiedzi: 4) Mam pytanie w sprawie opieki nad dzieckiem. Czy matka po urodzeniu dziecka może zabronic jakiegokolwiek kontaktu z nim ojcu? i czy jest mozliwe ze...
§ Kontakt z dzieckiem (odpowiedzi: 2) Witam!Trzy lata temu zawarłem związek małżeński,w tym czasie przyszła na świat wypragnina córcia Nikola.Córcia dzisiaj ma skończone dwa latka.Razem z...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:38.