Forum Prawne

Forum Prawne (http://forumprawne.org/index.php)
-   Prawo spadkowe (http://forumprawne.org/forumdisplay.php?f=52)
-   -   skarga na nierzetelność referendarza (http://forumprawne.org/showthread.php?t=400085)

jolanta2204 01-02-2013 23:07

skarga na nierzetelność referendarza
 
Witam,
Złożyłam wniosek o dział spadku, na wezwanie sądu wniosłam opłatę w wys. 1000 zł po czym otrzymałam postanowienie, że wniosek i opłata zostaną zwrócone gdyż:
1) powstał błąd formalny -w nagłówku napisałam "współwłaściciel" a nie "uczestnik"
2) referendarz stwierdził (powołując się- jak sądzę pomyłkowo na datę potwierdzenia odbioru pisma sądowego przez uczestnika, mojego w ogóle nie znalazłam w aktach sprawy, co potwierdził pracownik czytelni) że wniosłam opłatę po upływie wymaganego terminu. Poinformował mnie że mogę nie zaskarżając postanowienia ponowne złożyć wniosek pod inną sygnaturą.

Zdenerwowałam się gdyż musiałam wziąć na poczet sprawy wysoko oprocentowaną pożyczkę i złożyłam skargę (której kopię przekazałam do wiadomości prezesa Sądu). Spodziewałam się szybkiej reakcji, gdyż jest to ewidentna pomyłka referendarza lecz przeżyłam kolejny szok, gdyż otrzymałam wezwanie do usunięcia braków formalnych skargi przez uiszczenie opłaty sądowej w kwocie 100 zł. Nic natomiast nie wspomniano o możliwości poprawienia na wniosku pomyłki w nagłówku.
Proszę o informację za co mam zapłacić 100 zł - za stwierdzenie ewidentnej pomyłki referendarza* czy za możliwość poprawienia wniosku? i co się stanie gdy nie wniosę tej opłaty: czy zwrócą mój wniosek, opłatę 1000zł i będę musiała zaczynać od początku?
*) czy referendarz może popełniać kosztowne i czasochłonne omyłki na mój koszt?
Proszę o wyjaśnienie.:rolleyes:

jolanta2204 01-02-2013 23:42

RE: skarga na nierzetelność referendarza
 
c.d. Czy gdyby moja skarga została rozpatrzona pozytywnie Sąd zwróciłby mi to 100 zł czy nie, bo nie sądzę by referendarz poniósł jakiekolwiek konsekwencje oprócz upomnienia. to skandal.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:22.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.3.1 PL2 ©2009, Crawlability, Inc.