Klub Piłkarski - Forum Prawne

 

Klub Piłkarski

Witam Bardzo Serdecznie Od kilku dni poszukuję poradnika jak można założyć klubik piłkarski od podstaw, który startowałby od najniższego szczebla rozgrywkowego (mój region - Szczecin - B klasa). I googlując trafiłem tutaj. Dlatego postanowiłem zarejestrować ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo spółek handlowych


Odpowiedz
 
01-11-2010, 17:21  
jan1991to
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie Klub Piłkarski

Witam Bardzo Serdecznie

Od kilku dni poszukuję poradnika jak można założyć klubik piłkarski od podstaw, który startowałby od najniższego szczebla rozgrywkowego (mój region - Szczecin - B klasa). I googlując trafiłem tutaj. Dlatego postanowiłem zarejestrować się, abyusłyszeć odpowiedzi na kilkanaście pytań, które mogłyby mi pomóc.

Ale tu nie chodzi o samo założenie klubu, lecz znalezienie finansów (które chyba można otrzymać od miasta/ gminy) na:
1. wybudowanie boiska
a) W dzielnicy w której ma powstać nowy klub obiektu sportowego nie ma wogóle

a co za tym idzie rodzi się pytanie:

b) Czy można jeszcze złożyć wniosek o wybudowanie Orlika2012 - najlepiej przy mającym powstać obiekcie - gdyż w mojej dzielnicy takiego nie ma, a praktycznie każda dzielnica Szczecina takowy posiada

2. Na szatnie dla zawodników i sędziów (w najniższej klasie rozgrywkowej starczą kontenery, ale za nie też trzeba zapłacić)

3. Bramki piłkarskie + siatki do bramek + chorągiewki wyznaczające rzuty rożne

4. Kosiarkę do trawy i urządzenie do wyznaczenia linii boiska


- Dlatego zastanawia mnie czy miasto to wszystko może sfinansować? Jeżeli tak to jakie papiery i gdzie należy złożyć??

Następnie rodzi się pytanie dot. stowarzyszenia. Ile osób musi wchodzić w skład stowarzyszenia. Jeżeli dajmy przykładowo: skarbnik - czym on musi sie zajmować - tylko zerkaniem na konto klubowe czy coś więcej? To samo dot. komisji rewizyjnej? Na czym polega ich zadanie??
Jeżeli uchwali się statut to należy iść z nim do prawnika czy prawnik musi być obecny przy uchwalaniu statutu.Następne pytanie: jeżeli powiedzmy że idę do sklepu zakupić sprzęt sportowy. I płacę za niego swoją gotówką. To muszę brać rachunek i potem na podstawie rachunku "rozliczać się z kasą klubową"?

Nie wiem czy to wszystkie pytania, ale na razie jest to dla mnie "czarną magią" i chciałbym się dowiedzieć co należy zrobić by klub sportowy wogóle powstał, i co należy zrobić by zawodnicy mieli gdzie trenować.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam
jan1991to jest off-line  
01-11-2010, 18:19  
Andrev
Stały bywalec
 
Posty: 511
Domyślnie RE: Klub Piłkarski

Tak wszystko można tylko primo pierwsze trzeba założyć klub piłkarski np KS Szczecin zgłosić klub sportowy do ewidencji starostwa. Primo drugie trzeba 15 osób na założenie stowarzyszenia np. Związek piłki nożnej KS szczecin . Sprawa jest skomplikowana bo stowarzyszenie musi mieć statut - jeśli kumasz jak napisać statut to piszesz go i zgłaszasz do Krajowego Rejestru Sądowego o wpis związku piłki nożnej np. KS Szczecin do rejestru sądowego. Opłata za wpis to kwota 500 złotych. Następnie sąd sprawdzi pod względem prawnym czy może wpisać związek/klub do KRS.Jeżeli wpisze to związek klub należy zgłosić do PZPN o wpis. I teraz ruszamy od najniższego poziomu skoro mamy klub zarejestrowany to szukamy unijnego programu operacyjnego który mógłby sfinansować orlika. W odpowiedzi na ostatnie pytanie kluby piłkarskie powstają w oparciu o ustawę prawo o stowarzyszeniach a żeby wejść na rynek futbolu wpisują się do PZPN.
Andrev jest off-line  
02-11-2010, 10:52  
jan1991to
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Klub Piłkarski

1. A nie wiesz może gdzie w Szczecinie znajduje się ewidencja starostwa? Czy nie czasem w Urzędzie Miejskim, czy się mylę??

2. Tutaj: Witryna Wiejska

wyczytałem, że:

" Klub sportowy może zostać zarejestrowany w KRS tylko wtedy, gdy chce uzyskać status organizacji pożytku publicznego lub rozpocząć działalność gospodarczą. Jeśli nie zamierza podejmować tego typu działalności, zgłasza swój wniosek jedynie do ewidencji prowadzonej przez starostę powiatu. Sąd odrzuci wniosek o wpis do KRS, uznając go za niezgodny z prawem, jeśli organizacja nie ubiega się o wpis do rejestru OPP lub podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. "

3. " Organem orzekającym w sprawach o wpis do ewidencji klubów sportowych działających w formie stowarzyszenia, których statuty nie przewidują prowadzenia działalności gospodarczej jest starosta właściwy ze względu na siedzibę stowarzyszenia. "

Przepraszam za kłopot ale szukam na internecie gdzie jest starostwo szczecina i nie mogę znaleźć o.0 jest starostwo powiatowe gryfina, polic, st. szczecińskiego, ale Szczecina???


a) Z czego mam rozumieć, że klub zarejestrujemy jako OPP, czy się mylę???

b) czy to ten wniosek: KRS W20 - Wniosek o rejestrację podmiotu w Krajowym Rejestrze Sądowym - fundacja, stowarzyszenie, inna organizacja społeczna lub zawodowa - ???

Dzięki Wielkie za odpowiedzi

Pozdrawiam
jan1991to jest off-line  
02-11-2010, 12:51  
jan1991to
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Klub Piłkarski

przepraszam za post pod postem - cos popsulem - prosze o skasowanie.

Dziekuje i przepraszam za klopot
jan1991to jest off-line  
03-11-2010, 18:27  
jan1991to
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Klub Piłkarski

Byłem dzisiaj w ZZPN z zapytaniem jak wygląda zakładanie klubu - i dostałem kartke z informacją:

Wydział Gier Zach. Pom. Związku P.Nożnej informuje ze do dnia 15.05 nalezy zglosic druzyne do rozgrywek zalaczajac przy tym komplet dokumentów:

- podanie - deklarację o przyjęcie w poczet członków ZZPN i PZPN

- aktualny statut klubu

- protokół z walnego zgromadzenia zarządu klubu - niestety nie wiem czego ono dotyczy, ale chyba to jest ten protokuł na którym wybiera sie zarzad, skarbnika etc??

- aktualny wpis do ewidencji jednostki samorządu terytorialnego - niestety nie wiem o co tu chodzi?

Szczegółowe informacje znajdują się w Uchwale nr. V/37 z dnia 29 września 2000 roku Zarządu Polskiego Zwiazku P.Nożnej o członkostwie
jan1991to jest off-line  
07-11-2010, 18:25  
jan1991to
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Klub Piłkarski

ktoś znajdzie chwilkę czasu by odpowiedzieć mi na pytanie?
jan1991to jest off-line  
12-11-2010, 16:27  
jan1991to
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Klub Piłkarski

przepraszam za kolejny post pod postem, ale czy KTOKOLWIEK wie gdzie znajduje się starosta Szczecina???
jan1991to jest off-line  
12-11-2010, 17:07  
Andrev
Stały bywalec
 
Posty: 511
Domyślnie RE: Klub Piłkarski

W Szczecinie nie ma starostwa. Starostwa są w powiatach .
Andrev jest off-line  
12-11-2010, 18:37  
jan1991to
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Klub Piłkarski

a wiesz gdzie takim razie mam złożyć te papiery - w Urzędzie Miejskim??
jan1991to jest off-line  
12-11-2010, 19:27  
Andrev
Stały bywalec
 
Posty: 511
Domyślnie RE: Klub Piłkarski

Zadzwoń do urzędu miasta i zapytaj pełnomocnika ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi czy możesz w ewidencji dokonać wpisu.
Andrev jest off-line  
14-11-2010, 23:13  
jan1991to
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Klub Piłkarski

ok dzięki
A mam jeszcze pytanie: czy ktoś z forum zajmuje się czy zajmował się pisaniem statutu stowarzyszenia?? Nie chciałbym żeby mi pisała od 0, ot co to nie! tylko, czy chciałby ktoś sprawdzić czy jest wszystko O.K gdy takowy statu napiszemy ?
jan1991to jest off-line  
27-12-2010, 13:30  
jan1991to
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Klub Piłkarski

Odświeżam temat:

jakie KRSY należy wypełnić, i następnie złożyć do krajowego rejestru sądowego?

KRS 20 to chyba na pewno. Ale czy coś jeszcze? I jakies załączniki???
jan1991to jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Prawa autorskie do herbu (klub piłkarski nieistniejący od 1939 r). (odpowiedzi: 1) Wirtam, czy nazwa klubu a także herb, (konkretnie Smigły Wilno) jest zastrzeżona? Mozna to jakoś sprawdzić? Klub przestał istneić w 1939 roku,...
§ Wezwanie do zapłaty - klub piłkarski (odpowiedzi: 2) Witam, mam mały problem. 17 grudnia zostałem poinformowany o zaprzestaniu współpracy między moja osobą a klubem piłkarskim. Skończyła się moja umowa...
§ Klub piłkarski nie wypłacił mi zaległej pensji. Jak ją odzyskać? (odpowiedzi: 3) Witam, mam pewien problem. Jak w temacie klub w którym grałem około roku temu nie wypłacił mi pensji, dodam, że łączyła mnie z nim umowa na której...
§ Mecz piłkarski (odpowiedzi: 6) Witam Od kilku już lat jeżdżę za swoją drużyną po kraju. Mam ukończone 17 lat, osmienastkę mam w przyszłym roku. Jak wiadomo, w przypadku zadymy...
§ Klub piłkarski a wiek. (odpowiedzi: 2) Witam, jest to mój pierwszy post. Nie jestem ekspertem, dlatego też proszę o wyrozumiałość. Moje pytanie brzmi tak. Jestem rocznik 1990, chciałbym...
§ Serwis piłkarski i zarobki (odpowiedzi: 1) Ponad rok temu założyłem serwis poświęcony pewnej zagranicznej drużynie piłkarskiej. Obecnie okazuje się, że istnieje możliwość zarabiania na niej...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:07.